NLB league 2010/2011!

Sve vezano za košarku

NLB osvaja:

Partizan
12
25%
Cibona
0
No votes
Hemofarm
0
No votes
Olimpija
17
35%
Budućnost
1
2%
Zadar
0
No votes
Crvena Zvezda
2
4%
Å iroki TT Kabeli
6
13%
Zagreb
1
2%
Cedevita
2
4%
Bosna
3
6%
Radnički
0
No votes
Igokea
1
2%
FMP
0
No votes
Metalac
0
No votes
Feni
3
6%
neko drugi
0
No votes

Total votes: 48

apkomedah
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Hkk. Široki Primorka

Re: NLB league 2010/2011!

Postby apkomedah » 27 Dec 2010

-Hans- wrote:
Tuma wrote:
-Hans- wrote:Jednostavno, ova liga je u downhill fazi, osim Olimpije svi ostali su losiji nego prosle sezone i zato se otvara prostor za ekipe kao Buducnost.

Ne slažem se. Pa Partizan (u NLB 6-6) ima 5-5 u Evroligi! Da je liga očajna ti se čini jer su neki tvoji klubovi ove godine lošiji. Prije svega Cibona i Zadar. A kakva je bila Olimpija lani? Ali zato je Cedevita bolja. I Olimpija i Budučnost. Da ne govorim o največem iznenadjenju, Širokom. Za mene je največa kvaliteta Jadranske lige upravo to da se svake godine može sve postaviti na glavu. Jeste da svaku godinu gubimo najbolje igrače jer nam jih pokupuju zapadnjaci ali to je u isti mah i naš dobitak (boljitak? :). Onda imaš tu i financije koje su na ovom prostoru tradicionalnu u k..cu ali ipak nitko ne propadne (čast izuzecima kakva je Bosna [c007 ). To je to, borba da se preživi iz godine u godinu na svim područjima, he he.
Jebeš one lige gdje su 100 godina isti klubovi na vrhu! c009

Kvaliteta je sigurno najlosija do sada, jedino Cedevita i Olimpija su jaci nego predhodnih sezona.

Svi srpski klubovi su u downhill fazi, Cibona i Zadar najslabiji u svojoj povijesti, Hemofarm najslabiji od kad igra NLB ligu.

Da je napetije, je. Da je kvalitetnije, nikako.
malo si ga pretjero s ovim do sada, čim je Cibiona u kurcu tebi ništa ne valja...

cedevita i olimpija kvalitetniji
zagreb s Kasunom je kvalitetniji igrački, to što nisu uzeli pravog trenera je njihov problem
pertizan je po sveti trebao hladno uzeti titulu ove sezone, znači kvalitetan
budućnost na istom nivou
krka i igokea puno kvalitetniji nego bosna i helios lani
Å¡iroki bolji nego lani
hemofarm igrački nije puno lošiji ali loše igraju
jedino su cibona, zvezda i zadar u banani...
Icon_Fakti
" Hajduk je iznad svih, Hajduk živi vječno, veliki Hajduk je moja misija i Hajduk nitko neće ucjenjivat... "

Hrvoje Maleš...

nerminh74
Respected Member
Respected Member

Postby nerminh74 » 27 Dec 2010

-Hans- wrote:
neno#4 wrote:
Hector wrote:Budućnost dobija Nirnburg u goste, lagano treća pobjeda u gostima, i ostanak na prvom mjestu i na početku nove godine...
Dragičević odličan, Simonović, Šehović...svako kolo iskoči neko novi.
Mada sam ja to i priča na početku sezone, vjerovatno najbolja Budućnost u poslednjoj deceniji.

Pa kada sam ja prije dvomeca sa Asvelom pricao da ce Buducnost da bude super jaka ove godine, pola mi se forumasa smijalo happy0064 happy0064 happy0064

Kako su ga onda popili od Asvela (koji je btw losiji nego zadnjih par sezona)?

