BH fudbalska/nogometna repka

Sve vezano za nogomet/fudbal
dnk.dna
Respected Member
Respected Member
Club: Σαράγεβο

Re: BH fudbalska/nogometna repka

Postby dnk.dna » 15 Jan 2010

Salihović spreman za Bayern

Hoffenheim, naših reprezentativaca Sejada Salihovića i Vedada Ibiševića, danas će odmjeriti snage sa najtrofejnijim njemačkim klubom svih vremena, minhenskim Bayernom.
U sastavu trenera Hoffenheima Ralfa Ragnicka neće biti Chinedu Obasija i Isaaca Vorsaha, koji su na Afričkom kupu nacija, a zbog povrede neće biti ni Carlosa Eduarda.

Međutim, za Bayern će biti spreman Sejad Salihović, koji se uspješno oporavio od operacije prepona i zaigraće od prve minute protiv slavne bavarske ekipe.

"Svi moji igrači protiv Bayerna će morati dati svoj maksimum, što u prvom dijelu sezone nije bio slučaj u svakoj utakmici", rekao je Ralf Rangnick.

lift
srdjan wrote:Taj Ajs nigrutin i onaj drugi su čisti bolesnici sjećam se šta su sirotom Eri Ojdaniću radili u nekom big braderu ili sličnom
Ja bi im zabranio da "pjevaju" iako ovo ni nije pjesma
Ajs Nigrutina, Ramba Amadeusa i Balaševića u zatvor

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 15 Jan 2010

Propao transfer Zeca u Shakhtar

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermin Zec nalazio se pred potpisivanjem ugovora za ukrajinski Shakhtar iz Donetska, ali je transfer propao.

Naime, predstavnici u transferu ispred Šibenika bili su u kontaktima sa ekipom Dnipra, što je naljutilo vlasnika Shakhtara Rinata Ahmedova, koji je, kako sada stoje stvari, odustao od dovođenja brzonogog Bugojanca.

"Ne znam ni sam više šta da radim. Posao sa Shakhtarom bio je gotovo završen i već sam se vidio u tom ukrajinskom klubu, ali opet ništa. Stvarno me ova situacija počinje živcirati, ali izaću iz ovog još jači. Do kraja prelaznog roka ima još vremena i ja sam još uvijek siguran da ću napustiti Šibenik", rekao je za SportSport.ba Ermin Zec.

Međutim, Ukrajinci nisu jedini koji se interesuju za usluge Ermina Zeca. Wolfsburg bi također u svojim redovima volio vidjeti Zeca, ali taj transfer zavisi od prodaje Edina Džeke. U redovima prvaka Njemačke bi u slučaju prodaje Džeke gotovo sigurno doveli Zeca kao zamjenu.

Također, u igri se nalazi i nekoliko turskih klubova, ali za sada ostaje nejasno gdje će Zec nastaviti karijeru.

BosancHeros
Member
Member
Club: KK Bosna

Postby BosancHeros » 16 Jan 2010

Edo wrote:Kenu nogiarti na klupu a Begu dati sansu....Nogirao je i reprezentativnog golmana Engleske Jamesa, pa moze i Kenu...BEG anim_19

Ne podcjenjuem Begovica. Stavise, odlicno brani i buducnost je repke, ali glavni razlog sto je izgurao engleskog reprezentativnog golaman iz tima je sto sigurno ima puno manju placu od njega, a klub mu je u finanskijskim govnima.

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 16 Jan 2010

Joj uvijek nasi ljudi nadju neku caku samo da kritikuju.... Icon_cese

Begovic je igrac mjeseca a Jamesu skoro pa 40 godina...Druga stvar iako ce Jamesa iznajmiti u Stoku, Portsmouth je duzan ga placati sve do isteka ugovora...Tako da taj argument nepije vode...

Takodje je vrijedno pomenuti, da je Begovic dobio povjerenje kad je novitrener dosao, Avram Grant...

