BH fudbalska/nogometna repka

Sve vezano za nogomet/fudbal
Siroki
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Siroki Brijeg

Re: BH fudbalska/nogometna repka

Postby Siroki » 16 Nov 2011

-Hans- wrote:
Pobre wrote:Dobili raspale Turke koje smo mi u prethodnim kvalifikacijama ostavili iza sebe i digli se i oni sad happy0064

Pa nadigrali su vas u obje utakmice ows

Makar, kakve ima veze sto je bilo prije 2 godine?

U nasoj ekipi je sada pola igraca koji nisu igrali u proslim kvalama. Mislim da je tako i u turskoj, a i u vasoj je dosta novih lica.

dobili Luksemburga i jedva Bjelorusiju i Rumunjsku (od koje su tamo fasovali samo tako) i odmah se digli da su najbolji i da sve mogu naguziti i onda slijedi spuštanje na zemlju..
Junaci !!
Image
Edo wrote:I'm the boss
hahahahh

SALADIN
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: KKBOSNA

Postby SALADIN » 16 Nov 2011

Siroki wrote:
-Hans- wrote:
Pobre wrote:Dobili raspale Turke koje smo mi u prethodnim kvalifikacijama ostavili iza sebe i digli se i oni sad happy0064

Pa nadigrali su vas u obje utakmice ows

Makar, kakve ima veze sto je bilo prije 2 godine?

U nasoj ekipi je sada pola igraca koji nisu igrali u proslim kvalama. Mislim da je tako i u turskoj, a i u vasoj je dosta novih lica.

dobili Luksemburga i jedva Bjelorusiju i Rumunjsku (od koje su tamo fasovali samo tako) i odmah se digli da su najbolji i da sve mogu naguziti i onda slijedi spuštanje na zemlju..

C054

Ma nemoj...
CITY

Svetinja
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Svetinja » 16 Nov 2011

Koliko vidim vise Srbi navijali za BiH nego Hrvati... Icon_blink
Ne zna se koliko će novca FMP dati Zvezdi, novi klub će igrati u "Pioniru", a trenirati u Železniku.
FMP postaje KK Crvena zvezda Beograd. Zvezda ustupa ime u vremenu trajanja reorganizacije, " rekao je novi predsednik Zvezde

sirokibrig
Web Admin
Web Admin

Postby sirokibrig » 16 Nov 2011

Hrvati su prošli pa podjebavaju, srbi nemaju sa čim podjebavat jer su ispali od estonije. c017

Svetinja
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Svetinja » 16 Nov 2011

sirokibrig wrote:Hrvati su prošli pa podjebavaju, srbi nemaju sa čim podjebavat jer su ispali od estonije. c017

ima istine i u tome
A opet, nismo imali cine vas podjebavati 2008 pa kad se desi Shenturk bilo nacionalno slavlje
Ne zna se koliko će novca FMP dati Zvezdi, novi klub će igrati u "Pioniru", a trenirati u Železniku.
FMP postaje KK Crvena zvezda Beograd. Zvezda ustupa ime u vremenu trajanja reorganizacije, " rekao je novi predsednik Zvezde

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 16 Nov 2011

A nama su Slovenci cestitali tumbleweed c017

Image

sirokibrig
Web Admin
Web Admin

Postby sirokibrig » 16 Nov 2011

Svetinja wrote:
sirokibrig wrote:Hrvati su prošli pa podjebavaju, srbi nemaju sa čim podjebavat jer su ispali od estonije. c017

ima istine i u tome
A opet, nismo imali cine vas podjebavati 2008 pa kad se desi Shenturk bilo nacionalno slavlje

Ono se dogadja jednom u 100 godina.

jimmy
Senior Member
Senior Member

Postby jimmy » 16 Nov 2011

pa igraš onoliko koliko ti protivnik dozvoli, to što je Portugal izgledao kao avion jučer mogu zahvaliti prije svega neangažiranosti BIh, nisam gledao od početka ali oono što sam vidio je bilo jako mlitavo i bezvoljno.... utakmica sezone a oni trčkaraju kao da nakon ove će biti još koja tekma za plasman ...

