Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Sve vezano za košarku
sirokibrig
Web Admin
Web Admin

Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Postby sirokibrig » 06 Nov 2009

Evo otišao Repeša počinje novi ciklus reprezentacije, nadam se sa nekim novim klincima. Prošlo natjecanje je bilo promašaj u odabiru igrača iako smo osigurali SP. Igrali smo puno lošije nego rezultat kaže! Čekamo novog izbornika, čekamo nove igrače!

sirokibrig
Web Admin
Web Admin

Re: Hrvatska košarkaška reprezentacija

Repeša otišao, Hrvatska traži novog izbornika

Jasmin Repeša podnio je izvješće stručnom savjetu za mušku košarku pri HKS-u nakon čega je njegov posao kao izbornika hrvatske reprezentacije završio. Ime novog izbornika doznat ćemo najkasnije sredinom prosinca

Jasmin Repeša završio je svoj mandat za kormilom reprezentacije. "Sada sam bez ugovora, zahvaljujem se svima od struke preko igrača i novinara do familije na suradnji, a ispričao bih se građanima Hrvatske jer smo u Poljskoj trebali izgledati bolje nego jesmo."

No da se na greškama uči, zna i Repeša, pa je bez obzira na to što više neće biti izbornik reprezentacije iznio nekoliko prijedloga za budućnost, uglavnom na temelju iskustava u Poljskoj.

Prvo se odnosi na kodeks ponašanja reprezentacije, kako ga je nazvao Repeša. "On bi se odnosio i na vrijeme priprema i van toga vremena, i na terenu i van terena. Primjerice, igrač ili trener ne bi trebao pričati o svom mišljenju treba li netko reprezentaciji ili ne. Govorim o slučaju Alana Andersona."

Za najbolji primjer modela ponašanja, izbornik je pogledao u najbliže susjedstvo i iznio pohvale za Dušana Ivkovića i srpsku reprezentaciju u Poljskoj. "To kako su izgledali kao reprezentacija nije imala ni Španjolska i zato im čestitam, a što se toga tiče, za Hrvatsku u budućnosti trebaju igrati samo oni koji su spremni odazvati se i ponašati se kao da se radi o klubu."

Nitko nije ispravio krivu Drinu

Drugi se prijedlog odnosi na kemiju u momčadi, a ona je po mišljenju struke promašena već u startu priprema za EuroBasket. "Dobra selekcija momčadi je ključna. Ako se promaši u startu, teško ćemo to kasnije ispraviti, kao što bi u mom kraju rekli: 'Nitko nije ispravio krivu Drinu.' Trebamo selekcionirati igrače koji će igrati gledljivu košarku, agresivnu obranu i koji će moći trčati."

Osim košarkaških grešaka, u budućnosti treba ispraviti i organizacijske. "Ne bismo si smjeli dopustiti greške u organizaciji turnira i utakmica, kao što je to bilo s putovanjem u Poljsku prije EuroBasketa, gdje smo izgirani jer smo se dogovorili jedno, a dočekalo nas je drugo i vratili smo se s trojicom ozljeđenih igrača."

Zato je Repeša predložio i aktivnije sudjelovanje zdravstvene službe koja bi već na početku priprema imal spremne zdravstvene biltene za svakog igrača. "Sve to skupa jedan je okvir unutar kojeg se trebamo kretati da bi sve bilo bolje nego na EuroBasketu u Poljskoj."

Sretni jer smo opet na SP

Stručni savjet nije zadovoljan dojmom koji smo ostavili u Poljskoj, no zato su zadovoljni rezultatom. Obzirom da je ovo bila retrospektivna sjednica savjeta, Repeša je još jednom ponovio isto što je pričao i nekoliko minuta nakon kraja utakmice s Rusima u Poljskoj.

"S više od mjesec dana odmaka možemo biti sretni. Imamo Svjetsko prvenstvo nakon 1994. godine i mogućnost stvaranja kvalitetnog programa nekoliko godina unaprijed. S tog aspekta svi možemo biti zadovoljni, no ja i dalje stojim do toga da je Poljska najveće sportsko razočaranje u mojoj karijeri. Očekivao sam više, nadam se da će tako biti bolje u danima koji dolaze."

Na idućem sastanku Stručnog savjeta za mušku košarku počet će se s prijedlozima za ime novog izbornika, a nakon što članovi Stručnog savjeta predlože svoje kandidate, oni koji prođu bit će proslijeđeni Upravnom odboru HKS-a. Izvlačenje skupina za Svjetsko prvenstvo u Turskoj bit će 15. prosinca, a to je ujedno i rok kada bi Hrvatska trebala dobiti novog izbornika.

sirokibrig
Web Admin
Web Admin

Sljedeci izbornik?