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 16 Jan 2010

Reprezentacija BiH: Gana poslala novi zahtjev
Reprezentacija ne bi smjela ostati bez protivnika u oba FIFA termina - kaže Jasmin Baković

BiH trenutno ima samo ugovorenu jednu utakmicu
Foto: Arhiv

U notesu Safeta Sušića i dalje je prazno mjesto u martovskom i majskom kalendaru kada su u pitanju protivnici naše reprezentacije. Ponuda su uredno već poslane, ali odgovora osim iz Nogometnog saveza Škotske još nema.

- Reprezentacija ne bi smjela ostati bez protivnika u oba FIFA termina. Trenutno nam niko nije odgovorio, a u utorak smo dobili novu ponudu iz Gane.
Ova je finansijski mnogo bolja od prethodne i uskoro ćemo sa Sušićem ponovo razgovarati na tu temu, iako je selektor kazao da prednost imaju evropski protivnici - kaže Jasmin Baković, v. d. generalnog sekretara NSBiH koji je podvukao da bi se eventualna utakmica sa Ganom igrala u Južnoj Africi.

Na adresu 12 evropskih saveza otišle su ponude za odigravanje prijateljskih susreta. Baković kaže da bi odgovori trebali vrlo brzo doći.

- Švedska, Italija, Rusija i Grčka su reprezentacije

BosancHeros
Member
Member

Postby BosancHeros » 17 Jan 2010

Edo wrote:Joj uvijek nasi ljudi nadju neku caku samo da kritikuju.... Icon_cese

Ma nije to bila kritika. Svaka cast Begi, naravno. Krenulo ga je. Vjeruje u sebe. Imamo golmana za buducnost.

Benderman
Senior Member
Senior Member

Postby Benderman » 18 Jan 2010

On jeste legenda "naseg" fudbala i ako sam uvek vise voleo Seada ....zbog razumljivog razloga c017
Sa Vecernjih novosti...dug tekst ali morao sam ga staviti ovde jer me Pape dosta podseca na Antica kad je ovaj dosao na kormilo reprezentacije. Umeren...bez nekih preteranih obecanja, sto je vama najvise potrebno posle Cire kao i nama posle raznih Djorica i Clementea.....

