Trofeji

Sve vezano za nogomet/fudbal
Svetinja
Hall of Fame
Hall of Fame

Trofeji

Postby Svetinja » 02 Feb 2009

Da vidimo koje sportsko drustvo ima najvise trofeja.. ;)

Evo nadjoh jedan clanak..zanimljiv...
;)
Kakva je situacija Hajduk/Split VS Dinamo/Cibona ili Zeljo/Sarajevo?

Partizan trofejniji od Zvezde!

V. VUKMIROVIĆ

MALO zemalja na planeti mogu da se pohvale takvim sportskim rivalitetom kakav u Srbiji postoji između Crvene zvezde i Partizana na zemlji (fudbal), u vodi (vaterpolo) i u vazduhu (košarka). Donekle bi mogli da pariraju ruski CSKA i Dinamo, grčki Panatinaikos i Olimpijakos, turski Fenerbahče i Galatasaraj, odnosno španski velikani Barselona i Real Madrid (samo u fudbalu i košarci).
Od samog nastanka dvaju velikih sportskih društava, pre više od šest decenija, traje i večita dilema: ko je bolji, ko je uspešniji, ko ima više osvojenih trofeja i veću navijačku armiju?
Prema poslednjim istraživanjima sprovedenim pre nekoliko meseci, Crvena zvezda i dalje ima više simpatizera, i to u odnosu 60 prema 40 odsto. Dakle, na dvojicu partizanovaca dolaze trojica zvezdaša.
Međutim, ako posmatramo rezultate u pet najatraktivnijih kolektivnih sportova, onda je Partizan uspešniji od Crvene zvezde, pošto u fudbalu, košarci, rukometu, vaterpolu i odbojci (računajući samo mušku konkurenciju) ima 72 osvojene državne titule (kako u velikoj Jugoslaviji, tako i u SRJ, SCG i sada Srbiji), naspram 56 trofeja najvećeg rivala. Presudna razlika napravljena je u vaterpolu (21:2), a crno-beli su još uspešniji i u odbojci (10:6). Zvezda vodi u fudbalu (24:20) i rukometu (9:6), dok je košarkaški bilans izjednačen - 15:15.
Naravno, nekome bi moglo da zasmeta zašto smo odabrali samo tih pet sportova, ali, prema raspoloživim podacima iz obaju sportskih društava, Partizan je uspešniji i u ukupnom zbiru sa 362 državne titule naspram 331, koliko je sakupila Crvena zvezda. I crno-beli imaju više osvojenih nacionalnih kupova - 176:142.Čak i ako bi izašli iz nacionalnih okvira, crno-beli su za nijansu uspešniji od komšija sa crveno-bele strane Topčiderskog brda jer su bili prvaci Evrope u košarci i vaterpolu (šest puta), a Zvezda samo u fudbalu. Pa u svojim redovima imaju i dvoje teniskih asova Novaka Đokovića i Anu Ivanović, dok je Jelena Janković u pionirskim danima nastupala za Crvenu zvezdu.

I OLIMPIJSKE MEDALJE CRNO-BELE

DA je Partizan trenutno ispred Crvene zvezde, pokazuje i podatak da su medalje sa OI u Pekingu doneli manje-više sve članovi crno-belih: plivač Milorad Čavić, teniser Novak Đoković i vaterpolo selekcija čiju većinu čine upravo igrači Partizana. Sa sve selektorom Dejanom Udovičićem, inače aktuelnim trenerom, naravno, crno-belih.
Ne zna se koliko će novca FMP dati Zvezdi, novi klub će igrati u "Pioniru", a trenirati u Železniku.
FMP postaje KK Crvena zvezda Beograd. Zvezda ustupa ime u vremenu trajanja reorganizacije, " rekao je novi predsednik Zvezde

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

Re: Trofeji

Postby kockarinho » 02 Feb 2009

imam neki osecaj da ce ovo brzo pod kljuc ili u kantu.. wink

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 02 Feb 2009

Ne znam tocan broj, ali sigurno:
Dinamo/Cibona > Hajduk/Split

u HR nema profesionalnih sportskih drustava, mozda jedino Mladost koja ima puno trofeja, ali u manje popularnim sportovima (vaterpolo, tenis, plivanje, veslanje, odbojka..)

