SJ.MKD Fudbalska reprezentacija

Sve vezano za nogomet/fudbal
User avatar
MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Posts: 86331
Joined: 11 Sep 2007
Club: Club Elmas
Location: EC 2020

Re: SJ.MKD Fudbalska reprezentacija

Postby MKD » 14 Jul 2019

Elmas, la stima di Ancelotti e i paragoni con Barella
https://www.corrieredellosport.it/news/ ... n_barella/

corriere dello sport pise da transfera elmas u napoli ja gotovo i ugovoreno, uskoro ce se zna koj igrac ce napustio Napoli

dribblinga elmas prosle sezone
Image

User avatar
Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame
Posts: 61512
Joined: 11 Aug 2007
Club: FKS, Pep Guardiola
Location: Walter

Re: SJ.MKD Fudbalska reprezentacija

Postby Peppermint Park Ranger » 14 Jul 2019

Jel potpisao vise?
Image

User avatar
MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Posts: 86331
Joined: 11 Sep 2007
Club: Club Elmas
Location: EC 2020

Re: SJ.MKD Fudbalska reprezentacija

Postby MKD » 14 Jul 2019

pa pored izvori transfera je gotov i ugovoren

ceka se samo promoacija
Image

User avatar
MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Posts: 86331
Joined: 11 Sep 2007
Club: Club Elmas
Location: EC 2020

Re: SJ.MKD Fudbalska reprezentacija

Postby MKD » 15 Jul 2019

26 godishni Aleksandar Trajkovski podpise 4 godine ugovor sa Sporting Lisabon najavio Portugalski mediji

СПОРТИНГ ГО ПОТПИШУВА ТРАЈКОВСКИ НА ЧЕТИРИ ГОДИНИ, ЌЕ БИДЕ ЗАМЕНА ЗА ФЕРНАНДЕС

Image

Александар Трајковски е блиску до договор со Спортинг Лисабон, објавија португалските медиуми. Тој треба да биде замената за Бруно Фернандес, кој ќе прави трансфер во Манчестер Јунајтед за околу 60 милиони фунти.

Токму Спортинг во него гледа идеална замена за португалецот.

Трајковски би потпишал четири-годишен договор со Спортинг. Договорот ќе биде потпишан следните денови, кога Фернандес ќе го официјализира својот трансфер во Манчестер.

Treba da bude zamena za Frenandez koj podpisa za Manchester United

U igre za Trajkovski bio je i Italjanski Milan
Image

User avatar
MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Posts: 86331
Joined: 11 Sep 2007
Club: Club Elmas
Location: EC 2020

Re: SJ.MKD Fudbalska reprezentacija

Postby MKD » 15 Jul 2019

Napoli oficialno objavio da sportskog direktora Napoli sinoc bio u Istambul i zavrshio pasao


Image


Turski mdiji pise da Elmas svoja avantura u Fenerbache zvrshioТурските медиуми веќе најавија дека Ељиф Елмас ја заврши својата кариера во Фенербахче.

Утре се очекува да биде официјализиран неговиот договор со Наполи. Спортскиот директор на калчолигашот Крисијано Џиунтоли беше во Истанбул и ги завери деталите. Денес се врати на тренингот на својот клуб со позитивни информации околу договорот со македонскиот талент.

Ако се оди според планот, играчот за врска до крајот на неделата ќе биде претставен под Везуф. Тој ќе го засили тимот на Карло Анчелоти кој се обидува да стави крај на доминацијата на Јувентус во Серија А.

