UEFA Champions League 2019/2020

Sve vezano za nogomet/fudbal
MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Re: UEFA Champions League 2019/2020

Postby MKD » 19 Jun 2019

Agim Ibrahimi danas igra za Skendija

Nedavno izbacao Celtic kada igrao za Astana tako da klub i navivaca znaju koj je on c017

Last edited by MKD on 19 Jun 2019, edited 2 times in total.
Image

atko
Junior Member
Junior Member

Postby atko » 19 Jun 2019

MKD wrote:Skendija vs Celtic / Sarajevo

Sarajevu se otvorio auto-put prema grupnoj fazi happy0064 anim_19

turbofolk
Senior Member
Senior Member
Club: FKS,MU,LAL.

Postby turbofolk » 19 Jun 2019

Peppermint Park Ranger wrote:
turbofolk wrote:

Cekaj, do prije godinu dana si na sve strane branio istu ovu upravu, nisi dao na njih, ko da ti je Sabrnina fuck buddy. Sad odjednom, nesposobni su ? Ja vjerujem iskljucivo u Emira Hadzica. A, ako sjebemo stvari, nista novo, vec vidjeno, ali eto dajem sansu Hadzicu

Branim ih u kontekstu nase lige i dalje. Rade dobar posao, sto je očigledno nakon duple. Ali za Evropu sve je to i dalje miki maus. I dalje dovodimo pojačanja u rangu Donjeg Srema ili Metalurga i to mi ide na kurac. Od Evrope ćemo uzeti ozbiljnu lovu ove godine. Da mi je vidjeti da upumpamo pola miliona eura u dovođenje dva ozbiljna pojačanja. U krajnjem slučaju, da jednom, damo jednom, dovedemo nekog kome se prezime na završava na -IĆ a da nije neki totalni no name.

To da, slazem se. Ja sam uopsteno govorio za nasu ligu, i slazem se da smo mi daleko od Evrope. Za dvije godine nastupa Europa Liga 2, tako da vjerujem da cemo tad napasti Euro Kupove, jer ce tad 60 % klubova igrati Euro Kupove, e tad ako ne udjemo onda ga poseri i zatvori radnju, ne trebamo ni igrati Ligu.

A mislim da nemamo ambicije da napadamo neku Evropu, prvo nam treba kontinuitet u domacim takmicenjima. Za 2. ili 3. godine, to se moze promjeniti.
1967-68, 1984-85, 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 19 Jun 2019

btw agin ibrahimi je 2 puta izbacao celtic,jednom sa maribor i jednom sa astana

bio klucan igrac oba puta, glasgow se trese dolaze opet ako sarajevo ne izbaca celtic
Image

turbofolk
Senior Member
Senior Member
Club: FKS,MU,LAL.

Postby turbofolk » 19 Jun 2019

MKD wrote:btw agin ibrahimi je 2 puta izbacao celtic,jednom sa maribor i jednom sa astana

bio klucan igrac oba puta, glasgow se trese dolaze opet ako sarajevo ne izbaca celtic

Dolazi vam Krste Velkoski u Tetovo c017 c017
1967-68, 1984-85, 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: FKS, Pep Guardiola

Postby Peppermint Park Ranger » 19 Jun 2019

turbofolk wrote:
turbofolk wrote:

Cekaj, do prije godinu dana si na sve strane branio istu ovu upravu, nisi dao na njih, ko da ti je Sabrnina fuck buddy. Sad odjednom, nesposobni su ? Ja vjerujem iskljucivo u Emira Hadzica. A, ako sjebemo stvari, nista novo, vec vidjeno, ali eto dajem sansu Hadzicu

Branim ih u kontekstu nase lige i dalje. Rade dobar posao, sto je očigledno nakon duple. Ali za Evropu sve je to i dalje miki maus. I dalje dovodimo pojačanja u rangu Donjeg Srema ili Metalurga i to mi ide na kurac. Od Evrope ćemo uzeti ozbiljnu lovu ove godine. Da mi je vidjeti da upumpamo pola miliona eura u dovođenje dva ozbiljna pojačanja. U krajnjem slučaju, da jednom, damo jednom, dovedemo nekog kome se prezime na završava na -IĆ a da nije neki totalni no name.

To da, slazem se. Ja sam uopsteno govorio za nasu ligu, i slazem se da smo mi daleko od Evrope. Za dvije godine nastupa Europa Liga 2, tako da vjerujem da cemo tad napasti Euro Kupove, jer ce tad 60 % klubova igrati Euro Kupove, e tad ako ne udjemo onda ga poseri i zatvori radnju, ne trebamo ni igrati Ligu.

