Druga ABA liga 2017/2018

Sve vezano za košarku
KK_Bosna
Moderator
Moderator
Club: Heimir Hallgrímsson

Druga ABA liga 2017/2018

Postby KK_Bosna » 24 Jul 2017

Učesnici:

Krka
Rogaška
Split
Bosna
Zrinjski
Dynamic
Borac Čačak
Teodo
Lovćen
Ohrid
+ 2 kluba iz kvalifikacija

Bh. kvalifikacije:

Sloboda
Široki
Mladost

Pobjednik bh. kvalifikacija ide na turnir u Laktaše (27.-29. septembar) i igra sa Primorskom, Vršcom i Sutjeskom. Svak sa svakim 2x, 2 najbolje ekipe prolaze u ligu.

Iz ABA lige na kraju sezone ispada 1 ekipa, a 1 ulazi iz Druge lige. U ABA ligi max je 5 klubova iz iste zemlje.
Image

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Re: Druga ABA liga 2017/2018

Postby MKD » 24 Jul 2017

Karpos CL, Rabotncki eurocup. Kumanovo ne.

svaka cast nasi sta ne zanimava ovo happy0064

pustamo najadne ekipi u aba. mzt KK kladara i ohrid mao
Image
Image

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 24 Jul 2017

Ipak igra split
fudbal je na ulici, kamen je stativa...

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 24 Jul 2017

Krka, Split, Bosna, Siroki.. ima tu starosjedioca

neno#4
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby neno#4 » 24 Jul 2017

Ova liga se bas 'ubila' za finansiranje mladih igraca..Ali jok..Opet garantujem da evo npr. Bosna nece nikog od mladih da isforsira..
Steve Nash & Kobe Bryant

LjutiKrilo
Respected Member
Respected Member
Club: CZV, Liverpool

Postby LjutiKrilo » 25 Jul 2017

aj neka je sa srećom... odavno čekam niži rang jadranske

SRB: borac čačak i dinamik - realno , po plasmanu
HR: split - ipak nisu svi odbili, blo bi lepše da ih je dva kluba, ali ko ih jebe
BIH: bosna i zrinjski... po tabeli lige za prvaka, super
SLO: krka i rogaška.. krka je ispala iz jadranske, rogaška je igrala finale SLO lige sa olimpijom
CG: lovćen i teodo tivat... ispali u polufinalu plejofa od budućnosti i mornara
MKD: ohrid... očekivao sam rabotnički i kumanovo ili barem feni o kojem je mkd balavio godinama. ovaj ohrid je igao plej aut.

dodatne kvale: prvo 3 ekipe iz bosne po nacionalnom ključu: sloboda, široki i mrkonjić grad, pa posle turnir sa vršcem iz srbije, primorskom iz slovenije i sutjeskom iz CG
ok, nadam se da će ovakvi slični turniri služiti za promociju u drugu jadransku, smor mi je što to nisu objavili i pogotovo što nisu objavili koliko ekipa ispada. verovatno dve... a bojim se onoliko koliko rukovodstvu bude odgovaralo.

drago mi je što su sutjesci i širokom pružena šansa da se opet takmiče. meni će ova liga biti interesantna za praćenje, ne znam za ostale. to ti je kao koledž liga za hard core NBA fanove. nije baš sve idealno, ovo sa karpošem mi je smor, ali jebiga balkan je to.

ako i liga propadne, bar smo probali. zatvaranje u nacionalne torove bar kad je košarka u pitanju je glupost. sada i seoski klubovi i posnuli velikani imaju čemu da se nadaju.
Od osnivanja Crvene zvezde Ivo Andrić nije propustio nijednu utakmicu naših košarkaša na igralištu stešnjenom između drevnih kalemegdanskih zidina.

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Postby MKD » 25 Jul 2017

Treba da ima i interes. Fenui koj zvrsio na pozicije 5 imao solidan tim.
Boban Stajic koj je igrao odlicno na Trofej Makedonija, Andrej Magdevski, Gorjan Markovski (MZT), Matija Ceskovic, Mladen Pantic, Branislav Dzekic, Jane Petrovski, Kiril Nikolovski i Gruzijac Sharabidze.. Sigurno bi visoko kotirao u ova liga.
Ali ete nezele igrati.
Za Rabotnicki igraju Tasovski, Cekovski, Ilievski, Mirakovski, Misanovic, Mirakovski, Niolic, itd. Bio bi valda prvi favorit u ova liga a ova sezona su najavio najveci budget ikada u klubom.

