Champions League 2017/18

Sve vezano za nogomet/fudbal

Najdalje ce dogurati

Poll ended at 04 Aug 2017

Vardar, privatni kapital...
3
38%
Rijeka, kad su bolji od Mamica sta je za njih kvalifikacija...
1
13%
Maribor, najbolji koeficijent
1
13%
Partizan, d'umre Vucic
1
13%
Zrinjski
1
13%
Buducnost
1
13%

Total votes: 8

Edo
Web Admin
Web Admin

Re: Champions League 2017/18

Postby Edo » 27 May 2018

Dzeko u timu sezone lige prvaka prema uefai. clap

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 27 May 2018

Goalkeepers

Keylor Navas (Real Madrid)
Technical Observers say: Steady campaign and made saves when required to.

Alisson Becker (Roma)
Technical Observers say: Some excellent performances en route to the semi-finals. Numerous saves away to Shakhtar kept his team in the tie.

Defenders

Joshua Kimmich (Bayern München)
Technical Observers say: Energetic full-back helped Bayern's run to the semi-finals, and an excellent goal in the semis gave his team belief.

Sergio Ramos (Real Madrid)
Technical Observers say: The champions' defensive talisman as they completed their hat-trick.

Marcelo (Real Madrid)
Technical Observers say: Provides width and an incredible attacking threat from left-back.

Giorgio Chiellini (Juventus)
Technical Observers say: Juventus' key defender was at the heart of brilliant team defensive displays in London and Madrid.

Virgil van Dijk (Liverpool)
Technical Observers say: Arrived at Liverpool in January and provided composure and stability in the competition's knockout stages.

Raphaël Varane (Real Madrid)
Technical Observers say: Ramos' central defensive partner is outstanding in his own right.

Midfielders

Kevin De Bruyne (Manchester City)
Technical Observers say: The complete midfield player, with the technical and athletic ability to play in any midfield role.

Casemiro (Real Madrid)
Technical Observers say: The anchor man of Madrid's immaculately balanced midfield trio.

Luka Modrić (Real Madrid)
Technical Observers say: Always available to receive the ball, he is incredibly important to how the champions want to play.

Toni Kroos (Real Madrid)
Technical Observers say: Composure on the ball and metronomic passing. He and Modrić bring an attacking fluidity to Madrid's game.

James Rodríguez (Bayern München)
Technical Observers say: Performed excellently in the knockout stages, particularly in the second leg against Real Madrid.

Forwards

Edin Džeko (Roma)
Technical Observers say: A brilliant volleyed finish in the group stage against Chelsea was a highlight as he led the line and his team to the semi-finals, scoring eight goals along the way.

Roberto Firmino (Liverpool)
Technical Observers say: Combined incredible work rate and fierce competitiveness with technical quality, scoring ten goals in the competition.

Lionel Messi (Barcelona)
Technical Observers say: Barcelona's key attacker was the difference-maker in both round of 16 games against Chelsea.

Cristiano Ronaldo (Real Madrid)
Technical Observers say: The competition's top scorer for the sixth consecutive year and scorer of the Technical Observers' goal of the season.

Mohamed Salah (Liverpool)
Technical Observers say: The Liverpool winger had an incredible season, making the difference in the semi-finals, and his departure in the final changed the outlook of the game.

LjutiKrilo
Respected Member
Respected Member
Club: CZV, Liverpool

Postby LjutiKrilo » 28 May 2018

prva stvar koju ću reći: ramos dabogda dobio rak kostiju c012

muka mi je od tih španskih čergara... pogledajte samo na šta liče derbiji barsa - real, prljavština na sve strane, niski udarci, foliranje i flopovanje i konstantna opsada sudije... radije ću da gledam italijanski katanačo derbi koji će da se završi 0:0 nego onaj vašar.
Od osnivanja Crvene zvezde Ivo Andrić nije propustio nijednu utakmicu naših košarkaša na igralištu stešnjenom između drevnih kalemegdanskih zidina.

