Cetvrtfinale

Sve o Svetskom prvenstvu u kosarci
srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Re: Cetvrtfinale

Postby srdjan » 10 Sep 2019

LjutiKrilo wrote:
srdjan wrote:Mislim da trebamo remont tima pod hitno i uvesti par mladih.

eheheh kojih? boriša, vanja, zagorac? nisu oni taj kalibar... bar za sad... a bojim se i ubuduće

jedino ako nešto iskoči iz miškove kuhinje ili neki koji je kao junior/kadet otišao napolje.
kakav je mali smajlagić ne znam, ajde to mi uliva nadu, donekle..

ovi ex juniori na koje srle masturbira... ne znam ih, nadam se da to srle sa razlogom masturbira.
radanov je celu sezonu izgubio, boriša prve dve otkad je došao u zvezdu.

Nažalost mi i vi smo glavni krivci što se zbog glupe Eurolige sa 8 stranaca takmičimo tever
Ali ja recimo mislim da Vanja može postati opasan igrač i da je već ovdje mogao imati mjesta.
Vjerujem i u Zagorca i Simanića da mogu postati igrači.
Ne treba sada biti potpuni defetist, koliko god da nam je teško.
A i naši nositelji igre nisu stari. Dapače.

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 10 Sep 2019

Da molimo boga da pokuševskog i smailagića pogodi neki plej.
Crvena zvezda, doktor Čović, Mića Pavkov - sveto trojstvo.

Nothingman
Respected Member
Respected Member

Postby Nothingman » 10 Sep 2019

KK_Bosna wrote:
po ovome svemu napisanom marc gasol bi trebao biti kurac od igraca u fiba pravilima, a nije...

Mark Gasol je jedan od najboljih odbrambenih centara na svetu. Covek je bio DPOY u NBA gde ne smes da kampujes u reketu. Njemu je po FIBA pravilima jos lakse da cuva protivnike. Igracima poput njega i Gobera, kojima je odbrana reketa jedan od najvecih kvaliteta, je jos lakse igrati po FIBA pravilima.
Of all the things I lost, I miss my mind the most.

LjutiKrilo
Respected Member
Respected Member
Club: CZV, Liverpool

Postby LjutiKrilo » 10 Sep 2019

Nothingman wrote:Realno, Bjelica je najgori bio danas. Ja njega obozavam kao igraca, ali ocigledno je da ovo vise nije onaj stari Bjelica. Nije vise mlad, ima 31 godinu, plus je u NBA dobio na kilazi/masi i igra samo sutera, sto za logicnu posledicu ima to da je mnogo sporiji nego pre.

Glupo je kriviti Jokica za bilo sta. Decko je igrao koliko je mogao. Ono sto je kod njega problem jeste preveliko ocekivanje javnosti. FIBA i NBA kosarka su dva razlicita sporta, a to ste mogli videti i na primeru Adetokumba. Pisao sam ovo i pre pocetka prvenstva: Jokic ne moze biti efilasan u FIBA kosarci onoliko koliko je u NBA zbog cinjenice da ne postoje defanzivne 3 sekunde i da oko sebe nema ultrabrze crne igrace koji lako mogu da ulete u prazan prostor. Ako Jokicevu igru razdvojis na 3 komponente:
a) Teski centar
b) Suter
c) Asistent/kreator za saigrace

njegov najveci kvalitet je tacka c), a u odnosu na druge centre je dobar suter. Sto se pozicije teskog centra tice tu je dobar napadacki i los odbrambeno, pa na mestu teskasa postoje bolji centri. Ali ono sto njega cini jednim od najboljih igraca u NBA je kombinacija sve tri gore navedene tacke. (solidan/dobar teski centar, odlican suter i vrhunski razigravac ekipe).

E sad, zbog FIBA pravila njemu je skoro potpuno eliminisana tacka c) u ovoj vrsti kosarke, a time i najveci kvalitet koji poseduje. Zbog toga nikada na FIBA nivou ne moze pruzati partije kao u NBA. A javnost takve partije ocekuje, pa dolazi do razocaranja. Jako slicna situacija kao sa Janisom u Grckoj, samo sto Janis ima neki drugi set osobina koji do izrazaja dolazi u NBA, a u FIBA kosarci biva ugusen.