A mislim da nemamo ambicije da napadamo neku Evropu, prvo nam treba kontinuitet u domacim takmicenjima. Za 2. ili 3. godine, to se moze promjeniti.

Pa ne možeš imati kontinuitet u domaćim takmicenjima ako ti je roster uvijek miki maus ili u krajnjem slučaju tek za 15-20% bolji od konkurencije. Kontinuitet i dominacija u domaćim takmicenjima se stvara tako sto napravis roster koji je naprosto prekvalitetan i nenadjebiv u domaćim okvirima. Kad pogledaš bilo kojeg exyu ili istočnoevropskog klub koji pravi solidne euro rezultate, oni se uglavnom šetaju kroz domaće lige, a za to treba jak roster. Nasa liga je za kurac, slabija je čak i u odnosu na onu od prije 2 sezone za vise od 50%, jer sve sto je valjalo otišlo je vani u zadnje dvije godine; klubovi nemaju za kifle, vrte se jedni te isti polovnjaci po gotovo svim klubovima. Ako nisi u stanju napraviti roster koji će se popisati po konkurenciji, onda se jebi. Pogotovo kad nemaš financijskih problema i svaki dinar koji ti udje u klub od Evrope možeš preusmjeriti na pojačanja jer nemaš dugova koje moraš miriti tom lovom. Doći ćemo opet u situaciju da se jurimo sa Željom za titulu, a ljudi samo sto se nisu ugasili. Oni će nafatati kakvih 150-200k maraka, uzeti par polovnjaka, mi isto i eto opet sve u pet deka. Jebo to. Napravite roster da protiv svakog u PL već u svlačionici bude 3:0 za nas.
Image

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 19 Jun 2019

turbofolk wrote:
MKD wrote:btw agin ibrahimi je 2 puta izbacao celtic,jednom sa maribor i jednom sa astana

Dolazi vam Krste Velkoski u Tetovo c017 c017

u skopje, trebalo im se stadion biti renovisan pred 2 godina a tako stoi i dalje c017

velkoski c017 kapetan sarajevo

ali bio bi zanimljiv dvoboj ako oba projde

u drugo kolo
Image

Laufer
Respected Member
Respected Member

Postby Laufer » 19 Jun 2019

Ti PPR ne kontaš da dobri igrači jednostavno neće da igraju našu ligu ows kakve god da im pare ponudiš... Jednostavno ljudi jedva dočekaju da pobjegnu odavde gdje imas 2 terena na kojim mozes igrati od oktobra do maja...ostalih mjeseci gledas kako izvuc živu glavu od protivničkih stopera i kaljuže koji ti mogu sjebat karijeru...

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame

Laufer wrote:Ti PPR ne kontaš da dobri igrači jednostavno neće da igraju našu ligu ows kakve god da im pare ponudiš... Jednostavno ljudi jedva dočekaju da pobjegnu odavde gdje imas 2 terena na kojim mozes igrati od oktobra do maja...ostalih mjeseci gledas kako izvuc živu glavu od protivničkih stopera i kaljuže koji ti mogu sjebat karijeru...

Neće kurac. Daj nekom mladom crncu 200k godišnje, igrace sa osmijehom. Nas problem je sto ne nudimo dovoljno love. Sve je u tome. Najveće zvijezde svjetskog fudbala zapucaju za jebenu kinu gdje ih tjeraju da jedu mačke i kerove i gdje lete po 15 sati na tekmu iako ih traže veliki evropski klubovi. Sve je u lovi. Hem sto ti je liga tanka, hem nudis manje od jebene Istre ili Osijeka.
Image

KK_Bosna
Moderator
Moderator
Club: Heimir Hallgrímsson

Postby KK_Bosna » 19 Jun 2019

Laufer wrote:Ti PPR ne kontaš da dobri igrači jednostavno neće da igraju našu ligu ows kakve god da im pare ponudiš... Jednostavno ljudi jedva dočekaju da pobjegnu odavde gdje imas 2 terena na kojim mozes igrati od oktobra do maja...ostalih mjeseci gledas kako izvuc živu glavu od protivničkih stopera i kaljuže koji ti mogu sjebat karijeru...