Svetinja
Hall of Fame
Hall of Fame

Ali zasto?
Istina boli ili?
Mislim, pricamo o osvojenim trofejima kroz istoriju, cisto da se vidi cije je sportsko drustvo najjace evilgrin0039
Ne zna se koliko će novca FMP dati Zvezdi, novi klub će igrati u "Pioniru", a trenirati u Železniku.
FMP postaje KK Crvena zvezda Beograd. Zvezda ustupa ime u vremenu trajanja reorganizacije, " rekao je novi predsednik Zvezde

Svetinja
Hall of Fame
Hall of Fame

goran wrote:Ne znam tocan broj, ali sigurno:
Dinamo/Cibona > Hajduk/Split

u HR nema profesionalnih sportskih drustava, mozda jedino Mladost koja ima puno trofeja, ali u manje popularnim sportovima (vaterpolo, tenis, plivanje, veslanje, odbojka..)

Kako nema? A recimo KK i Fk Zadar? Ili FK i Kk Sibenka

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

Svetinja wrote:Ali zasto?
Istina boli ili?
Mislim, pricamo o osvojenim trofejima kroz istoriju, cisto da se vidi cije je sportsko drustvo najjace evilgrin0039

ne boli,ali ovaj topik je dusu dao za nove svadje i prepiranja...
sacekaj samo da se jos jave navijaci Zelje i Sarajeva,pa onda ovi iz Sirokog....
bice sranja i novih warnova.. c017

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Kako nema? A recimo KK i Fk Zadar? Ili FK i Kk Sibenka

odvojeni klubovi, vidi se i po grbu

npr zadar

KK Zadar

Image

NK Zadar

Image

Svetinja
Hall of Fame
Hall of Fame

kockarinho wrote:
Svetinja wrote:Ali zasto?
Istina boli ili?

ne boli,ali ovaj topik je dusu dao za nove svadje i prepiranja...
sacekaj samo da se jos jave navijaci Zelje i Sarajeva,pa onda ovi iz Sirokog....
bice sranja i novih warnova.. c017

Pa sta ima lose u tome ako se uporede trofeji Sirokog i trofeji recimo sarajeva/bosne itd?
Inace, cini mi se da je SD Partizan najuspesniji.. ;)

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

jeli ovo stari grb NK Zadra?
negde sam citao kako iz 1.HNL samo Osijek nema sahovnicu u grbu...
nisam znao da ni Zadar nema.. tumbleweed

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Nije samo Zadar. Nemaju sahonvicu ni Rijeka, Zagreb, Inter, Varteks i Croatia

Image Image Image Image Image Image Image
Last edited by -Hans- on 02 Feb 2009, edited 1 time in total.

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

goran wrote:Nije samo Zadar. Nemaju sahonvicu ni Rijeka, Zagreb, Inter, Varteks i Croatia

jeste,sad sam video...
moguce da sam citao na nekom od foruma tako da me ni ne cudi da je izmisljotina..

Pobre
Respected Member
Respected Member
Club: Zeljo

Postby Pobre » 02 Feb 2009

Kod nas je situacija drugacija s obzirom da u sklopu SD Sarajevo ja znam samo za fudbalski klub, atletski klub i sahovski klub.

Sto se tice SD Zeljeznicar: fudbaleri najtrofejniji, zenski kosarkaski klub vec dugi niz godina predominantan u ovoj nasoj ligi, rukometni klub jednu titulu u ex Jugoslaviji i jedno finale EHF kupa, najbolji skijaski klub u zemlji, dok za ostale sportove bas i ne znam za posebne rezultate.
Ivica Osim: Željo je religija i život, nije samo fudbal!

igra vam ona smijurija od Zeljkovića preko SDA linije - PPR o fudbaleru Zeljeznicara, MLADENU ZELJKOVICU! :)

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 02 Feb 2009

pod kljuc nego sta...
Crvena zvezda, doktor Čović, Mića Pavkov - sveto trojstvo.

Gavri
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Gavri » 02 Feb 2009

Djokovic osvajao medalje za Pakistan c009 c009 mao mao mao mao lol lol rofl rofl
Image

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Gavri wrote:Djokovic osvajao medalje za Pakistan c009 c009 mao mao mao mao lol lol rofl rofl

ako je registriran za TK Partizan onda je.

edit..

je, clan je Partizana

http://www.tenissrbija.org.yu/index.php ... &Itemid=29

nađi ga