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 16 Nov 2011

jimmy wrote:pa igraš onoliko koliko ti protivnik dozvoli, to što je Portugal izgledao kao avion jučer mogu zahvaliti prije svega neangažiranosti BIh, nisam gledao od početka ali oono što sam vidio je bilo jako mlitavo i bezvoljno.... utakmica sezone a oni trčkaraju kao da nakon ove će biti još koja tekma za plasman ...

Mislim da je bilo obratno. Mi nismo mogli razviti svoju igru jer nam nisu dozvolili.

blazz
Member
Member

Postby blazz » 16 Nov 2011

Edo wrote:
jimmy wrote:pa igraš onoliko koliko ti protivnik dozvoli, to što je Portugal izgledao kao avion jučer mogu zahvaliti prije svega neangažiranosti BIh, nisam gledao od početka ali oono što sam vidio je bilo jako mlitavo i bezvoljno.... utakmica sezone a oni trčkaraju kao da nakon ove će biti još koja tekma za plasman ...

Mislim da je bilo obratno. Mi nismo mogli razviti svoju igru jer nam nisu dozvolili.

Koju smo mi igru mogi razviti sa onavkim sistemom siguran sam da bi nas rasturile i slabije ekipe od Portugala.Igra sa jednim špicem bez krila i sa dva defanzivna beka.Nismo čak ni kornera izborili u Portugalu.Tri igrača u sredini sličnih atributa od kojih nijedan ne može potrčati kako treba niti odigrati defanzivno kvalitetno plus jedan od njih nespreman.

Neka Safet ostane još jedne kvalifikacije nećemo sa njim nigdje otići.Čovjek je poluamater glavno trenersko iskustvo je stekao u reprezentaciji iako mu je blizu 60 godina.Koliko je nesiguran u sebe da je tokom utakmice konstantno rotirao igrače na pozicijama bez izmjena bekovi su postajali štoperi, štoperi bekovi, bekovi vezni itd...što dokazuje da ni sam ne zna čime raspolaže.

jimmy
Senior Member
Senior Member

Postby jimmy » 16 Nov 2011

Edo wrote:

ne znam, ja sam očekivao puno više od Bosne, ako ništa drugo makar što se tiće borbenosti i trke

Laufer
Respected Member
Respected Member

Postby Laufer » 16 Nov 2011

blazz wrote:
Edo wrote:

Koju smo mi igru mogi razviti sa onavkim sistemom siguran sam da bi nas rasturile i slabije ekipe od Portugala.Igra sa jednim špicem bez krila i sa dva defanzivna beka.Nismo čak ni kornera izborili u Portugalu.Tri igrača u sredini sličnih atributa od kojih nijedan ne može potrčati kako treba niti odigrati defanzivno kvalitetno plus jedan od njih nespreman.

Neka Safet ostane još jedne kvalifikacije nećemo sa njim nigdje otići.Čovjek je poluamater glavno trenersko iskustvo je stekao u reprezentaciji iako mu je blizu 60 godina.Koliko je nesiguran u sebe da je tokom utakmice konstantno rotirao igrače na pozicijama bez izmjena bekovi su postajali štoperi, štoperi bekovi, bekovi vezni itd...što dokazuje da ni sam ne zna čime raspolaže.

Pojma nemaš...Maltene isti sastav je igrao protiv Francuske pa smo ih pojeli...
Hajde molim te veliki tuzlanski stručnjače reci ko bi to trebo bit selektor??? Enes Mešanović? iamwithstupid

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 16 Nov 2011

Francuska ima neke svoje probleme i vec godinama se muci protiv svake ekipe, tako da Bosna tu nije bila potpuni outsider.

