BH fudbalska/nogometna repka

Sve vezano za nogomet/fudbal
Edo
Web Admin
Web Admin

Re: BH fudbalska/nogometna repka

Postby Edo » 05 Jan 2010

Pa bilo im nezgodno napisati Stoka... c017

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: FKS, Pep Guardiola

Postby Peppermint Park Ranger » 05 Jan 2010

Bolton i Stouk zagrizli za Safeta Nadarevića
Ponosan sam što će me trenirati Sušić, kaže pouzdani odbrambeni igrač

Autor: A. N.
05.01.2010. 07:50

Nakon novogodišnjih praznika koje je proveo u rodnom Cazinu sa porodicom, Safet Nadarević je u nedjelju krenuo put Turske. Njegov Eskišehirspor se od jučer nalazi na pripremama u Antaliji.

Ključna utakmica

- Već u nedjelju igramo Kup utakmicu sa Fenerbahčeom na našem stadionu. To će biti jako važan susret, možda i ključni za ovaj stručni štab kojem se trese stolica. Samo pobjeda ih spašava - kaže Nadarević.

Nas je više interesovalo šta se dešava sa transferom u engleski Bolton koji je najavljen iza Nove godine.

- Menadžer mi je rekao da bih u idući ponedjeljak ili utorak trebao ići u Englesku na završne pregovore. Iako se čini da je konačna stvar, nikada se ne treba zalijetati. Premijer liga je san svakog igrača i igrati u njoj bi bio veliki uspjeh - dodaje Safet.

Iako je Bolton najkonkretniji, prepreka transferu bi mogla biti smjena menadžera Gerija Megsona (Gary Magson).

- Vidjet ćemo kako će se stvari razvijati, jer Bolton još nije pronašao novog menadžera. Također, zainteresovan je i Stouk siti. Meni je svejedno u koji ću od ova dva kluba otići. Važno mi je da zaigram u Engleskoj - govori Nadarević.

Jedva čeka žrijeb

Pred Novu godinu reprezentacija je dobila novog selektora. Najbolje nogometaše BiH će u pohod na Evropsko prvenstvo 2012. godine voditi Safet Sušić.

- Zna se ko je Pape i šta znači za naš nogomet. Drago mi je što će nas voditi takva veličina, ponosan sam što će me trenirati Sušić. Jedva čekam žrijeb kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i prijateljske susrete tokom proljeća - rekao je Nadarević.
Image

sirokibrig
Web Admin
Web Admin

Postby sirokibrig » 05 Jan 2010

Peppermint Park Ranger wrote:Stouk

mao

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Peppermint Park Ranger » 05 Jan 2010

Sušić vraća Papca i Salihamidžića
Safet Sušić večeras dolazi u Sarajevo gdje će početi novi radni zadatak.
Pape je iako još nije ni potpisao zvaničan ugovor već utvrdio plan svog rada pa je od čelnika saveza zatražio da mu pripreme video snimke svih kvalifikacionih utakmica naše reprezentacije.

Iako to nije pošlo za rukom karizamtičnom Ćiri Blaževiću, Sušić se nada da će u reprezentaciju vratiti odmetnute sinove, Sašu Papca i Hasana Salihamidžića.

Niko ne smije odbijati poziv za reprezentaciju bez valjanog razloga. Razumijem ako je neko u poznim godinama, ali ni to ne smije biti opravdanje. I mene je Ivica Osim u 35 -toj godini vratio u reprezentaciju. Meni trebaju iskusniji. Računam za kvalifikacije i na Hasana Salihamidžića. Ako igra u Juventusu u jakoj ligi, zašto ne bi i za reprezentaciju, rekao je Sušić za San te na konstataciju da Salihamidžić ne želi igrati iz tehničkih problema, odgovorio:

Ne vjerujem u te priče. Ako je desetak godina nesmetano igrao zašto bi sada bio problem. Vidjeću kakva je situacija sa njim i ako bude trebalo ja ću ga zvati. Neke igrače može se iskoristiti za jednu, dvije, tri utakmice… Računam i na Sašu Papca. Čuo sam da je odličan defanzivac i dobar momak. Pokušaću otići do Glazgova i na licu mjesta razgovarati sa Sašom.

Da je svoj posao shvatio i više nego ozbiljno pokazuje činjenica da će Sušić uskoro otputovati u Njemačku kako bi gledao utakmicu između Hoffenheima i Bayerna te na taj način na djelu vidio naše reprezentativce, Sejada Salihovića i Vedada Ibiševića.

