Former SFRJ 2014

O svemu i svačemu (osim o politici)
Edo
Web Admin
Web Admin

Re: Former SFRJ 2014

Postby Edo » 02 May 2019

Ah ne bih ja bas tako rekao da stavri stoje.

Kao prvo, Svabo moze kurac za 5 sati stici do Hrvatske. Uostalom od Hamburga do Minhena kad je dobar dan ne mozes ispod 7-8 sati voznje. Mnogi moraju prespavati u hotelu, kupiti vinjete za Austriju, SLoveniju, placate tunele po Austriji, hrvatski autoput itd. Sve se to itekako nabere.

DOk iz cijele Njemacke imas Carter letove za sva moguca mjesta po Turskoj za mizernu lovu. Hoteli su napucaniji, osoblje ljubaznije. Cijela tura ispadne mnogo skuplja, jer Nijemci racunaju I troskove prevoza do Hrvatske. Sami hoteli organiziraju razne izlete, mozes I sam iznajmiti auto, biciklo ili sta vec.

poenta, hrvatska je preskupa. ja idem dole jer mi ej blizu kad sam na odmoru ali odavde nikad ne bi izabrao tu destinaciju.

Svetinja
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Svetinja » 02 May 2019

Ja sam prosle godine bio na Halkidikiju.
Za nas 4, sa doruckom, 1200 eura 8 dana. Dakle 150 eura na dan, 4*
Soba na sprat(2 sobe znaci), oko 60m2
Pivo na plazi 4.00 eura
Klopa uvece za nas 4 oko 30 eura, sa sve picem
Rucali smo na plazi, tipa gyros i izadje oko 20 eura
Sve u svemu, izadje nas oko 2.000 8 dana
Sa sve benzinom iz Srbije.
Nije Halkidiki toliko jevtin osim ako ne ides u privatan smestaj
Privatan smestaj je oko 50 eura na dan za 40m2

Ove godine idem u jebenu Paraliju. To vazi za najjevtinije u Grckoj i tamo je opsti vasar. Al sta cu, svi moji gaatoi hoce tamo
Preko bookinga sam nasao 8 dana za 964 eura, sa doruckom, familyroom

http://www.booking.com/Share-yYSPW4

Od ovoga jevtinije nema a da imas bazen, dorucak i da je blizi plaza
Ne zna se koliko će novca FMP dati Zvezdi, novi klub će igrati u "Pioniru", a trenirati u Železniku.
FMP postaje KK Crvena zvezda Beograd. Zvezda ustupa ime u vremenu trajanja reorganizacije, " rekao je novi predsednik Zvezde

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby kockarinho » 02 May 2019

Paralia, nema Srbina koji nije bio tamo c017

Ja sam kao klinac (negde pred kraj osnovne) bio tamo sa drustvom preko skole.
Otprilike, tamo je srpski sluzbeni jezik c017 Doduse, tada kada sam ja bio bilo je i dosta Poljaka.

Imali smo krs od smestaja, ne znam ni koliko je kostalo, tada roditelji placali ali je bio krs, mislim da smo bili u
najlosijem hotelu od svih hotela u tom mestu.
Ali da je bilo extra, jeste. Grci su stvarno ljubazni domacini, pogotovo kada cuju da si Srbin.

Svetinja
Hall of Fame
Hall of Fame

-Hans- wrote:Ma HR je preskupa, toa so fakti...

Ima samo jedna prednost, a to je da u Tursku ili Grcku moras avionom... Mislim, ne moras, ako ti se da jos 2 dana godišnjeg spizdit na voznju.... To je jedina prednost HR... Svabo u Munchenu sjedne u svoju mecku i za 5 sati je u Rovinju
Realno ljudi najviše vole imati svoj auto na godisnjem da mogu bauljat po svuda, a ne bit 10 dana na istoj plazi
Mozes rentat auto, ali to dosta dize cijenu

Druga prednost je sto je ovdje i dalje mirnije nego tamo.. npr u Turskoj politička sranja, u Grckoj strajkovi...

