Općenito o svjetskom prvenstvu - Turska 2010

Svjetsko prvenstvo košarka - Turska 28.8. - 12.9. 2010
steva cenejac
Senior Member
Senior Member

Re: Općenito o svjetskom prvenstvu - Turska 2010

Postby steva cenejac » 12 Sep 2010

Jeli neko prokomentarisao činjenicu, da je najbolji plej na SP a tim i najzajebaniji za čuvanje, bacao 4 (četiri!!!) bacanja u celom prvenstvu Icon_Prstici

Edit: slobodna naravno...
Last edited by steva cenejac on 12 Sep 2010, edited 1 time in total.

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 12 Sep 2010

steva cenejac wrote:Jeli neko prokomentarisao činjenicu, da je najbolji plej na SP a tim i najzajebaniji za čuvanje, bacao 4 (četiri!!!) bacanja u celom prvenstvu Icon_Prstici

C054
na sta smo spali tever
Crvena zvezda, doktor Čović, Mića Pavkov - sveto trojstvo.

sirokibrig
Web Admin
Web Admin

Postby sirokibrig » 12 Sep 2010

Jeli bio faul?

LjutiKrilo
Respected Member
Respected Member
Club: CZV, Liverpool

Postby LjutiKrilo » 12 Sep 2010

onaj 5. krstića? nije

ajde kamenjar, prolaz u finale nije slamka spasa za našu košarku, kao što je 2005. bila za vašu.
jedino bi trbalu napraviti čistku u našem savezu, ali to je druga priča.

čudi me da nisi stavio u avatar nekog janjičara ili neku ofra hazu sa nauljenom buljom.
Od osnivanja Crvene zvezde Ivo Andrić nije propustio nijednu utakmicu naših košarkaša na igralištu stešnjenom između drevnih kalemegdanskih zidina.

Srle8
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Srle8 » 12 Sep 2010

Acimir wrote:Sto je najgore taj njegov izraz deluje kao da vidis skroz izgubljenog coveka.
Podseca me na Valueva c017

On je dokazao svoj karakter u Atini kada je u po tuce gurao Keselja i kritikovao ga umesto da brani drugove. Covek je sisa Icon_Fakti
Zlatorog - Partizan 72:62 SAT, 19.11. 16:00 ho ho ho

Srle8
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Srle8 » 12 Sep 2010

Dan sedamnaesti: Prljavi igraju prljavo

Inače nisam neki fan američke košarke, ali u nedjelju ću svim srcem navijati za SAD. To vam dovoljno govori koliko sam u 17 dana zamrzio Tursku.

objavljeno danas u 03:42; autor: SP-2010.com

(Iz Istanbula sa Svjetskog prvenstva) Vidim da ima ljudi koji su jedva dočekali da Srbija izgubi jednu ovakvu utakmicu u neizvjesnoj završnici. Što mi nikako nije jasno, ne zato što ne shvaćam odnose Hrvatska-Srbija, nego zato jer se netko uistinu veselio pobjedi Turske.

Halo. Turske. Kao, da ne ispadne da Srbi dobivaju sve neizvjesne završnice. A Turci? Euro 2008? Niste gledali?

Bila je ovo noć u kojoj ste u dvorani vidjeli svega osim fair-playa. Prvo na tribinama kada je cijeli jedan sektor gađao dvojicu srpskih navijača zbog srpske zastave (nego što su trebali, doći na utakmicu s brazilskom zastavom!?). Jer Turci ne shvaćaju da domaćinstvo velikog natjecanja ne znači ujedno da nitko drugi ne smije gledati najbolju svjetsku košarku s tribina.

I drugo, na samoj utakmici Srbije i Turske. Toliko prenemaganja, toliko glume, toliko provokacija. Od Omera Ašika koji je dobio slučajan šamar Miloša Teodosića i pao kao da mu je ovaj glavu odrezao jer je shvatio da ne može pogoditi s mula u more, pa da ga jadnog ozlijeđenog zamijeni Ender Arslan koji je ipak daleko bolji izvođač bacanja - preko Sinana Gulera koji je napravio četiri mlađekadetska faula i za svaki se čudom čudio kako bi angažirao publiku u pritisku na suce - sve do Omera Onana.

A taj je stvarno posebna priča. Prvo je u jednoj gužvi "ka ono" krenuo raščištiti situaciju tako što je dvojici Srba stavio ruku u usta, pa je stalno skakutao oko sudaca na svaku odluku, a na kraju se krenuo obračunati s Teodosićem jer je ovaj pokušavao objasniti sucu da Ašik pretjeruje s dramom oko laganog udarca.

