Kvalifikacije za SP 2014 godine!

Sve vezano za nogomet/fudbal
Edo
Web Admin
Web Admin

Re: Kvalifikacije za SP 2014 godine!

Postby Edo » 22 Oct 2013

Jok ta utice na FIFA listu!!! lol

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: FKS, Pep Guardiola

Postby Peppermint Park Ranger » 24 Oct 2013

Najbolji svjetski igrač
Ribery: Volim reprezentacije koje “ginu”. Zato BiH želim puno sreće!
Piše: AA

Franck Ribery, slavni nogometaš Bayern Minhena i reprezentacije Francuske, najbolji nogometaš u Evropi u sezoni 2012/2013., u razgovoru za agenciju Anadolija poželio je reprezentativcima Bosne i Hercegovine puno sreće u Brazilu.

“Volim gledati reprezentacije koje igraju srcem, koje ‘ginu’ na terenu, volim gledati igrače koji igraju za navijače, za svoju državu, igrajući napadački i tečno. Takva je reprezentacija BiH.

Ona je odlučna i zasluženo se plasirala na Svjetsko prvenstvo (SP). Igraju nevjerovatno ofanzivno i postižu mnogo golova. Za BiH nastupa nekoliko odličnih igrača i ja im želim puno sreće u Brazilu”, rekao je slavni nogometaš.

Ribery je kazao da je njegov favorit na SP u Brazilu reprezentacija Njemačke.

Osvrćući se na duel baraža između Hrvatske i Islanda, slavni nogometaš je naglasio da ne poznaje dovoljno islandsku selekciju, ali da je hrvatska snažna i velika nogometna nacija.

“Imaju tim koji je odlično tehnički potkovan. Mislim da su favoriti i da će se plasirati na SP. Moj prijatelj Mario Mandžukić snažno želi igrati na SP, kao i ja”, istakao je Ribery za AA.

Podsjetio je da će reprezentacija njegove zemlje, Francuske, igrati protiv Ukrajine, također u baražu.

“Bit će to težak i kompliciran meč. Vjerujem da ćemo uspjeti pobijediti snažnu reprezentaciju Ukrajine. Ja želim svojim trofejima dodati i ‘Zlatnu loptu’, a ne mogu je osvojiti bez odlaska na SP”, odgovorio je Ribery.

Bilal clap
Image

SALADIN
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: KKBOSNA

Postby SALADIN » 12 Nov 2013

Poznata satnica i raspored utakmica Mundijala: Kada će igrati Zmajevi?

Objavljeno utorak, 12 Novembar 2013 10:05 | Štampa | El. pošta
Iako nisu poznati svi učesnici Mundijala u Brazilu, na koji su se već plasirali naši Zmajevi, FIFA je već objavila raspored odigravanja i satnicu utakmica.

Svjetsko prvenstvo će se igrati od 12. juna do 13. jula, a otvorit će ga domaći Brazil i još jedan za sada nepoznat tim. Utakmica će se igrati u 22 sata po srednjoevropskom vremenu.

Inače, direktan plasman na Mudijal do sada je obezbijedla 21 reprezentacija, a kroz dodatne kvalifikacije plasman na Mundijal u narednih 15 dana obezbijedit će još 11 nacionalnih timova.

Žrijeb grupa za takmičenje je 6. decembra, ali već sada znamo da će po "našem" vremenu najkasnija utakmica biti igrana u 3.00 sati. Bit će to susret u Manausu u okviru D grupe. To je jedini susret koji će po srednjoevropskom vremenu početi iz ponoći, ostali susreti, zavisno od dana, igrat će se od 18.00, 21.00, 22.00 i 00.00 sati po "našem" vremenu.

Finale će se igrati 13. jula u Rio de Jaineru na kultnoj Marakani sa početkom od 19 sati po srednjoevropskom vremenu.

Pa ovo su fina vremena....
CITY

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 12 Nov 2013

scared0008
Ja sam računao da će se igrati ujutro i rano popodne.
Pa kako je ovo moguće Icon_cese
Pa u koje vrijeme će se onda igrati po njihovom vremenu?

Inače ja volim kad se igra u neka luda vremena.
SP 2002. u Japanu se igralo u 9, 10 ujutro po našem happy0064

bojan
Respected Member
Respected Member
Club: olimpija, PINDJUR

Postby bojan » 12 Nov 2013

Koliko sam proverio, brazil je samo 4 sata iza nas

SALADIN
Hall of Fame
Hall of Fame

srdjan wrote:scared0008
Ja sam računao da će se igrati ujutro i rano popodne.
Pa kako je ovo moguće Icon_cese
Pa u koje vrijeme će se onda igrati po njihovom vremenu?

Inače ja volim kad se igra u neka luda vremena.
SP 2002. u Japanu se igralo u 9, 10 ujutro po našem happy0064

Po noci mi nebi smetalo, ali ono u Japanu je bezveze....Kome je do fudbala u 7 ujutro
CITY

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 12 Nov 2013

Šta ja znam meni je zakon kad su ujutro utakmice ili rano popodne, npr.Olimpijada u Pekingu kad je bila anim_19

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 12 Nov 2013

Meni je super kad su tekme navecer, ono kod nas noc, a tamo dan.

Makar mi to vise pase preko zime, ono kad se uvaljas u krevet i samo zakrmis poslije tekme (tipa Aus open).

Ovo ce biti kaos preko ljeta, pogotovo ako si na godisnjem... izađes u grad, pogledas tekmu, ostanes cijelu noc happy0064

SALADIN
Hall of Fame
Hall of Fame

-Hans- wrote:Meni je super kad su tekme navecer, ono kod nas noc, a tamo dan.

