Former SFRJ 2014

O svemu i svačemu (osim o politici)
Mico_Dusanovic
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Blue is the colour!

Re: Former SFRJ 2014

Postby Mico_Dusanovic » 02 Aug 2019

predsezona je podbacila, najgora u zadnjih 10-15 godina sigurno... ali zato ovo od 15.7. pa nadalje, nije puno puta bilo jače kako mi se čini...

negdje si napisao, 'da sam ja ministar turizma, ja bi štošta napravio'... ajde daj par primjera, baš me zanima ows

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 02 Aug 2019

srdjan wrote:
Edo wrote:Sinoć sam bio na stradunu.
U jednom kafiću smo popili 2 piva i 2 kafe. Pivo jedno 55 kuna a kafa 28. Ukupan iznos 166, i sve je to ok, no kada mi je došao račun stoji ukupan iznos sa popustom 114 kuna, nisam skuzio zašto smo dobili popust.

Kontam postoje samo 2 opcije.

1. Bilo je između 7 i 8, možda je jeftinije prije 8. No nigdje nisam vidio reklamu?

2. Za domaće postoje druge cijene a pošto smo mi uredno naručili po naški, valjda smo upali pod "domaće".

Kako je brate 55 kuna za pivo OK?
Pa toliko je možda jedino u Danskoj pivo.
U fakin Nizozemskoj je 5 eura dakle 35 kuna.

Što se tiče sezone ona je svakako mnogo slabija.
Naravno da je sad sve puno.
Od 15.7.-20.8. bi bilo puno pa da rat opet počne c017
Ali predsezona je podbacila.

Kažem ok, jer sam bio spreman na to da je skupo. Non stop čitam kako su cijene astronomske, ja sam realno ocekivao skuplje

55 do 65 kuna Pivo je u Danskoj ali specijalna bolja piva.

Ova obična piva Heinrken, Carlsberg su 35 - 45.

Ovo što su meni sipali na stradunu je Pan toceni, što je obično pivo.

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: FKS, Pep Guardiola

Postby Peppermint Park Ranger » 02 Aug 2019

Mico_Dusanovic wrote:predsezona je podbacila, najgora u zadnjih 10-15 godina sigurno... ali zato ovo od 15.7. pa nadalje, nije puno puta bilo jače kako mi se čini...

negdje si napisao, 'da sam ja ministar turizma, ja bi štošta napravio'... ajde daj par primjera, baš me zanima ows

Smanjio namete za turizam kako bi se cijene oborile i zabranio izdrkavanje poput naplaćivanja hlada, stijena isl pizdarija tako sto bi javne površine direktno preuzele lokalne zajednice umjesto sto se daju koncesije kojekakvim privatničkim fukarama. Uz to, vertikalno bih intergrisao turističku zajednicu kako bi mogla držati sve na oku te bi uveo specijalne namete za one lokalne zajednice čiji se stanovnici iživljavaju kojekakvim idiotizmima poput naplaćivanja daljinskog. Pa nek se lokalna zajedica bakce sa stokom i jebe ih dozvolama kad već divljaju. Uz to, uveo bih kategorizaciju smještajnih kapaciteta uz kvote i maksimalne cjenovnike kao sto adovokatske komore rade. Ne možeš tražiti 100 eura za dan u nekoj buvari u kojoj su pločice zadnji put promijenjene dok je Broz još uvijek lovio slonove i tigrove po nesvrstanim zemljama. Uz to bih liberalizivao tržište za sve ulagače. Ako neko ima super ideju za festival, party, hostel, hotel, noćni klub, samoposlugu, bilo sta - omogućio bih mu ulaganje bez nameta taman dolazio iz Tunguzije. Najbolje koncepte bih pomagao subvencijama. Oformio bih zasebnu turističku policiju kao sto je slučaj u Grčkoj koja bi držala na oku dalmatinske skorojevice koji bi da se obogate bez lopate Itd.
Image

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby kockarinho » 02 Aug 2019

Edo, jesi mozda bio u Valamaru u Dubrovniku ili negde drugo?

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 02 Aug 2019

kockarinho wrote:Edo, jesi mozda bio u Valamaru u Dubrovniku ili negde drugo?

