Kvalifikacije za EURO 2020

Sve vezano za nogomet/fudbal
Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: FKS, Pep Guardiola

Re: Kvalifikacije za EURO 2020

Postby Peppermint Park Ranger » 12 Jun 2019

SALADIN wrote:Meni upada u oci taj balkanski manjak osjecaja za detalje.

Prvi gol Italije, kako nemas igraca koji stoji na ivici sesnaesterca, koji treba da ide na loptu ako bude sut sa vana, nakon kornera.....Kako nema niko?
Kakva je to postava za korner C054

Drugi gol Italije, krivci Pjanic i Cimirot. Prvo Pjanic, jer se plasirao tako da cuva ledja Todorovicu, to jest taj prostor iza, ali ne cuva se samo prostor, nego kombinacija prostor i covjek. Znaci stojis tako da mozes stici pomoci beku ako treba, ali mozes stici i do igraca protivnika, ako lopta dodje do njega. U ovom slucaju je Pjanic cuvao samo prostor iza Todorovica, a covjeka, to jeste Verratija je zaboravio.......Cimirot je kriv sto to nije uvidjeo i isprvio gresku, pa on prisao Verratiju....Sve u svemu, katastofalna defanzivna igra ove dvojice, koji ocigledno ne razumiju defanzivni fudbal.

Ta dva detalja nas kostaju pobjede, osim umora...do kojeg je valjda doslo, inace ne razumijem onakvu pasivnu igru u 2. poluvremenu. Ja sam inace misljenja, da nije do umora, nego losih procjena i manjka mozga kod igraca i strucnog staba.

Potpis od A do Ž
Image

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby kockarinho » 12 Jun 2019

-Hans- wrote:Ne bi bilo 0-3 i budi siguran da bi malo ekipa dobilo 3 razlike u Finskoj...

Ma dobro, ne moras bukvalno shvatiti. Ajde ovako, da je ovakav pristup bio u Finskoj bila bi dvojka i 3 boda.
Odgovorno tvrdim da je Bosna barem duplo jaca od Finske ali jebi ga, kad se zajebavas onda dobijes po usima
ma koliko god bio kvalitetniji.

I sada kada sve saberes, sta je BiH dobila? Nista, osim ponekog komplimenta sa italijanske strane.
U Finskoj u zajebancija modu i poraz, u Italiji pravi fajt ali nesrecni poraz. Kada sve saberes to je nula.

A kvalifikacije se ne prolaze sa tesnim porazima od favorita i tapsanjem po ramenima "bili ste dobri" nego berbom
bodova protiv autsajdera i osrednjih ekipa.

Jedini plus ovog mini ciklusa je sto je Grcka izgubila obe utakmice ali sad imas Finsku koja je izletela iz drugog plana.

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 12 Jun 2019

Kakva je budućnost BiH fudbala? Ima li mlađih igrača sa potencijalom?
Crvena zvezda, doktor Čović, Mića Pavkov - sveto trojstvo.

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

sarma i proja wrote:Kakva je budućnost BiH fudbala? Ima li mlađih igrača sa potencijalom?

Odgovoriti cu ti ja s obzirom na to da sam usko vezan za BH fudbal jos od saradnje sa FK Olimpik iz Sarajeva.

U Bosni ima more talenata ali ih oni sami upropastavaju sa svojim sistemom bez sistema.
Nista manje talentovani od vrsnjaka iz Srbije i Hrvatske ali u Srbiji i Hrvatskoj znaju kako i sta da urade
kada imaju talentovanog decaka, u Bosni nazalost ne znaju.
Ono sto ispliva, ispliva nekim cudom na osnovu sopstvenog rada i talenta.

Ako hoces da pricamo konkretno o imenima onda mozemo da izvojimo Amera Gojaka iz Dinama.
Ima ih jos ali on je trenutno mozda najstabilniji kada pricamo o mladim BH igracima, ostali lutaju.

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 12 Jun 2019

Budućnost je nikakva. To jest zalicemo za periodom 2014 -2020 Gdje nismo uspijevali iz prvog i drugog šešira plasirati se..

Mladih dobrih igrača je malo, dijaspora presusila, premijer liga među najgorim u Evropi. Treneri loši.

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 12 Jun 2019

Laufer wrote:Kad Džeko ovako igra, i kad imaš Pjanića, sa svima se možemo potući.. Jbg.. Mi smo 3 mrtve šanse fulili u prvih 10 minuta drugog poluvremena.. Još uvijek ne shvatam kako Gojak promaši glavom onu loptu ead2 Chielini sa gol linije, Višća Džeki u šut uđe... ows
Onda oni zabiju go što ga nikad vise zabit nece.. Ono pogodi ga loptom u oko i on osuta tacno u onaj 1 metar gdje nikog nije bilo.. Kasnije nas umor savladao,a i krenulo se igrati na čuvanje 1-1..i jbg desi se go iz ničega.. Oni bezze kruzili, sutali nerezonski.. Ja se fakat ne sjećam neke njihove šanse osim onog šuta glavom Chielinia kad je razbio Džeki glavu... ows
Mogu samo da se nadam da če se sad uozbiljit. Mislim da s ovim pristupom možemo sve do kraja uzeti.. E sad..