NEKADA je bio zvezda Sarajeva, mozak i duša reprezentacije Jugoslavije, simbol Pari Sen Žermena. Danas je Safet Sušić (54) selektor nacionalnog tima Bosne i Hercegovine, stručnjak s renomeom, koji na početku najvećeg trenerskog izazova u karijeri po svaku cenu želi da izbegne da mu se na putu ka Evropskom prvenstvu 2012. godine nađe - Srbija. Za Papeta, kako će ovaj fudbalski virtuoz vazda ostati upamćen od Vardara do Triglava, naši „orlovi“ predstavljaju skup izvanrednih pojedinaca svetskog formata, čiji kvalitet će na predstojećem Mundijalu dobiti potvrdu najmanje plasmanom u osminu finala.
- Uveren sam da će Srbija igrati u drugom krugu u Južnoj Africi. Antić je napravio kvalitetan tim od odličnih fudbalera koji igraju u velikim evropskim klubovima i ne bi trebalo da imate problem u grupi - kaže Sušić u razgovoru za „Novosti“. - Istina, Gana, koja vam je prvi rival, ima opasan tim i Srbija je ne sme potceniti. Ipak, jači ste. Što se tiče Nemaca, smatram da znate s njima. Sećam se utakmice koju sam 1998. gledao na Mundijalu u Francuskoj, vodili ste 2:0, na kraju su „švabe“ izvukle bod. Konačno, Australiju ne vidim kao ekipu koja može nekome da pomrsi račune. O daljem takmičenju ne bih govorio jer ne znam kako se ukrštaju grupe, ali osmina finala vam neće izmaći.
* Uskoro će žreb kvalifikacionih grupa za Evro 2012, koji bi mogao da spoji Srbiju i BiH. Da li bi vam to odgovaralo?
- Nikako! Srbiju ne bih voleo da imamo za suparnika u grupi, kao i ostale bivše jugoslovenske republike. Sve te selekcije znaju našu pravu vrednost, dok bi drugi mogli i da nas potcene, što ćemo pokušati da iskoristimo. Želim da izbegnemo i Španiju, Holandiju i Portugal, reprezentacije koje igraju brzo, što nama ne odgovara. Svima ostalima rado ću na megdan, pa čak i Engleskoj, Nemačkoj, Francuskoj...
* BiH je zastala na korak od Mundijala. Kakva je klima u zemlji pred kvalifikacije za EP 2012?
- Svi očekuju da reprezentacija konačno zaigra na velikom takmičenju. Imamo dobar tim, ali to nije garant da ćemo biti među prve dve ekipe u grupi. Ja sam uvek umereni optimista, a mnogo toga zavisiće od raznih faktora, pre svega, od žreba. Ipak, sad bih potpisao da mi neko ponudi da budemo drugi i da opet igramo baraž. Mislim da se Portugal i sve one promašene šanse ne mogu ponoviti. Takođe, da smo u revanšu bili domaćini, možda bismo se danas spremali za Mundijal.
* Posle nekoliko odbijenih ponuda, konačno ste prihvatili da budete selektor. Zašto baš sad?
- Ko zna koliko puta u poslednjih 10 godina su me zvali da budem selektor, ali nisam bio u prilici, što zbog angažmana u klubu, što zbog činjenica da nikad nismo imali dovoljno jak tim. Ovog puta imamo kvalitet i nije me strah da se prihvatim posla.
* Koliko je teško naslediti stručnjaka poput Ćire Blaževića?
- Nije nimalo lako. Ćiro je veliki trener iza kojeg stoje rezultati. Napravio je čudo sa Hrvatskom 1998, a sad je nas prvi put doveo do baraža.
* Dobili ste punu podršku i javnosti i struke u BiH. Nešto slično dogodilo se nedavno u Srbiji kada je izabran Antić. Da li i rezultatima možete da nastavite ovu komparaciju?
- Drago mi je zbog takvog poređenja i godilo bi mi da budem uspešan kao Antić. Ali, Srbija ima kvalitetnije i iskusnije igrače, tako da baš nisam u istoj poziciji.
* Najavili ste da ćete vratiti iskusnog Salihamidžića. Zašto vam, pored kvalitetnih mladih snaga, treba igrač od 33 godine?
- Sa 11-12 dobrih igrača ne možete imati ozbiljnu reprezentaciju. Da bismo bili konkurentni, potrebno nam je bar 18 fudbalera. Braco i sa 33 godine igra dobro u Juventusu i može da nam pomogne, ali postoje administrativni problemi jer je morao da se odrekne bosanskog državljanstva da bi dobio nemačko. U svakom slučaju, svi kvalitetni igrači su nam potrebni da bismo ostvarili cilj, plasman na Evropsko prvenstvo u Poljskoj i Ukrajini - kaže Safet Sušić, novi selektor Bosne i Hercegovine.
UBIO NAS NOVAC
* NA našim prostorima više nema plejmejkera, kakvi ste bili vi i Dragan Stojković. Hoće li se roditi neki novi Pape ili Piksi?
- Mislim da je samo pitanje trenutka, možda već i postoje, samo treba da stasaju. Ali, nema više pravih plejmejkera ni u drugim zemljama. Francuska, recimo, od Zidana nema takvog.
* Urkos talentima, klupski fudbal na tlu bivše SFRJ propada?
- Ako znamo da za vodeće evropske timove igraju sve sami stranci i da pare diktiraju sve u fudbalu, jasno je zašto nas više nema na velikoj sceni. Ubio nas je novac - kaže Sušić.

