Former SFRJ 2014

O svemu i svačemu (osim o politici)
Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: FKS, Pep Guardiola

Re: Former SFRJ 2014

Postby Peppermint Park Ranger » 02 May 2019

-Hans- wrote:Istina..
Ali vidis opet su kod nas jako visoke cijene... Jer je ljudima, posebno obiteljima gust dolaziti s autom.. jednostavno nema druge logike za takve cijene

Da se razumijemo, Ja ne bih ljetovao ovdje da sam stranac... Za te pare dobijes vise drugdje ...

Najmanja je caka u autu. Hrvatska ima lijepo more i to je prvo zbog čega ljudi dolaze. Jebiga, prosječan zapadnjak voli da miješa karte. Jedne godine je u Španiji, druge u Grčkoj, treće u Hrvatskoj. Vole otkrivati nove destinacije, pa shodno tome uvijek ima klijentele. Uz to ovi imućniji ljetuju vise puta. Ja sam u Grčkoj upoznao trebe koje su bile u Hrvatskoj, pa došle u Grčku, pa su u septembru planirale na Bali. Jebiga, ima se može se. Uz to, Hrvatska fura imidž elitne party destinacije. Tu je Ultra Europe, Zrće Itd. Puno turista dolazi na konto toga. To su isti oni koji godinu poslije odu na Zakintos, a zatim na Ibizu.

Uglavnom, prolazi jer ima toliko ljudi koji putuju. Uvijek će nekome Hrvatska biti nešto novo. Plus, imate ove Ex-Yu turiste koji čine veliki dio kolača.
Image

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Postby MKD » 04 Jun 2019

Image

triumfalna kapija u bolje stanje nego ikada

izgleda smetao im ovi ozbilne sherane revolucioneri samo dok vmro bio na vlast

sada je okej, kakve uzasne neozbilne platenika su tu po svijetu

taj se treba pregaziti sa tenk prvi dan kada se javi na ulica u bila koja drzava
Image

Mico_Dusanovic
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Blue is the colour!

Postby Mico_Dusanovic » 02 Aug 2019

-Hans- wrote:Ne samo da smo najskuplji, nego imamo i najveci rast cijena

Elitna destinacija jbt lol ma stvarno moraš bit lud da iz Britanije ides u HR

Image

S druge strane, kad je bal nek je bal.. ozeni dok mozes mrgreen

bwhaha, najgori smo... greedy fuckers c017 rofl

pa jebemti život, ja sebe ne mogu zamislit da iz neke poljske, ukrajine, češke itd... krećem na put u Hr i nosim paštete, mesinu, vegetu, toaletni papir... i onda još platim taj jebeni smještaj ko da sam u penthausu na stradunu, a neki još uvijek traže 50kn za daljinski od klime rofl hahaha ...pa onda još vožnja po autoputu 50 na sat, ali i to je bolje nego da se stoji na autoputu kao što smo mi 7x stali do Zadra, pa naplatne kućice i gužva, pa granice, pa sve zajedno... alo ljudi, znam da ima mazohista, ali dok se nešto ne promijeni kod nas, do tada imate Tursku, imate Tunis, odite u resort, ponesite samo pederušu i putovnicu, tamo će vam i tabane masirat, i mahat sa palmama... i još ćete proći jeftinije nego u HR za koji morate pola kuće spakirat u thule...

zapravo ne da mi je to nezamislivo iz poljske, mađarske itd... pa to mi je odavde sve teže i teže... znam 10+ ljudi koji su ove godine išli na more izvan HR... pa to je prije bilo nevjerojatno...

kakav jebeni zimmer frei... šta smo u šezdesetima krutejebo?

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 02 Aug 2019

naplate ti i ulaz u more, parking na makadamu itd..
ima plaza i gdje je 40 kuna, ne mozes vjerovat

a sezona opet bit dobra, vec su prestali kmecat po medijima jer je opet krenuo jak val ows

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 02 Aug 2019

Neki lik je naplaćivao hlad na plaži kkkk cool0044

Mico_Dusanovic
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Blue is the colour!

Postby Mico_Dusanovic » 02 Aug 2019

al to nije sve o našem turizmu i pohlepi, ima toga još... ja sam ove godine bio 7 dana na brodu, i znao sam da nautički turizam i postoji i da je jak, ali nisam znao da iza te zimmer frei pohlepe o kojoj pričamo, postoji još jedna čitava grana grande deluxe pohlepe u kojoj su toliko bolesne cifre da to nisu jebene istine...

znači svi mi znamo taj zimmer frei turizam... ali ono kada se zavežeš brod za bovu i dođe ti lik da ti uzme 100€ jer si se privezao... bwhaha... da, da, za istu onu bovu za koju se primiš da malo odmoriš od plivanja... hihi... i onda mu mi velimo da ćemo ostat samo sat vremena, pa nam naplati SAMO 200kn... ma ima toga još hrpa... pa onda sve to pomnožite sa desecima tisuća brodova koji plove našom obalom od Umaga do Cavtata... scared0008

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 02 Aug 2019

Sinoć sam bio na stradunu.
U jednom kafiću smo popili 2 piva i 2 kafe. Pivo jedno 55 kuna a kafa 28. Ukupan iznos 166, i sve je to ok, no kada mi je došao račun stoji ukupan iznos sa popustom 114 kuna, nisam skuzio zašto smo dobili popust.