Igralo se u Italiji, Dzeko je imao motiv više da ne spominjem da je u pregovorima sa Interom.

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

Edo wrote:Budućnost je nikakva. To jest zalicemo za periodom 2014 -2020 Gdje nismo uspijevali iz prvog i drugog šešira plasirati se..

Mladih dobrih igrača je malo, dijaspora presusila, premijer liga među najgorim u Evropi. Treneri loši.

Vidi Edo. Ja ti odgovorno tvrdim da vasi klinci nisu nista manje talentovani od klinaca iz Srbije i Hrvatske ali u ove dve zemlje mladi
igraci dobijaju priliku dok u Bosni ne dobijaju.
Treneri ne veruju mladim igracima i nemaju muda da ih ubace u vatru.

Recimo, mali Sevkija Resic iz Sarajeva je ultra talenat ali ne moze igrati jer ce Sarajevo dovesti neke poluigrace iz Bosne (iskusnije) ili
iste takve iz Srbije, Crne Gore ili Hrvatske.
To je kljuc svega. Dovedi ti igrace sa strane ali uvek imaj nekoliko mladih za promociju. E to u Bosni nedostaje.

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 12 Jun 2019

Jbg.
Crvena zvezda, doktor Čović, Mića Pavkov - sveto trojstvo.

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 12 Jun 2019

kockarinho wrote:
Edo wrote:Budućnost je nikakva. To jest zalicemo za periodom 2014 -2020 Gdje nismo uspijevali iz prvog i drugog šešira plasirati se..

Vidi Edo. Ja ti odgovorno tvrdim da vasi klinci nisu nista manje talentovani od klinaca iz Srbije i Hrvatske ali u ove dve zemlje mladi

Recimo, mali Sevkija Resic iz Sarajeva je ultra talenat ali ne moze igrati jer ce Sarajevo dovesti neke poluigrace iz Bosne (iskusnije) ili
To je kljuc svega. Dovedi ti igrace sa strane ali uvek imaj nekoliko mladih za promociju. E to u Bosni nedostaje.

Ma znam ja to sve, zato i kažem da je perspektiva loša. Iskočiće neki igrači ali pad je neminovan.

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

Edo wrote:
kockarinho wrote:

Ma znam ja to sve, zato i kažem da je perspektiva loša. Iskočiće neki igrači ali pad je neminovan.

Za pad ce iskljucivi krivci biti BH klubovi.
BH dijaspora je dala sve od sebe ali se iscedila kao limun. Problem je sto domace trziste ne prati dijasporu u smislu proizvodnje
igraca za reprezentaciju.

Laufer
Respected Member
Respected Member

Postby Laufer » 12 Jun 2019

kockarinho wrote:

U Sarajevu su mladi igrači baš dobijali prilike, i Resić je, ali nažalost on je najmanje od svih njih pokazao... A svi smo mislili da će biti najbolji.. Jednostavno, u našoj ligi moraš biti čvrst prije svega, jer igraju jablani koji vole da udare, a sudije to ne sankcionišu.. Sjećam se protiv Radnika u Bijeljini.. Onaj Đurić ga dva-tri puta kvrcnu, ostatak tekme se sakrivao... U kasnijim tekmama takođe.. Jednostavno nije(još) za prvog tima.. Meni je recimo Pidre najviše žao, jer sumnjam da će se uspjet vratiti...

turbofolk
Senior Member
Senior Member
Club: FKS,MU,LAL.

Postby turbofolk » 12 Jun 2019

Sto se tice naseg potencijala, haj i nije sve tako crno.

Sa obzirom u kojoj mjeri narod napusta Bosnu i Hercegovinu, dijaspora ce biti back again lol

Taman za nekih 15 godina - moja predvidjanja. Do tad, jebiga. Za sve to je kriv savez, oni su grobari domaceg fubala.
1967-68, 1984-85, 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 12 Jun 2019

Savez je odgovoran za domace prvenstvo. Koliko mogu zakljuciti sa strane, veoma lose rade posao.

Sto se tice reprezentacije, imaju i imali su uslove da prave bolje rezultate. Zadnju deceniju smo imali igrace ali nismo imali tim. Poslednji pravi tim koji smo imali je bio onaj od 2003 do 2006. Ekipa predvodjena Barbarezom sa nekoliko dobrih igraca i nekolicinom radnika. Ta ekipa je davala maksimum. Kada imas tim mnogo lakse je i trenerima da ih vode. Ova poslednja generacija je itekako teska za voditi jer je konstantno bila ispunjena igracima koji su bili iznad ekipe, iznad trenera i kompletne javnosti. U tim uslovima je veoma tesko raditi, jer trenerima ostavlja vrlo mało prostora za kontrolirati svlacionicu. To jest, nijednom treneru poslije Blazevica nije uspjelo da kontrolira svlacionicu.

