BH fudbalska/nogometna repka

Sve vezano za nogomet/fudbal
5ar
Moderator
Moderator

Re: BH fudbalska/nogometna repka

Postby 5ar » 11 Jan 2010

http://www.transfermarkt.de/de/spieler/ ... daten.html

navodno Ajax zainteresovan...

igra li za mladje selekcije BiH?
RIP Filip Milojević

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 11 Jan 2010

5ar wrote:http://www.transfermarkt.de/de/spieler/78497/secerovic-adnan/transferdaten.html

navodno Ajax zainteresovan...

igra li za mladje selekcije BiH?

Presao je u Rodu nedavno. Potpisao...Igrao je za BIH...Proslu polusezonu nastupao u prvoj ligi federacije u Slavenu Zivinice...

Pobre
Respected Member
Respected Member
Club: Zeljo

Postby Pobre » 11 Jan 2010

Peppermint Park Ranger wrote:Ko je na forumu kada se igraju tekme? ja nikad ne gasim forum, niti racunar - ja budem u gradu a forum mi je ukljucen...

tooth PPR mi je idol, prejaka izvlakusa lift

Kada sam vidio listu kandidata za selektora bilo mi je apsolutno svejedno ko ce doci na to mjesto jer se radilo o kandidatima koji su u pet deka, svaki pojedinacno sa odredjenim prednostima i manama. Na kraju je izbor pao na Susica i necu nista prejudicirati dok ne odgledam bar nekoliko utakmica A repke jer fakat nemam predstavu sta bi on mogao uraditi sa ovom ekipom. Sto se tice Barbareza, ja bi bio najsretniji da ga vidim na nekoj visokoj poziciji u savezu, a to je pretpostavljam nemoguce dok je ovakvo stanje. Sve u svemu, imamo pravo dobru reprezentaciju i uzimajuci u obzir samo to imam realne nade da se mozemo plasirati na sljedece evropsko.

I da, Susic je papak rrrrr
Ivica Osim: Željo je religija i život, nije samo fudbal!

igra vam ona smijurija od Zeljkovića preko SDA linije - PPR o fudbaleru Zeljeznicara, MLADENU ZELJKOVICU! :)

BosancHeros
Member
Member
Club: KK Bosna

Postby BosancHeros » 12 Jan 2010

Slaven Bilic je prije preuzimanja hrvatske repke vodio Hajduk, a potom mladu hrvatsku repku (U21). Josep Guardiola je prvo vodio drugi tim Barcelong pa onda prvi.

Da li uopce postoji neko ko je vodio nogometnu repku ijedne zemlje, a da prije toga nije nikoga trenirao?

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 12 Jan 2010

dejo savicevic.
bicete spustenih gaca Icon_dupence
Crvena zvezda, doktor Čović, Mića Pavkov - sveto trojstvo.

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 12 Jan 2010

BosancHeros wrote:Slaven Bilic je prije preuzimanja hrvatske repke vodio Hajduk, a potom mladu hrvatsku repku (U21). Josep Guardiola je prvo vodio drugi tim Barcelong pa onda prvi.

Da li uopce postoji neko ko je vodio nogometnu repku ijedne zemlje, a da prije toga nije nikoga trenirao?

Klinsman SP2006 Njemacka
Marko Van Basten Holandija

itd itd

dnk.dna
Respected Member
Respected Member
Club: Σαράγεβο

Postby dnk.dna » 12 Jan 2010

sinoć pape izvali u mimohodu: "dobre ste rezultate vi napravili u prethodnim kvalifikacijama"
obraćajući se mimi

Icon_cese
srdjan wrote:Taj Ajs nigrutin i onaj drugi su čisti bolesnici sjećam se šta su sirotom Eri Ojdaniću radili u nekom big braderu ili sličnom
Ja bi im zabranio da "pjevaju" iako ovo ni nije pjesma
Ajs Nigrutina, Ramba Amadeusa i Balaševića u zatvor

SALADIN
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: KKBOSNA

Postby SALADIN » 12 Jan 2010

BosancHeros wrote:Slaven Bilic je prije preuzimanja hrvatske repke vodio Hajduk, a potom mladu hrvatsku repku (U21). Josep Guardiola je prvo vodio drugi tim Barcelong pa onda prvi.