LIÄŒNA KARTA
Rođen: 13. aprila 1955.
Mesto: Zavidovići
Igračka karijera: Krivaja (1971-1972), Sarajevo (1972-1982), PSŽ (1982-1991), Red Star (1991-1992)
Reprezentacija: Jugoslavija (51 meč - 21 gol)
Trenerska karijera: Kan, Istanbulspor, Al Hilal, Konja, Rize, Ankaraspor, reprezentacija BiH

BILI BISMO FAVORITI ZA SVETSKU KRUNU
* BILI ste član tima SFRJ koji je 1990. igrao u četvrtfinalu Mundijala u Italiji. Pamtite li eliminaciju od Argentine?
- Svakako! Da smo bili kompletni, sigurno bismo izbacili Argentinu sa sve Maradonom. Ali, igrali smo skoro 100 minuta bez isključenog Šabanadžovića i nismo imali ni trunku sreće.
* Englezi su nedavno procenili da bi Jugoslavija četiri godine kasnije bila prvak sveta?
- Vrlo moguće. Da Jugoslavija postoji, i sad bismo bili jedan od favorita za titulu - smatra Sušić

BosancHeros
Member
Member

Postby BosancHeros » 18 Jan 2010

Benderman wrote:On jeste legenda "naseg" fudbala i ako sam uvek vise voleo Seada ....zbog razumljivog razloga c017
Sead Susic je najveci talenat koga je SFRJ imala. Da je imao radne navike kao Pape bio bi bijeli Pele. Ovako je potupno zaboravljen (osim naravno strastvenih srednjovjecnih zvezdasa)

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 18 Jan 2010

Sušić: Džeko mora napustiti Wolfsburg

Selektor reprezentacije BiH Safet Sušić kaže da se lično uvjerio kako je Edin Džeko prerastao Wolfsburg, te da bi trebao što prije mijenjati sredinu.

Sušić je proteklog vikenda bio u Njemačkoj gdje je, između ostalog, odgledao utakmicu između Stuttgata i Wolfsburga.

Iako je Wolfsburg u ovoj utakmici poražen (3:1) Sušić kaže da se uvjerio u kvalitetu Misimovića i Džeke, koji su odskakali od ostatka ekipe.

Džeko je igrao vrlo dobro. Pokazao je da je prerastao Wolfsburg. Šteta je što već nije prešao u neki veliki klub, gdje bi se nastavio razvijati, rekao je Sušić.

Što se tiče protivnika za naše reprezentacije za 3. mart, Sušić kaže da je utakmica u Saudijskoj Arabiji posljednja opcija.

Prioritet je utakmica u Evropi. Protiv sam putovanja na drugi kontinent. Međutim, ukoliko ne nađemo protivnika, možda i odemo. Ukoliko dođe do toga, na put bih vodio igrače koje ne poznajem dovoljno, dok bih ove najbolje oslobodio te obaveze. Ipak, Saudijska Arabija je posljednja opcija i to samo iz finansijskih razloga koji bi pomogli Savezu, rekao je Sušić Dnevni avaz.

Kkao ce ga napustiti kad manijaci traze 40 mil eura odstete... krazy ead2

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Postby MKD » 18 Jan 2010

25
Image

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 18 Jan 2010

40 druze 40...

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 18 Jan 2010

Upravo sam razgovarao sa jednim velikim talentom iz Evropskog nogometa, koji igra za jednu repku a ja sam lobirao da ga prebacim... smil4043

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby kockarinho » 18 Jan 2010

Edo wrote:Upravo sam razgovarao sa jednim velikim talentom iz Evropskog nogometa, koji igra za jednu repku a ja sam lobirao da ga prebacim... smil4043

Subotic? lol

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Postby MKD » 18 Jan 2010

Ti c017 na MSN ? jel to ovaj iz Svicarska.

Cini mi se citam pred 2 meseca trazile 25, mozda sad cijena je 40 onda sam toa promasil.

Iskreno mislio sam deka Wolf ce pusti Dzeka ova zima zaradi sto Wolf ispala od LS i more or less se prostile od Bundeslia titula.

Stvarno sum iznenaden sto Wolf ne go pustile.

25 bi bilo dobra para za Wolf mora da se glupi ako krenale cijena na 40.
Image

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 18 Jan 2010

Nije iz Svicarske....On je bio na dodjeli nagrade za najboljeg igraca i sjedio je izmedju Dzeke i Spahica....Igrace za BIH to je sigurno...

Ovaj sto ga ja lovim, love i drugi... c017