Hrvatska A-1 Liga

forum for locked topics...

Prvak Hrvatske u sezoni 07/08

Poll ended at 29 Mar 2008

Cibona
3
17%
Zadar
11
61%
Zagreb
0
No votes
Split
1
6%
Sibenik
0
No votes
Cedevita
0
No votes
Svjetlost
1
6%
Dubrava
2
11%

Total votes: 18

Montenegro#1
Senior Member
Senior Member

Hrvatska A-1 Liga

Postby Montenegro#1 » 08 Mar 2008

Sinoc je Dubrava pobedila Borik sa 80-60 i tako se je plasirala u Ligu za prvaka. Takodje su se plasirali u Ligu za prvaka Sibenik, Cedevita i verovatno Svjetlost. Ako danas kuci pobedu Zabok koji jos ima male sanse za Ligu za prvaka bice i oni sigurni.

Znaci borbu za titulu u Hrvatskoj ce ove godine voditi

KK Cibona Zagreb
KK Zadar
KK Split
KK Zagreb
KK Cedevita Zagreb
KK Dubrava Zagreb
KK Sibenka Sibenik
KK Svjetlost Slavonski Brod

nerminh74
Respected Member
Respected Member

Postby nerminh74 » 08 Mar 2008

zadar pobjednik, a volio bi da bude zagreb, pa da vide da se isplati odgajat mlade kosarkase
EL
1979
Yu NC
1978, 1980, 1983
Yu Cup
1978, 1984
B&H NC
1999, 2005, '06, '08
B&H Cup
2005, '09, '10
Image

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Postby MKD » 08 Mar 2008

Zadar je pobednik :!: prosla sezona Zadar propuste velike sansa protiv Cibona, 2-1 i tekme u domasna dovorna no to je to, ova sezona siguren sum deka Zadar ke ja ispravat greskata od lani.
Image

bosanacprijedor
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: FK Puharska Prijedor

Postby bosanacprijedor » 08 Mar 2008

Zadar uzima ovo 100%. Ove sezone su pokazali bolje partije i bolje izgledaju kao tim.

Acimir
Senior Member
Senior Member

Postby Acimir » 08 Mar 2008

bosanacprijedor wrote:Zadar uzima ovo 100%. Ove sezone su pokazali bolje partije i bolje izgledaju kao tim.

Pobedice cibona.

Sad zadar ima pad forme i u losoj su finansiskoj situaciji tako da vreba losa klima u timu.... dok ce se cibona pojacati(a vec je pocela)

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 08 Mar 2008

Acimir wrote:
bosanacprijedor wrote:Zadar uzima ovo 100%. Ove sezone su pokazali bolje partije i bolje izgledaju kao tim.

Pobedice cibona.

Sad zadar ima pad forme i u losoj su finansiskoj situaciji tako da vreba losa klima u timu.... dok ce se cibona pojacati(a vec je pocela)

Ali to poradi sto ekipa celosno se koncentrirat za evrope i cuvat snaga za evro tekme.
Image

Acimir
Senior Member
Senior Member

Postby Acimir » 08 Mar 2008

MKD wrote:
Acimir wrote:

Pobedice cibona.

Ali to poradi sto ekipa celosno se koncentrirat za evrope i cuvat snaga za evro tekme.

Oni nema sanse da prodju dalje...a igraci bojkotuju

Montenegro#1
Senior Member
Senior Member

MKD wrote:
Acimir wrote:

Pobedice cibona.

Kao sto se cuva Partizan? :wink:

Ima Zadar dobre sanse ali daleko od toga da je to vec sigurno. Ne treba odpisivati Cibonu vec pre pocetka Lige.

Zadar ima pad forme koji je svasim normalan. Nisu oni toliko dobra ekipa da su do kraja mogli da odigraju na nivou Partizana. I Partizan je vec imao svoj pad forme ali je Partizan tada i dalje pobedjivao. Ali bilo je tu gusti tekmi kao protiv Zagreba i Vojvodine u gostima. Gde smo pobedili sa +2 i sreca bila na nasoj strani. Ali to je ipak druga tema.