Jednostavno, ova liga je u downhill fazi, osim Olimpije svi ostali su losiji nego prosle sezone i zato se otvara prostor za ekipe kao Buducnost.

da vidimo, dvije NLB ekipe su medju 16 najboljih u EL, a 3 su medju prvih 16 Eurocupa, a cak i buducnost ima teoretsku sansu za dalje

pa ne kontam sto je ono NLB losija zato sto su cibona i zadar u rasulu, a partizan nije vise dominatan?
gore navedeno pokazuje da je u Europskim okvirima i dalje veoma dobra liga
EL
1979
Yu NC
1978, 1980, 1983
Yu Cup
1978, 1984
B&H NC
1999, 2005, '06, '08
B&H Cup
2005, '09, '10
Image

nerminh74
Respected Member
Respected Member

Postby nerminh74 » 27 Dec 2010

Tuma wrote:
-Hans- wrote:Jednostavno, ova liga je u downhill fazi, osim Olimpije svi ostali su losiji nego prosle sezone i zato se otvara prostor za ekipe kao Buducnost.

Ne slažem se. Pa Partizan (u NLB 6-6) ima 5-5 u Evroligi! Da je liga očajna ti se čini jer su neki tvoji klubovi ove godine lošiji. Prije svega Cibona i Zadar. A kakva je bila Olimpija lani? Ali zato je Cedevita bolja. I Olimpija i Budučnost. Da ne govorim o največem iznenadjenju, Širokom. Za mene je največa kvaliteta Jadranske lige upravo to da se svake godine može sve postaviti na glavu. Jeste da svaku godinu gubimo najbolje igrače jer nam jih pokupuju zapadnjaci ali to je u isti mah i naš dobitak (boljitak? :). Onda imaš tu i financije koje su na ovom prostoru tradicionalnu u k..cu ali ipak nitko ne propadne (čast izuzecima kakva je Bosna [c007 ). To je to, borba da se preživi iz godine u godinu na svim područjima, he he.

c012 icon redface c012
EL
1979
Yu NC
1978, 1980, 1983
Yu Cup
1978, 1984
B&H NC
1999, 2005, '06, '08
B&H Cup
2005, '09, '10
Image

neno#4
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby neno#4 » 28 Dec 2010

apkomedah wrote:
neno#4 wrote:Radulovic sekunde nije dobar, cuj on bi playa koji nikada nije igrao u Europi, jer oni donose energiju?!!!
za back up pleya zašto ne ows partizan je takvog doveo za stratnog...

Upravo zato i kazem ovo, zar nije primjer Partizan da ne treba uzimati igrace direktno iz NCAA da igraju ozbiljnu kosarku....
Steve Nash & Kobe Bryant

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 28 Dec 2010

apkomedah wrote:
-Hans- wrote:
Tuma wrote:

Kvaliteta je sigurno najlosija do sada, jedino Cedevita i Olimpija su jaci nego predhodnih sezona.

Svi srpski klubovi su u downhill fazi, Cibona i Zadar najslabiji u svojoj povijesti, Hemofarm najslabiji od kad igra NLB ligu.

Da je napetije, je. Da je kvalitetnije, nikako.
malo si ga pretjero s ovim do sada, čim je Cibiona u kurcu tebi ništa ne valja...

cedevita i olimpija kvalitetniji
zagreb s Kasunom je kvalitetniji igrački, to što nisu uzeli pravog trenera je njihov problem
pertizan je po sveti trebao hladno uzeti titulu ove sezone, znači kvalitetan
budućnost na istom nivou
krka i igokea puno kvalitetniji nego bosna i helios lani
Å¡iroki bolji nego lani
hemofarm igrački nije puno lošiji ali loše igraju
jedino su cibona, zvezda i zadar u banani...
Icon_Fakti

Vec prosle sezone se osjetio downhill... ali ove je downhill jos izrazeniji.

Dakle, Olimpija je jaca, najjaca NLB ekipa ove sezone i sa velikom radoscu gledam njihove nastupe u EL.
Cedevita je također klub koji je napravio iskorak i sada spada u gornji dom lige.
Partizan je slabiji, ne bi smjelo biti dileme oko toga. Jos uvijek je to ekipa koja ima svoj identitet i jos uvijek je to ekipa koja pred punim Pionirom moze uzeti skalp jakim euroligaskim ekipama. Ali, vise od ponekog skalpa ove sezone nece moci. Predviđam im 1 ili 2 domace pobjede u top16.
Buducnost... ma oni su konstanta, tradicionalno solidna ekipa i nista vise niti manje od toga..
Cibona... ne teba komentirati.
Hemofarm... downhill, evidentan downhill.. I slijepac bi vidio da nisu na razini proslih sezona, a bez Macvana su u rangu Radnickog. Ova sezona ce biti fijasko za njih iako im treba cestitati za prolaz grupe u eurokupu.
Zadar... citaj: Cibona, raspad sistema.
Zvezda... totalna kurcina.
---------------------