Po meni bi najbolji izbor bio Spahija, ako ne on onda Peras ili Zula!

sirokibrig
Web Admin
Web Admin

Za SP u Turskoj reprezentacija po meni bi trebala biti:

PG -Ukić, Planinić, Stipčević
SG -Popović, Rančić
SF -Tomas, Bogdanović, Rozić, Perić
PF -Banić, Delaš, Zubčić
C -Kasun, Barać, Tomić,

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 06 Nov 2009

Ne bih ništa dodao ni oduzeo ovom spisku Širokog,možda Prostrana bi dodao,a Zubčića oduzeo (sumnjam u njegov razvoj),ali i ovako je dobro.
A kandidata za trenera ni nema puno.
Najrealniji je Anzulović,šanse imaju i Perasović i po SN-Joke Vranković icon_1Smile .
Spahija sumnjam da bi se vraćao,a daleko najbolji hrvatski trener smil4043 je rekao da ne bi nikad vodio reprezentaciju dok je Radić predsjednik cool0044
Slaviša Kokeza!

apkomedah
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Hkk. Široki Primorka

Postby apkomedah » 07 Nov 2009

srdjan wrote:Ne bih ništa dodao ni oduzeo ovom spisku Širokog,možda Prostrana bi dodao,a Zubčića oduzeo (sumnjam u njegov razvoj),ali i ovako je dobro.
Najrealniji je Anzulović,šanse imaju i Perasović i po SN-Joke Vranković icon_1Smile .
Spahija sumnjam da bi se vraćao,a daleko najbolji hrvatski trener smil4043 je rekao da ne bi nikad vodio reprezentaciju dok je Radić predsjednik cool0044
nisi u toku, Spahija je isključivo Radićev proizvod, odnosno Spahija može Radiću i Jablanu podić spomenik...

i nemoj se smijat za Joku, nije još vrijeme za njega ali u budućnosti će to biti jako dobar trener. smil4043
" Hajduk je iznad svih, Hajduk živi vječno, veliki Hajduk je moja misija i Hajduk nitko neće ucjenjivat... "

Hrvoje Maleš...

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Postby MKD » 07 Nov 2009

E zarem HR repku zasluzuva svoj topic c017

Ekipa koja ne zasluze plasman na SP ne zasluzuva svoj topic mrgreen Icon_wink
Image
Image

Srle8
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Srle8 » 07 Nov 2009

Kako ne zasluzuju kada su se plasirali tamo ows Perasovic bi bio dobro resenje za novog selektora.
Zlatorog - Partizan 72:62 SAT, 19.11. 16:00 ho ho ho

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Postby MKD » 07 Nov 2009

Se shalim c017

Pored mene i Srbija treba da ima poseben topic za repku, oni ipak se druga reprezentacija u evrope.
Image
Image

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 07 Nov 2009

apkomedah wrote:
srdjan wrote:Ne bih ništa dodao ni oduzeo ovom spisku Širokog,možda Prostrana bi dodao,a Zubčića oduzeo (sumnjam u njegov razvoj),ali i ovako je dobro.
nisi u toku, Spahija je isključivo Radićev proizvod, odnosno Spahija može Radiću i Jablanu podić spomenik...

i nemoj se smijat za Joku, nije još vrijeme za njega ali u budućnosti će to biti jako dobar trener. smil4043

Samo kažem sumnjam da mu se da opet na klupu.
A Joke icon_1Smile ali dobro znam da je trenirao Široki pa ti ovu izjavu opraštam na račun subjektivnosti c017
Slaviša Kokeza!

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: FKS, Pep Guardiola

Postby Peppermint Park Ranger » 07 Nov 2009

srdjan wrote:
apkomedah wrote:

Samo kažem sumnjam da mu se da opet na klupu.
A Joke icon_1Smile ali dobro znam da je trenirao Široki pa ti ovu izjavu opraštam na račun subjektivnosti c017

Uopste nije subjektivno misljenje...svi smo vidjeli cudo koje je Joke napravio na klupi Cibone icon_1Smile
Image Image

apkomedah
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Hkk. Široki Primorka

Postby apkomedah » 07 Nov 2009

PPR,

i čudo koje je napravio u skenderiji 2007... icon_1Smile

srdjane,

nema nikakve vez što je Joke vodio Široki, jer je bar još 10 hrvatskih trenera vodilo široki pa ih nisam spomenuo... smil4043
" Hajduk je iznad svih, Hajduk živi vječno, veliki Hajduk je moja misija i Hajduk nitko neće ucjenjivat... "

Hrvoje Maleš...

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 07 Nov 2009

Joke je kraljina, dosao je u Cibonu u krivom trenutku, dobio je limitirani roster.

sirokibrig
Web Admin
Web Admin

Postby sirokibrig » 07 Nov 2009

Joke je odveo B repku do zlata na mediteranskim igrama! Icon_Fakti

Cibonu je preuzeo u najgorem trenutku! Mlad je, vrijeme je pred njim, kuzi kosarku a to je najvaznije. Sljedeca postaja bi mu mogla usmjerit karijeru.

sirokibrig
Web Admin
Web Admin

Postby sirokibrig » 07 Nov 2009

Suton: Nastup za Hrvatsku je ostvarenje mojih snova!