Sibenik takodje ima mladu ekipu sa par za hrvatske uslove dobri mladi igraca kao sto su Zoran Vrkic, Luka Drezga, Miro Bilan, Filip Vukicevic i Luka Petkovic. Bice interesantno kolko ce oni moci da pariraju ekipma iz NLB Lige.

Montenegro#1
Senior Member
Senior Member

Acimir wrote:
MKD wrote:
Acimir wrote:

Pobedice cibona.

Oni nema sanse da prodju dalje...a igraci bojkotuju

Dobili su oni plate.

Favoriti se uvek znaju ali je ovo ipak jedno novo takmicenje. Dobro je prosle godine Drobnjak rekao. Nije to sve jedno kad ti trebas da se pripremis na dva razlicita sampionata. Zadru svake cast za igre u NLB Ligi ali u A1 Ligi svako opet pocinje od 0.

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 08 Mar 2008

................
Last edited by MKD on 21 Mar 2008, edited 1 time in total.

Montenegro#1
Senior Member
Senior Member

Postby Montenegro#1 » 14 Mar 2008

Image

"Ostanak u Å ibeniku sjajna odluka"

Ugodno iznenađenje A-1 lige ove sezone je svakako momčad Å ibenika. Iako među najmlađima, Å ibenčani su igrali sjajno tijekom cijele sezone, dobar dio sezone proveli i na prvoj poziciji te se zasluženo plasirali u doigravanje. Velike zasluge za to nosi i Zoran Vrkić, jedan od naÅ¡ih najtalentiranijih igrača koji je ove sezone jednostavno eksplodirao…

Zoran Vrkić rođen je 16. kolovoza 1987. godine, a prve koÅ¡arkaÅ¡ke korake napravio je u Kastvu. Tamo je pod budnim okom trenera Tončinića napredovao te zapeo za oko i izbornicima mlađih reprezentativnih kategorija koji su ga uvrÅ¡tavali u najuži reprezentativni kadar.
''Kastav ima sjajnu Å¡kolu koÅ¡arke, ovdje su karijeru započinjali između ostalih i Å temberger, Vrbanc, Kelečević, Franko Filipović, a iz moje generacije Bubnić i ja smo, eto, iskočili'', kaže Vrkić koji tako nastavlja plodan niz kastavske koÅ¡arkaÅ¡ke Å¡kole.
JoÅ¡ u Kastvu dobio je prve ozbiljne ponude. Tako je jednu i iskoristio te preselio u euroligaÅ¡a Union Olimpiju, no nije sve zavrÅ¡ilo kako je trebalo. ''Imao sam problema s dobivanjem izlaznog pisma iz HKS-a te sam tu izgubio par mjeseci. Sve je trebalo biti idealno, u Ljubljani su mi nudili viÅ¡egodiÅ¡nji ugovor, no momčad je uÅ¡la u probleme, nanizala je poraze, promijenjeni su trener i uprava te je na kraju doÅ¡lo i do mog razlaza s Olimpijom. U međuvremenu sam bio posuđen Postojni gdje sam uspio odigrati tek nekoliko utakmica. Poslije raskida s Olimpijom dobio sam poziv iz Zadra gdje me zvao Vlado Vanjak, tamo sam trenirao dva mjeseca, ali nisam potpiosao ugovor. Kako je sezona već bila pri kraju, a ja sam želio igrati, otiÅ¡ao sam u Dubrovnik gdje sam odradio zavrÅ¡nicu sezone. Bilo je teÅ¡ko ući u momčad, ekipa je već bila posložena tako da nisam dao značajan doprinos. Sljedeću sezonu doÅ¡ao sam u Å ibenik, no u početku nije bilo najbolje. Imali smo loÅ¡u sezonu, rezultati su bili nezadovoljavajući i niti sam nisam bio zadovoljan svojom igrom. No ove sezone se sve promijenilo i to drastično''.
Situacija u Å ibeniku promijenila se za 180 stupnjeva. Od sterilne igre proÅ¡le sezone, pa do odličnih rezultata ove sezone. Å to se to promijenilo?
''Sve nam se poklopilo. Momčad je sjajno složena, imamo odličnog trenera i baÅ¡ je guÅ¡t igrati. Iako je igračima teÅ¡ko obzirom na financijsku situaciju u klubu, ne žalimo se jer igramo iz ljubavi, jer volimo koÅ¡arku. Ostanak je ispao sjajna odluka, nisam viÅ¡e htio mijenjati klubove, htio sam ostvariti značajniji rezultat sa Å ibenikom i nisam požalio'', kaže Vrkić.
Igre Å¡ibenskih mladića nisu proÅ¡le nezapaženo niti ostalim klubovima i skautima. Ponude sigurno postoje?
''Ma ponuda uvijek ima, one nisu problem, ali ja ne želim o njima razmiÅ¡ljati. U Å ibeniku sam, igrač pod ugovorom i narednu sezonu tako da trenutno samo o Å ibeniku razmiÅ¡ljam. Ne želim nikud žuriti, uostalom prvenstvo je u tijeku, bilo bi nepoÅ¡teno da sad razmiÅ¡ljam o nekim ponudama. Ako i budem odlazio, morat ću pametno birati, ne želim otići negdje gdje ću sjediti na klupi i nazadovati. Želim napredovati, a to mogu kroz igru''.