LjutiKrilo
Respected Member
Respected Member

o utakmici... šta reći, nama sa klupe ulazi lalana koji nije sastavio ukupno 90 minuta ove sezone a realu ulazi geret bejl... tumbleweed

karijus… klopova loša strana je što ume u timu da zadrži neke krševe od igrača i očigledne kiksare.
nije mi se dopalo kada je sa minjoleom produžio ugovor onomad a i kad nije liferovao alberta morena letos. nego im je obojici pružio još jednu šansu.

moreno je dobro startovao sezonu a onda smo opet naišli na njegov bivši klub, sevilju, opetse pogubio i odstranjen je iz tima.
na njegovo mesto upao je robertson, odlično se snašao, u glavi je mnogo sređeniji i na terenu mnogo korisniji. a doveden je za sitniš iz hala (hull-a).

kad je tačno minjole opet brainfart-ovao i zbog čega je otišao pod led, ne sećam se. karijus je rezerva dovedena iz majnca za džak soli i džak krompira koji je preuzeo ulogu prvog goše. imao je i on nekoliko ozbiljnih gluposti na terenu ali ostatak tima je uspevao da ga sakrije.

taj visok presing koji počinje od firmina je pomogao da veoma mali broj šuteva se uputi na gol Liverpula i stvar je funkcionisala. ima neka statistika koja kaže da je najmanje šuteva u PL upućeno na gol sitija a Liverpul je sledeći. pritom setite se svih onih lovrenovih gluposti, morenovih gluposti od jesenas, da je na desnom beku sve sama dečurlija i da je van dajk došao tek u januaru.

sve vreme sam bio svestan kakvih rupa ima u timu ali ljudski je nadati se u finalu. ko se nije setio onog ludila Jiržija dudeka 2005 koji je isto bio žešća kiksara i jedva sam čekao da mu vidim leđa.

ali izgleda klopu to ukazivanje poverenja svima i davanje druge šanse je nešto na čemu gradi timsku hemiju i čini ih ludom družinom na terenu.
nijelako celu sezonu igrati presing. klop takođe ne voli nikakva prinudna dovođenja igrača i generalno izbegava januarski prelazni rok, ne voli da dovodi nikog koga nije prethodno ˝nanišanio˝ i pratio već neki period. znate kakva je promaja bila u odbrani a klop je hteo van dajka i samo van dajka... pa smo bili smešni na momente ali smo takođe i stigli u finale.

jebiga biće bolje. nov golman (minjole napolje, karijus može da bude rezerva ako mu se ostaje), moreno napolje i još jedan levi bek i da se igramo.
Od osnivanja Crvene zvezde Ivo Andrić nije propustio nijednu utakmicu naših košarkaša na igralištu stešnjenom između drevnih kalemegdanskih zidina.

Lebowski
Respected Member
Respected Member
Club: Manchester United

Postby Lebowski » 28 May 2018

Mignolet je kiksara, ali ipak ni meni nije bilo jasno, kako je Karius odjednom postao prvi golman. I nakon toga je imao dosta kikseva, iako nisu svi završili golom.
Mislim, da je Kloppov plan oduvijek bio promovirati Karius u prvog golmana. Očito ga precijenio.
And I find it’s getting harder to hang out
With grown adults who actually believe
In Santa Claus and Noah’s Ark
and that their god is the best
My distaste has turned into detest
(By NOFX)

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 28 May 2018

Liverpool ako misli ponoviti uspjeh slijedece sezone itekako se mora pojacati. Smijesno je bilo vidjeti da nemaju rezervnih opcija na klupi, dakle treba im golman, koji ce biti provjeren, vrhunski i koji ce biti prvi golman.

Uz Matipa koji je povrijedjen, ok su na stoperima, imati jednog talentovanog 4 stopera za kupove. Na bekovima su ok, samo umjesto Morena dovesti jos jednog.

Na sredini raspad sistema, tu im treba jedan VRHUNSKI igrac, sa vrha ormara, jos jedan koji je bolji od postojecih, recimo Milnera i Wijnalduma i dvojicu talentiranih.