Ono sto najvise iritira je cinjenica kada vidis da igraci ne daju maksimum. Precesto nam se desava da igraci „nemaju svoj dan”, pa ti se desi Kipar jednom, pa jos jednom, pa ti se desi Izrael ili Irska u barażu. Pa ti se desi Grcka gdje ti kapiten skida gace protivncima i dobija crveni u utakmici gdje promasuje 3 zicera i koju vodis, a u uzvratu pravi frku gdje se protivnicima lome zubi.

Mi smo previse fokusirani na trenere, jeste imali smo ispodprosjecne trenere u periodama i zaista im se svasta toga może reci na taktickom planu ali s obzirom kakve su igrace imali nije nimalo lako kontrolirati svlacionicu i nijedan od njih nije imao muda da se upusti u rat sa nekim igracima. Dakle, svi oni imali su iste probleme. Uzmimo primjer ovog zadnjeg dvomeca, jeli stvarno mislite da je Prosinecki kriv zato sto se Dzeko setao 90 minuta u Finskoj. Treneru su ovom slucaju zavezane ruke, Dzeko je takav da mu ne treba niti ga trener może motivirati, sta je Prosinecki trebao da ga izvadi iz igre i onda bi imao cjelokupnu javnost protiv sebe i mogao bi direkt za Zagreb poslije utakmice. Dzeko ga je drzao za muda i może se reci sjebao..
Dzeko a prije toga Spahic su bili bozanstva i izvan svakog trenera. Pa da smo imali Mourinha na klupi opet bi sve isto bilo. Mi nemamo novinara u drzavi koji smije napisati slovo o tome da je Dzeko setao u Finskoj. Sve dok budemo probleme trpali pod tepih, bili neiskreni prema sebi, desava ce nam se Kipar, Grcka, Izrael, Finska itd, a mi cemo raspravljati o tome ko je trebao igrati lijevog beka ili sto nije Zukanovic stajao na lijevoj stativi?

Dzeko nas je zaduzio, drzi nas za muda kao i svakog trenera i onda sjedimo i cekamo kada ce mu se dici kurac da igra a kada ne. Sa njim letimo i padamo a osim periode jesen 2012 sep 2013 smo samo padali.

Kolasinac otkaze okupljanje jer je kao povrijedjen a istina je da je otkazao zbog Ozilove svadbe. Ima tu jos mnogo stvari. Recimo zasto su najednom iż reprezentacije nestali Lulic, Ibisevic, Medunjanin, Begovic a uopste nije tajna da su oni cinili jedan klan u reprezentacji.

A hocemo li se plasirati bla bla. Pa hocemo ako budemo igrali poslednjih 6 kao onu sinoc. Ali nisam toliko naivan da im vjerujem da ce to tako i biti.

turbofolk
Senior Member
Senior Member
Club: FKS,MU,LAL.

Postby turbofolk » 12 Jun 2019

Edo wrote:Kolasinac otkaze okupljanje jer je kao povrijedjen a istina je da je otkazao zbog Ozilove svadbe. Ima tu jos mnogo stvari. Recimo zasto su najednom iż reprezentacije nestali Lulic, Ibisevic, Medunjanin, Begovic a uopste nije tajna da su oni cinili jedan klan u reprezentacji.

Sto se tice ovoga, gotovo svako ce ti u Sarajevu reci da je stvar pristupa i (ne)profesionalizma.

Cuo si izjavu Lulica, odmor, kafa, kolaci, porodica - tu dodaj Ilidzu i restorane i opijanje. Ciljano treniraju u Sarajevu, a trening centar koji je fakat odlican stoji prazan u Zenici.

Pristup je to sto ubija ovu ekipu, i to je to...
1967-68, 1984-85, 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 12 Jun 2019

turbofolk wrote:
Edo wrote:Kolasinac otkaze okupljanje jer je kao povrijedjen a istina je da je otkazao zbog Ozilove svadbe. Ima tu jos mnogo stvari. Recimo zasto su najednom iż reprezentacije nestali Lulic, Ibisevic, Medunjanin, Begovic a uopste nije tajna da su oni cinili jedan klan u reprezentacji.

Sto se tice ovoga, gotovo svako ce ti u Sarajevu reci da je stvar pristupa i (ne)profesionalizma.

Cuo si izjavu Lulica, odmor, kafa, kolaci, porodica - tu dodaj Ilidzu i restorane i opijanje. Ciljano treniraju u Sarajevu, a trening centar koji je fakat odlican stoji prazan u Zenici.

Pristup je to sto ubija ovu ekipu, i to je to...

Pa o pristupu ja i govorim. Da igraju svaku kao onu sinoc rezultati bi mnogo bolji bili. Niko me nije zao izgubiti od bilo koga ako znas da su dali maksimum.