Srpska kosarka - domace lige, reprezentacija, tegeltija

Sve vezano za košarku
Srle8
Hall of Fame
Hall of Fame

Re: Srpska kosarka - domace lige, reprezentacija, tegeltija

Postby Srle8 » 14 Sep 2019

Good riddance , covek se pogubio u poslednjoj godini vodjenja reprezentacije , ukljucujuci kvalifikacije, narusio je medjuljudske odnose, kostao nas medalje i ucesca na sledecim Olimpijskim Igrama , hvala mu za tri srebrne medalje ali vreme je za promenu. Citav KSS treba da se promeni , jer tamo je rasulo, mladje kategorije nikada nisu napravile gori rezultat, Muska U20 i zenska U18 su ispale u diviziju B,zenska U16 nije uspela da se vrati u Divizju A, nismo odigrali nijedno polufinale na tim takmicenjima,bruka. Danilovic,Tomasevic,Rakocevic i ostali fikusi moraju zajedno sa njim , put pod noge.
Zlatorog - Partizan 72:62 SAT, 19.11. 16:00 ho ho ho

LjutiKrilo
Respected Member
Respected Member
Club: CZV, Liverpool

Postby LjutiKrilo » 14 Sep 2019

herkules wrote:
Ko god da dodje, ocekujem zetvu medalja...prije svega zlatnih Icon_Fakti

ja bogami, prvi put posle xy godina ne očekujem zlato... izgubio sam na ovom SP veru da ćemo ga uskoro videti
ova generacija sumnjam da će moći do zlata

ja očekujem da će se ova generacija brzo raspasti. španske dede igraju i posle 32. godine a naši tada uglavnom završavaju sa repkom a i sa karijerom.
rudi 34 god, mark gasol 34, ljulj 31, ribas 32... osmorica ih ima 30+
kod nas simon 33, raduljica, bjelica i boban 31, lučić 30... petorica su 30+ i računajte da ih na sledećim okupljanjima neće biti a čerga će da tera poput luisa skole.

često se pitam povređuju li se i drugima igrači ili je to samo kod nas slučaj? ok ,ljulj je skoro imao neku dugotrajnu povredu pa se vratio još jači.
naši posle dužih povreda obično više nisu ni za kurac. i brzo se opraštaju od repke, a neki i od igranja... danilović je mislim imao 31 kad se oprostio, erceg je bio u fazonu, zaradio sam dovoljno i zabole me.

tek sam skoro pogledao onaj 250 stepenika dokumentarac i zapala mi je za oko izjava teomana alibegovića za mog profana karaleju, nešto u fazonu: ko je god karaleji dopao šaka taj nikad nije imao težu povredu u karijeri... divac stvarno nikad nije imao duže pauze, rađi su kolena popustila tek kad je prešao 30, đorđević je uglavnom bio ok, kukoč možda posle odlaska iz bulsa da je nešto duže pauzirao... ovi naši sadašnji stalno vuku neke povrede, ok sada je kalendar mnogo zajebaniji ali uslovi su isti za sve, kako to da španci su stalno zdravi a naši stalno pod nekim povredama?

mnogi od naših igrača nisu nisu prošli kroz juniorsku/kadetsku repku i samim tim kroz taj kondicioni režim i rad na snazi. bjelica znate kakvu je karijeru imao, bio je u jebenoj austriji gde je prepodne radio u pekari, jović je igrao niže rangove gde sumnjam da je mogao da ima dva treninga dvenvo a kondicioni trener je misaona imenica. ne verujem da su i jedan i drugi bili i u jednoj mlađoj reprezentativnoj kategoriji, nego su se pojavili niotkuda. a to nam je startni plej a ovaj drugi jedan od 3 najbolja igrača i oslonac repke.

to bi trebao srle možda da posvedoči, ko je bio selektovan u tim godištima a ko od ovih trenutnih je ikada bio selektovan... ajde ja znam ko je bio u juniorskoj kada su '87 i '88 igrali, teo, raduljica, tepić i štimac su postali igrači; jereminov, mijatović, zivčević, paunić, dragović, labović, dašićsu ili bili prosek ili propali... ili kada su u mladoj '86 i '87 igrali: peković, novica, tepić su uspeli posle da uđu u seniorske repke, tadija je bio onako, a rakić, jereminov, maraš, boris bakić, labović, mijatović, paunić, dragović ili prosek ili propali...
Od osnivanja Crvene zvezde Ivo Andrić nije propustio nijednu utakmicu naših košarkaša na igralištu stešnjenom između drevnih kalemegdanskih zidina.