Osim Hoffenheima, posmatrat će i utakmicu Wolfsburga a zatim će skoknuti i do Francuske gdje će uživo gledati Emira Spahića u dresu Montpelliera i Pjanića u dresu Lyona.

Nakon što pogleda utakmice naših reprezenetativaca, Sušić u februaru ide na žrijeb kvalifikacija za evropsko prvenstvo 2012. godine.

Za nadati se da će nam sreća biti saveznik prilikom žrijeba i da će Safet Sušić reprezentaciju Bosne i Hercegovine odvesti na evropsko prvenstvo.

cool0010
Image

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Peppermint Park Ranger » 06 Jan 2010

Slišković u stručnom štabu?

Piše: A. Beganović
Utorak, 05.01.10. 23:25.

Nakon što je danas stigao u Sarajevo te obavio razgovore sa čelnim ljudima Fudbalskog Saveza BiH, večeras je novi selektor našeg nacionalnog tima gostovao u na gotovo svim elektronskim medijima.
Popularni Pape je istakao da mu je za plasman na EP potrebno 18 kvalitetnih igrača te da bi volio da mu u radu s reprezentacijom pomažu Borče Sredojević i Blaž Slišković.

"Nisam navikao na ovako veliku medijsku pažnju, ovo nije moj stil. Došao sam jer vjerujem da možemo zajedno napraviti veliki rezultat, ali za odlazak na Evropsko prvenstvo treba nam se poklopiti mnogo stvari. Imamo dobru momčad i da je sutra utakmica znao bih osam, devet igrača koji bi počeli u prvom sastavu, ali mislim da nam za veliki uspjeh treba 18 kvalitetnih fudbalera", rekao je Sušić i dodao:

"Od aktuelnih reprezentativaca lično poznajem samo Kenana Hasagića, ali već polovinom januara gledat ću utakmice Wolfsburga, Hoffenheima i Montpelliera te se upoznati sa većinom fudbalera. Kada bih mogao birati reprezentaciju iz prve jakosne grupe koja će nam biti protivnik u kvalifikacijama, onda bi to bila Francuska."

Na pitanje da li već zna imena trenera koji će mu pomagati u radu, Sušić je odgovorio:

"Nije to nikakva tajna. Sve će se znati možda već sutra, a najvjerovatnije da će Borče Sredojević ostati u stručnom štabu jer su mi o njemu rekli sve najbolje, a ja lično volio bih da sa mnom radi i Blaž Slišković. On dobro poznaje ove igrače i mislim da bi to bilo najbolje rješenje."

vraća se kockar... tumbleweed
Image

SALADIN
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: KKBOSNA

Postby SALADIN » 06 Jan 2010

Susic najavio igranje utakmica na Kosevu !! clap
CITY

dnk.dna
Respected Member
Respected Member
Club: Σαράγεβο

Postby dnk.dna » 06 Jan 2010

SLIŠKOVIĆ NEĆE BITI POMOĆNIK

Piše: A. Beganović
Srijeda, 06.01.10. 11:47.

Novi selektor našeg fudbalskog nacionalnog tima, Safet Sušić, danas se po prvi put obratio medijima na zvaničnoj press konferenciji.
"Prije svega želim svima poželjeti sve najbolje u 2010. godini. Drago mi je što ste došli na prvu press konferenciju u velikom broju i nadam se da ću imati i od vas novinara veliku podršku", rekao je na samom uvodu današnje press konferencije Safet Sušić, a zatim se osvrnuo na imena svojih pomoćnika.

"Izgleda da javnost u ovom trenutku najviše interesuje ko će samnom raditi u stručnom štabu. Ja doista nemam šta kriti pa ću reći da će Borče Sredojević gotovo sigurno ostati na svom radnom mjestu, a pored njega želio sam u štabu imati i Blaža Sliškovića, jer smatram da je on veliko ime bh. fudbala, a ujedno i najbolje poznaje dešavanja u reprezentaciji. Poslao sam Baki poruku, no nije mi odgovorio, što samim tim znači da on u ovom trenutku "otpada", odnosno da nije zainteresovan za rad u reprezentaciji. Mislim da će se cjelokupan sastav stručnog štaba znati u nekoliko narednih dana", rekao je novi selektor reprezentacije BiH.