Sto se tice ostalog, ne vidim gdje smo u prednosti da bismo mogli opravdati takve cijene

Jedino sto zapadnjaci dolaze u Istru(znam kd ovih mojih ovde, Dalmacija ih ne zanima) je sto nije pretoplo. Oni ne vole 40 stepeni itd.
Vole da mogu autom da dodju...

Meni nije jasno zasto ljudi idu u Istru. Najgore letovanje ikada.
Da se razumemo, sela su lepa, narod kulturan i fin, ali plaze su katastrofa. A ja na more idem zbog pescanih plaza a da ne obucam sandale da bih dosao do plazze, kada udjem u vodu..
Ne zna se koliko će novca FMP dati Zvezdi, novi klub će igrati u "Pioniru", a trenirati u Železniku.
FMP postaje KK Crvena zvezda Beograd. Zvezda ustupa ime u vremenu trajanja reorganizacije, " rekao je novi predsednik Zvezde

Svetinja
Hall of Fame
Hall of Fame

kockarinho wrote:Paralia, nema Srbina koji nije bio tamo c017

Ja sam kao klinac (negde pred kraj osnovne) bio tamo sa drustvom preko skole.
Otprilike, tamo je srpski sluzbeni jezik c017 Doduse, tada kada sam ja bio bilo je i dosta Poljaka.

Imali smo krs od smestaja, ne znam ni koliko je kostalo, tada roditelji placali ali je bio krs, mislim da smo bili u
najlosijem hotelu od svih hotela u tom mestu.
Ali da je bilo extra, jeste. Grci su stvarno ljubazni domacini, pogotovo kada cuju da si Srbin.

Kada cuju da si Srbin i na Halkidikiju kada cuju da navijas za partizan;). Znas i sam da je to paok ostrvo. Prelepo je setati se i na svakom cosku videti paok-partizan zastave

Paralija je valjda i dalje 90% Srbi. Opet kazem, nisam srecan zbog izbora ali... svi hoce tamo...hotel lep, na plazi... pa aj sta da se radi.
Ja vise volim Hanioti i taj deo

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

Svetinja wrote:Kada cuju da si Srbin i na Halkidikiju kada cuju da navijas za partizan;). Znas i sam da je to paok ostrvo. Prelepo je setati se i na svakom cosku videti paok-partizan zastave

Paralija je valjda i dalje 90% Srbi. Opet kazem, nisam srecan zbog izbora ali... svi hoce tamo...hotel lep, na plazi... pa aj sta da se radi.

Nas trojica odemo u neku slasticarnu na sladoled, ovaj jedan drug je imao na sebi dres Zvezde.
Slasticarna je na obali, unutra su bili okaceni salovi skoro svih ili vecine grckih klubova, pretpostavili smo da je vlasnik verovatno neki
sportski fanatik.
Kad odjednom dolazi vlasnik i na cistom srpskom se poceo obracati nama, skontao dres Zvezde na drugaru.
Ukratko, njegov tata je studirao u Beogradu i on je preko tate naucio srpski.
Kada je shvatio da smo Srbi rekao je konobaru da nam donese sta god hocemo i da nista ne naplati ip2

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 02 May 2019

Ima samo jedna prednost, a to je da u Tursku ili Grcku moras avionom... Mislim, ne moras, ako ti se da jos 2 dana godišnjeg spizdit na voznju.... To je jedina prednost HR... Svabo u Munchenu sjedne u svoju mecku i za 5 sati je u Rovinju
Realno ljudi najviše vole imati svoj auto na godisnjem da mogu bauljat po svuda, a ne bit 10 dana na istoj plazi

Druga prednost je sto je ovdje i dalje mirnije nego tamo.. npr u Turskoj politička sranja, u Grckoj strajkovi...

Sto se tice ostalog, ne vidim gdje smo u prednosti da bismo mogli opravdati takve cijene

Icon_Fakti
I ta lokacija će uvijek držati naš turizam.
Dakle Slovenci i Austrijanci- njima je preblizu autom. Slično i za Talijane ovi sa sjevera autom, južni sa trajektima.
Postoji opasnost da izgubimo ove iz srednje Europe ala Poljaci, Česi, Slovaci kad jednog dana skontaju neku kombinaciju all inclusive u Turskoj ili jeftini let Ryanairom negdje. Iako u tim zemljama je tradicija ljetovanje na nasem primorju, a i stara generacija nije vična letovima. Također za roditelje s malom djecom najlakše je autom.
I to će nas uvijek držati.

