Cetvrtfinale

Sve o Svetskom prvenstvu u kosarci
sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Re: Cetvrtfinale

Postby sarma i proja » 10 Sep 2019

ne razumem, jokic bio najbolji.
problem je sto nije igrao celo prvenstvo, vec poslednju utakmicu.
Crvena zvezda, doktor Čović, Mića Pavkov - sveto trojstvo.

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby kockarinho » 10 Sep 2019

@ppr

Niko nije rekao da je Jokic jedini krivac nego kazem, ako je dosao da odigra radi reda, nonsalantno i bez
prevelike zelje onda bolje da ne igra.
Toliko bolenje kurca nije pokazao nijedan igrac.

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Icon_blink covek dobio iskljucenje jer ga nije boleo kurac.
njemu mozes da zameris nesto drugo, ali nezalaganje nikako. on nije eksplozivan igrac da zakucava, skace u reklame, ali ni jednom nije pokazao kurcobolju.

kakav lider takav i rezultat. bogdan nije bodiroga, bogdan nije djordjevic, a nije ni teodosic.

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: FKS, Pep Guardiola

Postby Peppermint Park Ranger » 10 Sep 2019

sarma i proja wrote:Icon_blink covek dobio iskljucenje jer ga nije boleo kurac.
njemu mozes da zameris nesto drugo, ali nezalaganje nikako. on nije eksplozivan igrac da zakucava, skace u reklame, ali ni jednom nije pokazao kurcobolju.

Icon_Fakti

E sad, drugi je par rukava sto mu ćelavi nije dao loptu u ruke da nešto iskreira, sto mu nije dao da udje u ritam protiv Angola i Portrika, nego je forsirao Raduljicu, sto nije nacrtao neku akciju za njega.
Image

Gavri
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Gavri » 10 Sep 2019

Kockica briljira kao i za Krstaju i Muslina c017
Image

Gavri
Hall of Fame
Hall of Fame

Peppermint Park Ranger wrote:

Icon_Fakti

E sad, drugi je par rukava sto mu ćelavi nije dao loptu u ruke da nešto iskreira, sto mu nije dao da udje u ritam protiv Angola i Portrika, nego je forsirao Raduljicu, sto nije nacrtao neku akciju za njega.

Ja sam se nadao ( mada sam znao da nema sanse da je to al ajd da budemo pozitivni) da krije neke akcije za eliminacione utakmice.
Image

Haralampije
Respected Member
Respected Member

Postby Haralampije » 10 Sep 2019

Samo iskompleksirani Djordjevic
To je jedini razlog zbog koga nismo u medalji Icon_Fakti
Jokica je jebao celo prvenstvo
Mislio sam u pocetku da ga cuva
Posle ga forsirao na 4
Ja ne znam jel su oni nesto uigravali na pripremama ali nista smisljeno nismo igrali
Daj bogdanu pa sta bude na to nam se svodi igra.
Moj.je osecaj da nesto u svlacionici ne stima i to jos od spanije
I ako je to opet je Djordjevicu na.dusu
Kriviti bilo koga od igraca je veoma glupo a pogotovo zameriti nesto Jokicu koji je pola prvenstva sedeo na klupi.
Djordjevic je luzer definitivno, nikakav strucnjak Icon_Fakti
BELA JE BOJA GRADA IZ VREMENA PROŠLIH DAVNIH
CRVENA JE BOJA KRVI NjEGOVIH ČUVARA SLAVNIH

KK_Bosna
Moderator
Moderator
Club: Heimir Hallgrímsson

Postby KK_Bosna » 10 Sep 2019

Gavri wrote:Ja sam se nadao ( mada sam znao da nema sanse da je to al ajd da budemo pozitivni) da krije neke akcije za eliminacione utakmice.

kad bi on znao neke akcije osim daj bogdanu loptu u ruke i nek siluje...

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame

KK_Bosna wrote:
Gavri wrote:Ja sam se nadao ( mada sam znao da nema sanse da je to al ajd da budemo pozitivni) da krije neke akcije za eliminacione utakmice.

kad bi on znao neke akcije osim daj bogdanu loptu u ruke i nek siluje...