Srle8
Hall of Fame
Hall of Fame

sarma i proja wrote:Neka se vrati Željko, kao što se vratio Duda kad je video da je neophodno.

Zasto da vracamo trenera, koji nije hteo da preuzme krivicu na sebe posle debakla 2005-e godine nego je bacio svoje igrace pod voz. On je sa dva ekstra tima napravio mozda i dve najvece blamaze u istoriji srpske reprezentativne kosarke, jednu za drugom, neka hvala, neka ostane sto duze u turskoj i sto dalje od reprezentacije.

herkules
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby herkules » 14 Sep 2019

Sale: "hvala Draganu Djilasu koji me je postavio za selektora"

A Psiho na aparatima mrgreen
zvezdo kceri UDBINA, penal je tvoja sudbina!

2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014

Srle8
Hall of Fame
Hall of Fame

Sale: Znao sam da odlazim i pre Mundobasketa

Eto vam ga bbbba

Nothingman
Respected Member
Respected Member

Postby Nothingman » 14 Sep 2019

Eto nam sta?
Of all the things I lost, I miss my mind the most.

Srle8
Hall of Fame
Hall of Fame

Ovaj je vec bio u mislima sa Virtusom, kako je vodio utakmice kao da nije bio prisutan.

herkules
Hall of Fame
Hall of Fame

Srle8 wrote:Ovaj je vec bio u mislima sa Virtusom, kako je vodio utakmice kao da nije bio prisutan.

Ako je i od tebe, previse je eusa_doh

Sigurno da je imao zelju da ode sa zlatom ili bar medaljom.
Al jbg

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: FKS, Pep Guardiola

Postby Peppermint Park Ranger » 14 Sep 2019

Nothingman wrote:
Peppermint Park Ranger wrote:Vašu reprezentaciju da je vodio Menso Bajramović uzela bi par medalja.

Nasa reprezentacija je pre dolaska Djordjevica za 11 godina uzela samo jednu medalju. Stvarno je bespotrebno pisati ovakve komentare jer nemaju uporiste u stvarnosti.

Zato sto u tom periodu nije bila ni približno toliko jaka igrački. Mislim na periodu od Moke do početka Saletovog mandata. Saletov mandat se poklopio sa eksplozijom nekolicine vrhunskih igrača. Kad se sjetim kakve je polovnjake Duda bio primoran zvati u nedostatku boljih alternativa.
Image

herkules
Hall of Fame
Hall of Fame

Peppermint Park Ranger wrote:
Nothingman wrote:
Peppermint Park Ranger wrote:Vašu reprezentaciju da je vodio Menso Bajramović uzela bi par medalja.

Nasa reprezentacija je pre dolaska Djordjevica za 11 godina uzela samo jednu medalju. Stvarno je bespotrebno pisati ovakve komentare jer nemaju uporiste u stvarnosti.

Zato sto u tom periodu nije bila ni približno toliko jaka igrački. Mislim na periodu od Moke do početka Saletovog mandata. Saletov mandat se poklopio sa eksplozijom nekolicine vrhunskih igrača. Kad se sjetim kakve je polovnjake Duda bio primoran zvati u nedostatku boljih alternativa.