Na pitanje novinara šta misli o tome što su gotovo svi igrači u kampanji za selektora pomalo "naginjali" na stranu Sergeja Barbareza, Sušić je odgovorio:

"Nemam problema sa tim. Sasvim je normalno da su reprezentativci pomalo "navijali" za Barbareza, ali isto tako treba napomenuti da niti jedan nakon mog imenovanja nije imao ništa protiv. Također želim napomenuti da sam mnogo godina nosio dres reprezentacije bivše Jugoslavije i da mi nikad nije bilo bitno ko će biti selektor, a pravo da Vam kažem nikad me niko nije ni pitao za to."

Selektor je također rekao da ne poznaje lično naše reprezentativce, ali da će ubrzo na jedno putovanje gdje će se potruditi da ih sve obiđe i sa njima se lično upozna.

"Lično ne poznajem naše reprezentativce, ali sredinom januara idem u Njemačku i Francusku gdje ću sjesti i porazgovarati sa igračima koji igraju u tamošnjim ligama. Pratit ću igre naših reprezentativaca i mislim da ću do početka kvalifikacija imati pravu sliku o svemu", istakao je Sušić, a na postavljeno pitanje da li će pratiti i našu Premijer ligu, Sušić je odgovorio:

"Naravno da hoću. Mislim da ću obići sve naše klubove i gledat ću veliki broj utakmica našeg prvenstva. Ukoliko se neko nametne sigurno će biti pozvan, no ako ćemo biti realni, onda moramo reći da oni najbolji igraju u inostranstvu."

Sušić je po ko zna koji put ponovio da mu je potreban svaki igrač te da nam za veliki rezultat treba 18 kvalitetnih igrača pa se zbog toga niti jednog igrača koji ima bh. državljanstvo neće odreći.

"Svaki igrač nam je bitan i za velike stvari moramo imati 18 kvalitetnih fudbalera. Porazgovarat ću i sa Salihamidžićem, i sa Sašom Papcom. Znate da postoje neka pravila koja kažu da igrač može biti kažnjen ukoliko se ne odazove na reprezentativna okupljanja, odnosno da neće imati pravo igrati za svoj klub dvije naredne utakmice, tako da ni tu mogućnost ne isključujem", rekao je Sušić.

Na kraju današnje press konferencije novi selektor našeg nacionalnog tima otvorio je temu i oko toga gdje će igrati naša reprezentacija domaće susrete u predstojećim kvalifikacijama.

"Ja lično, volio bih da to bude Koševo, ali sve zavisi i od toga koliki će biti interes za naše utakmice jer nema svrhe igrati na Koševu ukoliko neće biti puno, odnosno ako će nas bodriti 5.000 ili 10.000 navijača. Siguran sam da će u prvim kvalifikacionim susretima interes biti ogroman, a onda će sve zavisiti od rezultata. Također napominjem i to da će teren na kojem budemo igrali morati biti idealan jer mi imamo igrače koji su veliki znalci i jako bitno im je da teren bude perfektan", zaključio je Sušić.

http://sportsport.ba/bh_fudbalp-29204.htm
srdjan wrote:Taj Ajs nigrutin i onaj drugi su čisti bolesnici sjećam se šta su sirotom Eri Ojdaniću radili u nekom big braderu ili sličnom
Ja bi im zabranio da "pjevaju" iako ovo ni nije pjesma
Ajs Nigrutina, Ramba Amadeusa i Balaševića u zatvor

Benderman
Senior Member
Senior Member

Postby Benderman » 06 Jan 2010

"Također želim napomenuti da sam mnogo godina nosio dres reprezentacije bivše Jugoslavije i da mi nikad nije bilo bitno ko će biti selektor, a pravo da Vam kažem nikad me niko nije ni pitao za to."

Dobar je Susuc cool0044

"Znate da postoje neka pravila koja kažu da igrač može biti kažnjen ukoliko se ne odazove na reprezentativna okupljanja, odnosno da neće imati pravo igrati za svoj klub dvije naredne utakmice, tako da ni tu mogućnost ne isključujem."

vec ovde pocinje da preti c017

Srle8
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Srle8 » 06 Jan 2010

Bolje Susic nego Barbarez. Mada ste trebali dovesti neko zvucnije trenersko ime.
Zlatorog - Partizan 72:62 SAT, 19.11. 16:00 ho ho ho

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 06 Jan 2010

Benderman wrote:"Također želim napomenuti da sam mnogo godina nosio dres reprezentacije bivše Jugoslavije i da mi nikad nije bilo bitno ko će biti selektor, a pravo da Vam kažem nikad me niko nije ni pitao za to."

