Rusija-Srbija cetvrtak 15-09-2011 20:00

Pobedice

Poll ended at 16 Sep 2011

Stariji brat (Rusija)
2
22%
Mladji brat (Srbija)
3
33%
MKD
4
44%

Total votes: 9

Nothingman
Respected Member
Respected Member

Re: Rusija-Srbija cetvrtak 15-09-2011 20:00

Postby Nothingman » 15 Sep 2011

Za odbranu je kriv Duda, kao i za skok jer nije pripremio ekipu. Danas su svi odigrali lose, ali je Teo odigrao kriminalno lose. Mi smo sto je najgore i pored tako lose igre imali sansu da se vratimo i preokrenemo, ali je Milos svaku sansu bacio u vodu nerezonskim forsiranjem u tim situacijama, i to sve u prvim sekundama napada. Milos je najbolji igrac ovog tima, i on treba da nas vuche napred. Od njega nam sve zavisi, zato i jeste tragicno sto je igrao neodgovorno. Mi bez njega ne mozemo, i uvek cemo istrpeti Teodosica kome ne ide, ali sve dok igra pametno. Ali ne sme da se desava da u trenucima kada ga ne ide pocne da divlja, jer smo onda jebali jeza u ledja.

Njemu treba jedna zestoka kritika (idealno bi bilo kritika trenera, ali Duda izgleda nema autoritet nad njim da bi to uradio). Samo nakon toga se mozemo nadati da ce sledecih godina biti onaj pravi.
Of all the things I lost, I miss my mind the most.

Gavri
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Gavri » 15 Sep 2011

Image

Za razliku od vas pljuvaca cool0044
Image

Gavri
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Gavri » 16 Sep 2011

Nothingman wrote:Za odbranu je kriv Duda, kao i za skok jer nije pripremio ekipu. Danas su svi odigrali lose, ali je Teo odigrao kriminalno lose. Mi smo sto je najgore i pored tako lose igre imali sansu da se vratimo i preokrenemo, ali je Milos svaku sansu bacio u vodu nerezonskim forsiranjem u tim situacijama, i to sve u prvim sekundama napada. Milos je najbolji igrac ovog tima, i on treba da nas vuche napred. Od njega nam sve zavisi, zato i jeste tragicno sto je igrao neodgovorno. Mi bez njega ne mozemo, i uvek cemo istrpeti Teodosica kome ne ide, ali sve dok igra pametno. Ali ne sme da se desava da u trenucima kada ga ne ide pocne da divlja, jer smo onda jebali jeza u ledja.

Njemu treba jedna zestoka kritika (idealno bi bilo kritika trenera, ali Duda izgleda nema autoritet nad njim da bi to uradio). Samo nakon toga se mozemo nadati da ce sledecih godina biti onaj pravi.

Image
Image

Nothingman
Respected Member
Respected Member

Postby Nothingman » 16 Sep 2011

Gavri wrote:Image

Za razliku od vas pljuvaca cool0044

Ti ne razlikujes dobronamernu kritiku od pljuvanja. Znas, mi smo gubili i prosle godine, i niko im ni rec nije rekao. Zasto? Zato sto su dali sve od sebe, zato sto su igrali za tim. Ovo prvenstvo je bilo jako lose odigrano. Mozemo da zmurimo (kao ti) ili da to otvoreno kazemo. Sam si pomenuo losu odbranu i los skok. Zasto se to desilo? Koja su dva glavna parametra koja odredjuju igru u odbrani i skok? Trener i borbenost/zelja. Pa ti zakljuci onda sam u cemu je bio problem ovo prvenstvo i da li zasluzuju kritiku.

Nothingman
Respected Member
Respected Member

Smesan si sa tim slikama. Ja pokusavam da ti argumentovano pokazem u cemu je problem, a ti kacis slike. Odustajem, u pravu si. Svaka cast Teo, odigrao si odlicno, da nam isto tako igras i dogodine. anim_19
Ivkovicu, sve je bilo super, vrhunska odbrana, samo na sledecim takmicenjima daj malo vise slobode u igri Milosu anim_19

Gavri
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Gavri » 16 Sep 2011

Nothingman wrote:Smesan si sa tim slikama. Ja pokusavam da ti argumentovano pokazem u cemu je problem, a ti kacis slike. Odustajem, u pravu si. Svaka cast Teo, odigrao si odlicno, da nam isto tako igras i dogodine. anim_19
Ivkovicu, sve je bilo super, vrhunska odbrana, samo na sledecim takmicenjima daj malo vise slobode u igri Milosu anim_19