19-годишникот ќе ја продолжи македонската колонија во Италија и ќе направи голем чекор напред во својата кариераe secondo altri per Istanbul, dove avrebbe dovuto definire l'acquisto di Elmas, baby talento del Fenerbahce che per Ancelotti può diventare più forte di Barella

Ancelotti kaze da Elmas je bolji od Barella
Image

User avatar
MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Posts: 86331
Joined: 11 Sep 2007
Club: Club Elmas
Location: EC 2020

Re: SJ.MKD Fudbalska reprezentacija

Postby MKD » 15 Jul 2019

ImageElmas uziva jos neki dan odmor posle krene nova era u karijera

Krene lov po Juventus
Image

User avatar
MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Posts: 86331
Joined: 11 Sep 2007
Club: Club Elmas
Location: EC 2020

Re: SJ.MKD Fudbalska reprezentacija

Postby MKD » 16 Jul 2019

НАПОЛИ НАПРАВИ МЕСТО ЗА ЕЛМАС – ГО ИСПРАТИ РОГ ВО АЈНТРАХТ

Image

Екипата на Наполи почна да продава фудбалери за да направи место за новите играчи. Па така веќе ја прифати понудата на Ајнтрахт Франкфурт од 20 милиони евра за хрватскиот репрезентативец Марко Рог. Хрватот во наредните денови ќе го комплетира трансферот во редовите на минатогодишниот полуфиналист во Лигата на Европа, а со тие пари ќе го ангажира македонскиот фудбалски дијамант Елиф Елмас од Фенербахче


Elmas umesto Rog u Napoli
Image

User avatar
MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Posts: 86331
Joined: 11 Sep 2007
Club: Club Elmas
Location: EC 2020

Re: SJ.MKD Fudbalska reprezentacija

Postby MKD » 16 Jul 2019

Gospodine Zaev sta je ovo ?

Vardar pred 2 godine skupine EL, nema ni licenca danas
Skendija koj igrao barazi protiv Gent, Milan
I Rosensborg u psoledni 3 godina ispadne
od polo ametera
Rabotnicki koj igrao baraz protiv Rubin kazan
pred koja godina nema ni na mapu vise
Image

User avatar
MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Posts: 86331
Joined: 11 Sep 2007
Club: Club Elmas
Location: EC 2020

Re: SJ.MKD Fudbalska reprezentacija

Postby MKD » 16 Jul 2019

ПМФЛ од наредната сезона ќе се пренесува на Арена Спорт!

Image


arenasport nie prenosio kada trebao sada ce prenosi amaterska liga

teima skendija, vardar i rabotnicki su bio odlicni za gledanje

sta ima sada da se prenesuje

bolje gibraltar
Image

User avatar
MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Posts: 86331
Joined: 11 Sep 2007
Club: Club Elmas
Location: EC 2020

Re: SJ.MKD Fudbalska reprezentacija

Postby MKD » 16 Jul 2019

СДСМ: Нова Влада на граѓаните ќе го врати спортот на спортистите!

Image


Ова се само дел од мерките во Планот за живот со коишто системски ќе го поставиме спортот на високото заслужено место во општетството. Со тоа ќе овозможиме здрав живот на нашите деца и достоинствен живот на спортиските и спортските работници.

Затоа е потребна нова одговорна Влада на граѓаните на Република Македонија.
Доаѓа живот! Во 2017 година почнуваме да го создаваме животот што го избравме


Cuj vlada na grajganite rofl dene slucajno vlada na soros

ovo je bio izjava pred parlamentarni izbori

sporta cemo stavitin na najvisoko zasluzeno

mesto krene plan za zivot u mkd


eve sada nozimo sumiratio, jebali ste majku ne samo zivota nego i sporta


vardar i rabotnicki raspad sistem
skendija 50% slabije od pred 2 godine

zeleznicar koj CL futsal igrao

nema na mape vise

os 2 aba ekipi u kosarke samo jedan u aba 2 a igraca nisu pola godina plata dobio i poput sta budget bio samo 200.000

rukometa pred raspad sistem 2 isplati nie imao ciujela prosle sezone u ni jedan klub


svaka cast za zivota koj dosao od ova vlada na stanovnika c017

a jos to sta ne se odrzava ni jedan fudbalska, rukomet ili tennis akademjija posledni 2 godine

sve pred raspad pa to je cak veca katastrofa od ono

sta ne daju centu klubova

grajganska vlada koj nie ostavio grajgani demokratski da odluci za imena na referndum i nnogu drug

grajganska vlada u MKD
Image

User avatar
MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Posts: 86331
Joined: 11 Sep 2007
Club: Club Elmas
Location: EC 2020