Čim se uđe na stradun sa morske strane, prvi bar s lijeve strane.

Mico_Dusanovic
Hall of Fame
Hall of Fame

Peppermint Park Ranger wrote:
Mico_Dusanovic wrote:predsezona je podbacila, najgora u zadnjih 10-15 godina sigurno... ali zato ovo od 15.7. pa nadalje, nije puno puta bilo jače kako mi se čini...

Smanjio namete za turizam kako bi se cijene oborile i zabranio izdrkavanje poput naplaćivanja hlada, stijena isl pizdarija tako sto bi javne površine direktno preuzele lokalne zajednice umjesto sto se daju koncesije kojekakvim privatničkim fukarama. Uz to, vertikalno bih intergrisao turističku zajednicu kako bi mogla držati sve na oku te bi uveo specijalne namete za one lokalne zajednice čiji se stanovnici iživljavaju kojekakvim idiotizmima poput naplaćivanja daljinskog. Pa nek se lokalna zajedica bakce sa stokom i jebe ih dozvolama kad već divljaju. Uz to, uveo bih kategorizaciju smještajnih kapaciteta uz kvote i maksimalne cjenovnike kao sto adovokatske komore rade. Ne možeš tražiti 100 eura za dan u nekoj buvari u kojoj su pločice zadnji put promijenjene dok je Broz još uvijek lovio slonove i tigrove po nesvrstanim zemljama. Uz to bih liberalizivao tržište za sve ulagače. Ako neko ima super ideju za festival, party, hostel, hotel, noćni klub, samoposlugu, bilo sta - omogućio bih mu ulaganje bez nameta taman dolazio iz Tunguzije. Najbolje koncepte bih pomagao subvencijama. Oformio bih zasebnu turističku policiju kao sto je slučaj u Grčkoj koja bi držala na oku dalmatinske skorojevice koji bi da se obogate bez lopate Itd.

bwhaha rofl happy0064 ... pa ovo je Khmer rougue deluxe edition Volume 1000...

haha, ovo je toliko pogrešno da ne znam odakle da krenem... al iza tog tvog projekta bi trebalo stajati najmanje 50k uhljeba, što na terenu, što u agencijama, što u lokalnoj zajednici, i onda ti još sa svima njima pokrij cijelu obale i otoke, još sam malo i rekao 50 tisuća... i opet bi se svi oni plaćali iz nameta i poreza c017 ... i kao da to sve nije dovoljno, još si spomenuo subvencije, hihi, opet pojačaj poreze, mi (država) ćemo da im dijelimo novce, mi (država) znamo bolje od privatnika... i onda uz još to, uz to Marxovo viđenje turizma si uspio ugurati i pojam 'nužne liberalizacije tržišta'... hihi... c017 ...prešao si igricu PPR ip2 kkkk

e moj ppr, ostavio sam te kao crvenog kmera koji se budi i spoznaje istinu, a sada sam našao crvenu kmerčugu sa tetoviranim srpom i čekićem sred ćelenke...

Piva od 55kn na Stradunu je posve u redu, nije to birtija pokraj benzinske u Čazmi... odnosno ne kažem ja da je ok, nego tržište kaže da je 55kn dobra cijena, kada im ljudi prestanu dolazit jer je poreskupo, smanjit će cijenu na 45kn, kada opet prestanu dolazit, smanjit će na 35... simple as that.
Osim toga, i tu svatko ima izbor, nitko nikog ne tjera... odi uličicu dalje od Straduna, 4 minuta hoda, i platit ćeš pivu 16kn...

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 02 Aug 2019

moje ovoljetno iskustvo Na Murteru, gdje je hrpa Engleza, valjda ih bude oko 20.000 i fakat mogu derat, ali srećom pa to ne rade

kugla sladoleda 7 kuna
kolač 8-15 kuna jbt jeftinije nego u ZG
ručak u prosječnom restoranu 7 eura cevapi, lignje, pizza.. 10 eura prosjek riba, 15+ bolja riba
Pivo 2 - 2,5 eura
Trgovine 10% skuplje nego ZG

