Former SFRJ 2014

O svemu i svačemu (osim o politici)
SALADIN
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: KKBOSNA

Re: Former SFRJ 2014

Postby SALADIN » 01 May 2019

-Hans- wrote:
SALADIN wrote:
-Hans- wrote:Ne samo da smo najskuplji, nego imamo i najveci rast cijena

Elitna destinacija jbt lol ma stvarno moraš bit lud da iz Britanije ides u HR

Image

S druge strane, kad je bal nek je bal.. ozeni dok mozes mrgreen

Ne znam odakle cifre, ali ne slazem se da je HR najskuplja....

Mnogo je skuplja recimo italija i Francuska....mnogo

Lista je iz engleskih novina i usporedjuju kao pristupacne destinacije... Zato nisu stavili Monte Carlo, nego Hrvatsku, Bugarsku, Tursku i Spanjolsku

Mozda je najskuplja za one sa malo kracim dzepom....to jeste, najskuplja je mozda medju "jeftinim" destinacijama.
CITY

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: FKS, Pep Guardiola

Postby Peppermint Park Ranger » 01 May 2019

Hrvatska je skuplja i od Malte i od Grčke
Image

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 01 May 2019

Ne znam za Maltu,
S Grčkom smo u par deka

Mi smo dosta iskoristili nemire u Turskoj i krizu u Grckoj pa smo dizali cijene, a ljudi su dolazili.. problem je sto mi dalje dizemo cijene, ali za sad ljudi dolaze i dalje.. ali sve ima svoju granicu

Svetinja
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Svetinja » 01 May 2019

Ostra je skuplja od halkidikij za 30%, minimum.
Ostrva su skuplja od Halkidikija a ne znam odbos dalmacija-istra
Verujem da su ostfva u Grckoj skuplja od istre a halkidiki od dalmacije
Ne zna se koliko će novca FMP dati Zvezdi, novi klub će igrati u "Pioniru", a trenirati u Železniku.
FMP postaje KK Crvena zvezda Beograd. Zvezda ustupa ime u vremenu trajanja reorganizacije, " rekao je novi predsednik Zvezde

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Peppermint Park Ranger » 01 May 2019

Svetinja wrote:Ostra je skuplja od halkidikij za 30%, minimum.

Ljetos sam bio na Rodosu koji navodno vazi za jedan od tri najskuplja Grčka otoka, pa je bio jeftiniji od jebene makarske rivijere
Image

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 01 May 2019

Pa Istra nije nesto skuplja od Dalmacije.. cijela HR obala je preskupa realno

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Peppermint Park Ranger » 02 May 2019

-Hans- wrote:Pa Istra nije nesto skuplja od Dalmacije.. cijela HR obala je preskupa realno

Obrni okreni, preskupa je za sadržaj koji nudi.

Prije dvije godine sam bio u Budvi, prepuno bilo HR turista. Zajebi more ako je preskupo za sopstvene građane.
Image

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 02 May 2019

Peppermint Park Ranger wrote:
Svetinja wrote:Ostra je skuplja od halkidikij za 30%, minimum.

Ljetos sam bio na Rodosu koji navodno vazi za jedan od tri najskuplja Grčka otoka, pa je bio jeftiniji od jebene makarske rivijere

Icon_Fakti

Rodos nije jeftin, ali nije ni preskup.
Trebaju oni vidjeti naše kafiće. U mojoj Crikvenici koja se pretvorila u babinjak u kafićima je pivo uglavnom 25-30 kuna.
To je oko 4,5 eura, cijena koju sam plaćao u NL.

Mogu si zamisliti koliko je na Zrću ili na Hvaru c017

Svetinja
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Svetinja » 02 May 2019

Na Halkidikuju je povo 4 eura u proseku. Izmedju 3.5 i 5 eura, preko dana, u kaficu
Ne zna se koliko će novca FMP dati Zvezdi, novi klub će igrati u "Pioniru", a trenirati u Železniku.
FMP postaje KK Crvena zvezda Beograd. Zvezda ustupa ime u vremenu trajanja reorganizacije, " rekao je novi predsednik Zvezde

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 02 May 2019

Svetinja wrote:Na Halkidikuju je povo 4 eura u proseku. Izmedju 3.5 i 5 eura, preko dana, u kaficu

To za istočnoevropske standarde je mnogo, za zapadnjačke mislim da je OK. Jer ako platiš 5-6 eura u nekom lupam Utrechtu, Manchesteru ili 3-4 u nekom Dusiburgu, Duseldorfu onda pretpostavljam da ti je ok platiti toliko u nekom raju na zemlji ala grčki otoci, dalmatinski otoci.
Ali za nas, lokalno stanovništvo su takve cijene postale nenormalne.
Pa gdje bi došli s našim plaćama da plaćaš piva po 30 kuna ows

A kad sam bio mlađi, samo za primjer, današnji kum je ljetovao kod mene od 2002-2010 svako ljeto i bio bi po mjesec dana kod mene. Bilo je godina kad smo u tih 30 dana znali izaći 28 c017 u istoj toj Crikvenici i to nam tad nije bio problem i to sa džeparcem koji bi dobivali od staraca, i još plaćati i damama sa okolnih stolova tooth
Sad da imam toliko godina i trostruki iznos tadašnjeg džeparca mislim da bi si mogao priuštiti jedno 7 dana izlaska s ovakvim cijenama pića krazy