Guardiola je vodio drugi tim Barce i onda preuzeo prvi. To je isto kada bi Barbarez trenirao Buducnost iz Banovica i onda preuzeo nasu repku.
Ja licno ne vjerujem da bi mu toliko pomogolo to treniranje Buducnosti...

Sto se Susuica tice, do sad me nije impresionirao...Cini mi se da nije posebno inteligentan, nema mnogo znanja o nasim igracima....
Nek nam je Bog na pomoci
CITY

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: FKS, Pep Guardiola

Postby Peppermint Park Ranger » 12 Jan 2010

SALADIN wrote:

Guardiola je vodio drugi tim Barce i onda preuzeo prvi. To je isto kada bi Barbarez trenirao Buducnost iz Banovica i onda preuzeo nasu repku.

Sto se Susuica tice, do sad me nije impresionirao...Cini mi se da nije posebno inteligentan, nema mnogo znanja o nasim igracima....
Nek nam je Bog na pomoci

sta lupi i ostade ziv.

Barbarez treba da ustane kad Pape udje u prostoriju oot
Image

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 12 Jan 2010

Dokle više plakanje za tim Barbarezom Icon_povraca
Ko da je Murinjo lično rofl

SALADIN
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: KKBOSNA

Postby SALADIN » 12 Jan 2010

Peppermint Park Ranger wrote:
SALADIN wrote:

Nek nam je Bog na pomoci

sta lupi i ostade ziv.

Barbarez treba da ustane kad Pape udje u prostoriju oot

Razlika izmedju prvog tima Barce, najbolje ekipe na svijetu i njihovog drugog tima je ista kao izmedju nase repke i Buducnosti iz Banovica.

A prica o tome kakav je neko bio igrac u odnosu na njegovu trenersku karijeru nema veze sa vezom. Eno Maradone, on je najbolji primjer...a ima milion primjera.....Ne mora znaciti da ce najbolji igraci biti najbolji treneri
CITY

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 12 Jan 2010

Istina Barbarez nije bio neki igrač pa možda bi bio dobar trener.

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: FKS, Pep Guardiola

Postby Peppermint Park Ranger » 13 Jan 2010

Vedran Benca stopama Zlatana Ibrahimovića
Vedran Benca, ime je mladog nogometaša sa kojim ćemo vas upoznati ovaj put. Benca je nedavno dobio dobio poziv selektora U-19 reprezentacije BiH, Zorana Bubala za juniorski kamp....
koji će krajem januara biti održan u Međugorju a dobre igre Vedrana Bence te 17 golova u 17 nastupa u omladinskoj ligi Švedske natjerali su selektora Bubala da uputi poziv ovom talentovanom nogometašu.

Ovaj mladić rođen je 6. Februara 1992. godine u Mostaru. Kao i mnogi drugi, Vedran je sa svojom porodicom 1993. izbjegao iz ratne BiH, i preselio u Švedsku, u grad Katrineholm.

Kako nam kaže, za fudbal se počeo zanimati gledajući Svjetsko prvenstvo 1998. godine, koje je osvojila Francuska.

Kada sam vidio šta sve Zidane može uraditi sa loptom, jednostavno sam se zaljubio u tu igru. Pošto je i moj otac jako volio nogomet, sa pet godina odveo me je na prvi trening - rekao je Benca na početku razgovora za Sportin.ba.

Od tada Vedran jako uspješno igra najpopularniji sport na svijetu.

Počeo sam u FC Värmbols, u kojem i dan-danas igram. Već tada sam bio jedan od boljih, iako tu nije bilo neke velike razlike. I dajdža mi je bio fudbaler, vjerovatno sam nasljedio njegove gene - s osmijehom priča Vedran.

Sa 14 godina je bio kapiten svoje pokrajine Södermanland, koja je igrala na najvećem državnom turniru, na kojem je svojevremeno igrao i Zlatan Ibrahimović.

Tu smo igrali protiv drugih pokrajina, mnogo njih, i završili smo na drugom mjestu, odmah iza ekipe Blekinge.

Nakon toga, Benca je probudio interesovanja dosta klubova.

Htjeli su me u svoje redove dovesti Assyriska FF, Öster IF i Norrköping, ali ja tada nisam bio spreman da idem igdje.