Makar mi to vise pase preko zime, ono kad se uvaljas u krevet i samo zakrmis poslije tekme (tipa Aus open).

Ovo ce biti kaos preko ljeta, pogotovo ako si na godisnjem... izađes u grad, pogledas tekmu, ostanes cijelu noc happy0064

cool0010
CITY

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: FKS, Pep Guardiola

Postby Peppermint Park Ranger » 12 Nov 2013

SALADIN wrote:
-Hans- wrote:Meni je super kad su tekme navecer, ono kod nas noc, a tamo dan.

cool0010

Icon_Fakti cool0010

garantujem da će pola BiH uzeti godišnji za SP, tako da će se spavati po danu, a živjeti navečer cool0010

već zamišljam: oko 9 grad već krcat, ljudi sjede po parkovima, trgovima, u baštama i maštrafe pive, lagano zagrijavanje i onda pred tekmu ludilo, ako se pobjedi, proslava do jutra, a onda sutradan niđe nikog po danu - svi spavaju happy0064
Image

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 12 Nov 2013

Meni je bila najjaca scena 2006.

Hrvatska - Japan

Ja bio na drugom kraju grada, u nekom restoranu, dosla mi familija u goste i nisam mogao ne doci... A tekma bila u 3 sata ili tako nesto..
I u 2 sata ja se ispricam ljudima, rekoh moram ici, imam neki dogovor..

Izađem na ulicu, vani 35 stupnjeva, tu i tamo netko prođe.
Cekam tramvaj, prođe 10ak minuta, u tramvaju par ljudi..
Nakon par stanica, skuzim da sam sam u tramvaju.
Pogledam van, nigdje nikog..
Vec je bilo oko pola 3.
Znaci, samo je falilo da proleti onaj snop sjena kao na ovom smajlicu tumbleweed
mrgreen

Prosao sam cijelim gradom i nisam vidio niti jednog covjeka, bas luda scena. Ima negdje na netu serija slika, ako nađem staviti cu.

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Postby MKD » 13 Nov 2013

Ja cu navivat za Island. Nemam nista protiv Hrvatska ali oni su vec igrao SP nekoliko puta a bilo bi ljepa prica sa Island na SP material za holivod film david vs goliat.

a em jebes brazil kad nie sigurno za fanovi mozes najebit.

tako da svima za island icon_MKD
Image

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 13 Nov 2013

U barazu do sada nije bilo iznenadjenja koliko me sjecanje sluzi, osim kad je Slo uzela Rusiju.....Stoga cu odigrati jedan tiket i staviti malo eksta uloga a jedan/dva rekreaciona tiketa....

Portugal - Svedska
Ovdje ocekujem mec sa vise golova. Mislim da ce Svedi vjerovatno staviti barem jedan, ipak tu je Ibra.....Igracu cisti kec, a mozda odigram i da ce Portugal dobiti jedan razlike, ili vise golova, ili oba daju gol...

Island - Hrvatska
Ovdje ocekujem 2, igracu cistu pobjedu Hrvata ili da ce dobiti jedan razlike, mozda mozda da odigram manje od 3 gola, ne vjerujem da ce biti puno golova ovdje, Hrvati ce staviti jedan u prvom djelu i onda katanac. Realno 0:1

Grcka - Rumunija
Ovdje cu igrati pobjedu Grka od 1 razlike a moze se igrati i ispod 3 gola.

Ukrajina - Francuska
Ovdje treba igrati x2 ili pobjedu Francuza od 1 razlike....

cool0044

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby kockarinho » 13 Nov 2013

Edo wrote:U barazu do sada nije bilo iznenadjenja koliko me sjecanje sluzi, osim kad je Slo uzela Rusiju.....Stoga cu odigrati jedan tiket i staviti malo eksta uloga a jedan/dva rekreaciona tiketa....

Portugal - Svedska
Ovdje ocekujem mec sa vise golova. Mislim da ce Svedi vjerovatno staviti barem jedan, ipak tu je Ibra.....Igracu cisti kec, a mozda odigram i da ce Portugal dobiti jedan razlike, ili vise golova, ili oba daju gol...

Island - Hrvatska
Ovdje ocekujem 2, igracu cistu pobjedu Hrvata ili da ce dobiti jedan razlike, mozda mozda da odigram manje od 3 gola, ne vjerujem da ce biti puno golova ovdje, Hrvati ce staviti jedan u prvom djelu i onda katanac. Realno 0:1

Grcka - Rumunija
Ovdje cu igrati pobjedu Grka od 1 razlike a moze se igrati i ispod 3 gola.

Ukrajina - Francuska
Ovdje treba igrati x2 ili pobjedu Francuza od 1 razlike....

cool0044

1) Ovde si naveo bukvalno sve sto se i moze igrati mrgreen Moji tipovi su "Portugal daje gol u prvom poluvremenu"
i "oba daju gol".

2) Verujem u 2, mada bih ja tu zategao "CRO daje gol u 1.pol). Island nema iskustva u ovakvim baraz utakmicama, Hrvati prolaze na iskustvo.

3) Gadjao bih tacan rezultat, 1:0 lol

4) Prvo poluvreme X

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Postby MKD » 13 Nov 2013

tumbleweed Island imali bi sansa da iznenadi dok se igrao prva tekma u ZG. Ultra mega giga bunker pa 0-0 ili 1-1.

Onda bi Island nastavio sa defanziva i sred Island an uzvratu. Pa ete penala i island prolazi.

Za Island lose je sta prva tekma se igra u Rejkavik ako se oni otvori onda 0-1 i gotovo. Jer ce mora atakuvati na resultat u ZG umesto igrati bunker.

Steta sta se ne igra prva tekma u ZG.
Image