e, sada kad sam se ispucao sa ekipama koje spadaju u gornji dom exYu kosarke (Cedevita bi tu trebala 'strsiti', ali ja u njima vidim hrvatsku verziju Hemofarma pa sam ih stavio u ovo odabrano drustvo) mozemo pricati o ekipama kao Zagreb (fijasko sezone), Krka, Siroki itd... Ali, to je, uz duzno postovanje, smijesno. Gore sam nabrojao neke ekipe koje se smatraju tradiciolano jakima. Previse je među njima ekipa koje su zakurac ove sezone. Ekipe su to koje neki kurac znace i u europskim okvirima. Kad bi taj gornji dom bio na nivou koji se od njih ocekuje, onda bi bilo ipak manje prostora za ekipe kao Siroki ili Krka npr.. Iako ja te ekipe strasno cijenim, ajmo bit malo realni i priznati da sa takvim rosterima ne bi mogli kurcem mrdnuti u sezoni 2008/2009 i onima prije toga.

neno#4
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby neno#4 » 28 Dec 2010

Ako gledas Zvezdu oni su malo bili bolji prosle godine....
Nista puno...
Steve Nash & Kobe Bryant

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 28 Dec 2010

Sutra derbi ipak 2 najveća rivala u ex-Yu happy0064
Jedva čekam cool0010

Siroki
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Siroki Brijeg

Postby Siroki » 28 Dec 2010

nerminh74 wrote:
-Hans- wrote:
neno#4 wrote:
Hector wrote:Budućnost dobija Nirnburg u goste, lagano treća pobjeda u gostima, i ostanak na prvom mjestu i na početku nove godine...
Dragičević odličan, Simonović, Šehović...svako kolo iskoči neko novi.
Mada sam ja to i priča na početku sezone, vjerovatno najbolja Budućnost u poslednjoj deceniji.

Pa kada sam ja prije dvomeca sa Asvelom pricao da ce Buducnost da bude super jaka ove godine, pola mi se forumasa smijalo happy0064 happy0064 happy0064

Kako su ga onda popili od Asvela (koji je btw losiji nego zadnjih par sezona)?

Jednostavno, ova liga je u downhill fazi, osim Olimpije svi ostali su losiji nego prosle sezone i zato se otvara prostor za ekipe kao Buducnost.

da vidimo, dvije NLB ekipe su medju 16 najboljih u EL, a 3 su medju prvih 16 Eurocupa, a cak i buducnost ima teoretsku sansu za dalje

pa ne kontam sto je ono NLB losija zato sto su cibona i zadar u rasulu, a partizan nije vise dominatan?
gore navedeno pokazuje da je u Europskim okvirima i dalje veoma dobra liga

Icon_Fakti
Junaci !!
Image
Edo wrote:I'm the boss
hahahahh

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Ne treba pretjerivati.

Euroliga? OK, Olimpija je najbolja ekipa lige i igraju odlicno u euroligi. Ne vjerujem da moze u top8, ali biti ce zanimljivo. Predviđam im score 2/4 i dostojanstven oprostaj.
Partizanu predviđam 1/5. Mislim da ovaj put nece moci vise od toga.
Cibona... Ako nista drugo, barem je oborila i neke rekorde ovog natjecanja (npr. najvise izgubljenih lopti)

Ulebkup? Hemofarm ima minimalne sanse za ozbiljniji uspjeh, a Cedevita bi pak mogla nesto napraviti u tom natjecanju. Ovo je prvi put da samo 1 klub ulazi u drugi krug natjecanja sa ambicijama..
btw. 3. predstavnika u 2. krugu vjerojatno necemo imati jer Buducnost mora dobiti u gostima kod Gran Canarije. Ista ta Buducnost koja je u kvalama ispala od ove sezone limitiranog ASVEL-a. Dakle, nikad losija ULEB kup sezona za NLB predstavnike.

U fibinom intertoto kupu Zagreb je uspio nadmasiti Cibonu.. Doduse imao je score 0/6, a ne 0/10, ali rijec je o miki maus natjecanju pa se fijasko moze pomnoziti sa 3 (znaci 0/18). Krka je iskoristila povoljan zdrijeb (zagrebova grupa) i uspjela poraziti uvijek neugodne klubove iz donjeg doma ceske i njemacke lige. Zadar je u neugodnoj grupi sa cak 2 kiparska predstavnika uspio proci dalje zahvaljujuci boljoj kos razlici.

