Ex yu- medalje

Olimpijada RIO 2016
Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: FKS, Pep Guardiola

Re: Ex yu- medalje

Postby Peppermint Park Ranger » 21 Aug 2016

Može li neko pući analizu koliko bi Ex-yu osvojila medalja da se zajedno takmičila?

Da mogu uporediti s prošlim olimpijadama.
Image

Picek
Respected Member
Respected Member

Postby Picek » 21 Aug 2016

Peppermint Park Ranger wrote:Može li neko pući analizu koliko bi Ex-yu osvojila medalja da se zajedno takmičila?

kompletna SR Jugoslavija je samo na dvjema olimpijskim igrama osvojila više medalja od same Hrvatske ovdje..
Nole: No drugs, no party. Icon_Fakti
OTPOR samopostavljenima jer njihovo nije kraljevstvo forumaško.

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 21 Aug 2016

Evo moje analize i dojmova za srpske i hrvatske sportaše.
Generalno može se reći sumnjam da će se ovakve Igre ponoviti bilo jednima bilo drugima.
Ovo je bila čista fantazija, perverzija ip2

Što se tiče Srbije, kad usporedimo očekivanja i rezultate, ja sam očekivao oko 5 medalja, a rekao sam maksimalno da bi bilo moguće 7, kad ono ispalo 8 ali razlog zbog kojeg će se ove igre pamtiti su sportovi koje najviše pamtimo i volimo- kolektivni sportovi. 4 sporta, 4 medalje tumbleweed
Pogotovo će se pamtiti zlato vaterpolista i srebro košarkaša nakon razbijanja Australije. Ostaje mala žal da odbojkašice nisu uzele, imale su veliku šansu, teško da će opet takvu dobiti ali opet fantastičan uspjeh. Ovome se nismo nadali ni u najluđim snovima.
Najveće iznenađenje mi je bila Tijana Bogdanović nisam mislio da je s 18 godina već ovako dobra, i tu ostaje žal da nije zlato, ali bit će u Tokiju ako Bog da. Štefanek je iznenadio sa zlatom iako se medalja i mogla očekivati, ali ovako je postao besmrtan. On je bio i kotač zamašnjak koji je pokrenuo ovu seriju nevjerojatnih uspjeha.
Ove OI pamtit će se po neviđenom preokretu do utorka drugi tjedan Srbija nije imala nijednu medalju, ispao je Novak, strijelci užasno razočarali, vaterpolisti jedva prošli grupu, košarkaši tek četvrti u grupi...a onda počinje čudo tumbleweed

Najveće razočaranje i vječna rana će biti Novakov poraz, nakon toga sam skoro izgubio volju za gledanje sporta.
Osim toga razočarali su strijelci i Novaković i Grujić u kajaku.
Iznenađenje su mi bile medalje u odbojci, ženskoj košarci i ova u tekvandou.
Možda je i kajak mogao donijeti drugu medalju, ali opet bilo je puno finala, u Tokiju će to biti bolje.

Što se tiče Hrvatske, perverzija od Igara, 10 medalja ali od toga čak 5 zlatnih.
Za Hrvatsku senzacionalne su bile 2 zlatne medalje Glasnovića i Sare Kolak. Stvarno rijetko kad se desi da dobiješ potpuno neočekivane 2 zlatne medalje od totalnih autsajdera.
Dva zlata u veslanju i disku su više nego očekivana, a glavni plus ove OI su jedriličari koji su konačno opravdali renome i uzeli zlato i srebro ip2
Ostaje žal za još 2 zlata Martina kojem je falila jedna tisućinka, te Stipanovića koji je teško usrao motku u medal raceu. Dodao bih tu i Blanku jer se ovdje sa samo 199 moglo do laganog zlata a to zdrava Blanka kao od šale skoči.
Glavni dojam za mene su 2 zlata i bronca u kraljici sportova ip2

Sjajno je za Hrvatsku što će svi osvajači zlata i u Tokiju biti favoriti za medalje i zlata svi su u najboljim godinama.

Najveća razočaranja su bili strijelci Pejčić i Crniogorac koji nisu ušli ni u finala, te rukometaši koji su izgubili od puno slabije ekipe.

Uglavnom bila je ovo jedna fantastična Olimpijada za dugo sjećanje, šteta da je gotovo ostat će sad praznina toliko je bilo sporta za gledati a sutra je sve gotovo. Jedva čekam sljedeću i nek bude i približno uspješna kao ova bilo bi sjajno.

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 21 Aug 2016

Peppermint Park Ranger wrote:Može li neko pući analizu koliko bi Ex-yu osvojila medalja da se zajedno takmičila?

YU bi osvojila 2 medalje u vaterpolu, to nije uspio nitko.

MihaOL
Senior Member
Senior Member

Postby MihaOL » 21 Aug 2016

Usporedba sa ex-yu nije realna. U nekim sportovima jugoslavija bi imala samo jednog predstavnika, tako je tu bilo moguce imat vise njih. I to ne samo u timskim sportovima.

Uz to, danas verovatno ima dosta vise sportova i disciplina...

Nemoguce.
MKD wrote:Pratim sport eve 25 godina ali nikad nema da razumem sport.

balota
Respected Member
Respected Member
Club: Najbolji

Postby balota » 22 Aug 2016

I konačna tablica:

11 Nizozemska 8 7 4 19
17 Hrvatska 5 3 2 10
28 Danska 2 6 7 15
29 Švedska 2 6 3 11
32 Srbija 2 4 2 8
45 Slovenija 1 2 1 4
51 Kosovo 1 0 0 1
- BIH 0 0 0 0
-Crna Gora 0 0 0 0
- Makedonija 0 0 0 0
Nazvati „realnim“ onoga koji traži da država porezima donese novce prof. nogometu točnije „uspješnim menadžerom“, onoga čiji je poslovni model takav da mu građani ove zemlje, gosti i kladioničari daju novce, može samo netko tko mrzi hrvatski sport.