Nakon odlične sezone u Švedskoj, intresovanje za mladog bh igrača pokazali su švedski Helsinborg i Goteborg te njemački drugoligaši Duisburg i St. Pauli.

Što se tiče trenutnog stanja u klubu, mladi Mostarac kaže:

Trenutno nastupam za B ekipu. U dosadašnjih 17 nastupa, koliko sam ih zabilježio, postigao sam 17 golova. Tri utakmice sam propustio zbog povrede.

Sa 17 golova, nalazi se na drugom mjestu najboljih strijelaca lige.

Prvo mjesto zauzeo je jedan iskusniji igrač, koji je dosta stariji od mene. Njihova ekipa je osvojila šampionat, a on je postigao ukupno 28 golova. Što se tiče moje ekipe, ona se nalazi pri dnu tablice, stoga mogu biti zadovoljan svojim učinkom.

Pitali smo ga i za ambicije u nastavku sezone

Moj plan je da nastavim igrati, kao i u prvom dijelu sezone, ali takođe priželjkujem da bih uskoro mogao dobiti priliku u prvom timu Värmbolsa.

Vedran ne krije oduševljenje pozivom selektora Bubala u juniorsku repezentaciju.

Neko je nazvao moga oca, i dugo vodio razgovor sa njim. Nakon toga sam od oca saznao da je to bila osoba iz stručnog štaba juniorske repezentacije i da sam dobio poziv za zimski kamp. U tom trentku bio sam oduševljen, nisam znao šta ću od sreće.

Benca se nalazi u prvoj grupi igrača, koja će provesti 3 dana u Međugorju, u razdoblju od 19. do 22. januara.

Sigurno da će biti tamo dosta dobrih fudbalera, ali ja idem tamo sa željom da pokažem šta znam, i šta umijem, i dat ću sve od sebe da zadužim povjerenje selektora Bubala.

Takođe, Vedran je prokomenterisao i našu grupu za odlazak na Evropsko prvenstvo.

Ukrajina i Engleska su jake reprezentacije, a ni Irska nije za odbaciti, tako da sumnjam da će nam biti lako. Ipak, ništa nije nemoguće, rekao je za kraj Vedran Benca, koji se trenutno nalazi na odmoru u rodnom Mostaru.
Image

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 14 Jan 2010

Milan uzvraća Ancelottiju: 20 miliona funti, Jankulovski i Kaladze za našeg napadača!
"Mogu potvrditi da se Milanu zaista sviđa ovaj igrač", kaže agent Silvano Martina

Foto: ArhivCarlo Ancelotti, trener engleskog Chelseja, na čijoj listi želja prvo mjesto zauzima naš Edin Džeko, čini se da nema odgovor na novu ponudu koju je uputio AC Milan.

Chelsea je za sada odložio svoj plan oko Sergia Aguera zbog njegovog odbijanja da popusti oko zahtjeva za plaću te želje Atletico Madrida da ga pozajmi.

S druge strane, njihove nade o prelasku našeg napadača iz Wolfsburga splasnule su nakon što je Ancelottijev bivši klub Milan ponudio 20 miliona funti te još dvojicu igrača, Mareka Jankulovskog i Kakhu Kaladzea, prenosi MailOnline.

Edin Džeko, za koga su interes pokazali i Manchester United, Manchester City i Arsenal, ne krije svoju naklonost prema Milanu a agent Silvano Martina tvrdi da je ovaj klub favorit.

"Mogu potvrditi da se Milanu zaista sviđa ovaj igrač. Za sada, od svih klubova u Italiji oni pokazuju najviše interesa. Ipak, treba paziti na poteze Chelseja budući da ga "plavi" također žele imati".

U međuvremenu Chelsea pomno prati Evertonovog Marouanea Fellainija, kako tvrdi otac ovog igrača.

Abdel Latif Fellaini je kazao: "Dobio je titulu najboljeg igrača tri puta u posljednjih pet susreta. Veliki klubovi su uvidjeli da mu dobro ide pa ga zato Chelsea prati u stopu. Marouane zaslužuje najbolje klubove i ubuduće će biti samo bolji".

sirokibrig
Web Admin
Web Admin

Postby sirokibrig » 14 Jan 2010

Jeda li on preći negdje!