Image

sjebo me samo lacio, moram malo da se oraspolozim necim :p
Image

Nothingman
Respected Member
Respected Member

Evo da citiram sam sebe od pre 7 dana, cisto da se vidi koliko su sve ostali identicni problemi koje sam jos tada pominjao:

Nothingman wrote:Ma Litvanci ce ispasti mozda i u 1/4 finalu ako im dodje Slovenija ili Rusija, a njima malo stane shut. Rekao sam vec da r&g ekipe hodaju po tankoj ivici uvek. Medjutim za ovo danas ne mozemo kriviti njihov shut kad ti daju koseve tako sto ostanu sami pod obrucom, kad i te retko promasene njihove shuteve nisi u stanju da pokupis pod svojim kosem. Npr. podatak da su oni u prvom poluvremenu promasili 10 suteva iz igre i od tih deset puta su pet puta skocili u napadu jasno pokazuje kakva je nasa odbrana, gradjenje i skok. Dobar shut je samo posledica toga, jer kad igrac zna da nakon promasaja ce imati verovatno novi pokusaj nakon skoka, onda se i ruka opusti.

Nothingman wrote:Mi boljeg trenera od Ivkovica nemamo. Pa sa njim smo prethodne dve godine igrali stravicnu odbranu. Ali nesto se desava ove godine pa igraci ne grizu kao ranije. Ako su u losoj formi to ne moze objasniti losu odbranu, jer ti za nju i ne treba neka forma, vec samo fizicka priprema i zelja.

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 16 Sep 2011

Kao prvo mi moramo pogledati istini u oči i reći da tim u ovakvom sastavu ni nije za polufinale.
Lani smo igrali fenomenalno i iznad realnih mogućnosti,a 2009.nas je jednostavno posralo,ali masovno.
E sad već sam i Bogu i narodu dosadan,ali ovakva selekcija je isključivo Dudina krivica, krivica njegove sujete.
Rakočević i Milličić su vrhunski igrači,pa majku mu ako je tako,trener si,nađi način da ih uklopiš u tim.

Mi imamo jednu svjetsku klasu u timu-to je taj čupavi egomanijak Teodosić.
Osim njega jako dobri igrači su Krstić i Veličković kojeg nema. Ajde i Savanović,ali njega jebe što je miki miki maus u obrani. Čak bih tu dodao i Kešelja, koji me najviše oduševio na ovom prvenstvu, i stvarno sam bio nepravedan što sam ga podcjenjivao tever
Ostali su samo prosječni i ispodprosječni igrači, i sad tu se očituje veliki problem naše košarke- zašto ova generacija u kojoj svaki igrač ima po par juniorskih i kadetskih zlata se nije razvila u vrhunsku-šta se desilo sa Tepićem prije svega koji je bio vođa svih tih selekcija i predodređen za novog Bodirogu, najvećeg košarkaša kojeg smo ikad imali, zašto propada Bjelica, zašto se nije dovoljno razvio Mačvan?
Oni jednostavno ne igraju u svojim klubovima,što svojom krivicom,što time što ih treneri maltretiraju.
Prema tome nije bilo realno od ove reprezentacije ovdje očekivati medalju.

Svaka čast Dudi što nas je digao iz pepela, ali Paunić, Rašić, Kosta i Bobi nisu igrači za reprezentaciju. Nije realno ni Marković, ali on je tako srčan momak i napredovao je pa njemu je teško nešto zamjeriti.
Duda ima tu veliku manu da ne želi mijenjati. Ova postava igra uvijek, kad god i koliko god igrali u klubovima. Raković i Raduljica su odbili poziv jer znaju da oni nikad neće izbaciti Kostu pa da briljiraju ne znam kako u pripremama.
O našoj samoj igri na ovom prvenstvu koja je slabija od one iz 2009, a kamoli lanjske ne treba trošiti riječi. Kad tim nazaduje krivac je-trener...Sorry Dudo.

Ja se nadam da ćemo sutra dobiti i da barem nastupimo na OI, ali nakon nje treba zadržati osovinu tima,koja će ostati jer su svi mladi i dodati prava pojačanja konačno. Rakoč je izgubljen nažalost ali Darko nije. EP 2013 u Sloveniji je naše i Božje,tad će ovi naši igrači biti na vrhuncu. Ali obavezno sa novim trenerom. Kari bi bio idealan, ali sumnjam da će htjeti. Dule također. Dakle,red je na Mutu, zaslužio je.