Ako u FIBA kosarci moras da biras poziciju na kojoj ces imati najboljeg igraca, to je svakako pozicija 1. U ovoj vrsti kosarke play ce od prosecnog centra napraviti dobrog, a dobar centar ce tesko od prosecnog playa napraviti ista vise od prosecnog playa. Najbolji primer je Teodosic pored koga Raduljica izgleda ko Olajuwon licno.

Icon_Fakti

ali sa nekom taktikom je to kod jokića moglo da dođe do izražaja... kada igraš stihijski možeš samo da se zudaš u raspored planeta
šta li je đorđević radio posle visinskih priprema? ni odbrane ni napada...
Od osnivanja Crvene zvezde Ivo Andrić nije propustio nijednu utakmicu naših košarkaša na igralištu stešnjenom između drevnih kalemegdanskih zidina.

Gavri
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Gavri » 10 Sep 2019

Nothingman wrote:
KK_Bosna wrote:
po ovome svemu napisanom marc gasol bi trebao biti kurac od igraca u fiba pravilima, a nije...

Mark Gasol je jedan od najboljih odbrambenih centara na svetu. Covek je bio DPOY u NBA gde ne smes da kampujes u reketu. Njemu je po FIBA pravilima jos lakse da cuva protivnike. Igracima poput njega i Gobera, kojima je odbrana reketa jedan od najvecih kvaliteta, je jos lakse igrati po FIBA pravilima.

Bio nekad, vise nije, usao u godine nije to vise taj igrac.

Ako Ameri i Kenguri pobede, Francuzi moraju da putuju u grad gde smo igrali 1/4 bez dana odmora nakon utakmice sa USA sto bi trebalo da bude neka prednost, dok mi imamo dan odmora. Jos samo USA da pobedi mrgreen
Image

Nothingman
Respected Member
Respected Member

Gavri wrote:Bio nekad, vise nije, usao u godine nije to vise taj igrac.

Nisi pratio NBA playoff ove godine?

KK_Bosna
Moderator
Moderator
Club: Heimir Hallgrímsson

Postby KK_Bosna » 10 Sep 2019

Nothingman wrote:
KK_Bosna wrote:

zanimljivo da si odbranu samo izdvojio, a sta je sa napadom, sa asistencijama?

i druga stvar - jokic je strahovito napredovao u odbrani, nije rupetina kao nekada...

Gavri
Hall of Fame
Hall of Fame

Nothingman wrote:
Gavri wrote:Bio nekad, vise nije, usao u godine nije to vise taj igrac.

Nisi pratio NBA playoff ove godine?

Ja bi rekao da nisi ti pratio nba sezonu, gde ga Nurkic trpa kako hoce svaki put kad ga vidi. Inace se proslavio sa sezonom dok je bio u Memfisu. Da ne pricamo da je ta sila od defanzive od Jokica u direktnom duelu primila 27 poena ove sezone. Bio je nekad sad je usao u godine, sporadicno ima neku dobru rolu , partiju.

Last edited by Gavri on 10 Sep 2019, edited 2 times in total.
Image

Nothingman
Respected Member
Respected Member

@KKBosna
Veruj mi da sam odgledao svaku utakmicu Denvera ove godine i rupa je u odbrani i dalje. To jeste bolje nego proslih godina, ali i dalje mnogo duva u reketu Denvera. Ljudi na RealGM forumu non stop koriste napredne statistike da pokazu koliko je Jokic napredovao u odbrani, ali kada gledas utakmice prosto je nemoguce da ne vidis koliko tu ima promaje. Srecom Denver je prilagodio igru tome, tako da saigraci uspevaju da zamaskiraju taj segment Jokiceve igre. Medjutim ako nastavi svake godine da napreduje u tom segmentu kao sto je ove sezone, za par godina cemo moci da kazemo da vise nije los odbrambeni igrac.

Izdvojio sam odbranu jer je to najkvalitetnija osobina mladjeg Gasola, a ona nije pogodjena FIBA pravilima (cak naprotiv).
S druge strane Jokic u NBA ima loptu u rukama u skoro svakom napadu na liniji za tri poena i odatle deli najveci broj svojih asistencija. Na FIBA takmicenjima je to mnogo teze jer je reket potpuno zatvoren. Vecina njegovih asistencija nisu klasicne centarske asistencije (guras se pod kosem pa povratni pas) nego vise u stilu plejmejkera.

