BH fudbalska/nogometna repka

Sve vezano za nogomet/fudbal
nerminh74
Respected Member
Respected Member

BH fudbalska/nogometna repka

Postby nerminh74 » 21 Mar 2008

Otvara se ovaj topic radi poznatih razloga
EL
1979
Yu NC
1978, 1980, 1983
Yu Cup
1978, 1984
B&H NC
1999, 2005, '06, '08
B&H Cup
2005, '09, '10
Image

SALADIN
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: KKBOSNA

Re: BH fudbalska/nogometna repka

Postby SALADIN » 21 Mar 2008

nerminh74 wrote:Otvara se ovaj topic radi poznatih razloga

Tekma protiv Makedonije u srijedu...20:15 cini mi se

Prenosi BHTV

Prvi test Kodre i Bolica

Pjane ne moze igrati jos zbog papira... :(
CITY

asker
Member
Member

Postby asker » 22 Mar 2008

Kodro: Tražim tim za Svjetsko prvenstvo u Africi

Dugo se dogovorao nogometni obračun novinara sa stručnim Å¡tabom bh. reprezentacije. Naravno na parketu.

Impresivne su karijere struke, koje su Kodro, Bolić, Sredojević, Tanović gradili po Barceloni, Fenerbahčeu, Trabzonu, za razliku od novinarskih pera koji su se dokazivali po Hridu, Kalesiji, Pofaličkom, Đerzelezu, Klokotnici... DoduÅ¡e, kolege Kolar i Huseinbegović su proÅ¡li Å¡kole Sarajeva i Želje, te na vrijeme shvatili gdje im je mjesto.

Treće je poluvrijeme zamiÅ¡ljeno i realizirano za stolom, uz iće i piće i gladne stomake, te u ugodne taktove muzike, koja je dopirala sa razglasa jednog sarajevskog restorana. IÅ¡lo se sa teme na temu, pričalo o proÅ¡losti i budućnosti.

Krenuli smo od selektorovog spiska?

- Meni je drago da otvoreno razgovaramo, da mi kažete koga bi mogli pozvati u državni tim. Imate li vi boljih? Evo, koga bih izbacio sa ovog spiska - pitao je Kodro kolegu Emira Delića sa TV Hayat, koji je pitao zaÅ¡to se ne pokrene pitanje državljanstva Emre Tahirovića i zaÅ¡to nema Miralema Pjanića, koji je mogao igrati prijateljsku utakmicu bez pasoÅ¡a. ?

One koji su provjereni?

- A, kada ćemo se uigravati? Nemamo mi puno termina, joÅ¡ dva, u najboljem slučaju tri termina. Kako onda da uigramo tim za kvalifikacije ako pozovemo desetoricu novih.

Predložena je i utakmica selektor protiv novinara.

- Bilo bi idealno, ako ima zvanični termin, tako da bi klubovi mogli i morali pustiti igrače.

Kako spasiti nogometne dragulje diljem Evrope, Pjanića, Tahirovića, Subotića...?

- Nije jednostavno, ali ne možemo nikoga prisiliti. Neki vagaju između BiH i nekih drugih selekcija i radije prihvataju pozive susjednih zemalja. Mi smo tu nemoćni. Pjanić je pozitivan primjer, jer ustrajava u želji da igra za BiH. Rado ćemo zvati i sve ostale, ali oni moraju pokazati želju. Naravno da nam je svima opomena Zlatan Ibrahimović.

ZaÅ¡to se podgrijava nada u povratak Sergeja Barbareza, ako je izvjesno da je to nemoguća misija?

- Nisam stekao dojam da je nemoguća misija. Naprotiv, Sergej je sretan zbog ovog projekta. Ja ovo ne zovem ciklusom, već projektom, u kojem ste i vi novinari, navijači, Savez, struka, igrači. Vi pravite atmosferu, a mi tražimo i stvaramo tim za Svjetsko prvenstvo u Africi.

Kako preko Å panije i drugih favorita. Selektor nudi ovaj recept?