U napadu, nemas opciju za Firminha, dalje sta da se povrijede Salah i Mane istovremeno?

Dakle, Liverpool ako misli ponoviti uspjeh u CL i napasti PL moraju itekako investirati, postojeci kadar je tanak.

turbofolk
Senior Member
Senior Member
Club: FKS,MU,LAL.

Postby turbofolk » 28 May 2018

Edo wrote:Liverpool ako misli ponoviti uspjeh slijedece sezone itekako se mora pojacati. Smijesno je bilo vidjeti da nemaju rezervnih opcija na klupi, dakle treba im golman, koji ce biti provjeren, vrhunski i koji ce biti prvi golman.

Uz Matipa koji je povrijedjen, ok su na stoperima, imati jednog talentovanog 4 stopera za kupove. Na bekovima su ok, samo umjesto Morena dovesti jos jednog.

Na sredini raspad sistema, tu im treba jedan VRHUNSKI igrac, sa vrha ormara, jos jedan koji je bolji od postojecih, recimo Milnera i Wijnalduma i dvojicu talentiranih.

U napadu, nemas opciju za Firminha, dalje sta da se povrijede Salah i Mane istovremeno?

Dakle, Liverpool ako misli ponoviti uspjeh u CL i napasti PL moraju itekako investirati, postojeci kadar je tanak.

Dolazi im Keita ovo ljeto. Masno je placen. Imaju Origi-a i Ingsa kao backup napadace. Tu je i Ox. Njima je manje vise samo odbrana kriticna, taraba do tarabe.

Lebowski
Respected Member
Respected Member
Club: Manchester United

Postby Lebowski » 28 May 2018

Na sredini bi bili OK, da nema ozlijeda Lallane, Oxa i Cana. Tu dolazi i Keita.
Obrana sa Gomezom i Alexandrom-Arnoldom če možda biti ok, vrača se i Clyne. Trebaju samo lijevog beka.
Golmane neču ni komentirati evilgrin0039
Naprijed trebaju još nekog. Ings treba jednu sezonu posudbe i konstantog igranja. Za Origija nemam pojma kakvu sezonu je imao.
And I find it’s getting harder to hang out
With grown adults who actually believe
In Santa Claus and Noah’s Ark
and that their god is the best
My distaste has turned into detest
(By NOFX)

LjutiKrilo
Respected Member
Respected Member

origi je na pozajmici u volfsburgu, ne znam kako se snasao tamo, nekako mi se cini da se nece vracati...

u napadu su rezerve ings i solanke. solanke je rezerva bas firminu a ings mozda moze i na krila... ipak izgleda da ce solanke sa dzerardom u rendzers.
ox je cesto upadao na krilo, i eto lalana prosle sezone, mada vise mu lezi vezni red po desnoj strani nego kad je isturen. ok, trebao bi jedan mladi krilni napadac za klupu... klop ume da rotira i svima da minutazu, sto mi se jako dopada.

sredina - igra se 433 sto znaci da ti trebaju trojica. henderson, milner, dzan, ox, vajnadlum i lalana. pocetkom maja samo su trojica bili zdravi, lalana je povredjen usao u sezonu, dugo nije igrao, pa je proletos poceo pomalo da ulazi, pa onda neka laksa povreda i pauzirao je 2-3-4 nedelje...
dzan se bese sjebao u martu ili pocetkom aprila, pre toga je igrao u fulu i mislio sam da je zavrsio sezonu. bilo mi je iznenadjenje kad je usao u finalu, kao sto mi je bilo iznenadjenje i ulazak lalane, mislio sam da ce ings u igru. ox-a su izneli na nosilima pocetkom maja, propusta i mundijal.
uci u sezonu sa 7 veznjaka je mozda previse, bio je tu grujic ali su ga poslali u kardif na pozajmicu. opet kada igras presing igraci se povredjuju kao na traci.

odbrana - sve je receno. treba nov startni golman... secam se da kad je hart otisao iz sitija i potpisao za torino da je bila prica da nismo trebali da produzimo sa minjoleom, jer eto mogli smo njega da capimo na free. ja bih bio srecan i sa omatorelim kasiljasom.

ps. kakav je taj fekir? koja je pozicija? za keitu sam video da je ludilo i da je to igrac koji na klopov sistem ce da sedne kao dupe na nosu.

