BH fudbalska/nogometna repka

Sve vezano za nogomet/fudbal
Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: FKS, Pep Guardiola

Re: BH fudbalska/nogometna repka

Postby Peppermint Park Ranger » 08 Jan 2010

dnk.dna wrote:sad mi nesto pade na pamet.
koliku zabranu bi salihovic mogao dobiti zbog crvenog kartona protiv portugala, ako se uopste prenose kartoni u sljedece kvalifikacije?

jednu utakmice - prenose se
Image

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Peppermint Park Ranger » 08 Jan 2010

happy0064 happy0064 happy0064
Image

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 09 Jan 2010

Džeko prva želja Chelsea

Da se evropski nogometni gigantu interesuju za našeg reprezentativca, Edina Džeku više i nije neka vijest.

Loptica se već danima prebacuje sa Milana na Manchester Utd pa i na londonski Chelsea koji je prema posljednjim informacijama sa otoka najodlučniji da angažuje našeg reprezentativca.

Daily Mirror piše da je trener plavaca Carlo Anceloti naglasio da je njegova prva želja u januarskom prelaznom roku Edn Džeko za kojeg je klub sa Stamford Bridgea spreman izdvojiti 40 miliona eura koliko u Wolfsburgu traže za Džeku.

Kako piše ovaj engleski list, dojučer glavni favorit za dovođenje Džeke, italijanski Milan je odustao od dovođenja našeg reprezentativca zbog prevelike cijene koju traže u Wolfsburgu.

U Wolfsburgu su nedavno izjavili da Džeku neće puštati do ljeta a da li će ih najnovija ponuda Chelsea bar malo smekšati, ostaje da vidimo.

Osim Džeke, Ancelotijeve želje su Vicenzo Iaquinta iz Juventusa te Giampaolo Pazzini igrač Sampdorie.

BosancHeros
Member
Member
Club: KK Bosna

Postby BosancHeros » 09 Jan 2010

Odlican interview sa Baljicem:

http://kliker.info/index.php?id=12091

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 10 Jan 2010

kliker.info... c017

Mensur
Member
Member

Postby Mensur » 10 Jan 2010

Gledao sam jučer "Mimohod" na obn-u gost je bio Safet Sušić.

Lik mi totalno mutan nekako. Svi pitari koji ga doživljavaju kao nekog velikog pitara se grdno varaju. Pita ga mimo prati li sarajevo, kaže prati samo rezultate i ništa više. Znam da su treći i to je to.

Očigledno doživljava preuzimanje reprezentacije samo kao odskočnu dasku, što je u neku ruku i pošteno priznati.

Bilo je nekih kontradiktornih izjava tipa, ne treba mješati politiku i sport pa 30 sekundi poslije izjavi da će se pomoćnici birati po nacionalnoj osnovi vjerovatno...

Ali eto izgleda poprilično smiren onako, kakav je uvijek i bio, pa ćemo vidjeti...

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Peppermint Park Ranger » 10 Jan 2010

Mensur wrote:Gledao sam jučer "Mimohod" na obn-u gost je bio Safet Sušić.

Lik mi totalno mutan nekako. Svi pitari koji ga doživljavaju kao nekog velikog pitara se grdno varaju. Pita ga mimo prati li sarajevo, kaže prati samo rezultate i ništa više. Znam da su treći i to je to.

Očigledno doživljava preuzimanje reprezentacije samo kao odskočnu dasku, što je u neku ruku i pošteno priznati.

Bilo je nekih kontradiktornih izjava tipa, ne treba mješati politiku i sport pa 30 sekundi poslije izjavi da će se pomoćnici birati po nacionalnoj osnovi vjerovatno...