Znaci nisam vidio puno skupih stvari
Osim što nigdje nema Free parking, ali baš nigdje i onda moraš uzet nekakvu vinjetu za 300 kuna jer je inače 7 kuna sat.. pa s tom vinjetom možeš gdje hoćeš osim na plaže..
i ulaz na plažu, na nekima te baš uvijek uzmu mamu im j.. ili je 10 kuna upad ili je 40 kuna parking eusa_doh
naravno, ima i puno besplatnih, ali na njima nema toliko resorana i popratnih sadrzaja

puni su, jaka im je sezona
i puno gostiju iz Srbije imaju, možda baš zato jer su skužili da ne deru

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: FKS, Pep Guardiola

Postby Peppermint Park Ranger » 02 Aug 2019

lone_ranger
Image

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 02 Aug 2019

Edo wrote:
kockarinho wrote:Edo, jesi mozda bio u Valamaru u Dubrovniku ili negde drugo?

Čim se uđe na stradun sa morske strane, prvi bar s lijeve strane.

La Bodega

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 02 Aug 2019

Najveća krađa je ipak na bankovnim automatima. To nisam prije primjetio niti mislim da je bilo.
To je doduše uredno uvedeno i u BiH. Icon_povraca

Dizao sam 1000 maraka na automatu i izračunao sam da bi na transakciji zijanio 45 maraka lol
Uzimaju na 2 načina. Provizija 8 maraka c017
Ako izaberes transakcija da se izvrši po valuti zemlje odakle je kartica (to je uvijek default!) Oderu te na užasan kurs.

Moja punica je 2 puta tako gubila lovu pri dizanju na automatu. Postoje automati koji ne uzimaju provizije pa sam takav našao. Cuj 8 maraka za 2 sekunde lol nigdje se ne uzima provizija na automatu.

Zlatno pravilo u koju god državu putuješ je da izaberes transakciju u lokalnoj valuti, tada će banka gdje si digao pare poslati tvojoj banci koliko si digao u lokalnoj valuti pa će tvoja banka napraviti obračun po normalnom kursu.

Sinoć je jedan Englez ovdje u hotelu izračunao da su ga klepili 200 kuna na automatu prilikom dizanja 1000. lol

Iste stvari sam primjetio u Italiji, Spanije, Češkoj, Austriji, Francuskoj i Njemačkoj osim što oni ne uzimaju proviziju ali te oderu na kurs ako ne izaberes transakciju u lokalnoj valuti.

Mico_Dusanovic
Hall of Fame
Hall of Fame

Platio si 4.5% provizije, to nije strašno... 2% do 3% su najčešće provizije koje se kod nas plaćaju na bankomatima (PBZ, Zaba, Sberbank, Erste itd)... Englez je sigurno dizao lovu na Euronet bankomatu, to je svjetska firma, kao Mcdonalds, oni imaju proviziju od čak 15%...

Mi smo bili na otoku blizu Kornata bez ijednog jedinog stanovnika, na otoku je samo jedan restoran, i što je najjače, imaju ATM mašinu, naravno, Euronetovu, to je ta što udara 15%... pa ti biraj, hoćeš dić, ili ćeš ić do Biograda...

sirokibrig
Web Admin
Web Admin

Postby sirokibrig » 02 Aug 2019

Dubrovnik je prenapučen i doslovno se nema gdje parkirati auto. Uz to bio je razvikan, a još otkako je Game of Thrones razvikaniji je 10 puta. Dakle ako želiš piti piće u King's Landingu u samom centru onda je normalno da i platiš. Problem su vukojebine gdje se naplaćuje nerezonski. No to je sve opet ponuda i potražnja. Dok bude ljudi bit će i cijena. To je tako. Inače sad da je preskupo svugdje nije, imaš ti sasvim normalnih restorana sa super cijenama i odličnom uslugom. Recimo plaža gdje se često kupam na početku Promajne im restoran na samoj plaži. Točno pivo pola litre 15 kuna (2 eura), orada da žara 65 kn (manje od 9), veliki ćevapi 40 kuna (5eura) itd...uglavnom ako nemaš love ne idi u Dubrovnik,na Hvar i Zrće, to je opće poznato

