BiH Reprezentativci/potencijalni reprezentativci

Sve vezano za košarku
KK_Bosna
Moderator
Moderator
Club: Heimir Hallgrímsson

BiH Reprezentativci/potencijalni reprezentativci

Postby KK_Bosna » 14 Jan 2008

...

nerminh74
Respected Member
Respected Member

Postby nerminh74 » 16 Jan 2008

Nemanja Gordić - Budućnost bh. koÅ¡arke

Mostar, grad bez prave koÅ¡arkaÅ¡ke dvorane, godinama je ovaj sport obogaćivao vrhunskim koÅ¡arkaÅ¡ima. Dražen Dalipagić, Josip Sesar, Marin Rozić, Dženan Rahimić, Vedran Princ.
Svi oni uspjeÅ¡ne karijere počeli su ubacujući loptu na koÅ¡ na nekom od mostarskih igraliÅ¡ta. Ako su oni proÅ¡lost i sadaÅ¡njost europske koÅ¡arke, mladi Mostarci Bojan Bogdanović i Robert Rikić su svakako budućnost. Njima uz bok ide joÅ¡ jedan rođeni Mostarac koji se ove godine u potpunosti afirmirao na koÅ¡arkaÅ¡koj sceni. DevetnaestogodiÅ¡nji Nemanja Gordić, u skladu s tvrdnjom da je budućnost ovdaÅ¡nje koÅ¡arke, igra u klubu prigodnog imena – Budućnost iz Podgorice. Gordić je joÅ¡ kao dijete otiÅ¡ao iz ratnog Mostara u Gacko, gdje njegovi roditelji i danas žive. Da nije zaboravio grad svog rođenja, potvrdio je javivÅ¡i nam se ekspresno, čim smo mu u poruci objasnili da smo iz Mostara.
“Čim sam vidio da ste iz Mostara, morao sam se javiti! Drago mi je čuti nekog od tamo”, javio se Gordić iz podgoričkog aerodroma gdje je čekao avion za izraelski grad Rosh Pina u kojem Budućnost igra utakmicu Ulebovog kupa protiv tamoÅ¡njeg Hapoela.

Gordić ove sezone igra jednu od glavnih uloga u redovima crnogorskog prvaka. U njegove kvalitete mogli su se uvjeriti svi koji su nedavno gledali utakmicu NLB lige između Crvene zvezde i Budućnosti. Iako je bila bolja momčad skoro cijelu utakmicu, Gordićeva Budućnost izgubila je u produžetku (114:115) i to koÅ¡em sa sirenom Stevena Markovića. Jednu od najboljih utakmica u ovoj sezoni pokvarila je čudna sudačka odluka u zavrÅ¡nici, kad su suci oduzeli napad gostima i dodijelili loptu Zvezdi, Å¡to je ona zavrÅ¡ila pobjedničkim koÅ¡em.

“Ne mogu ovako opisati kako smo se osjećali nakon Å¡to smo izgubili na onakav način. Ne želim i ne smijem komentirati suđenje, ali ono je bila sumnjiva sudačka odluka. Å teta, jer je utakmica bila fantastična. Igralo se koÅ¡ za koÅ¡ i doista je bila dobra utakmica”, kaže Gordić koji je u toj utakmici bio najbolji igrač Budućnosti s 21 koÅ¡em.

Nemanja Gordić je već treću sezonu član Budućnosti, no tek ovu dobiva pravu priliku. Standardni je član prve petorke i postiže oko desetak poena po susretu.
“Igram puno viÅ¡e nego prije i zadovoljan sam jer uživam veliko povjerenje trenera. Å to je najvažnije, cijela momčad igra dobro. Pružamo najbolje Å¡to možemo, a kad je tako, rezultat ne može izostati.”

Budućnost odlično stoji u dva natjecanja. U NLB ligi su blizu osiguravanja playoffa, a i u Ulebovom kupu su na korak od drugog kruga.

“Imali smo sreće tako Å¡to smo u Ulebu dobili dosta laku skupinu. Drugi smo i skoro sigurno ćemo ići u drugi krug. I u NLB ligi dobro stojimo, ali najbolje je to Å¡to nemamo pritiska ni imperativa. Od nas se samo traži da igramo, a svaki rezultat koji ostvarimo je samo bonus.”