Dobar je Susuc cool0044

"Znate da postoje neka pravila koja kažu da igrač može biti kažnjen ukoliko se ne odazove na reprezentativna okupljanja, odnosno da neće imati pravo igrati za svoj klub dvije naredne utakmice, tako da ni tu mogućnost ne isključujem."

vec ovde pocinje da preti c017

Koji kralj happy0064
E da i mi tako kaznimo Stojakovića i Pavlovića happy0064

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Peppermint Park Ranger » 06 Jan 2010

Image

BosancHeros
Member
Member
Club: KK Bosna

Postby BosancHeros » 07 Jan 2010

Zanimljiv podatak vezan za "ukletost" Koseva. Reprezentacija SFRJ je u Sarajevu igrala 8 puta - od toga 7 puta na Kosevu i jednom na Grbavici. U tih 8 susreta izvojevano je 6 pobjeda uz dva neodlucena susreta. Nijedan jedini poraz.

Pobre
Respected Member
Respected Member
Club: Zeljo

Postby Pobre » 07 Jan 2010

Ocigledno drzimo trened dovodjenja selektora koji nisu u stanju nabrojati 10 igraca reprezentacije.
Ivica Osim: Željo je religija i život, nije samo fudbal!

igra vam ona smijurija od Zeljkovića preko SDA linije - PPR o fudbaleru Zeljeznicara, MLADENU ZELJKOVICU! :)

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Peppermint Park Ranger » 07 Jan 2010