Budimo načisto, nisu ni Srbi anđeli, daleko od toga, ali i da je na drugoj strani stajao Istočni Timor a ne Srbija, ne bi ništa promijenilo o dojmu koji steknete u dvorani Sinana Erdema. Taj je da su Turci odigrali jednu prljavu utakmicu i to im je prošlo, koliko god malo falilo da ne prođe.

A suci su ti koji su im to dopustili. Bez obzira što nisu napravili nijednu kardinalnu pogrešku koja bi prelomila susret, složili su takav kriterij koji je držao Tursku u utakmici koju bi inače na nekom neutralnom terenu izgubila 10-ak razlike. Bar.

Jednostavno mi se gadi to što se domaćinsko suđenje uzme kao nešto što je normalno. Gadi mi se i što je postao običaj da domaćin u svakom velikom natjecanju u bilo kojem sportu napravi više nego realno može. A Turci su za to najbolji dokaz.

Tako je bilo 2001. godine, pa su nakon europskog srebra imali deveto mjesto na SP u SAD-u, pa ispali u osminama finala EuroBasketa 2003 i 2005, pa na SP 2006. dogurali među osam, samo da bi se godinu dana kasnije brukali u Španjolskoj, pa u Poljskoj ispali u četvrtfinalu.

Tako je i sada. Momčad koja je stvarno dobra, ali ne toliko da je među dvije najbolje reprezentacije na svijetu, došla je u finale SP-a. U društvu druge reprezentacije koja je uz Tursku imala najbolje suđenje na SP.

No ako suci i u nedjelju budu tolerirali američke korake i neke malo žešće kontakte u obrani, neću imati ništa protiv. Mrzim njihovu bahatost i shvaćanje da su najbolji na svijetu, ali ako ništa drugo, barem ne moraju biti domaćini da bi takva shvaćanja i dokazali.

A na kraju krajeva, momčad koja ima ovakvog Kevina Duranta i ostavi Linasa Kleizu na 1/11 iz igre uistinu se može smatrati najboljom na svijetu. U nedjelju im samo još treba službena potvrda tog statusa.

Sa websajta kosarka.hr. Svaka cast clap
Zlatorog - Partizan 72:62 SAT, 19.11. 16:00 ho ho ho

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 12 Sep 2010

lepo receno
Crvena zvezda, doktor Čović, Mića Pavkov - sveto trojstvo.

balota
Respected Member
Respected Member
Club: Najbolji

Postby balota » 12 Sep 2010

Srle8 wrote:
Dan sedamnaesti: Prljavi igraju prljavo

Inače nisam neki fan američke košarke, ali u nedjelju ću svim srcem navijati za SAD. To vam dovoljno govori koliko sam u 17 dana zamrzio Tursku.

objavljeno danas u 03:42; autor: SP-2010.com

(Iz Istanbula sa Svjetskog prvenstva) Vidim da ima ljudi koji su jedva dočekali da Srbija izgubi jednu ovakvu utakmicu u neizvjesnoj završnici. Što mi nikako nije jasno, ne zato što ne shvaćam odnose Hrvatska-Srbija, nego zato jer se netko uistinu veselio pobjedi Turske.

Halo. Turske. Kao, da ne ispadne da Srbi dobivaju sve neizvjesne završnice. A Turci? Euro 2008? Niste gledali?

Bila je ovo noć u kojoj ste u dvorani vidjeli svega osim fair-playa. Prvo na tribinama kada je cijeli jedan sektor gađao dvojicu srpskih navijača zbog srpske zastave (nego što su trebali, doći na utakmicu s brazilskom zastavom!?). Jer Turci ne shvaćaju da domaćinstvo velikog natjecanja ne znači ujedno da nitko drugi ne smije gledati najbolju svjetsku košarku s tribina.

I drugo, na samoj utakmici Srbije i Turske. Toliko prenemaganja, toliko glume, toliko provokacija. Od Omera Ašika koji je dobio slučajan šamar Miloša Teodosića i pao kao da mu je ovaj glavu odrezao jer je shvatio da ne može pogoditi s mula u more, pa da ga jadnog ozlijeđenog zamijeni Ender Arslan koji je ipak daleko bolji izvođač bacanja - preko Sinana Gulera koji je napravio četiri mlađekadetska faula i za svaki se čudom čudio kako bi angažirao publiku u pritisku na suce - sve do Omera Onana.

A taj je stvarno posebna priča. Prvo je u jednoj gužvi "ka ono" krenuo raščištiti situaciju tako što je dvojici Srba stavio ruku u usta, pa je stalno skakutao oko sudaca na svaku odluku, a na kraju se krenuo obračunati s Teodosićem jer je ovaj pokušavao objasniti sucu da Ašik pretjeruje s dramom oko laganog udarca.