Kroz doigravanje će mu sigurno joÅ¡ porasti vrijednost obzirom da će i pomalo uspavani skauti Cibone, Zadra, Zagreba i Splita vidjeti njegove mogućnosti. Å to Å ibenčani očekuju u doigravanju?
''Nemamo rezultatski baÅ¡ nikakva očekivanja. Napravili smo sjajan posao ulaskom u doigravanje i sada možemo igrati opuÅ¡teno i uživati u koÅ¡arci. Mislim da u Å ibeniku neće biti nikom lako, nisu niti ove naÅ¡e četiri NLB-ligaÅ¡ke momčadi vanzemaljci. Uz veliku pomoć nadam se pune Å¡ibenske dvorane, možemo svakoga iznenaditi.''
Zoran se nada pomoći Å¡ibenskih navijača, ali ujedno izražava i žaljenje zbog polupraznih dvorana.
''Tužno je to Å¡to su kod nas dvorane poluprazne. Pa i kad gledate naÅ¡e najjače klubove, jedino Zadar ima vjernu publiku i stalno punu dvoranu.''.
Å to se tiče doigravanja, NLB ligaÅ¡i imaju laganu prednost.
''Najkvalitetniji su i borit će se za naslov. Imaju iza sebe dosta jakih utakmica tako da im neće biti problem pritisak u doigravanju. No tu je i Cedevita koja ima dobru i iskusnu ekipu, ali mi se čini kako su ovi ipak u prednosti. Cedevita je dosta mijenjala i nema takav kontinuitet, ima dosta starijih igrača i trebat će izdržati zgusnuti raspored''.

