BH kosarkaska reprezentacija

Sve vezano za košarku
Kreator
Senior Member
Senior Member

Re: BH kosarkaska reprezentacija

Postby Kreator » 14 Sep 2018

Potrebna je još samo jedna lijepa svađa Jusufa i Muse za nastavak cirkusa u našem stilu.

Kreator
Senior Member
Senior Member

Postby Kreator » 15 Sep 2018

nonono Još su Musa i Nurkić odigrali svoje, Kikanović i Hasandić koliko mogu, Atić bio solidan, dakle uopće nismo odigrali u Finskoj najgore kako možemo. I opet izgubili. Izgleda da i naše "skoro najbolje što možemo" nije pretjerani garant za pobjedu

Za šta igramo protiv Čeha? Za navijače? Inat? Otadžbinu? Dostojanstven oproštaj?

Laufer
Respected Member
Respected Member

Postby Laufer » 16 Sep 2018

Interesantno je to da pogodimo barem 70%slobodnih bacanja da bi svaku tekmu dobijali minimu 10ak razlike..
Hajd nek se više patnja završila...

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 16 Sep 2018

Dobro su odigrali naši. Shodno mogućnostima. Nurkic školovao sve ove visoke Čehe. Atic dobar i Kikanović.
Musa ispod mojih očekivanja.

Šteta za poslednji faul Nurkica, dobili bi ih da je ostao na parketu. Međutim teško mu je bilo igrati cijelu četvrtinu sa 4 faula..

Kreator
Senior Member
Senior Member

Postby Kreator » 16 Sep 2018

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je lakrdija. Ne mogu da shvatim da se kod nas stalno sere o nekakvoj prepoznatljivoj jugoslovenoj pa čak i bosanskoj c017 školi košarke, kao elegancija, talenat. Pa ja ne vidim u Europi da iko igra gore od nas, sve na silu, zabijanje pod protivnički koš, šut ne može iko da pogodi, čak ni slobodno bacanje, jedan atraktivan potez u dvije utakmice.

Evo recite ta i ta reprezentacija u Europi igra ružniju košarku od nas, dajte da vidimo tever

turbofolk
Senior Member
Senior Member
Club: FKS,MU,LAL.

Postby turbofolk » 16 Sep 2018

Nismo mi za ovoga, to je i vise nego ocigledno.

Da stvari budu jos gore, Musi je izgleda otisla tetiva...
1967-68, 1984-85, 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19

Kreator
Senior Member
Senior Member

Postby Kreator » 16 Sep 2018

Musa se povrijedio, pretrage će reći je li ozbiljno. Bude li nešto tipa pauza 3 mjeseca, 6 mjeseci, godinu mislim da ću definitivno pući i početi se nekontrolisano smijati kao Joker.

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 17 Sep 2018

Slušam juče komentariše čovek utakmicu, nurlić ovo nurkić ono... Kao da je samo on bitan. Posle petog glupog faula izlazi napolje a ovaj ga naziva divom, jednim od najboljih igrača na svetu... Još se malo ložio na prevaru Musu i to je sve.
Ne može se reći da je Musa promašio sa izjavom da treba svi da se raduju jer igraju protiv takvih momaka.
Crvena zvezda, doktor Čović, Mića Pavkov - sveto trojstvo.

turbofolk
Senior Member
Senior Member

Postby turbofolk » 17 Sep 2018

Musi je bolje da odma pocne da radi k'o konj. Do sljedeceg ljeta jos minimalno 10 kila mora da nabije. Sve je jasnije da je napravio veliku gresku sa ovim definitivno preranim odlaskom tamo.

Kreator
Senior Member
Senior Member

Postby Kreator » 17 Sep 2018

Jusufa je trener mogao i bolje koristiti, on bi izgledao još i bolje sa kvalitetnijim suigračima, neke je poteze i on sam mogao bolje odraditi, ali prosto je da se zapanjiš koliko njegovo samo prisustvo na parketu, sve i da ne radi ništa ima pozitivan utjecaj na našu ekipu.

Kad je on tu imamo stabilnost u defanzivnom skoku sve i da ih on i ne hvata, a u našem napadu na njega idu 2, 3, 5 protivničkih igrača c017 Jedan ga drži za lijevu nogu, drugi za desnu, treći čupa za dres. Svakog napuni faulovima dok si reko keks. Šteta što ostatak ekipe osim Kikanovića ne zna da iskoristi to što je fokus odbrane na Jusufu. Poništio je centre Češke, a to nisu neki igrači Geoplin Slovana, već centri Fenerbahčea i Gran Canarie, ozbiljni igrači u europskim okvirima.