Gordića je u reprezentaciju BiH pozvao Nenad Marković koji je tako želio “zakapariti” talentiranog koÅ¡arkaÅ¡a, kako ne bi, eventualno, “prebjegao” u crnogorsku vrstu. Gordić tad nije dobio veću priliku, no kako danas igra, sigurno zaslužuje biti član prve momčadi.

“Ne znam tko će biti izbornik, ali odazvat ću se pozivu ukoliko ga bude. Želim igrati za BiH. Mislim da imamo dobru momčad i to ćemo jednog dana i dokazati”, ističe Nemanja Gordić.

(Dnevni-list)
EL
1979
Yu NC
1978, 1980, 1983
Yu Cup
1978, 1984
B&H NC
1999, 2005, '06, '08
B&H Cup
2005, '09, '10
Image

ditas-tz
Senior Member
Senior Member

Postby ditas-tz » 16 Jan 2008

Uleb cup:
:arrow: Gordic u gostujucem porazu protiv Hapoel Galil-a 37:40 min, 20 poena, (2 od 7 za 2 i 4/6 za 3, 4/5 za 1) 4 skoka, 3 asista, index 21.
:arrow: Kikanovic u gostujucoj pobjedi protiv Fortituda 20:24 min, 13 poena (5/5 za 2 i 3/4 za 1), 5 skokova, 5 faulova, index 15
:arrow: Stevic u porazu Slaska 6 poena i 3 skoka
:arrow: Ovcina 4 poena 6 skokova u pobjedi Oostende-a
:arrow: Mujezinovic 8 poena 2 skoka u domacem porazu Markovicevog Panioniosa

KK_Bosna
Moderator
Moderator

Postby KK_Bosna » 16 Jan 2008

ditas-tz wrote:Uleb cup:
:arrow: Gordic u gostujucem porazu protiv Hapoel Galil-a 37:40 min, 20 poena, (2 od 7 za 2 i 4/6 za 3, 4/5 za 1) 4 skoka, 3 asista, index 21.
:arrow: Kikanovic u gostujucoj pobjedi protiv Fortituda 20:24 min, 13 poena (5/5 za 2 i 3/4 za 1), 5 skokova, 5 faulova, index 15
da li si namjerno izostavio najboljeg bh. igraca :?:

Domercant u pobjedi Dinama u Moskvi nad Panelliniosom 107:73 za samo 22 minute zabio 21 poen (3/4 za dva, 3/6 za tri, 6/6 slobodna bacanja) uz 2 asista za index 24 :!:

ditas-tz
Senior Member
Senior Member

KK_Bosna wrote:

Domercant u pobjedi Dinama u Moskvi nad Panelliniosom 107:73 za samo 22 minute zabio 21 poen (3/4 za dva, 3/6 za tri, 6/6 slobodna bacanja) uz 2 asista za index 24 :!:

Odavno sam ga otpisao iz repke jer cisto sumnjam da ce opet htjeti igrati. (S druge strane nema smisla da stavljam Mujezinovica i Ovcinu, ali et ipak sam stavio, onako informacije radi)

KK_Bosna
Moderator
Moderator

ditas-tz wrote:
KK_Bosna wrote:

Odavno sam ga otpisao iz repke jer cisto sumnjam da ce opet htjeti igrati. (S druge strane nema smisla da stavljam Mujezinovica i Ovcinu, ali et ipak sam stavio, onako informacije radi)
naravno da ce henry htjeti igrati, proslo ljeto nije jer je pretproslo se ozenio a nije stigao otici na medeni mjesec, pa je to morao obaviti ovo ljeto...

sada ce sigurno igrati (naravno ako ga selektor pozove)

nerminh74
Respected Member
Respected Member

Postby nerminh74 » 16 Jan 2008

a samo ga budala nebi zvala, pa ko god bude selektor
EL
1979
Yu NC
1978, 1980, 1983
Yu Cup
1978, 1984
B&H NC
1999, 2005, '06, '08
B&H Cup
2005, '09, '10
Image

sirokibrig
Web Admin
Web Admin

Postby sirokibrig » 16 Jan 2008

nerminh74 wrote:a samo ga budala nebi zvala, pa ko god bude selektor

Dobar igrac ali tipicni placenik!

Pitanje je sta mu se moze ponudit u zamjenu za igru i koliko je voljan se odazvat pozivu!