Otac mi je Hrvat, majka Srpkinja, a rođen sam u Sarajevu. Ali ne želim igrati za BiH, igrat ću samo za Hrvatsku, kaže Goran Suton, igrač Utah Jazza

Jedva čekam sljedeće ljeto, želim pomoći reprezentaciji da se plasira na SP u Turskoj, rekao je na početku prvog intervjua za hrvatske medije potencijalni reprezentativac Goran Suton. Suigrač iz Utaha, Grk Koufos, krivo ga je informirao da se Hrvatska nije plasirala, pa ga je "informacija iz prve ruke" obradovala.

- Zbog brojnih obaveza i putovanja nisam imao prilike pratiti EP, ali drago mi je da smo ipak unutra. Žao mi je što sam zbog ozljede koljena i NBA obaveza ljetos morao otkazati, ali željno čekam novi Repešin poziv. U slijedeća dva tjedna riješit će se i pitanje mog ostanka u Utahu pa ću moći planirati i za slijedeće ljeto.

ÄŒak i ako Utah ode daleko u doigravanju?

- Ma nije meni do odmora, mlad sam, 24 su mi godine i igrao sam pet godina bez odmora na sveučilištu. Samo da je zdravlja, da koljeno bude dobro....

Što je sa BiH reprezentacijom, oni te također žele?

-Sa 14 sam jedanput igrao za BiH i dogodile su se neke stvari o kojima ne želim govoriti, ali preko kojih ne mogu i ne želim prijeći. Volim Bosnu, no sigurno za nju nikada više neću igrati. Hrvat sam i igrat ću samo za Hrvatsku. Moj otac je iz Širokog Brijega i za mene je nastup za Hrvatsku velika čast i ostvarenje sna.

Želiš igrati za Hrvatsku, rođen si u BiH, a uzor ti je Divac?

- Znam da je to čudno, ali košarku i politiku nikad nisam miješao. Divac je moj idol jer je bio pametan, igrao je glavom, a ne na snagu i uvijek se smijao i uživao u košarci. Volio sam i Dražena i Kukoča...

Tvoja obitelj je dosta propatila tijekom rata, nekoliko puta ste se selili. Unatoč svemu, nisi opeterećen nedavnom prošlošću.

- Tata mi je Hrvat, mama Srpkinja, rođen sam u Sarajevu... Zar može biti više komplicirano nego što je?

JERRY SLOAN: SVIĐA MI SE NJEGOV TRUD
Draftirali smo ga, ali bez garancije da će ostati u momčadi. Sviđa nam se način na koji pristupa obavezama, kako trenira i trudi se. Igrao je na dobrom koledžu, za dobrog trenera i do sada je imao zapaženu karijeru, trudi se nametnuti za mjesto u momčadi u kratkom roku koji je pred njim, rekao je trener Utaha Jerry Sloan.

HRVATSKI MU NE IDE NAJBOLJE
Nemam baš puno prilike pričati hrvatski, samo s obitelji, a zadnjih pet godina sam daleko od kuće i zato ga sve slabije govorim... Iznenadio sam se kad sam čuo Kiriljenka kako psuje na "našem" jeziku. Kaže da je naučio još dok je igrao u Europi, a usavršio sa Giričekom dok je igrao među Jazzerima, priča Suton.

SALT LAKE CITY KAO SARAJEVO
Ako je neka momčad, grad i država dobra za NBA igrača koji želi trenirati i igrati, onda su to Utah i Salt Lake Citty. Puno je igrača koji su oženjeni i imaju djecu, tako da se izlazi manje nego na collegeu. Mirno je i sjajno se živi, a grad me zbog planina i klime dosta podjseća na moje rodno Sarajevo, rekao je Goran.

OKUR POPUT STARIJEG BRATA
Mehmet Okur me stalno drži na oku. Pazi na mene, savjetuje me poput starijeg brata. Stvarno je super momak - kaže Suton.
- Znam koliko je meni bilo teško pohvatati konce kad sam došao. Pomažem mu jer sam vidio da je dobar momak - rekao je Okur, koji je Sutonu u Londonu za vrijeme utakmice sa Bullsima "prodao rookie štos". povikao je njegovo ime na klupi i Goran je pomislio da ga trener zove da uđe u igru.
- To je dio sazrijevanja. Brzo je skočio i pokazao da je spreman i željan igre - nasmijao se Okur.

happy0064

Samo vidjet cemo jeli ima kvalitetu da nastupi za Hrvatsku!

Return to “Košarka”