Kontam postoje samo 2 opcije.

1. Bilo je između 7 i 8, možda je jeftinije prije 8. No nigdje nisam vidio reklamu?

2. Za domaće postoje druge cijene a pošto smo mi uredno naručili po naški, valjda smo upali pod "domaće".

herkules
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby herkules » 02 Aug 2019

Mislim da je opcija 2
Drug je prije mjesec bio na Korculi u nekom restoranu...kao stize kruzer Britanaca i konobari ladno mijenjaju menije, tj. stavljaju sa vecim cijenama
zvezdo kceri UDBINA, penal je tvoja sudbina!

2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 02 Aug 2019

herkules wrote:Mislim da je opcija 2
Drug je prije mjesec bio na Korculi u nekom restoranu...kao stize kruzer Britanaca i konobari ladno mijenjaju menije, tj. stavljaju sa vecim cijenama

U meniju stajalo 55 kuna?

Na računu je stajalo
Pivo 55 kuna
Popust -18

Kafa 29
Popust -9

Ukupan iznos sa popustom 114

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby kockarinho » 02 Aug 2019

Moja devojka je radila ove godine na moru ali se vratila jer joj je dopizdilo.

Tamo gde je ona radila, kugla sladoleda 15 kn, mala kisela voda 25, mali hamburger 80 kuna itd.
Ne secam se tacno cena pa sam zaokruzio ali tu negde..

Ja je pitao pa ko dolazi tu, ko je lud platiti kuglu sladoleda 15 kn ili mali hamburger 80 kn kad 50 metara dalje
nista losiji sladoled kosta 5-6 kn a hamburger 30 kn, nje odgovor je bio, bogati stranci, neretko babe i dede i
mladji bracni parovi iz Nemacke i Austrije.
Domaci se zajebu jednom pa dodju i vise nikad c017

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Peppermint Park Ranger » 02 Aug 2019

Jebiga, valja svake godine nivo sprat sagraditi c017
Image

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Peppermint Park Ranger » 02 Aug 2019

Inače:

U Sarajevu, ali i cijeloj BiH sve je veći broj turista. Ukupan broj dolazaka turista u junu u Federaciji BiH iznosio je 211.160 što je za 37,5 posto više u odnosu na juni 2018. godine, a u odnosu na maj ove godine više je za 27,8 posto. Učešće domaćih turista bilo je 18,8 posto, a stranih turista 81,2 posto, podaci su Federalnog zavoda za statistiku.

Ukupan broj noćenja turista u junu iznosio je 398.849 što je za 36,6 posto više u odnosu na juni 2018. godine. U strukturi noćenja stranih turista najviše su ostvarili turisti iz Italije (9,6 posto), NR Kine (7,2 posto), Saudijske Arabije (6,5 posto), Hrvatske (6,4 posto), Poljske (6,1 posto) i Turske (5,6 posto).

Kod nas turizam raste li raste. Svake godine za 30% vise. C054
Image

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 02 Aug 2019

Mi smo sladoled kuglu plaćali 14 kuna cool0044

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby kockarinho » 02 Aug 2019

Edo wrote:Mi smo sladoled kuglu plaćali 14 kuna cool0044

Imali ste 50 metara dalje isti sladoled za 5-6 kuna mrgreen

Pricala mi je devojka kako su tamo kod nje derali strance, samo sto im nisu disanje naplacivali Icon_povraca
Zato su ove godine imali 20% manje gostiju nego prosle.

Mozes kako hoces ali ne i dokle hoces smil4043

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 02 Aug 2019

Edo wrote:Sinoć sam bio na stradunu.
U jednom kafiću smo popili 2 piva i 2 kafe. Pivo jedno 55 kuna a kafa 28. Ukupan iznos 166, i sve je to ok, no kada mi je došao račun stoji ukupan iznos sa popustom 114 kuna, nisam skuzio zašto smo dobili popust.

Kontam postoje samo 2 opcije.

1. Bilo je između 7 i 8, možda je jeftinije prije 8. No nigdje nisam vidio reklamu?

2. Za domaće postoje druge cijene a pošto smo mi uredno naručili po naški, valjda smo upali pod "domaće".

Kako je brate 55 kuna za pivo OK?
Pa toliko je možda jedino u Danskoj pivo.
U fakin Nizozemskoj je 5 eura dakle 35 kuna.

Što se tiče sezone ona je svakako mnogo slabija.
Naravno da je sad sve puno.
Od 15.7.-20.8. bi bilo puno pa da rat opet počne c017
Ali predsezona je podbacila.