Budimo načisto, nisu ni Srbi anđeli, daleko od toga, ali i da je na drugoj strani stajao Istočni Timor a ne Srbija, ne bi ništa promijenilo o dojmu koji steknete u dvorani Sinana Erdema. Taj je da su Turci odigrali jednu prljavu utakmicu i to im je prošlo, koliko god malo falilo da ne prođe.

A suci su ti koji su im to dopustili. Bez obzira što nisu napravili nijednu kardinalnu pogrešku koja bi prelomila susret, složili su takav kriterij koji je držao Tursku u utakmici koju bi inače na nekom neutralnom terenu izgubila 10-ak razlike. Bar.

Jednostavno mi se gadi to što se domaćinsko suđenje uzme kao nešto što je normalno. Gadi mi se i što je postao običaj da domaćin u svakom velikom natjecanju u bilo kojem sportu napravi više nego realno može. A Turci su za to najbolji dokaz.

Tako je bilo 2001. godine, pa su nakon europskog srebra imali deveto mjesto na SP u SAD-u, pa ispali u osminama finala EuroBasketa 2003 i 2005, pa na SP 2006. dogurali među osam, samo da bi se godinu dana kasnije brukali u Španjolskoj, pa u Poljskoj ispali u četvrtfinalu.

Tako je i sada. Momčad koja je stvarno dobra, ali ne toliko da je među dvije najbolje reprezentacije na svijetu, došla je u finale SP-a. U društvu druge reprezentacije koja je uz Tursku imala najbolje suđenje na SP.

No ako suci i u nedjelju budu tolerirali američke korake i neke malo žešće kontakte u obrani, neću imati ništa protiv. Mrzim njihovu bahatost i shvaćanje da su najbolji na svijetu, ali ako ništa drugo, barem ne moraju biti domaćini da bi takva shvaćanja i dokazali.

A na kraju krajeva, momčad koja ima ovakvog Kevina Duranta i ostavi Linasa Kleizu na 1/11 iz igre uistinu se može smatrati najboljom na svijetu. U nedjelju im samo još treba službena potvrda tog statusa.

Sa websajta kosarka.hr. Svaka cast clap

Vidi se da san momka (pisac članka) ja trenira... smil4043
Nazvati „realnim“ onoga koji traži da država porezima donese novce prof. nogometu točnije „uspješnim menadžerom“, onoga čiji je poslovni model takav da mu građani ove zemlje, gosti i kladioničari daju novce, može samo netko tko mrzi hrvatski sport.

Gavri
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Gavri » 12 Sep 2010

Teo najbolji plej SP.Livnjak Skola nije MVP evilgrin0039
Image

apkomedah
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Hkk. Široki Primorka

Postby apkomedah » 12 Sep 2010

kako srbi završiše na ovom miki maus takmičenju... Icon_cese
" Hajduk je iznad svih, Hajduk živi vječno, veliki Hajduk je moja misija i Hajduk nitko neće ucjenjivat... "

Hrvoje Maleš...

Livnjak
Retired Admin
Retired Admin
Club: KK Livno

Postby Livnjak » 12 Sep 2010

Gavri wrote:Teo najbolji plej SP.Livnjak Skola nije MVP evilgrin0039

pa normalno da nije,....to nije bilo realno
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not.

balota wrote:Troglav > Hajduk, Hajduk = Barcelona, Troglav > Barcelona...

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 12 Sep 2010

Ovi Ameri mi i nisu toliko antipatični.
Nisu preseratori,znaju igrati,i svjesni su da nisu nepobjedivi.
I ovaj Durant se čini simpa momak.
Zna li netko zašto cijela dvorana zviždi Litvaniji tumbleweed
Teo u petorci prvenstva anim_19

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 12 Sep 2010

apkomedah wrote:kako srbi završiše na ovom miki maus takmičenju... Icon_cese

A Å¡ta je ovo kao neka provokacija icon_1Smile

apkomedah
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Hkk. Široki Primorka

Postby apkomedah » 12 Sep 2010

srdjan wrote:
apkomedah wrote:kako srbi završiše na ovom miki maus takmičenju... Icon_cese

A Å¡ta je ovo kao neka provokacija icon_1Smile
ne, ozbiljno pitam, od petka sam bio van dogadjanja... smil4043

samo sam načuo da su se one " zadnje sekunde " počele okretati na kontra stranu... c017
" Hajduk je iznad svih, Hajduk živi vječno, veliki Hajduk je moja misija i Hajduk nitko neće ucjenjivat... "

Hrvoje Maleš...

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby kockarinho » 13 Sep 2010

Srbija 4. mesto....Hrvatska...hm...ne znam brojati preko 10..