SAFET SUŠIĆ

Safet Sušić - Pape, rođen je 13. aprila 1955. godine u Zavidovićima.
Kao jedan od najboljih fudbalera Evrope i svijeta u svojoj generaciji, Sušić je bio jedan od onih fudbalskih umjetnika koji je sa elegancijom gazele prolazio kroz protivničke odbrane, ostavljajući gledaoce bez daha i dilemom jesu li dobro vidjeli ili ih samo oči varaju. Blistavu karijeru započeo je u Krivaji iz Zavidovića. Brat Sead po mnogima je bio i veći talenat od Safeta, ali njegov fudbalski put umnogome je obilježio život van sportskih terena. Život je Safeta ga odveo 1968. na igralište Krivaje, što je bilo presudno u njegovom sportskom opredjeljenju. U prvom timu Krivaje igrao je kada je imao 16 godina.
Godine 1972. odlazi na Koševo u juniorsku ekipu Sarajeva. U prvom timu Sarajeva debitovao je 3. avgusta 1973. godine na Koševu protiv Crvene Zvezde u "Ljetnjoj Ligi šampiona".
Kao izraziti napadač-golgeter, isticao se visokom individualnom tehnikom i vrlo atraktivnom igrom. Dobio je brojna priznanja: 1979. proglašen je za najboljeg jugoslovenskog fudbalera, 1980. za najboljeg sportistu SR Bosne i Hercegovine, a 1981. dobio je Šestoaprilsku nagradu grada Sarajeva.
Za reprezentaciju Jugoslavije prvi put nastupio je u Budimpešti 5. oktobra 1977. godine u susretu sa Mađarskom i postigao dva gola. U to vrijeme nastala je i poštapalica "ne može Borota (čuveni jugoslovenski golman-ekscentrik i slikar amater poznat kao prvi čovjek nikada slabije odbrane jugoslovenske reprezentacije) primiti koliko Safet može dati". U prvih deset reprezentativnih susreta, tri puta je postigao het trik. Za "A" reprezentaciju do kraja 1981. odigrao je 20 utakmica.
Godine 1979. proglašen je za najboljeg fudbalera Jugoslavije a u sezoni 1979/80. bio je najbolji strijelac u Prvoj ligi, zajedno sa Kostićem iz Napretka. Reprezentativni početak kakav je Sušić imao u nacionalnoj selekciji Jugoslavije, niko i nikada nije imao.
Debitovao je na čuvenom Nep Stadionu u Budimpešti i već u toj prvoj utakmici postalo je jasno ko će biti nasljednik velikog Dragana Džajića, u to vrijeme jednog od najboljih igrača na svijetu. Već u sljedećem susretu nosio je Džajin dres sa brojem 11 i utrpao je Rumunskom golmanu Moraruu tri komada u Bukureštu, bizarna utakmica u kojoj su Rumuni Borotu savladali već u drugom minutu na kraju je završila rezultatom 6:4 za Jugoslaviju, a Sušić je uz tri gola uspio pogoditi i stativu nakon koje je Mužinić postigao drugi pogodak za Jugoslaviju. Zvijezda je rođena.
Protiv Italije na Maksimiru, 1979. godine, Sušić je praktično sam pobijedio tada skoro nepobjedive Italijane. Ni Gentile ni Konti nisu uspjeli zaustaviti fudbalskog maga, tri gola pospremio je u mrežu Italijana i majstorski namjestio četvrti za Zajeca.
Septembra iste godine, mjesto radnje beogradska Marakana, utakmica protiv Argentine. Opet na scenu stupa Pape i sa tri gola pobjeđuje tada aktuelne svjetske prvake predvođene legendarnim Kempesom. Kako se utakmica zahuktava, argentinski selektor Menoti uviđa da Sušića ne može čuvati jedan igrač pa mu konstantno kroz utakmicu dodaje po još jednog čuvara, nakon svakog Safetovog gola na njemu se mijenjaju i dupliraju čuvari. Utakmica je završena sa četiri Argentinca koji u isto vrijeme čuvaju Sušića a ovaj je ipak uspio postići tri pogotka.
Nakon ovih bravuroznih izdanja u nacionalnom dresu, i nakon što je ispunio zakonsku normu od 28 godina starosti potrebnu za odlazak u inostranstvo, za Sušića je nastala prava potjera od strane najvećih klubova Evrope. Posao sa Interom je već bio dogovoren i Sušić je navodno potpisao predugovor međutim u sve se umiješao Torino sa boljom ponudom i nakon što je Sušić odlučio potpisati za Torino, Inter se žalio fudbalskom savezu Italije i kao rezultat svega Sušić je dobio jednogodišnju suspenziju za dolazak u Italiju.
Poslije toga Sušić odlazi u Francusku, u Paris Saint Germain, gdje je bio i ostao najveća fudbalska legenda PSG-a, prije i nakon njegovog dolaska taj klub više nije bio isti. Moglo bi se reći da je sa dolaskom Safeta Sušića PSG prelomio tu neku nevidljivu granicu i ušao u red najvećih klubova Francuske. Možda i najbolju ocjenu kvaliteta i fudbalskog znanja o Sušiću dao je Miroslav Ćiro Blažević riječima «Ćiro je trenirao svjetske igrače, ali je Safet Sušić neponovljiv, jedan i jedini. On je bio umjetnik!»
Za reprezentaciju Jugoslavije odigrao je 54 utakmice i postigao 21 gol, učestvujući 1982. na Svjetskom prvenstvu u Španiji i 1990. na Svjetskom prvenstvu u Italiji, kao i 1984. na Prvenstvu Evrope u Francuskoj.
Debitovao je za reprezentaciju 5. oktobra 1977. protiv Mađarske u Budimpešti sa dva postignuta gola, a posljednju utakmicu za nacionalni tim odigrao je 14. novembra 1990. u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo protiv Danske (0:2) u Kopenhagenu.
Za FK Sarajevo je, od 1973. do 1982., odigrao 221 utakmicu i postigao 85 golova.
Od 1982. do 1991., za PSG je odigrao 287 utakmica i postigao 72 gola. Osvojio je titulu prvaka Francuske u sezoni 1985/1986. i Kup Francuske u sezoni 1982/1983.
Karijeru je završio u Red Star Saint-Ouenu, nakon jedne sezone (1991/1992.), odigravši 17 utakmica, uz 3 postignuta gola.

da se brate zna... cool0044
Image

dnk.dna
Respected Member
Respected Member
Club: Σαράγεβο

Postby dnk.dna » 07 Jan 2010

sad mi nesto pade na pamet.
koliku zabranu bi salihovic mogao dobiti zbog crvenog kartona protiv portugala, ako se uopste prenose kartoni u sljedece kvalifikacije?
srdjan wrote:Taj Ajs nigrutin i onaj drugi su čisti bolesnici sjećam se šta su sirotom Eri Ojdaniću radili u nekom big braderu ili sličnom
Ja bi im zabranio da "pjevaju" iako ovo ni nije pjesma
Ajs Nigrutina, Ramba Amadeusa i Balaševića u zatvor