Polufinale

Svjetsko prvenstvo u fudbalu 2018
Kreator
Senior Member
Senior Member

Polufinale

Postby Kreator » 07 Jul 2018

FRANCUSKA - BELGIJA, 10. juli, Krestovsky stadion, St. Petersburg, kapacitet 64. 400

HRVATSKA - ENGLESKA, 11. juli, Luzhniki stadion, Moskva, kapacitet 78. 000
Last edited by Kreator on 07 Jul 2018, edited 1 time in total.

kksiroki
Respected Member
Respected Member
Club: HNK Dinara Knin

Re: Polufinale

Postby kksiroki » 07 Jul 2018

Da je lako nije lako anim_19
Image

Tuma
Respected Member
Respected Member

Postby Tuma » 07 Jul 2018

Evropsko prvenstvo. cool0044 lift

kksiroki
Respected Member
Respected Member
Club: HNK Dinara Knin

Postby kksiroki » 07 Jul 2018

A sad izumitelji nogometa, ajde da i njima zgadimo to sto su izumili cool0044
Image

Kreator
Senior Member
Senior Member

Postby Kreator » 08 Jul 2018

Ekipe iz polufinala uz naglasak na to kako ih se predstavljalo prije prvenstva:

Francuska - Vidjelo se da im je sastav među 2 - 3 najača na turniru, ali se postavljalo pitanje fali li im iskustva za prvaka jer su to uglavnom mladi igrači, pa im je tako Mbabe od 19 godina možda i ključni igrač. I nije se previše vjerovalo Deschampsu.

Belgija - Njihova superzlatna generacija koja je već neko vrijeme tu ali do sada ništa vrijedno spomena nisu napravili, od njih se očekuju samo najveće stvari, barem jedno osvojeno EP ili SP od ove generacije, i sada su bliže tome nego ikada do sada.

Hrvatska - Dok je belgijska generacija na svom vrhuncu, francuska tek treba na narednim prvenstvima da sazrije do kraja, engleska ekipa isto tako izuzetno mlada, ova hrvatska generacija je tu najstarija i za nju je vjerovatno opravdano ovo SP predstavljano kao posljedna šansa da nešto naprave. I uspjeli su to.

Engleska - Konačno Engleska koja nije predstavljana u krugu favorita(a na kraju se to redovito pokaže potpuno pogrešnom procjenom), neka nova Engleska čije je lice Kane koji ne puni naslovnice nesportskih časopisa kao Beckham ili Rooney, mlada Engleska koja i nema toliko talenta u svojim redovima kao Francuska, ali koja je definitivno najbolja Enleska u dugo vremena. Ili im možda jednostavno odgovara da konačno nisu bili među favoritima.

turbofolk
Senior Member
Senior Member
Club: FKS,MU,LAL.

Postby turbofolk » 08 Jul 2018

Francuska - Ocekivano su tu. Ogroman pool igraca, koje su samo face ostale kuci. Za divno cudo nisu se mudjusobno posaketali, ne bojkotuju trenera, ali mi opet nisu favoriti, ne ulijevaju toliko povjerenja.

Belgija - Do sada novi Engleska. Tim krcat individualnom talentom, odlicna generacija koja je uvijek zastajkivala. Na vrhuncu su svoje moci, iako imaju jos bar 2 takmicenja na kojima mogu da se bore za medalje.

Hrvatska - Rece kreator sve, kraj jedne generacije koja je napravila ogroman uspijeh plasmanom u polufinale.

Engleska - druga najmladja momcad na turniru, timska hemija nikad jaca, svi za jednog i jedan za sve. Imaju sjajne mlade generacije, pogotovo u20, u19 i u17. Koliko ce iskoriti taj potencijal, ostaje da se vidi u godinama koje slijede. Posto su im predvidjali povratak kuci nakon 10 dana, bili su predmet ismijavanja kod kuce, pogotovo Southgate koji je bio glavna meta. Otkaz Fat Samu zbog korupcije je izgleda bila velika sreca u nesreci.
1967-68, 1984-85, 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Postby MKD » 08 Jul 2018

zamisli ako englesku uzemi sp sred rusija mao

oni ce verovatno prekiniti tekma ako engleze zabie prvi gol protiv Hrvatska.

Moja prognoza je Francija vs Engleska u finale. Hrvatske je ipak mnogo benzin potrosio taj 30 min extra ubie i to 2 puta u vlazna klima. Sveza HR u najmala ruka ima 50% sansa protiv Englesku ali mnogo se benzin potrosio.

