Kosarkaska reprezentacija BiH

Sve vezano za košarku
Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: FKS, Pep Guardiola

Re: Kosarkaska reprezentacija BiH

Postby Peppermint Park Ranger » 09 Aug 2009

ditas-tz wrote:Lako je Edo pricati iz tvoje i moje perspektive. Pomisli da si klinac od 16 godina i da si dobio poziv za repku. Zamisli to uzbudjenje u glavama djece tog uzrasta i to razocarenje nakon ovog sto se desilo...Elem, moram pogledat spisak te generacije, da im sutra ne zamjerim i ne psujem ako prihvate poziv neke druge drzave.
Ovi ostali Baraći i Bogdanovići su klasični kvislinzi, njih nabijem...

potpis!
Image

ne kontam
Senior Member
Senior Member

Postby ne kontam » 10 Aug 2009

Playmaker BiH nakon susreta sa Belgijom

Jovanović: Možemo otići na EP

Sa deset poena, nekoliko "ludih" asistencija i trojki, Zlatko Jovanović je večeras u pobjedi protiv Belgije bio jedan od boljih u redovima bh. košarkaške reprezentacije.

Odmah nakon kraja utakmice, Jovanović je u izjavi za SportSport.ba izrazio zadovoljstvo onim što su on i njegovi saigrači večeras pokazali na parketu zeničke Arene.

„Zadovoljan sam svojom i igrom cijele ekipe. Naravno, uvijek može bolje jer smo u pojedinim trenucima susreta znali pasti u igri, što su Belgijanci znali kazniti. Ipak, pobijedili smo i to je sada najbitnije".

"Također sam zadovoljan što kao ekipa na parketu djelujemo stvarno dobro i mislim da možemo pobijediti i u naredne dvije utakmice baraža, te doći u izglednu poziciju da se borimo za to mjesto koje vodi na Evropsko prvenstvo“, rekao je od ove sezonbe novi organizator igre sarajevske Bosne.

Uglavnom se ne slazem sa ovom izjavom Jovanovica - nit djelujemo dobro kao ekipa nit cemo se plasirat na eurobasket. Ali htjeo sam da kazem da mi se cini da u ove dvije utakmice reprezentacija igra bolje kada je u igri Jovanovic nego kada igra Gordic. Mislim slazem se da je rizicno stavit Jovanovica kao prvog playmakera - jer on ima tendenciju da pocne da frlja trice i kad treba i kad ne treba i da sam zavrsava sve akcije - ali po ovom sto sam vidio u ova dva meca - bolji je od Gordica.

nerminh74
Respected Member
Respected Member

Postby nerminh74 » 26 Sep 2009

neko je pomenuo da bi Aco Petrovic (drazenov brat, ne trener CZ) mogao da bude novi selektor BiH, ali jos nisam nasao sluzbeno saopstenje za ovo
EL
1979
Yu NC
1978, 1980, 1983
Yu Cup
1978, 1984
B&H NC
1999, 2005, '06, '08
B&H Cup
2005, '09, '10
Image

nerminh74
Respected Member
Respected Member

Postby nerminh74 » 26 Sep 2009

EL
1979
Yu NC
1978, 1980, 1983
Yu Cup
1978, 1984
B&H NC
1999, 2005, '06, '08
B&H Cup
2005, '09, '10
Image

ne kontam
Senior Member
Senior Member

Postby ne kontam » 28 Sep 2009

Pa ako ostane Menso ne gine nam B divizija, tako da je krajnje vrijeme da se nesto promjeni.

Aco Petrović na čelu košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine?

Aco Petrović bi početkom listopada mogao preuzeti košarkašku reprezentaciju BiH, čime bi, nakon Ćire Blaževića, postao drugi hrvatski izbornik na čelu neke BiH selekcije.

- Ćiro je dao ‘zeleno svjetlo’, prema tome nema nikakvih prepreka... - kaže Aco ‘u otvaranju’, i nastavlja ozbiljnije:

- Jedna grupa košarkaških djelatnika iz BiH zainteresirana je za takvu soluciju, i kontaktirala me. Nisu to još službeni kontakti, čeka se izvješće aktualnog izbornika Bajramovića da njihov Savez krene u daljnju akciju. Početkom listopada znat ću radi li se o službenom stavu.