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 28 May 2018

turbofolk wrote:
Edo wrote:Liverpool ako misli ponoviti uspjeh slijedece sezone itekako se mora pojacati. Smijesno je bilo vidjeti da nemaju rezervnih opcija na klupi, dakle treba im golman, koji ce biti provjeren, vrhunski i koji ce biti prvi golman.

Dolazi im Keita ovo ljeto. Masno je placen. Imaju Origi-a i Ingsa kao backup napadace. Tu je i Ox. Njima je manje vise samo odbrana kriticna, taraba do tarabe.

Ja govorim o vrhunskim pojacanjima, to je sve prdimahovina.

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 28 May 2018

LjutiKrilo wrote:origi je na pozajmici u volfsburgu, ne znam kako se snasao tamo, nekako mi se cini da se nece vracati...

u napadu su rezerve ings i solanke. solanke je rezerva bas firminu a ings mozda moze i na krila... ipak izgleda da ce solanke sa dzerardom u rendzers.
ox je cesto upadao na krilo, i eto lalana prosle sezone, mada vise mu lezi vezni red po desnoj strani nego kad je isturen. ok, trebao bi jedan mladi krilni napadac za klupu... klop ume da rotira i svima da minutazu, sto mi se jako dopada.

sredina - igra se 433 sto znaci da ti trebaju trojica. henderson, milner, dzan, ox, vajnadlum i lalana. pocetkom maja samo su trojica bili zdravi, lalana je povredjen usao u sezonu, dugo nije igrao, pa je proletos poceo pomalo da ulazi, pa onda neka laksa povreda i pauzirao je 2-3-4 nedelje...
dzan se bese sjebao u martu ili pocetkom aprila, pre toga je igrao u fulu i mislio sam da je zavrsio sezonu. bilo mi je iznenadjenje kad je usao u finalu, kao sto mi je bilo iznenadjenje i ulazak lalane, mislio sam da ce ings u igru. ox-a su izneli na nosilima pocetkom maja, propusta i mundijal.
uci u sezonu sa 7 veznjaka je mozda previse, bio je tu grujic ali su ga poslali u kardif na pozajmicu. opet kada igras presing igraci se povredjuju kao na traci.

odbrana - sve je receno. treba nov startni golman... secam se da kad je hart otisao iz sitija i potpisao za torino da je bila prica da nismo trebali da produzimo sa minjoleom, jer eto mogli smo njega da capimo na free. ja bih bio srecan i sa omatorelim kasiljasom.

ps. kakav je taj fekir? koja je pozicija? za keitu sam video da je ludilo i da je to igrac koji na klopov sistem ce da sedne kao dupe na nosu.

Fekir je po meni nadolazeca igracina. Gledao sam ga 2-3 puta I meni dovoljno.

LjutiKrilo
Respected Member
Respected Member

sta je, centralni veznjak? ofanzivni?

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 28 May 2018

LjutiKrilo wrote:sta je, centralni veznjak? ofanzivni?

Ofanzivan igrac. Mislim da se najbolje snalazi iza spica ili po krilu.

union 99
Respected Member
Respected Member

Postby union 99 » 28 May 2018

Pa u sistemu 4-2-3-1, ovaj srednji od ove 3 je ofanzivni srednji... u sistemu 4-4-2 valjda imas 2 polutke, kako se pre zvalo...
Миодраг Петровић Чкаља:
"Добро, бата Рале, волимо Звезду, али од нечег се живети мора, године су то". А бата Рале увек одмерен, господски одговори: "Не живим ја од Звезде, него за Звезду. Године су то".

turbofolk
Senior Member
Senior Member
Club: FKS,MU,LAL.

Postby turbofolk » 28 May 2018

Fekir i Keita su strasne igracine. Bio bi to mocan vezni red i jos jaci napad.

Return to “Nogomet/Fudbal”