Nebi zacudi ako ovi svinja iz ostrovu i osvoi SP. Putin radi nesto pray
Image

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby kockarinho » 08 Jul 2018

Francuska - da budem iskren, nisu me nesto odusevili. Maestralno su odigrali samo protiv Argentine, i to na mahove, ne celu utakmicu.
Ostalo je sve bilo na o-ruk sistem. Individualno tj. na papiru bolesno jaki ali i dalje to nije najbolje ukomponovano.

Belgija - sada mozda i prvi favorit prvenstva. Da sam na mestu Martineza, samo bih dao loptu protivniku i peglao kontre.
Niko nema tako ubitacne kontre kao Belgija.

Hrvatska - kljuc je bila utakmica protiv Argentine. Ta utakmica je bila prekretnica jer im donela laksi raspored i pre svega veliko samopouzdanje.
Ocekivao sam probleme protiv Danske i Rusije jer Hrvatska po tradiciji losije igra protiv slabijih od sebe.
Ocekujem puno opasniju Hrvatsku u polifinalu i finalu ili utakmici za trece mesto.

Engleska - ne znam sta da mislim. Napravili su veliki rez u reprezentaciji, niko od njih nista nije ocekivao i eto, polufinale.
Doduse, imali su bas lagan put do polufinala, cisto da se ne iznenadimo ako zaribaju na samom kraju.
Ali ne smemo ni da se iznenadimo ako tako opusteni i potcenjeni dodju do same titule.

Kreator
Senior Member
Senior Member

Kako bih poredao ove ekipe po tome koliko je za njih već ovo gdje su sada uspjeh:

1. Hrvatska. Dalić i ekipa su već heroji u Hrvatskoj. Ako izgube u polufinalu, vjerujem da će biti puno više motivisani od protivnika u utakmici za 3. mjesto, kako bi se izjednačili sa famoznom generacijom 98.

2. Engleska. Tiho i na mala vrata su doskočili sve do polufinala, već su postali ekipa o kojoj se priča da su "generacija od koje se u budućnosti može očekivati zlato", što je za prvi turnir u ovakvom sastavu već dovoljno.

3. Francuska. Francuzi ko Francuzi, njima poraz u finalu nije nešto čime se zadovoljavaju. Ali njihova ekipa je daleko od svog vrhunca, možda tek za dvije pa čak i četiri godine budu tu, nekako se čini neprirodno preranim da Mbabe i društvo sad postanu prvaci, kao Dončić što je uzeo zlato i izabran u idealnu petorku Eurobasketa sa 18 godina ows

4. Belgija. Ova generacija je na ovom SP već uradile više nego na velikim takmičenjima do sada, izbacili su i Brazil i niko nema pravo reći da su Belgijanci razočarali sad i da ispadnu u polufinalu, ali svi očekuju da kad Hazard i ostali fantastični igrači budu završavali karijeru u reprezentaciji da će to uraditi sa barem jednim zlatom iza sebe, tako da ako ne osvoje ovo SP i na narednom velikom takmičenju opet će oči biti uperene u njih sa osjećajem da još uvijek nisu uradili dovoljno, a naspram ovih Francuza i Engleza njihova generacija ima 2 - 3 velika takmičenja manje ispred sebe.

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 08 Jul 2018

Moji doem je da na ovo SP igraju 4 ekipi koj nisu nesto fenomenalno impresionirao. a en znam dali sde to ikada dogodiuo na jedno sp ne mogu se sjetiti, jedino grcka na EP.

Francija ie jista posebno dokazao protiv australia, peru i danska. nexasluizena pobeda protiv Peru. Protiv Argentina kojoj ima najslaba opdbnrane povijest taj drzave igrao Francuze dobar fdbal samo 20 minuta. Cavani se povredi pred tekma URG vs FRA. Oba golova poklon.

Premalo dokazao nie ovo klasicna polufinale ekipa igre. Obicno polufinalista su dominatno stignao do polufinale.

Belgija su igrao bolji fudbal pred 2 godina nego na ovo prvsntvo. ne znaju ni sami kako pobedio japonije i brazil.

Hrvatske je igrao bar duplo bolji fudbal pred 2 godine nego na ovo SP. Ovde ih dosta posluzio. Protiv Nigerije avtogol i glup penal. nemmojte zaboravitui da argentina bila bolja od HR prvi i zalsuzio da vodi 2-0 a posle golmanu argentina rade njeverovatan kiks. nakon toa arg krenio mpressinga jos vise i popio 2 kontri. da se nie dogodio taj kiks golman nebi se tekma toliko otvorio.Island nebitna tekma ali i oni imao 4-5 zihera. danska bila je bolja pormasio 4-5 zihera imao i precka. Danska je fenomenalnakontra napad ekipa i bi imao velika prilika da zabie 0-2 uz kontra da se nie togodio taj njeverovatno srecan gol HR toliko brazo nakon prvi gol danska onda HR bi igrao onako kako danci zelio napqadati a oni kontra. prvi gol sinoc je poklon drugi je veliki kiks akimfejev.