‘Određeni interes’ druge strane postoji, ali postoji i interes s ove strane...

- Kad bih uspio dobiti jamstva, ili barem naznake, da će se okupiti najbolja moguća reprezentacija BiH, bio bih jako zainteresiran za posao izbornika. To bi bila vrhunska reprezentacija...

Ne treba pretjerivati!

- Kad kažem ‘vrhunska’, govorim o odlasku na Eurobasket, i prolasku prvog kruga natjecanja. Redovito imaju dosta otkaza, a kad bi se svi okupili - to bi bio realan domet. Počnimo od Teletovića, jednog od najboljih mladih igrača Europe, nastavimo s Domercantom, Kenanom Bajramovićem, Kikanovićem, organizatorom Budućnosti Gordićem, sa svim igračima na okupu BiH je respektabilna reprezentacija - dodao je Petrović.

(sportske novosti)

Ako nista optimizma mu ne nedostaje tooth

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Peppermint Park Ranger » 03 Oct 2009

ACO PETROVIĆ NEĆE BITI SELEKTOR BIH
Piše: M. Dautbegović
Petak, 02.10.09. 11:09.

Aco Petrović, po svemu sudeći, neće biti novi selektor košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine, kako su to javili pojedini mediji.
U hrvatskim se medijima pojavila informacija kako će nekadašnji selektor Hrvatske Aco Petrović preuzeti selektorsko mjesto reprezentacije Bosne i Hercegovine od Mensura Bajramovića. U Košarkaškom savezu BiH, međutim, demantuju ove navode.

"Lično veoma cijenim Acu Petrovića, za kojeg smatram da je vrhunski stručnjak, ali moram reći da on u ovom trenutku nije opcija za mjesto selektora Bosne i Hercegovine. Mi još uvijek nismo riješili status Mensura Bajramovića, nismo još ni raspravljali o njegovom statusu", kaže za SportSport.ba član Predsjedništva KSBiH Mirsad Đonlagić.

Kako se onda u cijeloj priči našlo ime Ace Petrovića?

"To je inicijativa neovlaštenih osoba iz Sarajeva. Ljudi koji su pokrenuli tu priču mogu dovesti samog Petrovića u veoma nezgodnu poziciju", kaže Đonlagić.

O kome se radi, ko je kontaktirao Petrovića?

"Ne bih govorio sada o imenima. Samo bih naglasio da će na sjedinici Predsjeništva biti odlučeno hoće li se prihvatiti ili ne izvještaj selektora BiH Mensura Bajramovića, te će se nakon toga definitivno znati o poziciji novog (starog) selektora", dodao je Đonlagić.

Kada će se održati sjednica Predsjedništva KSBiH?

"Još uvijek ne znamo tačan termin. Pojedini članovi imaju obaveza i imamo mali problem oko usaglašavanja termina sjednice".
Image

albiongate
Member
Member

Postby albiongate » 04 Oct 2009

Kad je vec FIBA dozvolila Evtimovu da igra za Bugarsku (EP 2009) iako je on vec ranije nastupao za Francusku (EP 2001), mislim da KSBIH ima pravo da zatrazi istupnice od "maticnih" saveza za Mahalbasica, Preldzica i Sarajliju.
When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him.
Say yes to Albion

nerminh74
Respected Member
Respected Member

Postby nerminh74 » 04 Oct 2009

albiongate wrote:Kad je vec FIBA dozvolila Evtimovu da igra za Bugarsku (EP 2009) iako je on vec ranije nastupao za Francusku (EP 2001), mislim da KSBIH ima pravo da zatrazi istupnice od "maticnih" saveza za Mahalbasica, Preldzica i Sarajliju.

za preldzica bi trebali lagano ipak je rodzeni bosanac koji je u Slo otisao sa 17 god i tamo ostao 2,5 god. dok su sarajlija i mahalbasic rodzeni u slo i ako mahalbasic igra za austriu
EL
1979
Yu NC
1978, 1980, 1983
Yu Cup
1978, 1984
B&H NC
1999, 2005, '06, '08
B&H Cup
2005, '09, '10
Image