- Bolje je Å¡to imamo jednog jakog favorita, premda se ja Å panije ne bojim. Respektovat ćemo i Å pance i Turke, Belgijance, ali ćemo ih muÅ¡ki nagaziti. Nije loÅ¡e Å¡to ciklus otvaramo u Å paniji. Da se malo bavimo kalkulacijama, mada to ne volim raditi. Ako bi uzeli maksimalan broj bodova protiv Estonije i Armenije, sa dvanaest bodova i pobjedama kod kuće protiv Å panije, Belgije i Turske mi smo pred ciljem. Možda prvi, a možda u baražu. Znate i sami da smo proteklih godina bodove gubili od autsajdera.

Ponudio je selektor upustvo za upotrebu kroz kvalifikacije.

- Armeniju i Estoniju trebamo shvatiti kao Å pance, kao da su nogometne velesile. Kada se na kontra strani nađu Å panci, Turci i Belgijanci ne smijemo ih precjenjivati. Naprotiv. Treba ući muÅ¡ki u meč, uz malo sreće rezultat nas neće zaobići.

Vrlo bitnom karikom smatra novinare...

- Od kako sam doÅ¡ao za selektora, stalno sluÅ¡am neke priče; pazi se ovoga, ovaj je čovjek od onoga, onaj ti je nepovjerljiv... Ja to registrujem ali ne uzimam za ozbiljno, jer bih se troÅ¡io na bespotrebne stvari. Ko god je u Savezu, hoću da vjerujem da želi uspjeh reprezentacije. Bilo bi žalosno, ako neki ne misle tako. U novinarima ne vidim drugu stranu, već partnere u zajedničkom projektu.

Hoćete li tako misliti ako bude kritika? Naprimjer, bilo je dosta kritika na spisak za japansku avanturu.

- Ne bježim od kritika i ne mislim da se morate slagati sa mojim izborom. Ne potcjenjujem vaÅ¡u i kompetentnost vaÅ¡ih kolega. Znajte da ja nikad neću pasti pod utjecaj menadžera. Mene će, dok ovo radim, voditi samo poÅ¡teni i sportski rezoni. Samo tako mi se može vratiti.

Kako ćete se osloboditi pritiska menadžera. To nije poÅ¡lo niti jednom selektoru za rukom?

- Lako ćemo to rijeÅ¡iti. Reprezentacija će biti izolovana. Niko od menadžera neće moći boraviti u hotelu prije utakmice. Hoću da osiguram igračima maksimalni mir koncentraciju. Želim da imaju tretman kao u svojim klubovima. NiÅ¡ta manje ni viÅ¡e. Kućni red se mora poÅ¡tovati - najavio je Meho Kodro.

Prevarili novinare

Prva akcija stručnog Å¡taba bila je utakmica sa novinarima. Kodro i Bolić su se raspitivali za snagu novinarskog tima. Kada su sa viÅ¡e strana saznali da se radi o selekciji koja je godinama prisutna na domaćoj i međunarodnoj sceni, Bolić i Kodro su prije utakmice ponudili remi. Čak su i sudijama Čaliji i Alečkoviću najavili da meč treba zavrÅ¡iti bez pobjednika. Novinari su se tako i postavili; poveli pa stali. Međutim, Kodro, Bolić, Sredojević, Poričanin, Bajramović, Brković, Hodžić, Jaha, stiskali su gas do daske. Poveli su, zatim povećali vodstvo, ne pomiÅ¡ljajući na dogovor. Bila je to prva prevara stručnog Å¡taba.

- Nije nam palo na pamet da izgubimo od novinara - Å¡eretski su objasnili Kodro i Bolić i ponudili novinarima revanÅ¡.

Inače, novinarski tim činili su; Solak, Å iÅ¡ić, Kolar, Huseinbegović, Lokmer, Å umar, Hadžić, Å kandro, Kustura, a sa klupe su dirigiral; Novalija, Hasić, Delić, Abdulahović i Sinanović. Veoma pristrano sudili su Čalija i Alečković. Prvo ime utakmice bio je golman Edin Solak.

Bez ugovora

Nije praksa da selektorovi prvi saradnici nemaju nikakav status. DoduÅ¡e, imaju nekakav. Bolić, Tanović i Sredojević će raditi za dnevnice. To nije korektno, zar da propuÅ¡taju ponude da bi radili za dnevnicu i eventualnu premiju. Iz Saveza javljaju da je tako po statutu. Å ta ako je, zar se ne može promijeniti, prilagoditi. Traži li Kodro previÅ¡e? NipoÅ¡to! Stručni Å¡tab bh. reprezentacije najmanje je plaćen u Evropi.

