Svetsko prvenstvo Juzna Afrika

Sve o fudbalskom svetskom prvenstvu u Juznoj Africi
herkules
Hall of Fame
Hall of Fame

Re: Svetsko prvenstvo Juzna Afrika

Postby herkules » 12 Jul 2010

sarma i proja wrote:
Laureati Forlan i Miler

Napadač fudbalske reprezentacije Urugvaja Dijego Forlan osvojio je "Zlatnu loptu", nagradu koju Svetska fudbalska federacija (FIFA) dodeljuje najboljem igraču Svetskog prvenstva. Forlan je na ovom šampionatu odigrao sedam utakmica, postigao pet golova i zabeležio jednu asistenciju.

Urugvaj je na Mundijalu došao do polufinala u kojem je izgubio od Holandije sa 3:2. Južnoamerička selekcija nekoliko dana kasnije istim rezultatom poražena je i u utakmici za treće mesto od Nemačke.

Pored Forlana, u konkurenciji za ovu nagradu bili su Španci David Vilja, Andres Inijesta i Ćavi Ernandez, Nemci Mesut Ezil i Bastijan Švajnštajger, Holanđani Vesli Snajder i Arjen Roben, Argentinac Lionel Mesi i Asamoa Gijan iz Gane.

happy0064 anim_19

veliki Dijego clap ip2 ip2 ip2
zvezdo kceri UDBINA, penal je tvoja sudbina!

2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014

Srle8
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Srle8 » 12 Jul 2010

Dijego moj kurac nikad gore SP prvenstvo. I Farma je bila zanimljivija od ovog SP. Milos Bojanic>SP.
Zlatorog - Partizan 72:62 SAT, 19.11. 16:00 ho ho ho

bosanacprijedor
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: FK Puharska Prijedor

Postby bosanacprijedor » 12 Jul 2010

Sto nikad gore, golova je bilo kao i na prosla dva prevenstva. Dobili smo novog prvaka. Bilo je dobrih utakmica.

Ljudi su samo nostalgicni za starim vremenima.

herkules
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby herkules » 12 Jul 2010

bosanacprijedor wrote:Sto nikad gore, golova je bilo kao i na prosla dva prevenstva. Dobili smo novog prvaka. Bilo je dobrih utakmica.

ma pusti ga...ciganska posla rolleyes Icon_Fakti
zvezdo kceri UDBINA, penal je tvoja sudbina!

2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014

Benderman
Senior Member
Senior Member

Postby Benderman » 12 Jul 2010

herkules wrote:
bosanacprijedor wrote:Sto nikad gore, golova je bilo kao i na prosla dva prevenstva. Dobili smo novog prvaka. Bilo je dobrih utakmica.

Zasto?

Ja sam od starijih ovde i mislim da je ovo SP bilo jedno od boljih od zadnjih 8 koje pratim.
Meni je proslo SP bilo dosadnije, mrtva Italija prvak a trebali da izgube u 1/8 protiv Australije

Skoro sve je bilo bolje na ovom SP.

steva cenejac
Senior Member
Senior Member

Postby steva cenejac » 13 Jul 2010

Guardian za najboljeg golmana SP proglasio Handanovica cool0010

V najboljši ekipi so poleg popularnega Sarme še branilci Sergio Ramos (Španija), Diego Lugano (Urugvaj), Paulo da Silva (Paragvaj) in Fábio Coentrão (Portugalska), v vezni liniji so se najbolj izkazali Anthony Annan (Gana), Javier Mascherano (Argentina), Wesley Sneijder (Nizozemska), Xavi (Španija) in Arjen Robben (Nizozemska), v konico napada pa so postavili Urugvajca Diega Forlana.

balota
Respected Member
Respected Member
Club: Najbolji

Postby balota » 13 Jul 2010

Benderman wrote:
herkules wrote:

Zasto?

Ja sam od starijih ovde i mislim da je ovo SP bilo jedno od boljih od zadnjih 8 koje pratim.
Meni je proslo SP bilo dosadnije, mrtva Italija prvak a trebali da izgube u 1/8 protiv Australije

Skoro sve je bilo bolje na ovom SP.