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Peppermint Park Ranger » 07 Oct 2009

nerminh74 wrote:
albiongate wrote:Kad je vec FIBA dozvolila Evtimovu da igra za Bugarsku (EP 2009) iako je on vec ranije nastupao za Francusku (EP 2001), mislim da KSBIH ima pravo da zatrazi istupnice od "maticnih" saveza za Mahalbasica, Preldzica i Sarajliju.

za preldzica bi trebali lagano ipak je rodzeni bosanac koji je u Slo otisao sa 17 god i tamo ostao 2,5 god. dok su sarajlija i mahalbasic rodzeni u slo i ako mahalbasic igra za austriu

kod FIBE se ne zna ko pije a ko placa tumbleweed
Image

eLIMINATOR
Senior Member
Senior Member
Club: Union Olimpija

Postby eLIMINATOR » 01 Dec 2009

Francuska je dala dozvoljenje (Bugari su zaprosili za oba Evtimova - Iliana (1983) i Vasca (1977), a dobili su samo dozvoljenje da igra Vasco za Bugarsko jer smatraju da Ilian može da se razvije u igraća kojeg bi mogli da koristiju u budućnosti) ali ja ti mogu da kažem (razgovarao sam sa nekima ljudima iz košarkarskog saveza Slovenije) da Slovenija je odlućila da neče nikad dozvoliti ni jednom igraću, da promjeni takoimenovano košarkarsko državljanstvu.

Livnjak
Retired Admin
Retired Admin
Club: KK Livno

Postby Livnjak » 04 Dec 2009

http://www.cbssports.com/collegebasketb ... son/yearly

15. strijelac NCAA, Adnan Hodzic, a po postotku suta je takodjer 15. u cijeloj diviziji!
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not.

balota wrote:Troglav > Hajduk, Hajduk = Barcelona, Troglav > Barcelona...

BosancHeros
Member
Member
Club: KK Bosna

Postby BosancHeros » 01 Jan 2010

Da li je ikad utvrdjen status Mensura Bajramovica? Je li on jos uvijek selektor ili nije? Kad ce se to znati? Toliko pljujemo po N/FSBiH, a ljudi prvo nadjose Ciru, pa evo sad Papeta. Sta je sa KSBiH? Sta se ceka?

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Peppermint Park Ranger » 08 Jan 2010

BIH U TREĆOJ JAKOSNOJ GRUPI
Piše: M. Dautbegović
Petak, 08.01.10. 14:38.

Prilikom žrijeba kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje će se 2011. godine održati u Litvaniji, košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine naći će se u trećoj jakosnoj grupi.
Zajedno sa izabranicima selektora Mensura Bajramovića našle su se još Finska i Belgija. U prvom šeširu su selekcije Makedonije, Poljske i Latvije, drugi šešir čine Velika Britanije, Bugarska i Izrael, Portugal, Mađarska i Italija su u četvrtom šeširu, a u posljednjem petom nalaze se selekcije Crne Gore, Gruzije i Ukrajine.

Žrijeb kvalifikacija za odlazak na smotru najboljih evropskih selekcija održaće se 16. januara u Njemačkoj, a žrijeb će nam dati tri grupe, od po pet ekipa. Iz svake grupe direktan plasman na EP izboriće prvoplasirane ekipe, te dvije najbolje drugoplasirane, dok će ostale reprezentacije igrati baraž.

Prve utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2011. godine odigraće se u avgustu ove godine.
Image

nerminh74
Respected Member
Respected Member

Postby nerminh74 » 09 Jan 2010

Nama kakva god grupa bude bila, ako stvari budu poslozene ko zadnja dva okupljanja, opet nam se baraz smijesi, samo ce ovaj put biti za opstanak u A diviziji

ukratko
nihade jebo te menso
EL
1979
Yu NC
1978, 1980, 1983
Yu Cup
1978, 1984
B&H NC
1999, 2005, '06, '08
B&H Cup
2005, '09, '10