Neće kurac. Daj nekom mladom crncu 200k godišnje, igrace sa osmijehom. Nas problem je sto ne nudimo dovoljno love. Sve je u tome. Najveće zvijezde svjetskog fudbala zapucaju za jebenu kinu gdje ih tjeraju da jedu mačke i kerove i gdje lete po 15 sati na tekmu iako ih traže veliki evropski klubovi. Sve je u lovi. Hem sto ti je liga tanka, hem nudis manje od jebene Istre ili Osijeka.

zeljo je ne tako davno doveo stevanovica i zakarica, koji su za ovu ligu ronaldo i bale glavom i bradom... evo sada su uspjeli zeca zadrzati koji je takodjer 6 klasa iznad ostalih igraca u ligi, sto je i pokazao kad je dosoa... frajer sa stomacinom pravio budalama sviju i jos ih pretrcavao, ne smijem ni zamisliti kakav ce biti sad kad prodje pripreme...

dakle itekako ima igraca koji bi igrali nasu ligu i koji bi bili svemirski brodovi za nju, samo treba iskesirati...

pljuni pare cimirotu i vratice e trceci na kosevo ili, evo lupam, anelu hadzicu daj, bice svemirski brod za sve veznjake u PL...

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby kockarinho » 19 Jun 2019

Novac je kljuc.
PPR je dao dobar primer. Mnogi extra igraci su otisli u Kinu za parama. Drugacija kultura, smesna liga ali jbg,
za veliku ugovor nista nije problem.
Imamo jos ekstremniji primer, Saudijska Arabija. Partizanov Leonardo i Prijovic iz PAOK-a su posle odigranih sezona
u Partizanu / PAOK-u mogli da igraju bilo gde u Evropi ali su zbog para otisli u Arabiju, igraju tamo na 50 stepeni
protiv protivnika koje ne mozes pronaci ni na internetu.

Laufer
Respected Member
Respected Member

Postby Laufer » 19 Jun 2019

Ja jos uvijek ne kontam šta vi mislite pod velikim parama.. Pa jebem ga svi iole bolji igraci mogu naci angazman po drugim ligama njemacke, belgije... Itd itd i da budu bolje placeni neg kod nas... Ovi sto vi navodite se nisu bavili fudbalom po godinu pa dođu ovdje da obnove karijeru.. Stevanovića nigdje nije bilo pola godine, a evo i Zec više povrijeđen nego sto je igrao..
Kad budemo imali para ko Dinamo il Zvezda pa opet budemo štedili na igračima onda mozemo nesto reci, al sad...

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 19 Jun 2019

Saudijska Arabija i Bosna i Hercegovina se mogu porediti po mnogo čemu ali ne i po fudbalskim uslovima
Crvena zvezda, doktor Čović, Mića Pavkov - sveto trojstvo.

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame

Laufer wrote:Ja jos uvijek ne kontam šta vi mislite pod velikim parama.. Pa jebem ga svi iole bolji igraci mogu naci angazman po drugim ligama njemacke, belgije... Itd itd i da budu bolje placeni neg kod nas... Ovi sto vi navodite se nisu bavili fudbalom po godinu pa dođu ovdje da obnove karijeru.. Stevanovića nigdje nije bilo pola godine, a evo i Zec više povrijeđen nego sto je igrao..
Kad budemo imali para ko Dinamo il Zvezda pa opet budemo štedili na igračima onda mozemo nesto reci, al sad...

Pa o tome i pričam. U današnjem vaktu, kad su najveći transferi preko 200 miliona eura, kad najsiromašnija zemlja Evrope, Moldavija, ima klubove koji ko iz pičke mogu dovesti 6-7 Brazilaca i dati im po 200-300 hiljada eura, kad kojekakvi Kazahstani, Bjelorusije, Azerbejdžani imaju klubove koji su prepuni raznih internacionalaca i vrijede 20 puta više od naših pogona, moramo reći da je problem u nama. Nama dođe igrač i igra za platu od 5-6 hiljada eura i svi se hvataju za glavu u fazonu, wow. To je kikiriki lova - ne za Zapad, nego za ostatak Balkana. Mi živimo u svom nekom filmu. Budžet FK Sarajeva je 7 miliona KM, odnosno 3,5 miliona eura. Veći budžet ima Budućnost u košarci. Tek kad budemo imali budžet od 10-15 miliona eura moći ćemo pričati.
Image

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Peppermint Park Ranger » 24 Jun 2019

u prvoj test tekmi smo nabušili Partizanija iz Tirane 5:1

oni su prvaci Albanije, ali mi se ne sviđa što u test tekmama djelujemo ubjedljivo. Uvijek nam se to obije o glavu.
Image