Prosla sezona je bila pocetak downhilla.. Ove sezone se downhill nastavlja, samo sto je kriza jos dublja. Kvaliteta je pocela opadati. Do kada ce trajati? Tesko je reci, mozemo se samo nadati - do sljedece sezone.

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 28 Dec 2010

-Hans- wrote:Zadar je u neugodnoj grupi sa cak 2 kiparska predstavnika uspio proci dalje zahvaljujuci boljoj kos razlici.

Kako je HANS postao XAHC evilgrin0039

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

srdjan wrote:
-Hans- wrote:Zadar je u neugodnoj grupi sa cak 2 kiparska predstavnika uspio proci dalje zahvaljujuci boljoj kos razlici.

Kako je HANS postao XAHC evilgrin0039

Na ovom forumu Cipar je Kipar Icon_Fakti

apkomedah
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby apkomedah » 28 Dec 2010

-Hans- wrote:Ne treba pretjerivati.

Euroliga? OK, Olimpija je najbolja ekipa lige i igraju odlicno u euroligi. Ne vjerujem da moze u top8, ali biti ce zanimljivo. Predviđam im score 2/4 i dostojanstven oprostaj.
Partizanu predviđam 1/5. Mislim da ovaj put nece moci vise od toga.
Cibona... Ako nista drugo, barem je oborila i neke rekorde ovog natjecanja (npr. najvise izgubljenih lopti)

Ulebkup? Hemofarm ima minimalne sanse za ozbiljniji uspjeh, a Cedevita bi pak mogla nesto napraviti u tom natjecanju. Ovo je prvi put da samo 1 klub ulazi u drugi krug natjecanja sa ambicijama..
btw. 3. predstavnika u 2. krugu vjerojatno necemo imati jer Buducnost mora dobiti u gostima kod Gran Canarije. Ista ta Buducnost koja je u kvalama ispala od ove sezone limitiranog ASVEL-a. Dakle, nikad losija ULEB kup sezona za NLB predstavnike.

U fibinom intertoto kupu Zagreb je uspio nadmasiti Cibonu.. Doduse imao je score 0/6, a ne 0/10, ali rijec je o miki maus natjecanju pa se fijasko moze pomnoziti sa 3 (znaci 0/18). Krka je iskoristila povoljan zdrijeb (zagrebova grupa) i uspjela poraziti uvijek neugodne klubove iz donjeg doma ceske i njemacke lige. Zadar je u neugodnoj grupi sa cak 2 kiparska predstavnika uspio proci dalje zahvaljujuci boljoj kos razlici.

Prosla sezona je bila pocetak downhilla.. Ove sezone se downhill nastavlja, samo sto je kriza jos dublja. Kvaliteta je pocela opadati. Do kada ce trajati? Tesko je reci, mozemo se samo nadati - do sljedece sezone.
ti opet o ciboni i zadru...

pričamo o cijeloj nlb ligi, ostali klubovi na istom nivou i bolji

zaključno, liga u najmanju ruku podjednake kvalitete kao lani... Icon_Fakti
" Hajduk je iznad svih, Hajduk živi vječno, veliki Hajduk je moja misija i Hajduk nitko neće ucjenjivat... "

Hrvoje Maleš...

sirokibrig
Web Admin
Web Admin

Postby sirokibrig » 28 Dec 2010

Zadar dobio novu upravu. Kao glavni zadatak medju pojačanjima je dovodjenje Chestera Masona!

apkomedah
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby apkomedah » 28 Dec 2010

sirokibrig wrote:Zadar dobio novu upravu. Kao glavni zadatak medju pojačanjima je dovodjenje Chestera Masona!
vidovit potez, Mason je baš spreman bit back up Vladoviću... tever

Hrvoje Maleš...

Svetinja
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Svetinja » 28 Dec 2010

Da li ce vecera sopet kecman...sa 40ak metara..onako iz zajebancije...
Ne zna se koliko će novca FMP dati Zvezdi, novi klub će igrati u "Pioniru", a trenirati u Železniku.
FMP postaje KK Crvena zvezda Beograd. Zvezda ustupa ime u vremenu trajanja reorganizacije, " rekao je novi predsednik Zvezde