Ali volio bih da ovi prepohlepni ala Zrće propadnu. Ja sam ljudi tamo 2009 plaćao malo pivo 35 kuna. Mogu misliti kako je sad. I čitam da im Sunny Beach u Bugarskoj uzima ovu klijentelu ala pijani Englezi. Njih boli kurac za more, i što je bugarska žabokrečina zvana more smeće, oni dolaze da piju, i kad vide kakve su tamo cijene. Znaci tamo je i nama prejeftino a njima mislim da je kao da su došli u neki pijani Disneyland mrgreen

Svetinja
Hall of Fame
Hall of Fame

kockarinho wrote:
Svetinja wrote:Kada cuju da si Srbin i na Halkidikiju kada cuju da navijas za partizan;). Znas i sam da je to paok ostrvo. Prelepo je setati se i na svakom cosku videti paok-partizan zastave

Nas trojica odemo u neku slasticarnu na sladoled, ovaj jedan drug je imao na sebi dres Zvezde.
Slasticarna je na obali, unutra su bili okaceni salovi skoro svih ili vecine grckih klubova, pretpostavili smo da je vlasnik verovatno neki
sportski fanatik.
Kad odjednom dolazi vlasnik i na cistom srpskom se poceo obracati nama, skontao dres Zvezde na drugaru.
Kada je shvatio da smo Srbi rekao je konobaru da nam donese sta god hocemo i da nista ne naplati ip2

Taj deo prosto obozava Srbe. Ni ja nisam verovao dok svojim ocima nisam video
Aj nek i nas neko voli

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

Svetinja wrote:
kockarinho wrote:

sportski fanatik.

Taj deo prosto obozava Srbe. Ni ja nisam verovao dok svojim ocima nisam video
Aj nek i nas neko voli

Ja tada imao dres tadasnje Jugoslavije (Mihajlovic - 11), u setnji mi se poceli javljati ljudi, samo sto nisu trazili autogram mao

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 02 May 2019

Edo wrote:Ah ne bih ja bas tako rekao da stavri stoje.

Kao prvo, Svabo moze kurac za 5 sati stici do Hrvatske. Uostalom od Hamburga do Minhena kad je dobar dan ne mozes ispod 7-8 sati voznje. Mnogi moraju prespavati u hotelu, kupiti vinjete za Austriju, SLoveniju, placate tunele po Austriji, hrvatski autoput itd. Sve se to itekako nabere.

DOk iz cijele Njemacke imas Carter letove za sva moguca mjesta po Turskoj za mizernu lovu. Hoteli su napucaniji, osoblje ljubaznije. Cijela tura ispadne mnogo skuplja, jer Nijemci racunaju I troskove prevoza do Hrvatske. Sami hoteli organiziraju razne izlete, mozes I sam iznajmiti auto, biciklo ili sta vec.

poenta, hrvatska je preskupa. ja idem dole jer mi ej blizu kad sam na odmoru ali odavde nikad ne bi izabrao tu destinaciju.

Dobro, 5-6 sati... Bubnuo sam, nisam dugo bio pa se ne sjecam.. evo ukucao Munchen u karte i kaze 5.45h do zg

Image

Nek je i 7 opet je izdrzljivo

poanta je da se moze autom relativno brzo ... Cijela ta regija Austrija, Italija sjever, Svicarska, Bavarska itd..

Sa svim se slazem sto kazes.....
Znaci ovo je jedina prednost . Ljudi vole sjesti u auto, pa stat di hoces, pojest di hoces, popisat se itd... mozes prdnut u voznji mrgreen kad dodjes imas auto i mozes bauljat ako voliš..

Ostalo stoji, preskupi smo u odnosu na njih. sjednes u avion, imas hotel, plazu, sve uključeno u cijenu, ne moras mrdnut kurcem

Edo
Web Admin
Web Admin

Postby Edo » 02 May 2019

Minhen je na dnu Njemačke ali nebitno.

