BH fudbalska/nogometna repka

Sve vezano za nogomet/fudbal
turbofolk
Senior Member
Senior Member
Club: FKS,MU,LAL.

Re: BH fudbalska/nogometna repka

Postby turbofolk » 15 Sep 2019

Sa svakim igracem koji vuce nase korijene, a ima kvalitet stupiti u kontakt i probati zavrsiti stvar.

Ako ih vuce da igraju za drugu drzavu, onda je tu stvar gotova...

Hitno se moraju praviti planovi za budućnost, mada od ovog saveza nema nista.
1967-68, 1984-85, 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby kockarinho » 15 Sep 2019

Sto vreme vise prolazi sve teze ce biti privuci igrace iz dijaspore. Ja gledam po mladima koji su tamo otisli kao bebe ili su
rodjeni tamo, oni se smatraju Norvezanima, Svedjanima, Nemcima, Austrijancima itd. itd.
Nas jezik jedva da i pricaju a osecanja su im vezana uglavnom za zemlje gde su odrasli.

Poznam momka koji je imao 4 godine kada su mu se roditelji odselili u Norvesku. U pitanju je bosanski Hrvat.
Bio je jako talentovan, kada je imao 17 godina prvi tim ga vodio na pripreme u Spaniju itd., medjutim, godinu-dve posle
se odlucio na skolovanje i ostavio se fudbala (steta).
Bio sam u njegovom drustvu kada su ga pitali, ako bi dosao poziv za reprezentacije, za koga bi igrao, Norvesku, Bosnu ili Hrvatsku?
On je kao iz topa odgovorio "za Norvesku". Kada su ga pitali zasto njegov odgovor je bio i vise nego jednostavan i jasan.
"Vise se osecam kao Norvezanin nego kao Bosanac ili Hrvat"
On je 90. godiste i svako leto i zimu je dolazio u Bosnu i Hrvatsku, a zamislite kako ce reagovati klinci koji zemlju svog porekla vide
samo na razglednici ili eventualno posete jednom u dve godine.

SALADIN
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: KKBOSNA

Postby SALADIN » 15 Sep 2019

KK_Bosna wrote:
SALADIN wrote:Sad sam gledao Anela Ahmedhodzica, ustvari malo am samo pogledao tekmu.

20 godina. Stoper
Igra za Hobro u Danskoj. Sad dobise Kopenhagena 2:1

Vidim da je iznajmljen u Hobro iz Malmea.

Ako sa 20 goodina igra stopera u Danskin ligi, znaci da je dobar.
Danska je konzervativna sto se fudbala tice, i rijetko je da tako mlad igrac igra stopera u danskoj ligi.
Osim toga, on je igrac Malmea, koji ga je samo iznajmio.

Uglavnom, mozda bude nesto od njega.

i jasmin sudic je bio novi jaap stam, pa propade Icon_Fakti

jel taj mali ima nase drzavljanstvo ili je danac? ako nema nase, nema nista od njega posto ove u savezu zaboli kita za hvatanje talenata evilgrin0039

Ne znam da li ima nase, ali je rodjen u Sarajevu 1999. godine.....
CITY

KK_Bosna
Moderator
Moderator
Club: Heimir Hallgrímsson

Postby KK_Bosna » 16 Sep 2019

SALADIN wrote:Ne znam da li ima nase, ali je rodjen u Sarajevu 1999. godine.....

prenijecu vinku, njemu je jedinom stalo do gananja igraca

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 23 Sep 2019

Prosinecki pozvao Hajrovica. lol

Kad je bio najbolji igrac Dinama nije imao mjesta, sada kada nije u formi i kada je ispao iz ekipe, sada je dobar. rofl

sirokibrig
Web Admin
Web Admin

Postby sirokibrig » 23 Sep 2019

Sad je odmoran! cool0044

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: FKS, Pep Guardiola

Postby Peppermint Park Ranger » 06 Oct 2019

Dzeko propusta okupljanje, izgleda da je slomio jagodičnu kost hyy
Image

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 06 Oct 2019

Super je to.

Konačno da ekipa bude motivirana i da ima kapitena koji će voditi ekipu a ne šetati po terenu, pa kud puklo da puklo... Nemotivirani i potroseni igrači a posebno ako su ključni cijelu ekipu unište.

KK_Bosna
Moderator
Moderator

Postby KK_Bosna » 08 Oct 2019

Edo wrote:Super je to.

Konačno da ekipa bude motivirana i da ima kapitena koji će voditi ekipu a ne šetati po terenu, pa kud puklo da puklo... Nemotivirani i potroseni igrači a posebno ako su ključni cijelu ekipu unište.

kako moze biti super kada ostanes bez ubjedljivo najboljeg igraca? ako ne znas, da bi pobijedio moras prvo zabiti barem jedan gol.... a ko da ga zabije? bajic? hodzic?

ako nista, evo sada sanse da bez dzeke dokazu igraci da je on taj koji je glavni krivac za neuspjehe...

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 08 Oct 2019

Pa nema niko ni blizu njegovih kvaliteta ali isto tako je istina da je vidno potrošen i nemotiviran i da moramo krenuti graditi novi tim. Pobjediti ove sada dvije tekme bi teško i sa top motiviranim Dzekom.

Dzeko nas je odveo na SP, najveći je njegov udjel ali isto tako poslije Sp-a, nije pokazao kvalitet u ključnim utakmicama, golove zabijao uglavnom u manjim utakmicama ako izuzmemo ligu nacija gdje se trudio.
Ove kvalifikacije je jedino dobro igrao u Italiji, koju bi svakako izgubili a u najvažnijoj tekmi u Finskoj presetao. Jbg u Italiji ga gledaju mnogi pa je tu bio top motiviran, mnogo bitnije je bilo da je takav bio u Finskoj.

