Kosarka uopsteno

Sve vezano za košarku
Acimir
Senior Member
Senior Member

Kosarka uopsteno

Postby Acimir » 14 Jan 2008

Idemo dalje.....

buky
Respected Member
Respected Member

Postby buky » 15 Jan 2008

Cibona - Cedevita 89:84 :roll:
(22:18, 40:38, 65:53 )

živi bili pa vidili kako će ovi dobiti Maccabi. Isto im želim da ga prođu.

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 15 Jan 2008

buky wrote:Cibona - Cedevita 89:84 :roll:
(22:18, 40:38, 65:53 )

živi bili pa vidili kako će ovi dobiti Maccabi. Isto im želim da ga prođu.

Ako su dobili Cedevitu, onda ne bi smjelo biti problema sa Maccabijem :wink:

Gavri
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Gavri » 16 Jan 2008

DOKAZAĆU SE U OLIMPIJAKOSU!

MiloÅ¡ Teodosić: "Briga me za one koji misle da sam pogreÅ¡io Å¡to sam doÅ¡ao u Pirej. Igrom protiv CSKA pokazao sam da mi je ovde mesto"

Plejmejker Olimpijakosa MiloÅ¡ Teodosić tvrdi da ga ne pogađaju miÅ¡ljenja „stručnjaka" da je pogreÅ¡io Å¡to je mlad otiÅ¡ao u inostranstvo. On je uveren da već sada može da igra na vrhunskom nivou u jednom tako velikom klubu.

Teodosić je na proÅ¡lom meču Evrolige ubacio 20 poena CSKA i predvodio tim do pobede 71:67, čime je duÅ¡ebrižnicima dao do znanja da greÅ¡e u proceni da će propasti u Olimpijakosu.

- Nemam ja kome da zapuÅ¡avam usta ili da demantujem priče da sam prerano otiÅ¡ao u inostranstvo. Nisam zbog toga doÅ¡ao, već da dokažem sebi da zaslužujem da igram u velikom klubu i u Evroligi. Vreme će pokazati da li sam pogreÅ¡io. Protiv CSKA je bila samo jedna dobra utakmica, ali poenta je da igraÅ¡ u kontinuitetu na tom nivou. Nadam se da će biti joÅ¡ dobrih utakmica, kako mojih, tako i cele ekipe.

SA PANATINAIKOSOM ZA TITULU

MiloÅ¡ Teodosić smatra da je Olimpijakos kadar da se suprotstavi večitom rivalu Panatinaikosu u borbi za titulu prvaka Grčke.

- Imamo odličan tim, ali problem je Å¡to su uvek dva, tri, pa i četiri igrača povređena i nikako da se skupimo u punom sastavu i da normalno radimo. PAO je sigurno glavni favorit za titulu, ali možemo da im pariramo. Izgubili smo u prvom meču samo tri poena razlike, a kroz mesec dana je Kup Grčke i ako prođemo Aris, eto nas u finalu sa Panatinaikosom. Biće to prilika za revanÅ¡ i za prvi trofej ove sezone - kaže Teodosić

Teodosić ističe da, iako žive u istom gradu, nema vremena da se viđa sa tandemom iz Panatinaikosa Željkom Obradovićem i Dejanom TomaÅ¡evićem.

- Nema se kad, igramo mečeve u različitim danima, a i oni žive na potpuno drugom kraju Atine. NajviÅ¡e se družim sa Macijauskasom i Cakalidisom koji su, Å¡to se kaže, slovenske duÅ¡e, a od Grka sam najbolji sa Mavrokefalidisom. Inače, fantastično su me svi prihvatili u klubu, Å¡to nisam očekivao.

Reprezentativni plejmejker sa minulog EP u Å paniji ne želi da komentariÅ¡e dolazak DuÅ¡ana Ivkovića na mesto novog selektora Srbije, ali poručuje da niko iz njegove generacije neće otkazati poziv.

- Rano je joÅ¡ za komentar, jer je tek počeo svoj posao. Znam samo da može uvek da računa na mene i sve iz moje generacije, 1987. godiÅ¡te, koja je harala Evropom u mlađim kategorijama. Mi smo naučili Å¡ta znači igranje za državni tim i koliko je lep osećaj kada se popneÅ¡ na pobedničko postolje.

Na pitanje da prokomentariÅ¡e izjavu novog selektora da se nada da selekcija iz Å panije nikada viÅ¡e neće biti na okupu zbog načina na koji su se ponaÅ¡ali, Teodosić je rekao:

- Atmosfera je bila odlična, jedino je možda Darkov ispad posle utakmice sa Grčkom pokvario utisak, ali to je neÅ¡to Å¡to se desi. Ljudi smo i greÅ¡imo, verovatno je bio previÅ¡e emotivan.
Image

Grobar NS
Senior Member
Senior Member

Postby Grobar NS » 16 Jan 2008

Centar CSKA Moskve Aleksej Savrasenko ponovo je povredio rame i odsustvovaće do kraja sezone. On će morati ponovo na operaciju, CSKA će morati da traži novog centra, a pitanje je da li će biti spreman i za OI u Pekingu