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby kockarinho » 22 Aug 2016

Cestitke Hrvatskoj na odlicnom rezultatu.

Meni licno vise znace medalje u kolektivnim sportovima ali jadno bi bilo osporiti uspehe svih onih ostalih
koji su uzeli medalju svojim trudom i zalaganjem.

Jos jednom. Svaka cast hrvatskim sportistima na medaljama u individualnim sportovima + vaterpolistima,
a nasima na timskom duhu i ekipnim medaljama.

Olimpijada je bila super.

balota
Respected Member
Respected Member
Club: Najbolji

Postby balota » 22 Aug 2016

kockarinho wrote:Cestitke Hrvatskoj na odlicnom rezultatu.

Meni licno vise znace medalje u kolektivnim sportovima ali jadno bi bilo osporiti uspehe svih onih ostalih
koji su uzeli medalju svojim trudom i zalaganjem.

Jos jednom. Svaka cast hrvatskim sportistima na medaljama u individualnim sportovima + vaterpolistima,
a nasima na timskom duhu i ekipnim medaljama.

Olimpijada je bila super.

Ex Yu je uzela 22 medalje (ako maknemo jednu vaterpolsku) od toga osam zlatnih, top 10 ows
Nazvati „realnim“ onoga koji traži da država porezima donese novce prof. nogometu točnije „uspješnim menadžerom“, onoga čiji je poslovni model takav da mu građani ove zemlje, gosti i kladioničari daju novce, može samo netko tko mrzi hrvatski sport.

sirokibrig
Web Admin
Web Admin

Postby sirokibrig » 22 Aug 2016

Dakle da sumiramo najbolja i najtalentiranija smo sportska nacija u okruženju! oot cool0044 cool0044

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 22 Aug 2016

sirokibrig wrote:Dakle da sumiramo najbolja i najtalentiranija smo sportska nacija u okruženju! oot cool0044 cool0044

Pokazali smo da imamo sirinu, iako nismo uzeli medalje u rukometu, kosarci i tenisu, imali smo cetvrtfinala. Tako i u jos nekim sportovima.
10 raznovrsnih medalja i jos hrpa sportova gdje smo bili u nekakvom vrhu.

Kad mi netko kaze da bi mijenjao npr zlato u veslanju za zlato u rukometu, ja se ne bih slozio. U rukometu znam kakvi smo i imamo SP za par mjeseci gdje mozemo popraviti stvar. Za veslace je olimpijada jedina velika scena i za to se pripremaju 4 godine tako da je lijepo vidjeti da postojimo i u takvim sportovima.

U principu svaka medalja mi je jednako draga.

union 99
Respected Member
Respected Member

Postby union 99 » 22 Aug 2016

sirokibrig wrote:Dakle da sumiramo najbolja i najtalentiranija smo sportska nacija u okruženju! oot cool0044 cool0044

Toni Kukoc nije tog misljenja... posto si ti rodjen i odrasto u kamenjaru Listice, uzecu njegovo misljenje kao merodav nije ows
Миодраг Петровић Чкаља:
"Добро, бата Рале, волимо Звезду, али од нечег се живети мора, године су то". А бата Рале увек одмерен, господски одговори: "Не живим ја од Звезде, него за Звезду. Године су то".

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Postby MKD » 22 Aug 2016

ja sam presrecan sta ste uzeo u veslanje umesto rukomet. cool0044

da ste i 100 medalja uzeo ipak bi bio zadovolan zbog Poljake.

za mene moji custva su uvek bitnije nego drugi cool0044

cak mene nebi smetao sp zlato u fudbal HR.

u kosarkom mrzim litvance, rukomet HR, fudbala boli me.
Last edited by MKD on 22 Aug 2016, edited 1 time in total.
Image

sirokibrig
Web Admin
Web Admin

union 99 wrote:

Toni Kukoc nije tog misljenja... posto si ti rodjen i odrasto u kamenjaru Listice, uzecu njegovo misljenje kao merodav nije ows

Kao prvo nisam odrastao u kamenjaru Listice, kao drugo merodavnije se pise skupa, a kao trece lista olimpijskih medalja govori debelo meni u prilog cool0044

Svetinja
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Svetinja » 22 Aug 2016

VERUJES SAM U TO?
Ne zna se koliko će novca FMP dati Zvezdi, novi klub će igrati u "Pioniru", a trenirati u Železniku.
FMP postaje KK Crvena zvezda Beograd. Zvezda ustupa ime u vremenu trajanja reorganizacije, " rekao je novi predsednik Zvezde

sirokibrig
Web Admin
Web Admin

Svetinja wrote:

VERUJES SAM U TO?

Naravno da vjerujem. Pa pobogu i u EU kad gledas po glavi stanovnika imamo najvise zlatnih medalja. A sta bi da imamo uvjete jos kao drugi...

10 medalja od cega 5 zlatnih s tim da su nam neki koji su morali osvojiti medalje debelo podbacili kazuje nam da smo u okruzenju sila. Jedino nam Srbija moze parirati, ali iako vas ima vise opet imate dosta manje odlicja od nas. Stoga...