Da ne pominjem Grčku iz ovih i prošlih kvalifikacija šta je radio ili Kipar, mislim da je svima jasno o cemu govorim, da ne pominjem sad skidanje gaća i izbijanje zubi. Ili utakmicu na Kipru.

Svaka mu čast, najbolji je igrač svih vremena i donio je mnogo toga ali nije motiviran. Ja nisam ćorav i vidim kako igra u Romi kako u reprezentaciji, vidim kako slavi golove, vidim kako komunicira sa suigračima, vidim kako se ponaša prema navijačima. To je ogromna razlika.

Dzeko je nažalost potrošen, zbog čega je tako, to možda on najbolje zna ali ne vidi se ona želja u reprezentaciji koja je potrebna. Odrazi se to i na suigrače, posebno ako ti je vođa takav. Ne znam da li si igrao takmičarski fudbal, nekada jedan pozitivno motiviran igrač prilikom ulaska na teren zarazi cijeli tim i može da okrene utakmicu, isto tako suprotno.

Pisao bi još dosta toga ali nemam sad vremena. Na sve ovo su jos naravno utjecali nedostatak konkurencije te selektori koji nisu u stanju motivirati ga ili mediji i nacija koji ne smiju ga kritikovati.

SALADIN
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: KKBOSNA

Postby SALADIN » 08 Oct 2019

c017

Kakav god da je Dzeko, od kamena cemo ga praviti kad ga vise ne bude.

Bez njega ne mozemo pobjediti Makedoniju
CITY

KK_Bosna
Moderator
Moderator

Postby KK_Bosna » 09 Oct 2019

Edo wrote:Pa nema niko ni blizu njegovih kvaliteta ali isto tako je istina da je vidno potrošen i nemotiviran i da moramo krenuti graditi novi tim. Pobjediti ove sada dvije tekme bi teško i sa top motiviranim Dzekom.

Dzeko nas je odveo na SP, najveći je njegov udjel ali isto tako poslije Sp-a, nije pokazao kvalitet u ključnim utakmicama, golove zabijao uglavnom u manjim utakmicama ako izuzmemo ligu nacija gdje se trudio.
Ove kvalifikacije je jedino dobro igrao u Italiji, koju bi svakako izgubili a u najvažnijoj tekmi u Finskoj presetao. Jbg u Italiji ga gledaju mnogi pa je tu bio top motiviran, mnogo bitnije je bilo da je takav bio u Finskoj.

Da ne pominjem Grčku iz ovih i prošlih kvalifikacija šta je radio ili Kipar, mislim da je svima jasno o cemu govorim, da ne pominjem sad skidanje gaća i izbijanje zubi. Ili utakmicu na Kipru.

Svaka mu čast, najbolji je igrač svih vremena i donio je mnogo toga ali nije motiviran. Ja nisam ćorav i vidim kako igra u Romi kako u reprezentaciji, vidim kako slavi golove, vidim kako komunicira sa suigračima, vidim kako se ponaša prema navijačima. To je ogromna razlika.

Dzeko je nažalost potrošen, zbog čega je tako, to možda on najbolje zna ali ne vidi se ona želja u reprezentaciji koja je potrebna. Odrazi se to i na suigrače, posebno ako ti je vođa takav. Ne znam da li si igrao takmičarski fudbal, nekada jedan pozitivno motiviran igrač prilikom ulaska na teren zarazi cijeli tim i može da okrene utakmicu, isto tako suprotno.

Pisao bi još dosta toga ali nemam sad vremena. Na sve ovo su jos naravno utjecali nedostatak konkurencije te selektori koji nisu u stanju motivirati ga ili mediji i nacija koji ne smiju ga kritikovati.

sto saladin kaze, kakav god da je dzeko, nemotiviran, seta po terenu i tako dalje, za sve ostale igrace izuzev pjanica je mjesavina messija i ronalda, a ti kazes "super je to"...

moras shvatiti da on u romi igra sa vrhunskim igracima, da mu kolarov salje centarsuteve sa jedne, a florenzi sa druge strane, a kod nas u reprezentaciji ga gadjaju rekreativci todorovic i civic koji u posljednje 2 godine zajedno imaju 120 minuta ozbiljnog fudbala

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 10 Oct 2019

Najvaznija je motivacija. Demotivacija je frustirajuca, za suigrace, za strucni stab, za navijace. Kada neko daje sve od sebe, bez obzira gdje mu je plafon, sve je oprosteno. Motivacija u timu je nophodna za uspjeh. Nasa cijela igra se zasniva na njemu, kad seta ne mozemo nikoga dobiti, negativno utice na igrace.
Kada se on oprosti, a to vrijeme se priblizava, moracemo igrati drugacije i mislim da ce to vise odgovrati nekim drugim igracima. Plafon nam se hoce spustiti drasticno ali mislim da ce ekipa davati maksimum. Ja samo zalim da daju maksimum.

Ja se nadam nekoj ekipi a la Japan turneja, gdje vidis da daju sve od sebe, neki drugi igraci ce sigurno napredovati i preuzeti odgovornost.

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 12 Oct 2019

Dzeko oprosti se i pojačaj nas. Momci lete po terenu, nema negativne energije i setanja cool0044

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: FKS, Pep Guardiola

Postby Peppermint Park Ranger » 12 Oct 2019

Igramo ko singerica
Image