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby kockarinho » 02 May 2019

@srdjane

Nije ista prica ali slicna.
Davno, kada sam bio klinac, roditelji me cesto slali kod jednog coveka koji sto je svercao cigare iz Srbije.
Secam se, kutija bila 8 kuna, danas je kod svercera 19-20, po marketima 24-25 c017

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Peppermint Park Ranger » 02 May 2019

srdjan wrote:
Svetinja wrote:Na Halkidikuju je povo 4 eura u proseku. Izmedju 3.5 i 5 eura, preko dana, u kaficu

To za istočnoevropske standarde je mnogo, za zapadnjačke mislim da je OK. Jer ako platiš 5-6 eura u nekom lupam Utrechtu, Manchesteru ili 3-4 u nekom Dusiburgu, Duseldorfu onda pretpostavljam da ti je ok platiti toliko u nekom raju na zemlji ala grčki otoci, dalmatinski otoci.
Ali za nas, lokalno stanovništvo su takve cijene postale nenormalne.
Pa gdje bi došli s našim plaćama da plaćaš piva po 30 kuna ows

A kad sam bio mlađi, samo za primjer, današnji kum je ljetovao kod mene od 2002-2010 svako ljeto i bio bi po mjesec dana kod mene. Bilo je godina kad smo u tih 30 dana znali izaći 28 c017 u istoj toj Crikvenici i to nam tad nije bio problem i to sa džeparcem koji bi dobivali od staraca, i još plaćati i damama sa okolnih stolova tooth
Sad da imam toliko godina i trostruki iznos tadašnjeg džeparca mislim da bi si mogao priuštiti jedno 7 dana izlaska s ovakvim cijenama pića krazy

Nije caka samo u piću i izlascima, nego i u samom aranžmanu. Recimo, nafataš aranžman preko turističke agencije za Grčku ili Tursku, platiš izmedju 650 i 1200 eura, letiš avionom, smješten si u hotelu od 4 ili 5 zvjezdica gdje imas puni pansion i ne moraš se peglati oko hrane, sve ti je tip top i uživaš. A onda odeš u Hrvatsku, izletis 50 eura dnevno za nekakav privatni smještaj gdje će ti nadrkani Dalmoš srati sto nisi ugasio svjetlo u kupatilu isl.

Računica je sljedeća, odeš 10 dana u Hrvatsku i platiš 50 eura po danu za smještaj (o hotelima da ne pričam) - to ti je u startu 500 eura. Ako planiraš biti paradajz turista, ok, ali opet ćeš izletiti dvjestotinjak eura za nabavke (hljeb, salame, voće, povrće, voda, grickalice, ribu itd). Ako planiraš jesti vani po restoranima jer si došao na odmor i ne želiš pola jutra provesti u kuhinji praveći paradajz sendviče, treba ti opet 500 eura. Uz to, ideš autom - gdje je benzin, najskuplje putarine u Evropi, trajekti isl. Naravno, možeš naći smještaj koji je jeftiniji ali će biti neka buvara. Možeš svakako naći i skuplji.

Za nekoga ko nema kuću na moru, Hrvatska naprosto nije isplativa. Ne zato sto je bolesno skupa, nego zato sto za te pare možeš naći puno bolje aranžmane. O ljubaznosti domacina da ne pričamo. Grci i Turci samo sto ti ne nude pušenje kurca jer si im došao u goste. Dalmatinci bi najradije da im posaljes pare, ali ne dodjes.

E tek se onda na to nakalame izlasci. Meni su starci zadnje dvije godine isli u Antaliju. Nekih 800 eura po osobi, avion, hotel od 5*, puni pansion, u hotelu diskoteka, barovi isl gdje gosti piju besplatno. Znaci, pijes sta hoces i koliko hoces, samo das karticu od sobe. To su sad Turci uveli. Pun kurac moje raje zato ide u Tursku. Platiš aranžman i ne moraš vani piće plaćati - u hotelu partijas besplatno.
Image

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby kockarinho » 02 May 2019

Sve sami Icon_Fakti iz PPR-ovog posta

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 02 May 2019

Antalijska regija i Egipat, 4, 5 zvezdica, all inclusive, ispadne jeftinije nego hrvatska
Crvena zvezda, doktor Čović, Mića Pavkov - sveto trojstvo.

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 02 May 2019

Ma HR je preskupa, toa so fakti...

Ima samo jedna prednost, a to je da u Tursku ili Grcku moras avionom... Mislim, ne moras, ako ti se da jos 2 dana godišnjeg spizdit na voznju.... To je jedina prednost HR... Svabo u Munchenu sjedne u svoju mecku i za 5 sati je u Rovinju
Realno ljudi najviše vole imati svoj auto na godisnjem da mogu bauljat po svuda, a ne bit 10 dana na istoj plazi
Mozes rentat auto, ali to dosta dize cijenu

Druga prednost je sto je ovdje i dalje mirnije nego tamo.. npr u Turskoj politička sranja, u Grckoj strajkovi...

Sto se tice ostalog, ne vidim gdje smo u prednosti da bismo mogli opravdati takve cijene