KK_Bosna
Moderator
Moderator

sirokibrig wrote:

Pitanje je sta mu se moze ponudit u zamjenu za igru i koliko je voljan se odazvat pozivu!
a sta tek reci za JR Bremera koji je dobio drzavljanstvo... necu dalje :?:

naravno da domercant ne voli bosnu, ali covjek hoce da igra za repku jer voli izazove. hoce da covjek igra protiv najboljih igraca u evropi, to mu je dovoljan razlog zasto hoce da igra za bih.

ditas-tz
Senior Member
Senior Member

KK_Bosna wrote:
sirokibrig wrote:

a sta tek reci za JR Bremera koji je dobio drzavljanstvo... necu dalje :?:

naravno da domercant ne voli bosnu, ali covjek hoce da igra za repku jer voli izazove. hoce da covjek igra protiv najboljih igraca u evropi, to mu je dovoljan razlog zasto hoce da igra za bih.

Ispravite me ako grijesim, ali tip je dobio BiH pasos i sada u Evropi igra kao evropljanin. Kolko ja znam, to mu je i bio prvenstveni motiv da zaigra za nas. Ako je tako, onda nam je duzan odazivati se dok god ima validan pasos (osim ako ovi sto su mu sredili drzavljanstvo nisu s njim dogovorili da odigra samo EP)

ditas-tz
Senior Member
Senior Member

Postby ditas-tz » 18 Jan 2008

EL:
:arrow: Teletovic 18 poena i 3 skoka, sut za 2 4/4, za 3 2/3, za 1 4/5, index 21.
:arrow: Hukić 12 poena, 6 skokova, 3 asista, index 13
:arrow: Castle 13 poena, 3 skoka
:arrow: Bajramovic 6 poena, 5 skokova, index 7

nerminh74
Respected Member
Respected Member

Postby nerminh74 » 23 Jan 2008

Nakon deset odigranih kola ULEB Kupa najbolje partije gledajući valorizacijski učinak pružao je reprezentativac Bosne i Hercegovine i član Dinama iz Moskve Henry Domercant koji je u prosjeku bilježio 23.00 indeksnih bodova. Domercant je uz titulu MVP-a regularnog dijela zaslužio i epitet najboljeg strijelca jer je u prosjeku na utakmicama postizao 23.00 poena, a svoj učinak će imati priliku poboljÅ¡ati i u nastvaku ovog natjecanja budući da je Dinamo Moskva kao prvoplasirana momčad grupe F izborio plasman u Å¡esnaestinu finala.

samo kada bi opet zaigrao za repku, a mnogi mi kazu da hoce
EL
1979
Yu NC
1978, 1980, 1983
Yu Cup
1978, 1984
B&H NC
1999, 2005, '06, '08
B&H Cup
2005, '09, '10
Image

Montenegro#1
Senior Member
Senior Member

Postby Montenegro#1 » 23 Jan 2008

E ljudi evo ja sam pre par dana nesto gledao. BIH bi mogla za jedno 3-4 godina da imadne odlicnu prvu petorku.

C Kikanovic 88
PF Teletovic 85
SF Djedovic 90
SG Gordic 88
PG Hodzic 90
Last edited by Montenegro#1 on 23 Jan 2008, edited 1 time in total.

Grobar NS
Senior Member
Senior Member

Postby Grobar NS » 23 Jan 2008

Montenegro#1 wrote:E ljudi evo ja sam pre par dana nesto gledao. BIH bi mogla za jedno 3-4 godina da imadne odlicnu prvu petorku.

C Kikanovic 88
PF Teletovic 89
SF Djedovic 90
SG Gordic 88
PG Hodzic 90

Jeste to su dobri igraci,ali koliko ce od njih da napreduje a koliko ce da ostane :?
Image
Image

SALADIN
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: KKBOSNA

Postby SALADIN » 23 Jan 2008

Grobar NS wrote:
Montenegro#1 wrote:E ljudi evo ja sam pre par dana nesto gledao. BIH bi mogla za jedno 3-4 godina da imadne odlicnu prvu petorku.

C Kikanovic 88
PF Teletovic 89
SF Djedovic 90
SG Gordic 88
PG Hodzic 90

Jeste to su dobri igraci,ali koliko ce od njih da napreduje a koliko ce da ostane :?

Naravno...

Za Hodzica je tesko prognozirati...
Teletovic je vec dobar, samo sto on nije 89`godiste, koliko ja znam....
Kikanovic ce ja mislim biti dobar.
Za Djedovica mogu reci da sam uvjeren da ce biti igracina!
Gordic ce isto biti pravi igrac!
CITY