hravtske je usrao u monetima NIG-ARG-DEN-RUS djelio poklona kada je bio potrebno HR zxa momentum switch.

daleko je ova od polufinale igre HR.
Engleska usdrao, svede igrao najslöaba utakmica pdo vodstvo Andersson. nestvatliv poklon.

bi razumio da nema brazil, italija, nemacke, itd, promsio polufinale da su ovi 4 polufinalista dobar fudbal igrao ali nisu zato cudno.
Image

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby kockarinho » 08 Jul 2018

Kada sve saberemo, nijedna ekipa nije odusevila, izdominirala, svi su imali dosta crnih rupa i dosta provlacenja...

Klupske sezone su iz godine u godinu sve zahtevnije i mislim da to uzima danak. Bice zanimljivo videti kako ce igraci koji su
dosli do samog kraja prvenstva reagovati kada se vrate u klubove. Sigurno da ce biti i fizicki i emotivno ispraznjeni.

Kreator
Senior Member
Senior Member

Iako su odigrali isti broj utakmica, nekako se čini da ih je Hrvatska odigrala 8 a Engleska 3. Hrvatskoj je svaka bila "najvažnija", sami su ih tako predstavljali, i Nigerija, i Danska, i Rusija...a desila se i dominacija nad Argentinom. Puno teških utakmica, trebali bi biti fizički i emocionalno najviše potrošena ekipa od svih polufinalista.

Za Engleze pravi turnir tek počinje, sa puno manje stresa su došli među četiri a fizički mislim da su skoro na 100%. To im može biti velika prednost, ali vidjećemo, jer za Hrvate je krkljanac svjetskog prvenstva odavno počeo i ne izlaze iz njega, dok Englezi u ovaj duel ulaze sa dresovima koji su još uvijek čisti i popeglani i vidjet ćemo kako će se snaći.

Od Hrvatske smo već sve vidjeli, teško da nas može neki igrač iznenaditi, dok kod Engleza ima prostora i za to, još uvijek su nedefinisana ekipa.

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 08 Jul 2018

slazem se sa kocko.

ajde da bi jedna ekipa prosao do polufinale sa prosecna igra bi pogledao kros prste opisao kos sreca. ali kada ima 4 ekipi koj nisu igrao dobnar fudbal onda se treba raditi ve3ca analiza proshiriti analize jer ne moze biti slucajnost a negde mora da postoi odgovor.

mislim analize kocko je najrealno i najblizu istine.

eve na primer sta se nemci tice, tu se gledao iz aviona da nisu motivisani bio. kada ti takva repka stigne nemotivisana onda ia greska u sistema i mora se popraviti jer SP mora biti san sve igraca i fanova.
Image

MihaOL
Senior Member
Senior Member

Postby MihaOL » 08 Jul 2018

Kao prvo - sva čast Hrvatima, to je velika stvar što su več sada ustvarili. Neki bi mogli reči, da je sve nakon toga samo bonus i šlag na torti, ali ipak kad dođeš do polufinala, sve šta važi je naslov prvaka.

Ne pripisujem nažalost mnogo šansi za finale. Kao prvo zbog več spomenutog umora, a i igra me nije oduševila. Englezi na drugoj strani mi djeluju naloženi pozitivnom energijom, svi vjeruje u njih, vjeruju i sami. Prošetali su se preko Šveđana, golman ik sve brani i ubojiti su iz prekida.
Znam, vjeruju i Hrvati, ali sumnjam da se može neko tri puta zaredom vračati iz zaostatka, imati sve rešeno u produžetki, da bi na kraju sve rješavao u penalima. Nije to samo fizički, nego i psihički umor.

Za drugo polufinale mi svejedno. Nekako osječam, da ipak Francuzi imaju nekoliko više rutine.
MKD wrote:Pratim sport eve 25 godina ali nikad nema da razumem sport.

Kingdom of Montenegro
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Kingdom of Montenegro » 08 Jul 2018

kockarinho wrote:Ostalo je sve bilo na o-ruk sistem.

Obo citavo prvenstvo je bilo na o ruk sistem.Zanimljivo,ali djeluje mi,i jedno od najnekvalitetnijih prvenstava u zadnjih XY godina.
Sto se tice Engleza,Hrvatska im je prvi ozbiljan rival na prvenstvu i tu nemaju sta da traze.Totalno govno od ekipe,kvalitet ekipa nula prekrizana.
Al sta ces,uvijek su imali srece.Da nisu,ne bi se ni plasirali na prvenstva,jer kvaliteta nemaju.