NBA

Sve vezano za košarku
LjutiKrilo
Respected Member
Respected Member
Club: CZV, Liverpool

Re: NBA

Postby LjutiKrilo » 16 May 2018

pa videcemo.... ali kapiram da ce vlade od kingsa da napravi ex-yu ekipu kad-tad

bilo je prica da bi hteo hezonju...

ne znam koliko kingsima je potreban SF kao doncic... mada ako bude dostupan - uzimaj
Od osnivanja Crvene zvezde Ivo Andrić nije propustio nijednu utakmicu naših košarkaša na igralištu stešnjenom između drevnih kalemegdanskih zidina.

herkules
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby herkules » 16 May 2018

Evo kolega koji prati NBA kaze da Sansi uzimaju Ejtona 100%

Ako se to desi, Divac nece propustiti priliku da uzme Luku, iako im je potrebniji igrac na 4/5
2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 16 May 2018

herkules wrote:Evo kolega koji prati NBA kaze da Sansi uzimaju Ejtona 100%

Ako se to desi, Divac nece propustiti priliku da uzme Luku, iako im je potrebniji igrac na 4/5

to je realnije.
fudbal je na ulici, kamen je stativa...

Gavri
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Gavri » 16 May 2018

LjutiKrilo wrote:pa videcemo.... ali kapiram da ce vlade od kingsa da napravi ex-yu ekipu kad-tad

bilo je prica da bi hteo hezonju...

ne znam koliko kingsima je potreban SF kao doncic... mada ako bude dostupan - uzimaj

Ne bi me iznenadilo da dovedu Bjelicu ovo leto.

Svi pricaju da ce Ejton biti broj 1 pik, mada Doncic moze i pleja u Sansima da igra. Sad koliko treba Sakramentu Doncic s obzirom da su prepunjenji na bekovskim pozicijama vec imaju na pleju Foksa, a na sg Bogdana i Badi Hida. Sad sta ga znam za NBA sandarde Doncic je malo nizak za SF poziciju.

A Kokoskov ce se pitati vise od Krstajica (jbg ovaj se ne pita bas nista , a i nema pojma) ali ne mnogo, sve ce to da odluci GM Sansa.

Imam utisak da ovi iz Sakramenta navijaju da Doncic bude prvi pik, jer njima realno treba dobar PF/C.Cak im je potrebniji Bagley III koji je isto zver.

Image

turbofolk
Senior Member
Senior Member
Club: FKS,MU,LAL.

Postby turbofolk » 16 May 2018

Ayton ide u Sunse vjerovatno. Samo, Bender je tu, kako uklopiti njih dvojicu? Iako je Bender bio na 4. manje vise. Centar im je Chandler, veteran koji ima 35 godina i sljedece ljeto je FA. Da li da grade tim oko Bookera ili Aytona ?

Doncic ako ode u Kingse, zajebat ce se. To je toliko smotana i glupo vodjena fransiza - nije Divac jedini kriv, svi su nekako kolektivno zavijeni u crno. Svakako bi bio zvijezda

Sunsi za njega idealno. Sigurno bi Kokoskov volio Doncica u timu.

A uvijek ima i Atlanta. Mislim da bi se tu uklopio sasvim savrseno.

LjutiKrilo
Respected Member
Respected Member

ja verujem da bi divac mogao da napravi dobru pricu u kingsima...

nije lose odradio prosli draft, foks je pokazao da ima potencijala, dzastin dzekson, sta znam, nije bilo negativnih opisa, jedino ovaj treci kojeg je birao u prvoj rundi, harry giles nije igrao celu sezonu zbog povrede. mada mu je bogdanovic bio najbolji potez.
ako sad zabode neku PF/C zver sa drugog mesta imace kostur tima mladih igraca i samo treba cekati za sazru.

ako zabode doncica imace vrhunsku spoljnu liniju sa gomilom asistencija u dzepu. ali visoki igraci su za sada uglavnom mediokriteti...

mislim da je ideja da se napravi isti onaj sakramento kakav je bio sa divcem, veberom, bibijem, kristijem... passing game, dobri suteri za 3, dobra timska hemija... i bogdanovica tu vidim kao vezivno tkivo
Od osnivanja Crvene zvezde Ivo Andrić nije propustio nijednu utakmicu naših košarkaša na igralištu stešnjenom između drevnih kalemegdanskih zidina.

