SP Rusija 2018 - Općenito

Svjetsko prvenstvo u fudbalu 2018
Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: FKS, Pep Guardiola

Re: SP Rusija 2018 - Općenito

Postby Peppermint Park Ranger » 08 Jul 2018

Baš su puno izgubili neigranjem Hajrovića. c017
Image Image

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Postby MKD » 08 Jul 2018

Treba se cestitati Putin ova je ogromna operacije. Kako prvo 50.000 policije sa civilna kamoflaza sheta svaki dan izmedju stranci i domashni za da spreci bilo kakav incident.

posle je sredio sve huligane u drzava napravio ugovor, ova nikada nie zanimavao ostale organizatora SP. Nikoj se nie ovako brinio sigurnosta.

Svaka cast za KGB, 118 puta odkrio planove za terorizam na ovo SP.

i na kraj nebo u svaki grad se cuva sa najnovi Sam-500 najbolji sistem na svijetu.

i ovi avion a osigurao nebo ova SP

Image

ovaj pasao izad kulise nikoj ne gleda. ali i ova je deo jedna velika orgaizacije uspesna.
Image
Image

Kreator
Senior Member
Senior Member

Postby Kreator » 08 Jul 2018

Jedini igrač koji zbog kartona propušta polufinale

Bio je poštar, skladištar i trećeligaš. Danas je jedan od glavnih belgijskih aduta

Image

“Ta mi je najomiljenija”, kaže Thomas Meunier. “Predstavlja pojam vremena. Nadrealna je i iskače od svega uobičajenog. Možda je to razloga zašto me dira. Već i samo vizualno me privlači, ali također razumijem i razloge koji stoje iza nje. Za mene tu nije riječ samo o estetici.”

Desni bočni Paris Saint-Germaina i belgijske nogometne reprezentacije priča o poznatoj slici Les montres molles, kako joj je naslov na francuskom, iliti Postojanost pamćenja na hrvatskom, slavnog Salvadora Dalija. Ona stoji na ekranu njegova mobitela kao podloga i Meunier je gleda više puta dnevno.

Nogometaš se još u ranom djetinjstvu zaljubio u umjetnost. Odrastao je u Saint-Odeu, malom selu i Ardenima, gdje ga je baka, inače učiteljica, upoznala s osnovama. Osobito je volio crtati i slikati i njegova fascinacija potječe iz tih dana. “Neko sam vrijeme govorio da ću u životu biti crtač stripova”, sjeća se s osmijehom. “Kao dijete sam nevjerojatno obožavao Zekoslava Mrkvu.”

Ipak ga to nije odvratilo od druge — pokazalo se, dublje i trajnije — ljubavi. Nogomet je postao važan dio njegova života kad mu je bilo pet godina; jednog dana ušetao je u kuhinju obiteljske kuće i zamolio roditelje da mu dopuste trenirati u lokalnom nogometnom klubu. Tad je već neumorno brusio svoje vještine igrajući se loptom u vrtu, tražeći od svakog člana obitelji koji bi se zatekao u njegovoj blizini — često i baku — da mu posluži kao golman i pokušava obraniti udarce koje je uvježbavao. “Lopta u nogama bila je sve što mi je bilo potrebno za sreću”, prisjeća se.

Kad je YouTube postao svakodnevna stvar, Meunier je počeo trošiti sate i sate gledajući svoje tadašnje heroje i pokušavajući imitirati njihove poteze. Kao dječak je bio veliki simpatizer Manchester Uniteda, obožavao je Davida Beckhama i Paula Scholesa, kao i Erica Cantonu (“mada ga nikad nisam uživo gledao”, kaže), ali još više ikone reprezentacije s kojim je ždriijeb Svjetskog prvenstva sada spojio njegovu Belgiju: Ronaldo, Rivaldo i Ronaldinho bili su njegovi najveći nogometni idoli.

Lokalni skauti su vrlo brzo uočili njegov talent. Bio je predobar za Saint-Ode i kao 10-godišnjak je preselio u nešto veći klub, Givry. Veliki Standard Liege također ga je već pratio i 2004., kad je Thomasu bilo nepunih 13, pozvao ga u svoju akademiju. Činilo se da se njegov nogometni razvoj teče nesmetano i nezaustavljivo.

Ubrzo će se, međutim, uvjeriti da nije bilo tako.

Nakon samo dvije godine u Standardu rečeno mu je da ne mora više dolaziti.
Bilo je to prijelomno iskustvo za dječaka u najosjetljivijim godinama, koji je usto prolazio i kroz traume zbog razvoda svojih roditelja. Bila je to točka u kojoj mnogi odustaju i ne žele se više ozbiljno baviti nogometom. Ali on nije odustao.

“Ako ste u potpunosti fokusirani na nogomet, kao što sam ja u toj dobi bio, a klub vam kaže da niste dovoljno dobri i da odjebete, naravno da je to ogromni šok”, izjavio je.