SALADIN
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby SALADIN » 22 Mar 2008

Da sam trener igrao bi ovako

.................................................Hasagic..............................................

Bajramovic.................Spahic.....................Papac...............Muharemovic

................................Rahimic....................Grlic.....................................

..................Pjanic................................................Misimovic.................

.................................Muslimovic..............Dzeko...................................
CITY

SALADIN
Hall of Fame
Hall of Fame

Evo sad pocela tekma Wolfsburg-Hamburg

Dzeko od pocetka igra... On i Ljuboja...Grafite klupa

Bayern sad dobio Leverkusen 2:1

Barba bio los....kao i ostatak leverkusena...Beyern je puno bolji bio
CITY

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Postby MKD » 22 Mar 2008

SALADIN@

Koj je vas najbojsli defanzivac ? kaj biti marking/stoper/flaster igrac nad Goran Pandev ??
Image

SALADIN
Hall of Fame
Hall of Fame

MKD wrote:SALADIN@

Koj je vas najbojsli defanzivac ? kaj biti marking/stoper/flaster igrac nad Goran Pandev ??

Spahic ili Papac

Medjutim, ne vjerujem da ce iko igrati flastera.....
CITY

Svetinja
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Svetinja » 23 Mar 2008

gde si nermine bolesniku
Ne zna se koliko će novca FMP dati Zvezdi, novi klub će igrati u "Pioniru", a trenirati u Železniku.
FMP postaje KK Crvena zvezda Beograd. Zvezda ustupa ime u vremenu trajanja reorganizacije, " rekao je novi predsednik Zvezde

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 23 Mar 2008

Direkten prenos na A1 i A1plus - satelit (Makedonija). Biti stadion pun ? kapacitet je 18.000.

SALADIN
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby SALADIN » 24 Mar 2008

Protiv Makedonije i bez Bajića

Nakon otkaza Mirka Hrgovića, fudbalska “A” reprezentacija BiH u prijateljskom susretu sa Makedonijom biće liÅ¡ena usluga i Branimira Bajića.

Naime, stameni stoper Koblenza povrijedio je palac desne noge, ali se ipak pojavio na okupljanju.
“Htio sam da igram i jako mi je žao Å¡to neću pomoći saigračima, ali sam stigao kako bi im poželio sreću. Propustio sam i dvije posljednje utakmice u Njemačkoj”, kazao je Bajić kojeg je ljekarska služba pregledala i potvrdila dijagnozu.
Stručni Å¡tab bh. tima pojasnio je kako neće slati dodante pozive te da će protiv Makedonaca računati na 17 igrača.
“Dogovoreno je da svaka klupa napravi po Å¡est izmjena, te smatram da imamo dovoljan broj fudbalera na raspolaganju. Neki će dobiti veću, a neki manju minutažu. Sve zavisi od rezultata i taktičkih zamisli protivnika”, kazao je selektor Meho Kodro.
Iako su se na prozivci pojavili svi, ručak su „propustili“ Sanel Jahić i Sead Salihović, ali su svi zajedno trenirali.
CITY

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 24 Mar 2008

Saladine kakva je atmosvera pred tekme ? ima li interes ili slabo ?

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 24 Mar 2008

Edit. dvojen post
Last edited by MKD on 24 Mar 2008, edited 1 time in total.

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 24 Mar 2008

Jebo Bajica, to je pojacanje sto njega nema......Nije zasluzio mjesto medju 18 igraca....

SALADIN
Hall of Fame
Hall of Fame

Edo wrote:Jebo Bajica, to je pojacanje sto njega nema......Nije zasluzio mjesto medju 18 igraca....

Ma ja... Radije bi ong Radeljica, fino igra u Cottbusu...

Naravno, od pocetka Spahic i Papac
CITY

SALADIN
Hall of Fame
Hall of Fame

MKD wrote:Saladine kakva je atmosvera pred tekme ? ima li interes ili slabo ?

Kod nas je interes uvijek na nivou, kada se igra u Zenici... Vjerujem da ce biti pun stadion.

Pogotovo sada, nakon sto je Kodro preuzeo repku !
CITY