Работнички со „докторот“ Докузовски и голем буџет во новата сезона

http://sportmedia.mk/kosharka/domashno- ... ata-sezona

„Си подадовме рака, "доктор" Марин Докузовски и во наредниот период ќе биде тренер на К.К. Работнички.
За претстојната сезона обезбедивме најголем буџет досега, а по повеќе од една деценија, "Работнички" повторно ќе настапува на европската кошаркарска сцена“, пиша Жерновски.

Imat cu najveci budget u istorie kluba znaci vise od 1 milion eura budget taj sezone kada su igra ikonic, abukar, coleman, krasic, itd, imali su 700K budget. oni s ovaj najveci budget ikada verovatn nad 1 milion bi proshetao kros ova liga ko shale s taj budget. Klub sada je reketiran od aktualna vlast u drzavu. Gradit cu i nova arena s kapaciteta 6.000.
Ne znam zasto nezele. Jedanod razloga mozda zato sta ce igrati u evrope....
Ohrid nie ni proficionalan klub. Tko zna moze opstina odlucio da ubaca neki novac ova sezona Icon_cese ows ali ako igraju s prosle godisne roster onda pojma nemam zasto se prijavio.
Image
Image

KK_Bosna
Moderator
Moderator
Club: Heimir Hallgrímsson

Postby KK_Bosna » 25 Jul 2017

sarma i proja wrote:Ipak igra split

hoces li molim te zavesti red i na ovoj temi?

spama o nekim karposima, fenijima, rabotnickim i slicnim pripizdinama na ovoj temi? neki dbijaju banove, ali on moze pisati sta hoce i gdje hoce...
Image

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 25 Jul 2017

nije istina da može. on je najcenzurisaniji od svih forumaša.
i ovde svakako neće dosađivati.
fudbal je na ulici, kamen je stativa...

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: FKS, Pep Guardiola

Postby Peppermint Park Ranger » 25 Jul 2017

odlična stvar anim_19
Image Image

union 99
Respected Member
Respected Member

Postby union 99 » 25 Jul 2017

Bosna i Split daju jebeno veliki kredibilitet ovoj "Zweite" oot ... nadam se uskoro Sirokom i Sibenki, eventualno da zazivi ova liga... steta sto umesto Vojvodine iz Srbije dolazi jebeni Dinamik... Borac Cacak je sexi clap
Миодраг Петровић Чкаља:
"Добро, бата Рале, волимо Звезду, али од нечег се живети мора, године су то". А бата Рале увек одмерен, господски одговори: "Не живим ја од Звезде, него за Звезду. Године су то".

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 25 Jul 2017

Krka daje jos veci kredibilitet. Oni su najstabiliniji ovdje.
Split ce valjda sloziti nekakav roster u rangu prosle sezone, ako to bude licilo na nesto onda ce imati i lijepu gledanost.
Bosna je nepoznanica, oni su imali solidnih, ali jos vise su imali i katastrofalnih sezona, nadam se da ce ovaj put liciti na nesto.
Siroki je bio simpa ekipa, nadam se da ce i oni liciti na nesto tj. da ne budu neka kanta.

herkules
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby herkules » 15 Aug 2017

Capin u Dinamiku...
2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014

Hector
Senior Member
Senior Member

Postby Hector » 22 Aug 2017

Lovćen je uz Zvezdu, Partizan i Budućnost bio jedini prvoligaš SRJ, SCG koji nije nikad ispao iz lige, dali jedno 20 dobrih igrača u prošlosti i ove godine će biti dobra ekipa.
Sala na Cetinju tradiocinalno nezgodna za sve goste, a i bili učesnici jednog od prvih izdanja ABA lige, kad sam se i ja priključio prvobitnom forumu cool0044
mene je dovolno da rusija i dalje svaca nase makedonsko pismo seriozno, srb i cg su ionaka mali nebitni drzavi.