Thomas je napravio korak natrag i pridružio se Virtonu, trećeligaškom klubu koji je bio bliže njegovu rodnom selu. Kao 18-godišnjak je 2009. debitirao u seniorskom nogometu, ali nije to bilo nešto od čega bi mogao zarađivati za život. Najprije se zaposlio kao poštar, a onda, godinu dana kasnije, kao skladištar u tvornici stakla za automobile.
Zarađivao je 1.250 eura mjesečno, što je za belgijske pojmove iznimno malo, ali uskoro će se to nepovratno promijeniti i Thomas će početi živjeti život o kakvom je kao klinac samo sanjao.

U svoje redove doveo ga je Club Brugge. Tada je slovio za solidnog veznjaka, ali ubrzo mu je nađena nova uloga, ona vrlo ofenzivnog desnog beka. I ta promjena drastično je ubrzala njegov put prema vrhu. Već 2011., u prvoj sezoni ondje, pozvan je u mladu belgijsku reprezentaciju, a dvije godine kasnije i u seniorsku. Upao je u momčad za Euro 2016 i tijekom turnira dogodio se njegov prilično iznenađujući transfer u PSG.

“Kad sam stigao u Pariz, nijedan od suigrača me nije poznavao”, sjeća se. “Možda su me tek dvojica znala po imenu, samo zato jer su ga čuli ili me vidjeli na Euru. Recimo, Thiago Motta je igrao za Italiju protiv Belgije i ja sam ga, iako sam ostao na klupi i nisam ulazio u toj utakmici, pitao da zamijenimo dresove. On se toga slabo sjećao. ‘Da, imam doma belgijski dres’, rekao mi je. ‘Ali Meunier? Ne znam tko je to’.”

Meunier nikad nije izgubio taj fanovski odnos prema nogometu. Za njega je velika stvar ne samo to što u Parizu ima pristup samo muzejima i umjetničkim galerijama, nego i prilike susresti neke od idola iz svog djetinjstva, čije je pokrete oponašao svih onih godina u vrtu.

“Prošle je sezone u klub navratio Ronaldinho i morao sam se slikati s njim”, kaže. “Bio mi je to jedan od najboljih dana u karijeri. Ponekad ne mogu vjerovati svojoj sreći, tome da mi posao omogućuje upoznati ljude zbog kojih sam se zaljubio u ovu igru. Samo pet godina nakon Virtona odjednom igram protiv Messija, Piquea i Inieste, igrače koje sam nekad viđao samo na televiziji.”

I dok je u Parizu na marginama prvog sastava i nikad ne može računati na svoje mjesto u početnih 11, za Belgiju se ispostavio kao pravo otkriće. Meunier je možda i najviše od svih profitirao od odluke izbornika Roberta Martineza da prijeđe na sustav s trojicom u obrani; to mu je otvorilo puno prostora za ofenzivni doprinos u kojem briljira.

Kreator
Senior Member
Senior Member

Postby Kreator » 11 Jul 2018

Školska klupa / Vatreni: Rakitić bez diplome, Mandžukić je keramičar, a Modrić...

Vatreni su u centru pažnje, ne samo regionalnih, nego i svjetskih medija.

Hrvatska nogometna reprezentacija protiv Engleske sutra igra veliko polufinale Svjetskog nogometnog prvenstva 2018. O njima se piše nadugo i naširoko, a portal 24.sata.hr objavio je zanimljivu priču koja govori o tome čime bi se fudbaleri hrvatske reprezentacije bavili da nisu krenuli putem fudbala.

Svi ih znamo kao uspješne nogometaše sa zavidnim sportskim karijerama, ali malo ko zna što su hrvatski reprezentativci zapravo po zanimanju. Gotovo svi su se u potpunosti fokusirali na ono u čemu su najbolji - nogomet, a obrazovanje su stavili u drugi plan. Neki su čak pokušali uskladiti fakultetske obveze s nogometnim, ali se to pokazalo gotovo nemogućim. No, to ni malo ne čudi budući da njihov posao podrazumijeva potpunu posvećenost i spremnost.

U nastavku pročitajte koje su škole završili nogometaši:

Marko Pjaca i Tin Jedvaj završili su Športsku gimnaziju, dok je njihov saigrač Andrej Kramarić završio matematičku gimnaziju u Zagrebu, tačnije MIOC. Kramarić je nakon gimnazije upisao Ekonomski fakultet u Zagrebu, ali je nakon prve godine zbog nogometnih obveza odlučio zamrznuti studij. Mateo Kovačić i Milan Badelj su, pak, završili privatnu gimnaziju.

Splićanin Ivan Strinić završio je Ekonomsko-birotehničku školu u svom rodnom gradu. Nakon toga odlučio se u potpunosti posvetiti samo nogometnoj karijeri.

Ivan Rakitić započeo je srednjoškolsko obrazovanje u Građevinskoj školi, ali sa samo 15 godina ju je napustio. Shvatio je kako neće moći uskladiti treninge i nastavu, a kako je bio veoma siguran u svoj nogometni uspjeh, prevagnuli su treninzi i nogometna karijera. Roditelji su ga podržali u toj odluci.

Poznato je samo da je 26-godišnji Riječanin Šime Vrsaljko završio Prometnu školu.