Icon_Fakti

Bolje je bilo samo 98, a prije toga se prvenstva ni ne računaju.
Nazvati „realnim“ onoga koji traži da država porezima donese novce prof. nogometu točnije „uspješnim menadžerom“, onoga čiji je poslovni model takav da mu građani ove zemlje, gosti i kladioničari daju novce, može samo netko tko mrzi hrvatski sport.

steva cenejac
Senior Member
Senior Member

Meni je bilo fenomenalno 1994.

balota
Respected Member
Respected Member

steva cenejac wrote:Meni je bilo fenomenalno 1994.

Ti si bugarin scared0008
Nazvati „realnim“ onoga koji traži da država porezima donese novce prof. nogometu točnije „uspješnim menadžerom“, onoga čiji je poslovni model takav da mu građani ove zemlje, gosti i kladioničari daju novce, može samo netko tko mrzi hrvatski sport.

steva cenejac
Senior Member
Senior Member

A, ne... Rumun cool0010

Setimo se lude grupe italija, Irska, Norveška, Meksiko, gde su svi završili sa 4 poena i gol razlikom 0.
Pa druge lude grupe Rumunjska, Kolumbija, SAD (sa Lalasom i njegovom kosom) i Å vajcarska.

Pa naduvanog Maradone i ludog povratka Korejaca protiv Å¡panjolske.

Pobede Rumunije nad Argentinom u osmini i penali sa Švedskom u četvrtfinalu, Italije nad Nigerijom u produžetku. Preokret Bugara u četvtrtfinalu protiv Nemačke za samo tri minuta, pa nezaboravnog četvrtfinala Holandija - Brazil i gola Branca.

I finala, koji je doduše bio 0-0, ali je bio ipak mnogo zanimljiviji od ovih poslednjih.

I naravno, da ne zaboravim jednoh i jedinog - Trifona Ivanova ip2

steva cenejac
Senior Member
Senior Member

Inače - ima odličan dokumentarac o finalu SP 1994. Snimali su reakcije ljudi na 40 mesta (trgovi, porodice, bolnice, zatvori...) širom sveta

sirokibrig
Web Admin
Web Admin

Postby sirokibrig » 13 Jul 2010

Srle8
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Srle8 » 13 Jul 2010

Hahaha ovo najbolje SP svih vremena. Pa na ovom prvenstvom su igraci promasivali golove sa metar od gola a golmani pravili neverovatne kikseve . Igra se uglavnom svodila na bunkericu. Jedino su Nemci i Argentinci esteski dobro delovali. Ostalo za nezaborav.
Last edited by Srle8 on 13 Jul 2010, edited 1 time in total.

Srle8
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Srle8 » 13 Jul 2010

Ovim prvenstvom bi se Jugoslavija iz 98-e prosetala od sale cool0044

balota
Respected Member
Respected Member

steva cenejac wrote:A, ne... Rumun cool0010

Setimo se lude grupe italija, Irska, Norveška, Meksiko, gde su svi završili sa 4 poena i gol razlikom 0.
Pa druge lude grupe Rumunjska, Kolumbija, SAD (sa Lalasom i njegovom kosom) i Å vajcarska.

Pa naduvanog Maradone i ludog povratka Korejaca protiv Å¡panjolske.

Pobede Rumunije nad Argentinom u osmini i penali sa Švedskom u četvrtfinalu, Italije nad Nigerijom u produžetku. Preokret Bugara u četvtrtfinalu protiv Nemačke za samo tri minuta, pa nezaboravnog četvrtfinala Holandija - Brazil i gola Branca.

I finala, koji je doduše bio 0-0, ali je bio ipak mnogo zanimljiviji od ovih poslednjih.

I naravno, da ne zaboravim jednoh i jedinog - Trifona Ivanova ip2

Ma sve to stoji ali je mene nakon 98 uvatila amnezija, ali ipak su negdi ostale urizane parade Nkonoa protiv Italije, preokret švaba u produžetcima nakon gola Trezora ni nesmin reć koje godine ili gol Negretea za domaćina one godine kad se dogodila i božja ruka, a da ne govorimo o Totu koji je zabija jedino na tom prvenstu zajedno sa djedicom Millom a eto ode gori si zaboravija spomenit i virtuoza J.J. koji je skoro talijane oplea po podu...