LjutiKrilo
Respected Member
Respected Member
Club: CZV, Liverpool

Postby LjutiKrilo » 16 Sep 2011

jebiga loši smo. ne bi me iznenadilo da sada izduvamo za olimpijadu i to odma od Icon_NekaCrkni

duda je glavni krivac, igramo kriminalno odbranu, loši u skoku i mnogo lopti gubimo. to su 3 faktora koja nam ne dozvoljavaju da uradimo išta više od 1/4 finala.

nisam očekivao da će odbrana da bude ovako loša, to dudi ne može da se oprosti.

psihološki smo labilni ove godine i sve mane pojedanca su izbile na površinu.

krle - loša odbrana i loš skok
teo - loša odbrana i indijanisanje. nek se već jednom navikne na dobijanje batina kada igra.
savan - nizak za svoju poziciju i psihološki nestabilan. jedan promašeni zicer ga je uništio na ovom prvenstvu. zbog visine ne može da bude starter.
kešelj - loša tehnika vođenja lopte, loši prodori i jedva zadovoljavajuća odbrana.
bjelica - previše mekan i bez inicijative. odbrana prosek ali barem je bolji kod preuzimanja i pomaganja od kešelja
marković - bezopasan u napadu.
kosta - jednostavno spor. jebeno spor.
mačvan - još uvek neiskusan i nema nikakve specijale u napadu. slabo skače tj. nema visok skok
rašić - previše oscilira
tepić - konačno se probudio iz zimskog sna ali i dalje nema inicijativu.
paunić - limitiran. ali mogli smo mi i na još nekoliko utakmca da probamo presing sa njim i markovićem.
marjanović - popunjavao broj

opet ne trčimo kontre

jebiga, biće bolje

pešić je opet u zvezdi, sprema novu spoljnu liniju za budućnost.

ajde jebena institucijo ima li kod vas neki centar u persektivi?
Od osnivanja Crvene zvezde Ivo Andrić nije propustio nijednu utakmicu naših košarkaša na igralištu stešnjenom između drevnih kalemegdanskih zidina.

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

I mi spremamo vanjsku liniju- Miljenović, Bogdanović evilgrin0039 a i Raduljicu ćemo "stvoriti" tooth na centru.
Ja nisam nimalo zabrinut za našu budućnost jednostavno treba pokupiti kremu iz ove generacije i dodati nove iz buduće generacije za EP 2013.
Miljenović, Cvele, Nedović, Bogdanović, Musli, uz povratak Darka,Raduljice i Novice.

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Eh da nam je neko rekao 2002. da ćemo u narednih 10 godina u košarci uzeti jednu medalju a u tenisu 5 Grand Slamova rekli bi mu da je lud tooth

Srle8
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Srle8 » 16 Sep 2011

Jebi ga nisam gledao utakmicu i ispali smo. Vidim osim Rasica ni Tepic nije igra ukocio se covek pred utakmicu Icon_cese To je previse izostanaka za i ovako skroman tim (Marjanovic je imao ulogu maskote do sada )kao sto je nas tu je najvise bio opterecen Teodosic. Morace da se dignu za utakmicu sa Grcima kako god umeju i znaju kako bi izborili taj predolimpijski turnir. Ako se plasiramo na taj turnir a i u suprotnom ovaj tim mora da se nadogradi , potrebno nam je jos talentovanih i kreativnih igraca na spoljnim pozicijama. Ne moze sve sam Teodosic da iznese. Nadam se odlicnim sezonama Nedovica i Milutinovica oni su na kojte treba Srbija ozbiljno da racuna. Isto tako se nadam e da ce Raduljica imati dobru sezonu u Partizanu a bilo bi lepo i da Musli bude pozajmljen nekoj nasoj ekipi. Na centarskoj poziciji smo isto tako tanki.
Zlatorog - Partizan 72:62 SAT, 19.11. 16:00 ho ho ho

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Ali brate ja sječem ruku ovdje da, ako se plasiramo na dodatni turnir i na Olimpijadu, ići će ovaj isti tim+Novica-Bobi ows
Paunić će ni kriv ni dužan moći pričati unucima da je 4 godine bio reprezentativac.
2001. mislio sam da je Vesa Petrović najgori igrač koji je postao reprezentativac, onda su došli Đuro Ostojić (koji je odigrao kao zmaj affraid1 ), pa Vule Trokorak i kao vrhunac sage Paunić tever

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

I moramo se ostaviti klubaštva sad su veliki talenti upravo na vanjskim pozicijama- kod nas Miljenović i Bogdanović,kod vas Nedović, Cvele, Milutinović.
Miljenović i Cvetković su baš uber-uber talenti,ako njih uništimo onda tever
Za vas se čak manje bojim jer imate Karija,a ovaj naš će još 100 godina gurati Božića i kecmana ead2

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 16 Sep 2011

lose, vrlo lose.
Crvena zvezda, doktor Čović, Mića Pavkov - sveto trojstvo.