Re: SJ.MKD Fudbalska reprezentacija

Postby MKD » 17 Jul 2019Dejan Kulusevski, Italian U-20 league's MVP (2018/19), on his path to become a great football player


Best of Dejan sezona 2018/2019 https://www.instagram.com/p/Bzyh6WcIIXh/

Malo U20 liga malo seniorski Serie A na snimaku

Amazing. Breakthrough season coming up. Watch out everybody


dobar komentar, 2019/2020 ce biti breakthrough sezona


Od Elmas, Curlinov, Kulusevski i Mitrovski moze se dosta ocekuvati ova sezona i poput sta sve imaju 19 godine
Image

User avatar
MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Posts: 86331
Joined: 11 Sep 2007
Club: Club Elmas
Location: EC 2020

Re: SJ.MKD Fudbalska reprezentacija

Postby MKD » 17 Jul 2019

igra se trenutno U19 EP

bio bi interesatno

viditi kako

bi MKD prosao da su igrao sa Elmas, Curlinov, Kulusevski, Mitrovski i Sekulov na taj ep verovatno bi osvoio prvo mesto

sigurno jedna od 3-4 najbolji u19 generaci evrope

no bez zelja drzavu ne moze

mogao je elmas i u19 igrfati nisu imao ist termin ko seniora, curlinov na klupe seniorska repka paq bolje da je igrao U19, sekulov postao italjanec, mitrovski u21
Image

User avatar
MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Posts: 86331
Joined: 11 Sep 2007
Club: Club Elmas
Location: EC 2020

Re: SJ.MKD Fudbalska reprezentacija

Postby MKD » 17 Jul 2019

ТРАЈКОВСКИ ОБЈАВИ ВИДЕО ЗА ЗБОГУВАЊЕ ОД ПАЛЕРМО: „НЕЗАБОРАВНИ ГОДИНИ“

Aleksandar Trajkovski sa zbogum za Palermo

Klub koj je mogao puno vise, imali su tim mozda cak za sredine tabela u Serie A 5-6 iskusni stranci i italjanci te neki mlade super talenta ko Puskas no klub nie funkcionirao kako sta treba adminatrativno a kada klub ne funkcionira kaklo sta treba nece ni ekipa da funkcionira stramota sa takav tim

pogresni ljudi na pogresno mesto

Milan, Lecce, Sporting Lisabon kojga zele u nova sezona
Image

User avatar
MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Posts: 86331
Joined: 11 Sep 2007
Club: Club Elmas
Location: EC 2020

Re: SJ.MKD Fudbalska reprezentacija

Postby MKD » 17 Jul 2019

Image


sportski direktor Vardar o eliminacije Skendija

se poshalio
Image

User avatar
MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Posts: 86331
Joined: 11 Sep 2007
Club: Club Elmas
Location: EC 2020

Re: SJ.MKD Fudbalska reprezentacija

Postby MKD » 18 Jul 2019

sve klubova ispadne u prvo kolo to se nie 22 godine djesio

sve klubova izgube kuci to se nikada djesio

gosti kvoti

Kalju 14.00
Zrinski 2.20
Alskart 2.90
Pjunik 2.50

sve je po staro, kako nekada skro smo zaboravio kako je bio pred 10 godina (zato se i vratio na vlast) ali ovako je bio


isti konecpt, 4 low budget ekipi low budget posto nema sportske ambici samo kladara ambici

a na celo u FFM nov hari Risteski

pa pogledajte ova debata pred 2 i pol godine pa sve jasno

dobio gruevski ljepa ponuda od jo bajden u 2011 godina, zelimo od vas raditi narko drzava

dobio zakani da vrate stvare kakve sta su bio i da realaizira ono za sta je bio staven

na fotelja

da prestani da razvie drzava

tko bre zele od svoja drzava raditi deponije kriminal ?

pa uz to i prkmena imena i drugo

pa zato je krenuio ka rusija a ne zato sta zelio

gruevski nie opcija imao koj zele od svoja

drzava raditi kolombija i kosovo
Image


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests