BH fudbalska/nogometna repka

Sve vezano za nogomet/fudbal
asker
Member
Member

Postby asker » 25 Mar 2008

MKD wrote:
asker wrote:Prebacili su BHT sa Hotbird-a na Eutelsat W2 (stara vijest jel'), sad da okrecem antenu izgubit' cu ostale kanale....................zbog utakmice sutra kupim drugi tanjir, drugi receiver i jebem se jucer 3 sata da nadjem satelit, konacno ga uganjam i dobijem samo 16 kanala al' hajde ko ga jebe ima BHT..................................kad sam sve sredio na teletext-u vidim da je utakmica kodirana.......................................pa eto da pitam, zna li neko hocel' bit' prenosa il' da izvrsim hara-kiri????

Jas imam samo jedan tanjir ali so 4 glava, MKTVsat (Hot Bird) i A1sat (Intelsat) imam 4000 kanali :D samo 1500 se free sve drugo kodirano, imam i crna karticka za kanali kao HRT i nekoj kanali u Bulgarija.

Pozdrav

Tako je i kod mene kod kuce, jedan dish sa cetverostrukim LNB-om........................sve odkljucano, imam 30-ak Premiere kanala, sve skupa hiljade kanala, svako par mjeseci update-ujem receiver sa novim kanalima il' ubacim nove kodove za one koji su se u medjuvremenu zakljucali.....................ovdje na Hotbird-u isto imam preko hiljadu kanala koji nisu nesto posebni al' jebiga, al' na ovom Eutelsat W2 nema nista, ukupno 16 kanala skenirano a od toga 5-6 zakljucani........................BHT ima al' stoji da ce utakmica bit' kodirana.
Ne kontam, igra se u Zenici, ko to ima prava penosa osim BHT-a i eventualno nekog MKD kanala, zasto je kodirano???

B&H
Junior Member
Junior Member

Postby B&H » 25 Mar 2008

Makedonija nam najmanje 'lezi' u prijateljskim tekmama, ko zna zasto, bolje smo prolazili protiv puno jacih reprezentacija...Dobro bi bilo da Kodro pocne pobjedom, a i ovaj ponovno okupljeni najjaci sastav repke je dobar start, jer razlika je npr ipak imat stoperski par Spahic-Papac, nego Nadarevic-Radeljic, ovu drugu dvojicu nije izvozao samo ko nije htio, cak se i neki lijevi Moldavac s njima zayebavao...

SALADIN
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: KKBOSNA

Postby SALADIN » 25 Mar 2008

Domace tekme inace nisu kodirane... ne znam zasto bi bilo drugacije ovaj put.

Asker, posalji im mail i pitaj
CITY

asker
Member
Member

Niko nema zagarantovano mjesto

Fudbalska reprezentacija BiH okupila se juče na Ilidži u hotelu Hercegovina uoči prijateljske utakmice sa Makedonijom, koja će se igrati u srijedu (20.15 sati) u Zenici.

Selektor naÅ¡eg državnog tima Meho Kodro ima na raspolaganju 18 igrača za meč na Bilinom polju: Kenan Hasagić, Almir Tolja (golmani), Emir Spahić, Branimir Bajić, Safet Nadarević, SaÅ¡a Papac, Samir Merzić, Elvir Rahimić, Dario Damjanović, Sanel Jahić, Zvjezdan Misimović, Sejad Salihović, Senijad Ibričić, Admir Vladavić, Darko Maletić, Zlatan Muslimović, Edin Džeko i Said Huseinović.
Doktori će pregledati Bajića, koji neće moći igrati poÅ¡to zbog povrede nije nastupio za Koblenz proÅ¡le subote. Svi su se odazvali pozivu. Gledao sam nekoliko kaseta Makedonije, koja je jaka selekcija i predvodi je selektor Srećko Katanec. U njihovim redovima se izdvaja Goran Pandev. Predstoji nam težak susret u kojem ćemo pokuÅ¡ati iskoristiti svoje adute. Å ansu u Zenici će dobiti 17 fudbalera jer imamo pravo na Å¡est zamjena, rekao je selektor bh. reprezentacije Kodro.
On naglaÅ¡ava da nema puno dilema oko početnog sastava, ali da će izbor prvih jedanaest zavisiti od zdravstvenog stanja fudbalera.
Isprobaćemo taktičke varijante i pokuÅ¡ati pobijediti. Pobjeda nam nije imperativ, ali bi je bilo lijepo zabilježiti pred domaćom publikom.
Kodro kaže da je pozvani igrački kadar za duel sa Makedonijom okosnica selekcije BiH uoči kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2010.
Računamo i na Miralema Pjanića, Sergeja Barbareza, Zlatana Bajramovića i Branislava Krunića. Neki igrači sada nisu u formi i zbog toga nisu pozvani. Onima koji su ovaj put u reprezentaciji nije zagarantovano mjesto, a moguće je da se nametnu novi igrači.
Prvi stručnjak BiH smatra da je start kvalifikacija za Mundijal u Južnoj Africi relativno daleko (početak septembra), ali i da se o njemu već treba razmiÅ¡ljati.
Å panija je prvi favorit, a tu je i Turska. Možemo se nadati najboljem, iako nas u prvom kolu očekuje teÅ¡ko gostovanje kod Å panije. Optimista sam da ćemo ostvariti uspjeh u narednom ciklusu, nada se Kodro.

Selektor naÅ¡e reprezentacije želi da do početka kvalifikacija odigramo dvije tri prijateljske utakmice u terminima UEFA i FIFA.
Nismo u poziciji da biramo protivnike, ali bih volio da jedan susret odigramo sa kvalitetnom evropskom selekcijom. Ova provjera bi nam dobrodoÅ¡la kako bismo otprilike vidjeli svoje mogućnosti, izjavio je Kodro.
U ponedjeljak su bh. fudbaleri trenirali na stadionu KoÅ¡evo, kojeg je nakon samo nekoliko minuta napustio Zlatan Muslimović, koji je na okupljanje stigao sa povredom unutarnjeg ligamenta desnog koljena, te neće biti u kombinaciji za susret sa Makedonijom.

asker
Member
Member

SALADIN wrote:Domace tekme inace nisu kodirane... ne znam zasto bi bilo drugacije ovaj put.

Asker, posalji im mail i pitaj

Evo i na web stranici stoji da je kodirano

Pregled programa za srijedu 26.03.2008.
07.00 - Dobro jutro
08.00 - BHT vijesti
08.15 - Ljubav u burna vremena, igrana serija, 37/199
(Kodirano na satelitu)
08.50 - Be Ha Te bebe, repriza
08.55 - Re: start, Å¡kola informatike, repriza
- BHT arhiv...
09.30 - Goli rudar, dokumentarni program
10.00 - Predanja: Gornji Hasići
10.30 - Književnost BiH: Stevan Bulajić
11.00 - Svjetsko blago, strani dokumentarni program, repriza
(Kodirano na satelitu)
11.25 - Ljepši život, igrana serija, 135/145, repriza
(Kodirano na satelitu)
11.50 - Moja mala kuhinja, repriza
11.57 - I ovo je Bosna i Hercegovina
12.00 - BHT vijesti
12.15 - Profesori, humoristička serija, 4/6, repriza
(Kodirano na satelitu)
12.35 - Retrovizor, muzički program, repriza
13.00 - Lifestyle, magazin, repriza
- BHT arhiv, repriza
13.30 - Goli rudar, dokumentarni program
14.00 - Predanja: Gornji Hasići
14.30 - Književnost BiH: Stevan Bulajić
15.00 - Učilica, kviz
15.25 - Be Ha Te bebe
15.30 - Ljepši život, igrana serija, 136/145
(Kodirano na satelitu)
15.55 - Nogomet (U-21): Kvalifikacije za EP 2009:
Bosna i Hercegovina - Vels,
prijenos (Kodirano na satelitu)
17.55 - Euroimpuls, magazin
18.25 - Business News
18.30 - Profesori, humoristička serija, 5/6
(Kodirano na satelitu)
18.57 - I ovo je Bosna i Hercegovina
19.00 - BHT vijesti
- Sport
- Vrijeme
19.30 - Prirodna baština BiH: Život na vulkanskim stijenama
20.15 - Nogomet: Prijateljska utakmica:
Bosna i Hercegovina - Makedonija,
prijenos (Kodirano na satelitu)

21.57 - I ovo je Bosna i Hercegovina
22.15 - Vijesti + Tema dana
22.45 - Dolar za smrt, američko-Å¡panski igrani film
(Kodirano na satelitu)
00.20 - BHT vijesti
00.25 - Business News
02.30 - Pregled programa za četvrtak

Poslao sam im e-mail, mada sumnjam da ima ista od ovoga :cry:

SALADIN
Hall of Fame
Hall of Fame

Da li je kodiran taj makedonski kanal sto prenosi??

Inace imas sopcast
CITY

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Postby MKD » 25 Mar 2008

Jao, ne mozam da verujem, u posleden moment fudbalska federacija na Makedonija go prodade prenosot na Kanal Sitel umesto A1 :( i sada :?: :roll: BHT kodirana i Sitel nemam, ostanuvam bez prenos :(

A1 ima TV prava za fudbalskiot nacionalen tim do 2012 godina ali nema kupeno prava za prijatelski sredbi:
http://www.a1.com.mk/default.asp

Sitel
http://www.sitel.com.mk/programa.asp?d=3
Босна и херцеговина - Македонија
среда, 20:00

:(

asker
Member
Member

Evo sta su mi rekli

Postovani,

jos uvijek nemamo tacne informacije o tome da li ce nogometna utakmica BiH - Madzarska biti kodirana na satelitu.
Preporucujemo vam da pratite pregled programa na nasoj web stranici ili na nasem teletextu. Tu cete naci valjane informacije.

Srdacan pozdrav,

Enida

----- Original Message -----
From: "Mirsad Mesanovic" <mirsad.mesanovic@kbr.com>
To: <satelitski@bhrt.ba>
Sent: Tuesday, March 25, 2008 11:44 AM
Subject: www2 Radio - Televizija Bosne i Hercegovine: BiH - Makedonija - prenos utakmice

> This is an enquiry e-mail via http://www2.bhrt.ba from:
> Mirsad Mesanovic <mirsad.mesanovic@kbr.com>
>
> Postovani,
>
> Javljam vam se povodom sutrasnje prijateljske utakmice izmedju BiH i
Makedonije sa pitanjem zbog cega je prenos kodiran na satelitu s obzirom da
se radi o domacem susretu?
>
> Molim Vas da mi ovo pojasnite i odgovor posaljete na gore ispisanu e-mail
adresu.
>
> Unaprijed hvala
>
> Mirsad
>
Ivica Osim je Bog fudbala a Amar je njegov sin!

nerminh74
Respected Member
Respected Member

Postby nerminh74 » 25 Mar 2008

asker wrote:Evo sta su mi rekli

Postovani,

jos uvijek nemamo tacne informacije o tome da li ce nogometna utakmica BiH - Madzarska biti kodirana na satelitu.
Preporucujemo vam da pratite pregled programa na nasoj web stranici ili na nasem teletextu. Tu cete naci valjane informacije.

Srdacan pozdrav,

Enida

Subject: www2 Radio - Televizija Bosne i Hercegovine: BiH - Makedonija - prenos utakmice

>
> Postovani,
>
>
adresu.
>
> Unaprijed hvala
>
> Mirsad
>

prevedeno, sacekaj utakmicu pa vidi hoceli biti kodirano, jer oprema za kodiranje more biti bude radila, a more biti ne bude radila :lol:
EL
1979
Yu NC
1978, 1980, 1983
Yu Cup
1978, 1984
B&H NC
1999, 2005, '06, '08
B&H Cup
2005, '09, '10
Image

asker
Member
Member

nerminh74 wrote:
asker wrote:Evo sta su mi rekli

Postovani,

Srdacan pozdrav,

Enida

>
> Postovani,
>
>
adresu.
>
> Unaprijed hvala
>
> Mirsad
>

prevedeno, sacekaj utakmicu pa vidi hoceli biti kodirano, jer oprema za kodiranje more biti bude radila, a more biti ne bude radila :lol:

A ja tek sad vidjeh da je koka napisala BiH - Madzarska :lol: :lol: :lol:

SALADIN
Hall of Fame
Hall of Fame

:lol:

No comment
CITY

SALADIN
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby SALADIN » 26 Mar 2008

Upitan i Papac

Stručni Å¡tab fudbalske A reprezentacije BiH suočio se sa velikim brojem problema uoči utakmice protiv Makedonije, koju će naÅ¡ nacionalni tim odigrati u srijedu na Bilinom polju.