Ja sam prije utakmice i najavio da Bosna tesko moze nesto traziti u Porgugalu. A evo i zasto;

BiH je kvalitetna ekipa, ovo je samo jedan poraz. Ali, uz sve kvalitete, u otvorenoj igri ne mozete parirati najjacim ekipama, tj. ekipama kao Portugal koji ima valjda 10 vrhunskih igraca raspoređenih po svim pozicijama.

BiH ima 1 vrhunskog igraca. Ima Dzeku. Niti jedan drugi ne bi mogao igrati u Portugalu osim eventualno Lulica koji je moderan bocni igrac, pa bi bio solidna zamjena Coentrau. Niti jedan drugi. Jer 3. najbolji igrac Bosne je Pjanic i on ne bi mogao igrati u Portugalu. Na toj poziciji imaju Meirelsea i Moutinha. Sve ostalo je daleko ispod nivoa Portugala. To je realnost.

Pa kako da onda takva ekipa parira Portugalu? Bunkerom, tj. jakom defanzivom i igrom na kontre. Ali, to bi znacilo da trener mora promjeniti formaciju, izvuci iz igre neke od svojih najboljih igraca i umjesto njih staviti neke manje kvalitetne igrace, jer ne mogu u isto vrijeme u vezi igrati Pjanic, Medunjanin i Misimovic ako zelis igrati cvrsto i zatvoriti prilaze kroz sredinu. Koliki je radijus kretanja tih igraca? Sumnjam da mogu obavljati prljav posao, to je ekipa za nadigravanje, i moze se nadigravati sa vecinom... ali, ne sa Ronaldom i Nanijem. A ako umjesto njih stavi neke miki maus radilice da obavljaju prljav posao, vjerojatno bi Portugal opet pobjedio, ali bi umjesto 6:2 bilo recimo 1:0, a trener se nakon toga ne bi mogao opravdati pred novinarima i nacijom jer nikom ne bi bilo jasno zasto je Misimovic bio na klupi tj. stekao bi se dojam da se moglo proci i popili bi mu krv. Uvijek se moze okriviti trener za neuspjeh i realno Susic nije neki trener, ali protiv Portugala ne bi pomogao niti klon Mourinha, Bake i Cire.

neno#4
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby neno#4 » 16 Nov 2011

Meni su najjaci komentari tipa, trebali smo da ih napadnemo od prve minute, da ih satjeramo da ne znaju gdje su, kao Francuze, a svi zaboravljamo da Ribery i Benzema nisu igrali protiv nas. Koliko znaci jedan igrac ekstra klase sinoc se vidjelo. Jeste Ronaldo bolji, ali ruku na srce i Frank je strasan igrac. A niko nece da prizna da je npr. bio Ribery u Parizu, da Mujdza ni priblizno ne bi odigrao dobro, a bio je nas najbolji igrac gore.

Kako ces da ih napadnes kada ne mozes, jednostavno su ljudi bolji i to je to. Imaju vise ovakvih utakmica u nogama nego sto su nase sve generacije zajedno odigrale.
Bez bekova/krila koji ce da "donesu" loptu ne moze da se igra. Jednostavno ne moze. Vidjelo se kada smo na momente stavili Lulica na desnu stranu kako je to izgledalo ipak bolje. Neko mora da otvori stranu, da probije, da prostor napravi.

Vecina ne shvata da mi imamo samo jednog pravog igraca na sredini terena, a to je Zvjezdan Misimovic. On je jedini koji na sredini moze da napravi razliku. Ali protiv Portugala ti trebaju svih 4 - 5 igraca iz sredine. Misimovic jedini moze jedan na jedan rijesiti protivnika, Pjanic/Medunjanin to ne mogu. Da li ce ikada moci u ovako bitnim utakmicama vidjet ce se u narednom periodu. Ne moze se zivjeti od toga da se nabije Dzeki lopta i da on primi i oslobodi se trojice i zabije gol. To samo Ronaldo moze i niko vise.