Mico_Dusanovic
Hall of Fame
Hall of Fame

-Hans- wrote:moje ovoljetno iskustvo Na Murteru, gdje je hrpa Engleza, valjda ih bude oko 20.000 i fakat mogu derat, ali srećom pa to ne rade

kugla sladoleda 7 kuna
kolač 8-15 kuna jbt jeftinije nego u ZG
ručak u prosječnom restoranu 7 eura cevapi, lignje, pizza.. 10 eura prosjek riba, 15+ bolja riba
Pivo 2 - 2,5 eura
Trgovine 10% skuplje nego ZG

Znaci nisam vidio puno skupih stvari
Osim što nigdje nema Free parking, ali baš nigdje i onda moraš uzet nekakvu vinjetu za 300 kuna jer je inače 7 kuna sat.. pa s tom vinjetom možeš gdje hoćeš osim na plaže..
i ulaz na plažu, na nekima te baš uvijek uzmu mamu im j.. ili je 10 kuna upad ili je 40 kuna parking eusa_doh
naravno, ima i puno besplatnih, ali na njima nema toliko resorana i popratnih sadrzaja

puni su, jaka im je sezona
i puno gostiju iz Srbije imaju, možda baš zato jer su skužili da ne deru

Činjenica je da ima puno dobrih i jeftinijih mjesta... nije sve tako sivo kao što se prikazuje... Primjerice, bio sam za vikend u Novom Vinodolskom, mjesto krcato, čovjek na čovjeku, a restoran tik uz plažu koji gleda na onaj otočić, pogled fenomenalan, a platiš ćevape, pljeskavicu i lignje od 40 do 50kn... i to baš porcijetine da se najedeš... a mislim da su papaline samo 35kn, velika piva 16kn...

al i dalje stoji da smještaj platiš više, treba i to uračunat... no to je kako smo rekli zakon ponude i potražnje... siguran sam da će 70% iznajmljivača sljedeće godine do 15.7. smanjit cijenu...

Od svega što je PPR nabrojao, jednu stvar treba napravit, a to je smanjit porez sa 25 na 13% na hranu i piće, a to su i napravili... ostali nameti kod nas u turizmu su iznimno niski...

Mico_Dusanovic
Hall of Fame
Hall of Fame

sirokibrig wrote:uglavnom ako nemaš love ne idi u Dubrovnik,na Hvar i Zrće, to je opće poznato

baš tako... Icon_Fakti

gledaš u crkvu Svetog Vlahe, Stradun, zidine, svakih 10 minuta pokraj tebe prošeće neki Bill Gates ili Modrić... koliko bi trebalo to koštat? najbolje da naručiš Q-pack Lowenbrau za 19kn i piješ iz boce...

balota
Respected Member
Respected Member
Club: Najbolji

Postby balota » 02 Aug 2019

sirokibrig wrote:Dubrovnik je prenapučen i doslovno se nema gdje parkirati auto. Uz to bio je razvikan, a još otkako je Game of Thrones razvikaniji je 10 puta. Dakle ako želiš piti piće u King's Landingu u samom centru onda je normalno da i platiš. Problem su vukojebine gdje se naplaćuje nerezonski. No to je sve opet ponuda i potražnja. Dok bude ljudi bit će i cijena. To je tako. Inače sad da je preskupo svugdje nije, imaš ti sasvim normalnih restorana sa super cijenama i odličnom uslugom. Recimo plaža gdje se često kupam na početku Promajne im restoran na samoj plaži. Točno pivo pola litre 15 kuna (2 eura), orada da žara 65 kn (manje od 9), veliki ćevapi 40 kuna (5eura) itd...uglavnom ako nemaš love ne idi u Dubrovnik,na Hvar i Zrće, to je opće poznato

Mislim da sam ja ipak rekorder što se tiče pive, što je i normalno jer sam domaći c017 , zadnje vrime imam praksu u nedilju rano ujutro na trčanje na Marjan a onda na nikad slađu pivu u birtiji na maloj plažici do Marjana, 10 kn pola litre i to nema veze je li budweiser ili zlatni pan c017
Nazvati „realnim“ onoga koji traži da država porezima donese novce prof. nogometu točnije „uspješnim menadžerom“, onoga čiji je poslovni model takav da mu građani ove zemlje, gosti i kladioničari daju novce, može samo netko tko mrzi hrvatski sport.