Moras placat tunele, vinjete austrijske i slovenacke te
hrvatski autoput. To ne ide na mlin HR obali..

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Pa da, taj jug tj Bavarska.. i ove okolne drzave.. od tamo imamo najvise gostiju
Sve to stoji sto kazes.. ali opet ljudi vole autom...
Svabo utrpa u bemburu zenu i djecu i lagano krene dole.. ima to svoje.. Kosta, ali je ljudima komfornije

Znaci na osnovu toga mi deremo cijene, a u ponudi smo svakako losiji od npr Turske

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: FKS, Pep Guardiola

Postby Peppermint Park Ranger » 02 May 2019

Danas blizina nije vise tolika prednost. Cijeli svijet konstantno leti, imaš pun kurac lowcostova, turističke agencije imaju jeftine aranžmane koji uključuju letove. Ko gospodin sjedneš na avion i odeš na odmor.

Danas je caka u tome sto cijeli svijet putuje i ljetuje. Nema destinacije s lijepim morem, a da nema razvijen turizam. Fakticki je nemoguce da neka turisticka destinacija propadne osim ako se ne desi neka prirodna katastrofa ili rat. Samo se otkrivaju nove, dok stare rastu ili održavaju kakav takav nivo. Pogledaš onaj Egipat, konstantno neki teroristički napadi, otmice, pucevi, dodje do pada, ali nikad im turizam skroz ne propadne. Jebiga, zapadnjaci su imućni, istocnoevropljani su stali koliko toliko na noge, Azijati su sve imućniji (mislim na Kineze), Arapi se otvorili ka svijetu i putuju puno, Rusi eksplodirali u tom smislu, Latinska Amerika dobila ozbiljnu srednju klasu, Australci i Novozelandjani sve vise putuju. Jebiga, ne možeš propasti. Za svakog postoji destinacija. Uz to, avio prevoz nikad jeftiniji, nikad vise tour operatora, nikad vise ljudi koji rade od kuće ili putem neta pa shodno tome imaju vremena.
Image

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Istina..
Ali vidis opet su kod nas jako visoke cijene... Jer je ljudima, posebno obiteljima gust dolaziti s autom.. jednostavno nema druge logike za takve cijene

Da se razumijemo, Ja ne bih ljetovao ovdje da sam stranac... Za te pare dobijes vise drugdje ...

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

Peppermint Park Ranger wrote:Danas blizina nije vise tolika prednost. Cijeli svijet konstantno leti, imaš pun kurac lowcostova, turističke agencije imaju jeftine aranžmane koji uključuju letove. Ko gospodin sjedneš na avion i odeš na odmor.

Danas je caka u tome sto cijeli svijet putuje i ljetuje. Nema destinacije s lijepim morem, a da nema razvijen turizam. Fakticki je nemoguce da neka turisticka destinacija propadne osim ako se ne desi neka prirodna katastrofa ili rat. Samo se otkrivaju nove, dok stare rastu ili održavaju kakav takav nivo. Jebiga, zapadnjaci su imućni, istocnoevropljani su stali koliko toliko na noge, Azijati su sve imućniji (mislim na Kineze), Arapi se otvorili ka svijetu i putuju puno, Rusi eksplodirali u tom smislu, Latinska Amerika dobila ozbiljnu srednju klasu, Australci i Novozelandjani sve vise putuju. Jebiga, ne možeš propasti. Za svakog postoji destinacija. Uz to, avio prevoz nikad jeftiniji, nikad vise tour operatora, nikad vise ljudi koji rade od kuće ili putem neta.

Sve tacno Icon_Fakti

S tim da bih ja dodao jednu stvar.
Da se razumemo, ovo sto rade u Hrvatskoj je blago receno bezobrazno ali svaka roba ima svog kupca.
Ima ljudi koji odu na jednu destinaciju i onda je fiksiraju pa svake godine idu tamo ali ima i masa ljudi koji vole da menjaju pa
bude ono, nisam jos bio u Hrvatskoj, ajde malo i tamo.

Ali ponavljam, ovo sto rade u Hrvatskoj je bezobrazno, onemogucili su svojim drzavljanima malo odmora i zabave preko leta.