Ali eto izgleda poprilično smiren onako, kakav je uvijek i bio, pa ćemo vidjeti...

ma on je takav lik, dok je bio najveci igrac u jugi, sjedio je i sutio - on ce nesto izjaviti svake prestupne.

svi su ocigledno naviknuti na cirine bombasticne izjave - kod Papeta toga nema! Icon_Fakti

Pape je nas najveci igrac, i po mnogima najveci igrac ikad u ExYu, ne znam sto ovi novokomponovani "seljadija navijaci'' forsiraju Barbareza? hyy
Image

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 10 Jan 2010

Barabreza su druze forsirali svi igraci, svi mediji i cjelokupna javnost uz navijace....Eto nek su svi seljaci, a ti nek si gradjanska gromada iz najgradskijeg i metropolnijeg grada na svijetu Sarajeva....

Pun mi kurac te spike da su jedino Sarajelije gradjani a svi ostali seljaci...Zbog takvih prepotentnih izjava Sarajevo dobija minuse u ocima drugih... Icon_Fakti

I btw "novokomponovani". Ti sa svojih 20 godina si najveci navijac na svijetu a svi ostali su kurci, a kad god neka tekma ti na forumu a nikad na stadionu... Icon_Fakti

Mensur
Member
Member

Postby Mensur » 10 Jan 2010

Barbareza svi forsiraju jer je veliki patriota i to niko ne može osporiti.

Sušić mi se već ne čini takvim. Tu je prvenstveno iz ličnog interesa i to je sam i rekao.
Drugo izjaviti nešto tipa : Savez vjerujte mi radi punom parom za uspjeh ove reprezentacije, svako pojedinac daje svoj maksimum.... to je smiješno, ali opet na njegovom mjestu razumljivo jer ne može ratovati sa poslodavcima.

dnk.dna
Respected Member
Respected Member
Club: Σαράγεβο

Postby dnk.dna » 10 Jan 2010

prilikom one anti nfs bih histerije ivica osim je rekao:

"šta se igrači imaju pitati ko će sjediti u savezu ili na selektorskoj poziciji? njihovo je samo da igraju najbolje što mogu."
a nešto slično je i pape izjevio neki dan u jednom intervjuu.

to mi se sviđa, jer kod nas ljudi imaju običaj da se najviše petljaju u stvari koje ih se ne tiče, a one stvari kojim bi se najviše trebali baviti, i samim tim pokazati da su pravi profesionalci, za njih ih boli neka stvar.
srdjan wrote:Taj Ajs nigrutin i onaj drugi su čisti bolesnici sjećam se šta su sirotom Eri Ojdaniću radili u nekom big braderu ili sličnom
Ja bi im zabranio da "pjevaju" iako ovo ni nije pjesma
Ajs Nigrutina, Ramba Amadeusa i Balaševića u zatvor

BosancHeros
Member
Member
Club: KK Bosna

Postby BosancHeros » 11 Jan 2010

Mensur wrote:Barbareza svi forsiraju jer je veliki patriota i to niko ne može osporiti.

Svaka cast Sergeju, ali za mene licno je Nenad Markovic veci patriota, pa se pokazalo da je prerano preuzeo reprezentaciju.

Mensur wrote:Sušić mi se već ne čini takvim. Tu je prvenstveno iz ličnog interesa i to je sam i rekao.
Drugo izjaviti nešto tipa : Savez vjerujte mi radi punom parom za uspjeh ove reprezentacije, svako pojedinac daje svoj maksimum.... to je smiješno, ali opet na njegovom mjestu razumljivo jer ne može ratovati sa poslodavcima.