Koga naci od igraca, koga kada ih nema? Naprosto nema. I ovo je odlicno sto smo skupili. U petak je vecini nasih navijaca Zahirovic bio zakletva, danas ne valja. Spahic je bio komandant, kapiten, vodja, sinoc ne valja. Dzeko bio "Dijamant", a sinoc je bio kloc. Kako naci igrace kada su nama Stilic, Zec, Muslimovic, Maletic, pa i Ibricic tu da popune rubriku sa izmjenama. Ne mozes danas jednog covjeka voljeti i biti s njim kao brat, a vec sutra reci da je najveca suga koja postoji na zemaljskoj kugli. Tako rade samo ljudi bez karaktera.

Volim ovu reprezentaciju, volim ovu drzavu vise od sebe maltene, ali jednostavno cestitas ljudima i kazes svaka cast, razbili ste nas i to je to. Nerealni smo iz razloga sto je vise od pola miliona ljudi nezaposleno, nerealni smo sto necemo imati autoput i za narednih 20 godina, nerealni smo sto je sve naopako u nasoj drzavi, sto svaka logika ovdje prestaje. Da ne zalazimo dublje, svi znamo kakvo je i sta je stanje u nasoj drzavi.

Momci su se borili, ali nije islo. Ko god misli da je jednostavno igrati pred 50. 000 protivnickih navijaca taj ili se vara, ili ne zna o cemu prica. Portugal, nije tamo neka ekipa, to je ekipa koja je stalno uvijek tu. Ne na vrhu, ali pri vrhu uvijek.

Ono sto mi ponajvise smeta, a to je da uvijek zivimo u nekom svijetu da nas svi mrze. Na poluvremenu utakmice u Francuskoj sam rekao familiji idajdji, dajdjinci i rodjaku koji su gledali sa mnom utakmicu, da ovako ne moze ostati. I nije moglo tako ostati. Prave ekipe na onakvu igru rjesavaju ono sa 2 - 0. Prave ekipe zakucaju ekser u kovceg/tabut. I ubiju protivnika, mi nismo mogli. Zato sto nismo pravi.

Sudija je sudio faul, odmakao zivi zid, Ronaldo postigao evrogol, Nani poslije jos jedan. I da li bi bilo drugacije da nije takav pocetak bio? Bi, bilo bi drugacije, na kraju mozda 2 - 0 ili 3 - 1.

Meni je iskreno teze pao poraz od Makedonije u kosarci, jer si bio blizu (u sustini i tu si bio daleko, ali ajde) nego ovaj sinoc, ne zato sto volim vise kosarku, volim vise fudbalsku repku kako se Neno oprostio, ali ne ide.

Jedna stvar mi je ostala draga, a to je da se nije stvorio cirkus i euforija kao sa Cirom. Ali Ciro je tvorac ove repke, ma sta ko pricao.

Pozdrav, i jos jednom cestitke navijacima Hrvatske na plasmanu. Jer su najbolji kada je najpotrebnije. Mi to nismo, i nikada necemo biti.
Steve Nash & Kobe Bryant

Laufer
Respected Member
Respected Member

Postby Laufer » 16 Nov 2011

@hans ne bih se s tobom slozio za portugal...izvedi im Ronalda i to je vec druga ekipa...i jos pepe-a ii njih nigdje nema....
2009 kad smo igrali s njima nisu bili dominantni jer nisi morao zrtvovati dva igraca da stalno paze na Ronalda i da desni bek stalno u defanzivi bude...takodje mi jos uvjek nije jasno kako nismo znali odgovorit na njihov visoki pritisak jer cini mi se da smo to dobro rjesavali prije i cini mi se da smo imali previse indisponiranih igraca...
Portugal ovakav ko sinoc je puno jaci od nad i usudjujem se reci u top 3-4ekipe na svijetu...
Nama fali mentalitet i jos kvalitetnih igraca...posebno brzanaca i nadam se da ce Pape to uspjet poslozit...

@neno...potpis osim zadnjeg pasusa...