Sale je 2014. poveo 6 igraca iz domace lige i bez ijednog NBA igraca uzeo srebro na SP

LjutiKrilo
Respected Member
Respected Member
Club: CZV, Liverpool

Postby LjutiKrilo » 14 Sep 2019

čekaj, krstić je igrao tada... imao je solidno NBA sezona u nogama
Od osnivanja Crvene zvezde Ivo Andrić nije propustio nijednu utakmicu naših košarkaša na igralištu stešnjenom između drevnih kalemegdanskih zidina.

herkules
Hall of Fame
Hall of Fame

LjutiKrilo wrote:čekaj, krstić je igrao tada... imao je solidno NBA sezona u nogama

U tom trenutku nije bilo igraca koji je igrao NBA

Nesto ko sad Argentina
Ok, oni imaju 8 igraca iz ACB i Skolu koji igra u Kini

Srle8
Hall of Fame
Hall of Fame

Peppermint Park Ranger wrote:
Nothingman wrote:

To je to Icon_Fakti Igraci usli u najbolje igracke godine kada ih je celavi preuzeo. Duda je na zalost imao peh 2013 godine , jer mu je najbolji igrac propustio EP zbog povrede, ipak je izborio SP i pruzio sansu celavom da napravi uspeh koji je napravio godinu dana kasnije.

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 14 Sep 2019

Dudina selekcija iz 2013 je ratni zločin, genocid.
O tom zlom čovjeku i najgorem selektoru govore njegovi rezultati i činjenica da se posvađao sa svim igračima.

Sramota da je Sale na ovakav način ispraćen od javnosti, ne čudi me da se povukao. Kako kaže tip na B92:
Sale Đorđević sinonim za uspjeh, na kraju je dočekao da ga polupismena balavurdija proziva i pravi sprdnju. Izdržao je sve te napade junački i otišao dostojanstveno uzdignute glave. Sve najbolje u daljoj karijeri legendo!

E pravit ćemo ga od blata.
Iako imamo odličnu ekipu ja ne očekujem nikakvu žetvu medalja, a kamoli zlata.

Željko Obradović nema teorije istjerali su ga kao psa, najboljeg trenera u povijesti.

Kokoškov je jedina opcija, sve ostalo je korak unazad.

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: FKS, Pep Guardiola

Postby Peppermint Park Ranger » 15 Sep 2019

srdjan wrote:Dudina selekcija iz 2013 je ratni zločin, genocid.
O tom zlom čovjeku i najgorem selektoru govore njegovi rezultati i činjenica da se posvađao sa svim igračima.

Sramota da je Sale na ovakav način ispraćen od javnosti, ne čudi me da se povukao. Kako kaže tip na B92:
Sale Đorđević sinonim za uspjeh, na kraju je dočekao da ga polupismena balavurdija proziva i pravi sprdnju. Izdržao je sve te napade junački i otišao dostojanstveno uzdignute glave. Sve najbolje u daljoj karijeri legendo!

E pravit ćemo ga od blata.
Iako imamo odličnu ekipu ja ne očekujem nikakvu žetvu medalja, a kamoli zlata.

Željko Obradović nema teorije istjerali su ga kao psa, najboljeg trenera u povijesti.

Kokoškov je jedina opcija, sve ostalo je korak unazad.

Dudina selekcija na tom Eurobasketu je bila takva da je gotovo 90% igrača činilo roster i kod Saleta. Sale je samo imao tu sreću da mu u međuvremenu eksplodiraju još neki novi igrači, dok je Duda bio primoran voditi naprimjer objektivno slabog Nemanju Krstića u nedostatku boljih bekovskih alternativa te 2013. godine.

Uzgred rečeno, Duda je zatekao ili je bio primoran pozvati niz netalentovanih igrača kad je preuzeo reprezentaciju 2008., pa je opet i s njima uspio uzeto srebro 2009. i biti pokraden za finale SP 2010. Tu je bio balvan Kosta Perović, mentalni patuljak Tripković kojeg je na kraju morao najuriti, Tepić koji je jedino funkcionisao u krmačimom sistemu što je dokazao svojom kasnijom inostranom katerijom, osrednji Paunić, Bojan Popović, antišuter Aleksandar Rašić itd.

S takvim igračima uzeti srebro i umalo zaigrati u finalu SP kada si za konkurente imao Spaniju na svom vrhuncu, Tursku sa NBA-ovskim rosterom, Francusku sa Parkerom, Diawom i kompanijom, Ameriku sa Durantom, Roseom, Westbrookom, Iguadalom, Curryjem, Lamar Odomom... pokazatelj je trenerskog umijeća.
Image