Susic je 1994 igrao za reprezentaciju BiH u njenoj prvoj ikad odigranoj tekmi i nije mu smetalo da prepusti kapitensku traku cetiri godine mladjem Baki Sliskovicu a siguran sam da bi je obadvojica ustupili puno mladjem Sergeju Barabarezu samo da je imao muda da zaigra za repku u ta doba. Pa sta ako Pape misli na svoju karijeru i poslije repke. Ko se to odrzao godinama i godinama na pozicije nogometnog izbornika bilo koje repke u svijetu? Miljanic je odveo Jugu na svjetko pa je to iskoristio da postane trener madridskog Reala. Je li to treba da mu se zamjeri? Sto je tice NSBiH - nisu oni naravno ni blizu profesionalizma kakav vlada u engleskoj FA ili nekog drugoj ozbiljnijoj, ali takva smo zemlja i u ostalim stvarima kaskamo. Gdje je povika Na KSBiH, koji je daleko, daleko gori nego NS. BHF stalno govori da bi Savez trebalo da vode legende bh nogometa, a da u predsjednistvo udju recimo Vahidin Musemic, Bosko Antic i Josip Katalinski opet bi sreli, a da ne kazem sta bi tek rekli da predsjednistvo cine Pape, Baka i Guto.

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Peppermint Park Ranger » 11 Jan 2010

Edo wrote:Barabreza su druze forsirali svi igraci, svi mediji i cjelokupna javnost uz navijace....Eto nek su svi seljaci, a ti nek si gradjanska gromada iz najgradskijeg i metropolnijeg grada na svijetu Sarajeva....

Pun mi kurac te spike da su jedino Sarajelije gradjani a svi ostali seljaci...Zbog takvih prepotentnih izjava Sarajevo dobija minuse u ocima drugih... Icon_Fakti

I btw "novokomponovani". Ti sa svojih 20 godina si najveci navijac na svijetu a svi ostali su kurci, a kad god neka tekma ti na forumu a nikad na stadionu... Icon_Fakti

kad kazem novokomponovani, na ciljam na svoju generaciju niti na sebe licno, vec mislim na starije generacije. Neko ko ima 50 godina, a palamudi o Bararezu znaci da on nije znao jel lopta okrugla ili kockasta dok je veliki mag, Pape igrao, odnosno, poceo je prati fudbal kada je iz svoje rodne Krupe zavrsio u Njemackoj, ili u Sarajevu - najbolji primjer jeste ona seljacina od novinara, Sinan Sinanovic, koji sada pise knjige, a prvi put vidio stadion 96'

Javnost nije bila sva za Barbareza - trebao si malo po ulicama glavnog grada proci i pitati raju za koga su. To sto su lole po BiJacu bile za Barbareza ne znaci nista. Naravno da su igraci bili za Barbareza kada su veliki broj nijh igrali s njim - al to ne znaci nista.

Pape je bio 3 i po hiljade puta veci igrac od Barbareza, Pape je imao 3 i po hiljade puta vecu reprezentativnu karijeru od Barbareza, Pape ima koliko-toliko trenerskog iskustva, za razliku od Barbareza - jedina prednost koju Barbarez ima jeste sto je iz ovog vremena, a ne iz onog nekadasnjeg, i to je jedini razlog sto je u djelu javnosti imao prednost.

Ko je na forumu kada se igraju tekme? ja nikad ne gasim forum, niti racunar - ja budem u gradu a forum mi je ukljucen...

a i da je ta tvoja izjava tacna, sto nije, ja sam toliko utakmcia i utakmica svih sportova odgledao, da bih opet imao svo pravo ovoga svijeta da kritikujem.

do duse, reprezentaciju uzivo nesto ne gledam, jer mi smetaju seljacine, al tu i tamo se nakanim da odem i odgledma neku tekmu kada je u sarajevu.
Image

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 11 Jan 2010

Kruske i jabuke...No nebitno, idemo dalje.....