I tolerisati da ti Bjelica baca cigle s 9 metara
Image

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame

Gavri wrote:
Peppermint Park Ranger wrote:

Icon_Fakti

Ja sam se nadao ( mada sam znao da nema sanse da je to al ajd da budemo pozitivni) da krije neke akcije za eliminacione utakmice.

Pa realno, kad nije iskreirao neke akcije za svog ljubimca Bogdana koji je uglavnom šutirao preko ruku, sta očekivati za Jokića.
Image

Nothingman
Respected Member
Respected Member

Postby Nothingman » 10 Sep 2019

Realno, Bjelica je najgori bio danas. Ja njega obozavam kao igraca, ali ocigledno je da ovo vise nije onaj stari Bjelica. Nije vise mlad, ima 31 godinu, plus je u NBA dobio na kilazi/masi i igra samo sutera, sto za logicnu posledicu ima to da je mnogo sporiji nego pre.

Glupo je kriviti Jokica za bilo sta. Decko je igrao koliko je mogao. Ono sto je kod njega problem jeste preveliko ocekivanje javnosti. FIBA i NBA kosarka su dva razlicita sporta, a to ste mogli videti i na primeru Adetokumba. Pisao sam ovo i pre pocetka prvenstva: Jokic ne moze biti efilasan u FIBA kosarci onoliko koliko je u NBA zbog cinjenice da ne postoje defanzivne 3 sekunde i da oko sebe nema ultrabrze crne igrace koji lako mogu da ulete u prazan prostor. Ako Jokicevu igru razdvojis na 3 komponente:
a) Teski centar
b) Suter
c) Asistent/kreator za saigrace

njegov najveci kvalitet je tacka c), a u odnosu na druge centre je dobar suter. Sto se pozicije teskog centra tice tu je dobar napadacki i los odbrambeno, pa na mestu teskasa postoje bolji centri. Ali ono sto njega cini jednim od najboljih igraca u NBA je kombinacija sve tri gore navedene tacke. (solidan/dobar teski centar, odlican suter i vrhunski razigravac ekipe).

E sad, zbog FIBA pravila njemu je skoro potpuno eliminisana tacka c) u ovoj vrsti kosarke, a time i najveci kvalitet koji poseduje. Zbog toga nikada na FIBA nivou ne moze pruzati partije kao u NBA. A javnost takve partije ocekuje, pa dolazi do razocaranja. Jako slicna situacija kao sa Janisom u Grckoj, samo sto Janis ima neki drugi set osobina koji do izrazaja dolazi u NBA, a u FIBA kosarci biva ugusen.

Ako u FIBA kosarci moras da biras poziciju na kojoj ces imati najboljeg igraca, to je svakako pozicija 1. U ovoj vrsti kosarke play ce od prosecnog centra napraviti dobrog, a dobar centar ce tesko od prosecnog playa napraviti ista vise od prosecnog playa. Najbolji primer je Teodosic pored koga Raduljica izgleda ko Olajuwon licno.
Of all the things I lost, I miss my mind the most.

LjutiKrilo
Respected Member
Respected Member
Club: CZV, Liverpool

Postby LjutiKrilo » 10 Sep 2019

stavljao on jokića na 4 ili na 5, džabe sad o tome, mi ništa uigrano nismo imali za pozicioni napad
Od osnivanja Crvene zvezde Ivo Andrić nije propustio nijednu utakmicu naših košarkaša na igralištu stešnjenom između drevnih kalemegdanskih zidina.

Nothingman
Respected Member
Respected Member

Postby Nothingman » 10 Sep 2019

Haralampije wrote:Djordjevic je luzer definitivno, nikakav strucnjak Icon_Fakti

Za njega mozes sve reci osim toga da je luzer.
Of all the things I lost, I miss my mind the most.

Gavri
Hall of Fame
Hall of Fame

Lik ladno kaze storio se pritisak veliki i euforija, a ladno lik u Dnevniku izjavi idemo na zlato i neka je Amerikancima Bog u pomoci u finalu. I posle srpska i svetska javnost kriva.

Al dobro sve je to samo sport.
Image

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Gavri wrote:Lik ladno kaze storio se pritisak veliki i euforija, a ladno lik u Dnevniku izjavi idemo na zlato i neka je Amerikancima Bog u pomoci u finalu. I posle srpska i svetska javnost kriva.

bravo, to je ta recenica koju sam trazio po glavi vezano za tu temu ip2