Šibenčanin Duje Ćaleta-Car upisao je Tehničku školu u Šibeniku, ali nakon dva razreda odlučio ju je napustiti. Razlog? Nogometne obaveze, naravno! Tačnije, preseljenje u austrijski Salzburg.

Zamislite da dođeš u trgovinu i zatekneš Josipa Pivarića kako radi kao komercijalist! Prema njegovoj srednjoškolskoj diplomi to ne bi bilo ni malo čudno s obzirom na to da je završio baš taj smjer u Srednjoj trgovačkoj školi. Nakon srednje škole, Pivarić je upisao i Kineziološki fakultet, no nije poznato je li ga završio.

Umjesto u dresu, Marija Mandžukića i Dejana Lovrena mogle smo gledati u radnim odijelima - samo da su se zaposlili u struci! Mandžukića bismo tako mogle pozvati kada odlučimo promijeniti keramičke pločice, budući da je završio srednju školu za keramičara-oblagača, a Lovren bi zasukao rukave kada su u pitanju elektroinstalacije jer je završio srednju školu upravo za elektroinstalatera.

Dva najiskusnija hrvatska nogometna reprezentativca dijele i jednako zanimanje prema srednjoj školi. Vedran Ćorluka i Luka Modrić završili su Srednju ugostiteljsku školu i tako stekli zanimanje konobara. Pokušajte samo zamisliti da vas ova dva nogometna veterana poslužuju u kafiću?

Lebowski
Respected Member
Respected Member
Club: Manchester United

Postby Lebowski » 11 Jul 2018

A Vida? Pola osnovne škole? evilgrin0039
And I find it’s getting harder to hang out
With grown adults who actually believe
In Santa Claus and Noah’s Ark
and that their god is the best
My distaste has turned into detest
(By NOFX)

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Postby MKD » 11 Jul 2018

Nema mnogu elitne sportasa sa diploma. nemaju vremena za to.
Image
Image

Kreator
Senior Member
Senior Member

Postby Kreator » 11 Jul 2018

Selektor Rusije, 1963. godište

Image

Selektor Hrvatske, 1966. godine

Image

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby kockarinho » 12 Jul 2018

Kad ste kod Dalica, bas me zanima da li ce ga neki vrhunski klub pokusati angazovati s tim da prihvate (a i Dalic) da istovremeno
vodi klub i reprezentaciju.

Kreator
Senior Member
Senior Member

Postby Kreator » 12 Jul 2018

Najbolje mu je objaviti da odlazi dan nakon finala, otići u legendu dok je na vrhu, a ne čekati da ga otjeraju govnjivom motikom poslije 2 - 3 loša rezultata u nekim kvalifikacijama ili lošeg izdanja na Euru.

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

Kreator wrote:Najbolje mu je objaviti da odlazi dan nakon finala, otići u legendu dok je na vrhu, a ne čekati da ga otjeraju govnjivom motikom poslije 2 - 3 loša rezultata u nekim kvalifikacijama ili lošeg izdanja na Euru.

Slazem se. Nigde nije lakse i brze pasti sa vrha na dno nego na Balkanu.

On je realno s ovim rezultatom "presao igricu" i trebao bi se okrenuti novim poslovima.

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

Mislim da ljudi jos nisu svesni koliko je ovo veliki uspeh, ne samo reprezentacije kao reprezentacije nego celokupnog hrvatskog fudbala.
Uspeh reprezentacije nece samo podici cenu ona 22 igraca koji su u Rusiji nego ce celo hrvatsko trziste podici na nekoliko nivoa vise.
Sada ce inostrani scouti da preturaju od 1. HNL pa sve do zupanijskih liga a cena svih HR igraca, cak i onih koji su miljama daleko od
reprezentacije ce rapidno narasti sto ce biti jako korisno za hrvatske klubove.
Ako ljudi iz Hrvatske koji se bave fudbalom budu pametni ovo mogu da iskoriste za nenormalni rast i klupskog fudbala.

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 12 Jul 2018

Za pocetak nek izgrade stadion

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

kockarinho wrote:Kad ste kod Dalica, bas me zanima da li ce ga neki vrhunski klub pokusati angazovati s tim da prihvate (a i Dalic) da istovremeno
vodi klub i reprezentaciju.

Ma ostat ce on..
Ima dosta novih igraca koji dolaze, nece ekipa bit toliko losa da se ne plasira... u najmanju ruku vodit ce jos jedan euro, a mozda i duze.. ovisno o rezultatu

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

Setih se veceras Kalinica, ono mu je bio najgluplji potez karijere. Umesto da u CV zauvek imas "finalista SP-a" ili cak "osvajac SP-a"
on zbog svojih gluposti sve ovo gleda iz fotelje ead2

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Mislim da ce i dobiti nagradu jer je bio u kadru lol

Ali glup je.... uredno bi dobio svoju ulogu.... on je jedina zamjena za Mandzukica... jedina spica koju uopce imamo ead2
Da ne govorim da si je zatvorio vrata reprezentacije mozda i za uvijek....

Bas je sjebao stvar..

Return to “SP Rusija 2018”