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Peppermint Park Ranger » 11 Jan 2010

Edo wrote:Kruske i jabuke...No nebitno, idemo dalje.....

pa haj, realan si covjek.

zar ne mislis da jedan Safet Susic, koji je zvanicno nas najbolji fudbal svih vremena, po mnogima najbolji fudbaler exyu-a, covjek koji je odigrao 2 svjetska prvenstva i dva evropska prvenstva, covjek koji je zvanicno najbolji strani fudbal koji je ikad igrao u PSGu, covjek koji je vodio do sad 5-6 klubova, koji je u turskoj pravio cuda i koji je vodio najveci arapski klub, zasluzuje da postane selektor svoje zemlje?

ne vidim kako neko drugi moze biti veci patriota od njega - covjeka je cijela juga trazila a on je ostajao vjeran sarajevu, kud ce ti veci patriota od toga???? covjek je u poznim godinama igrao za reprezentaciju bih, za vrijeme rata, kao svjetsko ime, dok su veliki broj danasnji patriota hladili muda.

ne vidim zasto je Barbarez veci patriota od njega. Zato sto zabije gol i kaci se na ogradu ljubljeci dres? pa moras shvatiti kakvka je osoba pape, umjeren i tih, al budi siguran da je on jednako veliki patriota kao Barbarez.

mislim da nakon svega sta je uradio, zasluzije da postane selektor Takodje se nadam da ce jednog dana, kada Barba dobije na iskustvo, kada se nametne kao trener, dobiti sansu, ali u ovom trenutku je Pape bolji kandidat!
Image

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 11 Jan 2010

Peppermint Park Ranger wrote:
Edo wrote:Kruske i jabuke...No nebitno, idemo dalje.....

pa haj, realan si covjek.

zar ne mislis da jedan Safet Susic, koji je zvanicno nas najbolji fudbal svih vremena, po mnogima najbolji fudbaler exyu-a, covjek koji je odigrao 2 svjetska prvenstva i dva evropska prvenstva, covjek koji je zvanicno najbolji strani fudbal koji je ikad igrao u PSGu, covjek koji je vodio do sad 5-6 klubova, koji je u turskoj pravio cuda i koji je vodio najveci arapski klub, zasluzuje da postane selektor svoje zemlje?

ne vidim kako neko drugi moze biti veci patriota od njega - covjeka je cijela juga trazila a on je ostajao vjeran sarajevu, kud ce ti veci patriota od toga???? covjek je u poznim godinama igrao za reprezentaciju bih, za vrijeme rata, kao svjetsko ime, dok su veliki broj danasnji patriota hladili muda.

ne vidim zasto je Barbarez veci patriota od njega. Zato sto zabije gol i kaci se na ogradu ljubljeci dres? pa moras shvatiti kakvka je osoba pape, umjeren i tih, al budi siguran da je on jednako veliki patriota kao Barbarez.

mislim da nakon svega sta je uradio, zasluzije da postane selektor Takodje se nadam da ce jednog dana, kada Barba dobije na iskustvo, kada se nametne kao trener, dobiti sansu, ali u ovom trenutku je Pape bolji kandidat!

Gdje sam ja rekao da sam protiv Susica....Fazon je sto je po mom misljenju Barbarez bio bolji izbor al nisam rekao da je Susic los izbor....Mislio sam da ce biti bolje ako Barbarez bude prvensveno sto je imao vecu podrsku, posebno kod igraca, pa sam zelio da on bude cisto da se udovolji zelja onima koji najvise vole reprezentaciju, ovdje prvenstveno mislim na igrace...

Safet, najbolji nas igrac svih vremena....Uredu je sto je dobio sansu. Potpuno ga podrzavam sada kad je izabran....
Nebi raspravljao oko njegovog patriotizma...Godinama je sutio, nesvidja mi se sto nije pratio reprezenatciju i nepoznaje igrace sto je sam priznao....Malo me razocarao sto nije gledao nase kvalifikacione utakmice...jbg, nekkao nemogu zamisliti da jednog Bosanca u Parizu to nije zanimalo, hajd nije mesar, nego covjek iz struke i trebao bi to da prati. Kazes veliki patriota, onda mi nejasno zasto je ovako kako je...

Da nebude da kakim na Safeta previse, jebes njegov patriotizam i poznavanje nase ekipe...Sad je tu i moramo ga podrzati...Zato naprijed Safete.. happy0064