. Nakon Å¡to je prije okupljanja zbog povrede otpao Branislav Krunić, potom otkazao Mirko Hrgović, a na okupljanju su se povrijeđeni pojavili Branimir Bajić i Zlatan Muslimović, koji neće konkurisati za sastav, danaÅ¡nji trening propustio je i SaÅ¡a Papac.
Defanzivac Glasgow Rangersa bio je gripozan i njegov nastup je pod velikim znakom pitanja. Selektor Meho Kodro brzo je reagovao i iz mlade u A tim prekomandovao Matijasa Pejića.
„Papac ima poviÅ¡enu temperaturu, neće trenirati i pitanje je hoće li se oporaviti do srijede. Potrebna nam je alternativa na lijevom boku i u dogovoru sa Branimirom Tulićem, selektorom mlade reprezentacije, pozvao sam Pejića“, objasnio je Kodro na „presici“ zaÅ¡to je pozvao mladog defanzivca OraÅ¡ja.
Kodro je nastavio sa praksom svojih prethodnika i prisutnim novinarima nije želio otkriti pocetn1 sastav.
„JoÅ¡ uvijek ne znamo ko će startati. Ima joÅ¡ mnogo vremena do utakmice“, zagonetno će Kodro, dodavÅ¡i:
„Mogu vam samo reći da ćemo igrati u formaciji 4 – 4 – 2. Nismo imali dovoljno vremena da se uigravamo, ali smo održali važne sastanke, kako bi Å¡to bolje funkcionisali na terenu. Makedoniju ne smijemo podcijeniti, a svoj kvalitet pokazali su protiv Engleske i Hrvatske u kvalifikacijama, odnosno Srbije u prijateljskoj utakmicu koju su nedavno odigrali.“
Novinarima se obratio i kapiten Emir Spahić, koji nije krio zadovoljstvo Å¡to je poraslo zanimanje javnosti za reprezentativne utakmice.
„PokuÅ¡aćemo savladati Makedonce, vjerujem u pobjedu, jer na domaćem terenu možem pobijediti svakoga. Pandev, Maznom i Naumovski su njihovi najopasniji napadači, ali učiniću sve da sa svojim saigračima iz zadnje linije ne dozvolim da se približe naÅ¡em golu“, optimističan je Spahić.
Kodrini izabranici danas od 16:30 sati treniraće na Grbavici, a polazak za Zenicu planiran je sutra u 12 sati.

Znaci, nece igrati: Muslimovic(Atalanta), Bajic(Koblenz), Grlic(Duisburg), Krunic(FC Moskva), Bajramovic(Schalke), Pjanic(Metz), Hrgovic i mozda Papac(Glazgow Rangers)

Fali nam Papac, jer i onako nemamo dovljno odbranbenih igraca...sranje
CITY

ne kontam
Senior Member
Senior Member

Postby ne kontam » 26 Mar 2008

SALADIN wrote:Da sam trener igrao bi ovako

.................................................Hasagic..............................................

Bajramovic.................Spahic.....................Papac...............Muharemovic

................................Rahimic....................Grlic.....................................

..................Pjanic................................................Misimovic.................

.................................Muslimovic..............Dzeko...................................

Nije lose, ali bi ja vjerovatno stavio Maletica na mjesto Bajramovica, a Bajramovica umjesto Grlica. Pjanic je za mene jedan veliki upitnik (nisam ga nikad gledao) - tako da ne znam sta da kazem po tom pitanju, a ne znam ni koja je neka rezervna varijanta na toj poziciji (Bartolovic?).
A lijevi bocni - moze i Hrgovic, mada nemam nista ni protiv Muharemovica - samo generalno nemam povjerenja u igrace iz nase lige - jednostavno liga nam je dno dna.

Uglavnom je ovdje vidim 5-6 dobrih igraca (Hasagic, Spahic, Papac, Bajramovic, Misimovic i Muslimovic) - ostalo je za mene sve neki cisti prosjek ili ispod prosjeka, mada je i ovo mnogo bolji sastav nego onaj s kojim je igrao Muzurovic za vrijeme bojkota (imali smo samo dva igraca kako treba - Misimovic i Muslimovic).

Siroki
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Siroki Brijeg

Postby Siroki » 26 Mar 2008

zasto se nikako ne pozove Ricarda Bajana u repku...lik je bio među najboljima(ako ne i najbolji) u Premier ligi kad je Å iroki osvojio, u Kubanu igra dobro i zvijezda je gore..neznam..može se bar oprobat, koda imamo igrača viÅ¡ka(kvalitetnih)...Å¡ta mislite?

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Postby MKD » 26 Mar 2008

Hendikpek je toa sto nema da igra Robert Petrov (CSKA Sofia) na ova tekma, on je vrlo brzo levo krilo u sredniot red sto zna da centrirar dobro lopta, ima i izvonredna teknika i znae da povrzuva igra, Goran Popov nema takvi kvaliteti.

Ako pitas mene ja bi rekol deka je cudno zasto Katanec ne go vika Jane Nikoloski ? prime samo 1 gol u posledni 8 tekmi za APOEL spored mediumi u Makedonija, dobar golman.

Vcera na trening u Zenica se zali Tasevski od Levski Sofia (na povreda), ova sada biti problem u sreden red bez Tasevski,A.Mitrevski,Petrov i Robert Popov iz Francija, Nadem se deka ke moze Tasevski da igra ali tesko. Vasoski iz Nemackoj je u out, nie fit, ali odbrana i bez nego je soldina. Ja vise se plasam sta ke bude u sredina bez ovie igraca :roll:

Napad je okej i standardna, mozde trebase Tolevski iz Slavija Sofia da dobie sansa i Cadinkovski iz Partizan, ipak je prijatelska.