Kreator
Senior Member
Senior Member

Postby Kreator » 22 Aug 2017

Bosna Royal počela pripreme: Cilj plasman u prvu ABA ligu

Košarkaši Bosne Royal danas su krenuli sa pripremama za predstojeću sezonu u kojoj će nastupati u tri takmičenja. Bosnu očekuje nastup u kvalifikacijama za FIBA Ligu prvaka, Drugoj ABA ligi, kao i domaćem prvenstvu.

Novom treneru Aleksandru Damjanoviću na prozivci su se odazvali slijedeći igrači: Draško Knežević, Aleksandar Radukić, Maksim Šturanović, Adi Alikadić, Ahmed Bjelak, Haris Ćurevac, Ivo Garić, Asim Topčić, Aldin Đelmo, Atif Durak i Miroslav Pašajlić.

Trener Bosne Royal Aleksandar Damjanović istakao je da je primarni cilj klub u ovoj sezoni plasman u Prvu ABA ligu.

''Krenuli smo sa pripremama. Na današnjem treningu nismo u kompletnom sastavu. Očekujemo tokom sedmice još nekoliko igrača sa kojim smo se dogovorili. Moram izraziti zadovoljstvo što smo okupili ekipu i momke koji imaju igrački kvalitet, a prije svega smo vodili računa o ljudskim kvalitetima tih momaka. Siguran sam da će pružiti svoj maksimum od trenažnog procesa preko prijateljskih utakmica, pa do zvaničnog dijela'', rekao je Aleksandar Damjanović.

Pred Studentima u prestojećoj sezoni je težak zadatak pošto ih očekuje takmičenje na tri fronta. ''Svjesni smo kakav nas zadatak očekuje. Pred nama su tri takmičenja koja su izuzetno zahtjevna prije svega kvalifikacioni dio FIBA Lige šampiona zatim nas očekuju izazovi u Drugoj ABA ligi i domaćem prvenstvu, sigurno će biti mnogo posla i problema, ali mi ćemo se truditi da to sve amortizujemo i da na pravi način odradimo svoje zadatke i da dođemo do rezultata koji nam je zacrtan kao cilj koji želimo da dohvatimo na kraju sezone. Ono osnovno čime se vodimo jeste taj cilj, a to je plasman u ABA jedan ligu. Imamo mogućnost na dva fronta da se dokopamo tog cilja. Učinićemo sve, put je dug, ali to je ono čime ćemo se voditi i što će nam biti konačna destinacija'', poručio je Damjanović i dodao da će igranje na tri fronta predstavljati problem za njegovu ekipu.

''Sigurno da je to dodatni problem koji ćemo morati da rješavamo u hodu. Što se tiče domaćeg prvenstva, koliko sam shvatio, još nije riješeno na koji način ćemo uklapamo sve te utakmice. To ćemo odraditi u dogovoru sa Košarkaškim savezom BiH. Međutim, spremni smo na sve scenarije tako da ćemo nastojati da ekipu spremimo da igramo tri utakmice sedmično jer je zaista moguće da dođe i takva situacija. To je malo previše, ali ako bude tako mi ćemo se i tome prilagoditi'', naveo je Damjanović.

Trener je zadovoljan pojačanjima pred ovu sezonu, a u narednom periodu očekuje da se treninzima priključe još nekoliko igrača. ''Na današnjem treningu tu je mladi Draško Knežević, Aleksandar Radukić i Miroslav Pašajlić. U ovoj sedmici očekujemo dolazak mladog momka sa američkih koledža Devone Walkera, ovo će mu biti prva sezona u Evropi. Imamo dogovor i sa mladim Crnogorcem, B reprezentativcem Crne Gore Milijom Mikovićem, koji bi se trebao priključiti tokom sedmice. On je bio na nekoj turneji, pa će se kasnije priključiti našim pripremama. Imaćemo još jednog iskusnog američkog igrača, Cory Bradforda, koji će stići tokom sedmice i mislim da smo u završnoj fazi pregovora sa Goranom Ikonićem. Svi znamo ko je i šta je, nadam se da ćemo i taj dio posla završiti uspješno, pa da nam se on priključi početkom sljedeće sedmice'', zaključio je novi trener Bosne Royal.

Return to “Košarka”