Gavri
Hall of Fame
Hall of Fame

Dzastin Dzekson je imao vise losu nego solidnu sezonu, treba samo pogledati njegov procenta suta.Nista nije pokazao u svojoj ruki sezoni osim na par utakmica. Na njemu su omanuli. Na primer da su uzeli Kuzmu umesto njega gde bi im kraj sad bio. Takodje je tezak zajeb bio i draftovanje Papajanisa.
Image

herkules
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby herkules » 16 May 2018

Slazem se za Papajanisa...pokupili su ga kao 13. pika i pred kraj ove sezone ga otpustili eusa_doh
2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014

Gavri
Hall of Fame
Hall of Fame

Ne znam ko je kriv za to Drobnjak koji im je glavni skaut za ovaj deo Evrope, Stojakovic posto je ovaj i z Paoka, ali na kraju Divac ga je draftovao. Ako su vec tada hteli centra bolje da su Zubca uzeli ili Zizica.
Image

turbofolk
Senior Member
Senior Member
Club: FKS,MU,LAL.

Postby turbofolk » 16 May 2018

Donovan Micel. Icon_Fakti

MihaOL
Senior Member
Senior Member

Postby MihaOL » 16 May 2018

Iskreno nemam pojma, ko je dobar i ima perspektive i ko je truba, ali za Dončića bi Kokoškov jednostavno trebao biti pun pogodak. Nažalost sve izjave koje sam dosad pročitao pričaju o tome, da oni žele Aytona.

Štete, lepo bi bilo imati jednog prvog picka.

Sacramento mi se zbog Divca isto ne čini slabim rješenjem. Bitno je, da ga odabere neki, koji če raditi na tome, da Dončić igra od samog početka i ima poverenje u njega.
MKD wrote:Pratim sport eve 25 godina ali nikad nema da razumem sport.

Kreator
Senior Member
Senior Member

Postby Kreator » 16 May 2018

Ginobili će igrati i naredne sezone. Navijači se opraštali od njega na kraju serije protiv Warriorsa c017

LjutiKrilo
Respected Member
Respected Member

dončić u kingsima ne može da propadne, ako dođe u ekipu koja ima toliko ex-yu ljudi...
pitajte turkoglua koliko su mu divac i Stojaković značili kada je tek došao u kingse.

Picek
Respected Member
Respected Member

Postby Picek » 17 May 2018

LjutiKrilo wrote:ja verujem da bi divac mogao da napravi dobru pricu u kingsima...

nije lose odradio prosli draft, foks je pokazao da ima potencijala, dzastin dzekson, sta znam, nije bilo negativnih opisa, jedino ovaj treci kojeg je birao u prvoj rundi, harry giles nije igrao celu sezonu zbog povrede. mada mu je bogdanovic bio najbolji potez.
ako sad zabode neku PF/C zver sa drugog mesta imace kostur tima mladih igraca i samo treba cekati za sazru.

je, odličan posao radi Divac. birao je Papagiannisa kao 13-og i onda ga otpustio ove godine.

Kreator wrote:Ginobili će igrati i naredne sezone. Navijači se opraštali od njega na kraju serije protiv Warriorsa c017

i prošle sezone su se u zadnjoj opraštali od njega pa je ostao.
pola će ih poumirati prije nego Manu odustane od košarke.
sa 41-om godinom u NBA ip2
Nole: No drugs, no party. Icon_Fakti
OTPOR samopostavljenima jer njihovo nije kraljevstvo forumaško.

Kreator
Senior Member
Senior Member

Postby Kreator » 17 May 2018

Teletović c017

“Meni se neke stvari ne sviđaju u NBA, ili zarađuješ top ili ništa. Recimo, Dario Šarić, da je slobodan agent on bi sada mogao potpisati ugovor od nekih 80, 90 miliona dolara, ali kada si draftovan ti si limitiran.”

“Draft je malo zeznut, ako nisi među 10. Izađeš na draft i budeš recimo draftovan 17. ili 20, ti znači imaš garantovano, dvije godine i mogućnost da tim garantuje četiri. Ja bih najviše volio kada dođe neki mladi igrač na draft da mu objasnim koje su sve njegove dužnosti prema državi, prema NBA, prema agentu, to su ogromni troškovi…”

“U 80 posto slučajeva, mladom igraču više se isplati da igra u Evropi nego u NBA. Ako nisi draftovan među 10. Jer oni tebe draftuju, 17. recimo, ti dođeš, kažu ti roster je pun, malo je mjesta… Ti ako si pametan, odmah kažeš ostajem u Evropi, igraš dvije, tri, četiri godine i onda kada ideš u NBA, a većinom ove druge ekipe traže obeštećenje, ti dolaziš da igraš na nekom minimalcu. Jer, zarađuješ 1,5 do 2 miliona dolara. Od toga 48 posto ide na takse, 300.000 dolara ode na eskru, 25.000 dolara novajlije imuju dužnost da plate NBA-u određene stvari, na penziono ode oko 17,500 dolara. E, da vam sad još dodam neke stvari i troškove koji idu, ti se vratiš otamo kući “glić ko tić”. Moj savjet, u NBA, ako ti neko ne da pare, nemoj ni ići.”

Return to “Košarka”