Osvrnuli smo se i na reprezentaciju. A reprezentacija pokuÅ¡at će izboriti Peking i Zoran vjeruje da će u tome uspjeti.
''Hrvatska ima kvalitetu za proći u Peking. Sigurno je da neće biti lako, ali kvaliteta postoji, a vjerujem i da u RepeÅ¡i imamo sjajnog trenera koji će to znati pretočiti u rezultat.''
ProÅ¡le godine puno smo očekivali i od mlade reprezentacije U20 čiji je bio član.
''Zakazali smo, to je činjenica. Morali smo ostvariti bolji rezultat i za to smo si sami krivi. Nije bilo kemije među nama, nismo se pronaÅ¡li i to je bilo to. Druge reprezentacije su bile bolje, viÅ¡e su željele taj visok plasman''.
Slabiji rezultati u mladim kategorijama nisu alarmantni?
''Hrvatska koÅ¡arka ima budućnost. Odlično se radi u mnogim sredinama i neće biti problema. Imamo dosta odličnih mladih igrača koji mogu naslijediti one starije, a uostalom niti A reprezentacija nam nije toliko stara''.
Koliko dnevno radiš?
"Kad god mogu radim na sebi. Na žalost, u Å ibeniku nemam previÅ¡e mogućnosti obzirom da treniramo u Å¡kolskoj dvorani pa i nema previÅ¡e termina, ali taj trenming onda maksimalno koristim. Radim dosta na nekim stvarima koje joÅ¡ moram popraviti, pomažu mi i treneri individualnim radom. Kad bi bar postojalo viÅ¡e slobodnih termina u dvorani, prije sam mogao uvijek doći u dvoranu i van treninga vježbati, uvijek je netko imao ključ, ali danas..."
Za kraj poziv navijačima za petak i posljednji susret u A-1 ligi uoči doigravanja.
''U petak čekamo Osijek, to nam je posljednja utakmica prije doigravanja i želimo se zahvaliti navijačima pobjedom. JoÅ¡ možemo biti i prvi ako Cedevita posrne u Zadru kod Borika i to bi bila prava feÅ¡ta da zavrÅ¡imo kao prvi ovaj dio natjecanja.''
Zoran Vrkić u A-1 ligi ove sezone bilježi sjajne brojke. Pobjednik natjecanja u zakucavanju na All Star susretu u 17 utakmica bilježio je za 32 minute 17 poena (60 posto Å¡ut), 5.7 skokova, 1.6 asistencija te 1.0 osvojenu loptu po susretu. U suradnji s Drezgom kreator je uspjeha Å ibenika ove sezone i razlog zadovoljstvu i optimizmu hrvatskih ljubitelja koÅ¡arke.

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 16 Mar 2008

.................
Last edited by MKD on 21 Mar 2008, edited 1 time in total.

Montenegro#1
Senior Member
Senior Member

Postby Montenegro#1 » 20 Mar 2008

LIGA ZA PRVAKA: CIBONA-ZADAR VEĆ U PRVOM KOLU

U prostorijama HKS-a određen je raspored 1. kola A-1 lige za prvaka. Natjecanje koje započinje 2. travnja otvorit će ni manje ni viÅ¡e nego najveći derbi hrvatske koÅ¡arke. Pod Tornjem će u prvom kolu gostovati Zadar. Uz to, u prvom kolu sastaju se i Cedevita-Zagreb, tako da se četiri od pet najvećih favorita prvenstva već na samom početku sastaje međusobno.

Uostalom, u "nikad izjednačenijem" prvenstvu, kako mnogi osjećaju da će ova Liga za prvaka biti, u svakom kolu očekuje nas barem jedan međusobni okrÅ¡aj pet kandidata za doigravanje - Cibona, Zadar, Zagreb CO, Split CO, Cedevita.

Parovi 1. kola:
Split CO - Dubrava
Å ibenik - Svjetlost
Cibona - Zadar
Cedevita - Zagreb CO

buky
Respected Member
Respected Member

Postby buky » 20 Mar 2008

nerminh74 wrote:zadar pobjednik, a volio bi da bude zagreb, pa da vide da se isplati odgajat mlade kosarkase

skoro da bi i ja to volija

Montenegro#1
Senior Member
Senior Member

Postby Montenegro#1 » 31 Mar 2008

Ljudi kakva je Cedevita ove godine? Sad su doveli jos dva crnca. Kazu da su dobro pripremljeni i da su jaci nego ikada.