KK_Bosna
Moderator
Moderator

Nothingman wrote:@KKBosna
Veruj mi da sam odgledao svaku utakmicu Denvera ove godine i rupa je u odbrani i dalje. To jeste bolje nego proslih godina, ali i dalje mnogo duva u reketu Denvera. Ljudi na RealGM forumu non stop koriste napredne statistike da pokazu koliko je Jokic napredovao u odbrani, ali kada gledas utakmice prosto je nemoguce da ne vidis koliko tu ima promaje. Srecom Denver je prilagodio igru tome, tako da saigraci uspevaju da zamaskiraju taj segment Jokiceve igre. Medjutim ako nastavi svake godine da napreduje u tom segmentu kao sto je ove sezone, za par godina cemo moci da kazemo da vise nije los odbrambeni igrac.

Izdvojio sam odbranu jer je to najkvalitetnija osobina mladjeg Gasola, a ona nije pogodjena FIBA pravilima (cak naprotiv).
S druge strane Jokic u NBA ima loptu u rukama u skoro svakom napadu na liniji za tri poena i odatle deli najveci broj svojih asistencija. Na FIBA takmicenjima je to mnogo teze jer je reket potpuno zatvoren. Vecina njegovih asistencija nisu klasicne centarske asistencije (guras se pod kosem pa povratni pas) nego vise u stilu plejmejkera.

nije bas da ima elitne defanzivce oko sebe u denveru, ali to je nebitno za ovu diskusiju

ono sto hocu da kazem je da su u napadu on i gasol identicni igraci, preko njih se vrti igra sa vrha kapice, scariolo to zna iskoristiti, sale ocito ne zna ili nece da se ne bi zamjerio bogdanu i bjelici...

Gavri
Hall of Fame
Hall of Fame

"Jokić neiskorišćen, i to je priča tokom celog leta"
Nikola Jokić, centar reprezentacije Srbije, nije iskorišćen na pravi način, smatra američki novinar Herison Vind.

https://www.b92.net/sport/kina2019/utis ... id=1589487

Icon_Fakti
Image

Nothingman
Respected Member
Respected Member

Gavri wrote:Ja bi rekao da nisi ti pratio nba sezonu, gde ga Nurkic trpa kako hoce svaki put kad ga vidi. Inace se proslavio sa sezonom dok je bio u Memfisu. Da ne pricamo da je ta sila od defanzive od Jokica u direktnom duelu primila 27 poena ove sezone. Bio je nekad sad je usao u godine, sporadicno ima neku dobru rolu .

Gledaj, u regularnoj sezoni se u NBA odbrana prakticno i ne igra. To je festival zakucavanja gde gotovo da nema kontakt igre. Najlakse je izvuci jednu utakmicu iz regularnog dela sezone i reci evo dokaz! Zasto nisi recimo koristio kao dokaz njihovu utakmicu pre te kada je Jokic ubacio 4 poena protiv istog tog Gasola?

Ali kao sto rekoh, te utakmice iz regularnog dela ne pokazuju realnu sliku kako neko igra odbranu. Ako si gledao utakmice iz eliminacione faze mogao si da vidis koliko je Gasolova defanziva znacila Raptorsima da dodju do titule.

p.s. ja ne tvrdim da je Gasol danas igrac kakav je bio pre 5 godina, ali je defanzivno jos uvek odlican centar.

Nothingman
Respected Member
Respected Member

KK_Bosna wrote:
ono sto hocu da kazem je da su u napadu on i gasol identicni igraci, preko njih se vrti igra sa vrha kapice, scariolo to zna iskoristiti, sale ocito ne zna ili nece da se ne bi zamjerio bogdanu i bjelici...

Ili nema dovoljno kvalitetne niske igrace da bi mu prosao taj stil igre. Spanija je za Srbiju avion na niskim pozicijama.

KK_Bosna
Moderator
Moderator

Nothingman wrote:
KK_Bosna wrote:

Ili nema dovoljno kvalitetne niske igrace da bi mu prosao taj stil igre. Spanija je za Srbiju avion na niskim pozicijama.

i onda opet dolazimo do toga da je sale poveo bircevica, simonovica jos 3 centra pored jokica, a nije pozvao recimo nedovica, marinkovica, kalinica, racunao ozbiljno na teodosica...

Nothingman
Respected Member
Respected Member

Od tih koje si naveo jedino Kalinic bi mogao doneti kvalitet. Teodosic je nazalost povredjen i potpuno van forme, tako da on nije u ovoj prici.
A sto se tice Kalinica pitanje je uopste da li je to bila Djordjeviceva odluka, jer se nagadja sta je zapravo pravi razlog njegovog nepozivanja.