U RImu, bek Rome Đakomo Đaketi je teÅ¡ko povredio koleno i pauziraće bar pola godine nakon operacije. On je imao prosek od 4.3 poena i 2 skoka po meču, ali je njegov doprinos bio mnogo veći u odbrani. Lotomatika u narednom kolu Evrolige igra sa Partizanom
Image
Image

Grobar NS
Senior Member
Senior Member

KoÅ¡arkaÅ¡i FMP-a i Vojvodine sastaće se u derbiju četvrtfinala Kupa Radivoja Koraća, određeno je žrebom u "Kući koÅ¡arke". Partizan će igrati sa vrÅ¡ačkim "Lajonsima", dok se Crvena zvezda sastaje sa čačanskim Borcem. ZavrÅ¡ni turnir ove godine održaće se u NiÅ¡u, od 7. do 10. februara.

Duel FMP-a i Vojvodine je jedini susret vodećih ekipa, učesnika NLB lige. Titulu brani FMP, koji je proÅ¡le godine u Kragujevcu slavio nakon pobeda nad Crvenom zvezdom (polufinale) i Partizanom (finale).
Image

Image

Brada-BL
Member
Member
Club: Borac

Postby Brada-BL » 16 Jan 2008

LET'S GO VOSHA!!!

Grobar NS
Senior Member
Senior Member

Brada-BL wrote:LET'S GO VOSHA!!!

Puce FMP 100%
Image

Image

Brada-BL
Member
Member

Koji je četvrti par?

Grobar NS
Senior Member
Senior Member

Brada-BL wrote:Koji je četvrti par?

To neznam.
Image

Image

Brada-BL
Member
Member

Evo,uspio sam naći:

Crvena zvezda - Borac Čačak
Hemofarm Å tada - Zdravlje ili Mega Akva Monte (zavisno od plasmana)
FMP - Vojvodina
Partizan - Lajonsi (Vršac).

nerminh74
Respected Member
Respected Member

Postby nerminh74 » 16 Jan 2008

BROĐANI DALEKO OD IZNENAĐENJA NA GRIPAMA

U četvrtfinalnoj utakmici Kupa KreÅ¡imira Ćosića, Split je loÅ¡e otvorio utakmicu protiv Svjetlosti i na kraju prva četvrtine vodio samo 16:15. Ključnu prednost domaćini su napravili krajem druge i početkom treće četvrtine, kada su pobjegli na velikih 19 koÅ¡eva razlike (49:30). Na kraju su slavili s uvjerljivih 83:64.

Nakon ostvarene velike razlike trener Subotić odmarao je svoje ključne igrače, tako da su priliku dobile sve rezerve. Najbolji kod "žutih" bili su Ivanov s 18 koÅ¡eva (četiri trice) i Perić s 18 koÅ¡eva, a bolje od ostalih odigrao je Rudež s 16 koÅ¡eva i Å¡est skokova. Kod Brođana su se najviÅ¡e istaknuli Spahija sa 17 i GrbeÅ¡ić sa 14 koÅ¡eva.

livnjak sta je ovo sa rimcem, sve se manje istice
EL
1979
Yu NC
1978, 1980, 1983
Yu Cup
1978, 1984
B&H NC
1999, 2005, '06, '08
B&H Cup
2005, '09, '10
Image

Livnjak
Retired Admin
Retired Admin
Club: KK Livno

Postby Livnjak » 16 Jan 2008

nerminh74 wrote:livnjak sta je ovo sa rimcem, sve se manje istice

i ja sam primjetio, stvar je u tome, sto uopce vise nedobiva suteve, a i stime su rezultati Broda ogromno opali!
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not.

balota wrote:Troglav > Hajduk, Hajduk = Barcelona, Troglav > Barcelona...

apkomedah
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Hkk. Široki Primorka

Postby apkomedah » 16 Jan 2008

Livnjak wrote:
nerminh74 wrote:livnjak sta je ovo sa rimcem, sve se manje istice

i ja sam primjetio, stvar je u tome, sto uopce vise nedobiva suteve, a i stime su rezultati Broda ogromno opali!
... stvar je u onome livnjak Å¡to sam ti ja negdje napisao, hrvatska liga bez nlb ligaÅ¡a je njegov nivo, čim ti dodju ozbiljne utakmice s njima nemože on to pratit...

Livnjak
Retired Admin
Retired Admin
Club: KK Livno

Postby Livnjak » 16 Jan 2008

apkomedah wrote:hrvatska liga bez nlb ligaÅ¡a je njegov nivo, čim ti dodju ozbiljne utakmice s njima nemože on to pratit...

ma ignoriras cinjenice da je i za B Reprezentaciju igrao odlicno, recimo protiv Italije je bio najbolji strijelac! Ma ubacivao je on i Zadru 30 poena, Cedeviti ove sezone skoro 40!
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not.

balota wrote:Troglav > Hajduk, Hajduk = Barcelona, Troglav > Barcelona...