Ko to ne vidi, onda nemamfakte

turbofolk
Senior Member
Senior Member

Postby turbofolk » 17 Sep 2018

Kreator wrote:Jusufa je trener mogao i bolje koristiti, on bi izgledao još i bolje sa kvalitetnijim suigračima, neke je poteze i on sam mogao bolje odraditi, ali prosto je da se zapanjiš koliko njegovo samo prisustvo na parketu, sve i da ne radi ništa ima pozitivan utjecaj na našu ekipu.

Kad je on tu imamo stabilnost u defanzivnom skoku sve i da ih on i ne hvata, a u našem napadu na njega idu 2, 3, 5 protivničkih igrača c017 Jedan ga drži za lijevu nogu, drugi za desnu, treći čupa za dres. Svakog napuni faulovima dok si reko keks. Šteta što ostatak ekipe osim Kikanovića ne zna da iskoristi to što je fokus odbrane na Jusufu. Poništio je centre Češke, a to nisu neki igrači Geoplin Slovana, već centri Fenerbahčea i Gran Canarie, ozbiljni igrači u europskim okvirima.

Ko to ne vidi, onda nemamfakte

Bukvalno. Ja koji i nisam ekspert toliko za kosarku, ali i ptice na grani vide da je na njemu double team. Imas odma samog igraca, ili missmatch, lagani kosevi. Ono sto je najtuznije, mi necemo otici na SP zbog slobodnih bacanja. 3 utakmice smo tako izgubili. Icon_Fakti

Laufer
Respected Member
Respected Member

Postby Laufer » 17 Sep 2018

Svaka mu čast al je preeeglupe faulove pravio.. Onaj zadnji posebno ead2
Pa majku mu kod prvog faula koji ti sviraju vidiš kriterij, al džaba... tumbleweed

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 17 Sep 2018

Kod zadnjeg faula ga je musa uvalio u govna.
Crvena zvezda, doktor Čović, Mića Pavkov - sveto trojstvo.

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 17 Sep 2018

Pa morao je doći neki faul. Igrao je bukvalno 10 min pod pritiskom faula i u to vrijeme fenomenalno igrao odbranu.

Po meni je pokazao koliko je dobar igrač, kako je samo jednom ugurao i Veselog i loptu u koš. Veseli koji je profil u euroligi je izgledao kao miš pored njega. Bukvalno ga je pojeo.

Kreator
Senior Member
Senior Member

Postby Kreator » 17 Sep 2018

Što se tiče Muse. Zbog neodazivanja Gordića i zbog toga što Jasmin nije imao previše povjerenja u preostale playmakere, igrao je poziciju "keca" u ove dvije utakmice. Solidno se snašao, imao nekih proigravanja, znalo se da on zna asistirati ako hoće c017 , ali vidi se da to nije igrao još od nekad u omladinskim kategorijama.

Meni ovo govori i nešto o njegovom karakteru. Bez pogovora je pristao da on klasični ispucavač igra tuđu poziciju, ne forsira i pokuša razigrati druge. To umišljeni i nadmeni klinac kakvim ga neki predstavljaju ne bi uradio.

Gledali smo njegove tipične ulaze gdje uspjeva probiti i najčešće izboriti faul. I na njemu i na Jusufu se napravi nenormalno mnogo faulova.

Šut nije bio dobar, posebno kad je promašio onu tricu sam samcat protiv Češke Republike. Ali to mu se stalno dešava do sada u karijeri, uvijek je u stanju promašiti otvorenu tricu, njegovi šutevi koji ulaze su preko ruke i metar iza linije za 3(ovaj put nisu ulazili ni oni).

U odbrani su nas punili preko njega ali kao i preko svih ostalih naših vanjskih igrača, barem je ukrao neke lopte. Dosta je što se od njega očekivalo da asistira, da pogađa, pa ne mora on biti još i defanzivni specijalista. Jusuf i Džanan su apsolutno uredu kao nosioci igre, ništa to nije slabije od nosioca igra Vesely i Satoransky, razlika je zapravo u ostatku tima, Češka ima pristojan roster a mi svakojak talog košarkaške igre.

I on je sveukupno bio dobar, iako je već veteran u reprezentaciji i dalje je najmlađi u timu i u vrijeme Europskog prvenstva 2021., znači za još 3 godine, on će imati 22 godine affraid1