Malo bitno i malo interesantno!

O svemu i svačemu (osim o politici)
sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Re: Malo bitno i malo interesantno!

Postby sarma i proja » 09 Sep 2019

ne zive 10 godina jer uslovi nisu bas sjajni, ali zive dok ne umru ili se tesko razbole. to ti je 100% istina, moj najbolji drug je direktor azila u veterini beograd. azil gde je njemu kancelarija ima 1300 pasa, a ima ih jos 4 ili 5.
i kao sto kaze sirokibrig, problem su napravili ljudi.
Crvena zvezda, doktor Čović, Mića Pavkov - sveto trojstvo.

herkules
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby herkules » 09 Sep 2019

Kod nas dovoze lutalice iz Jajca
Tamo napune pun kombi i samo ih izbace kod nas ead2
zvezdo kceri UDBINA, penal je tvoja sudbina!

2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

jbt, pricamo o eventualnim pravima za pedere i tim zakonima, a ljudi ne znaju da ne mozes da ubijas pse kako zelis. posle neko drugi kriv...

Svetinja
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Svetinja » 09 Sep 2019

Laufer wrote:Znači žive u kavezu 10 ak godina ili koliki im je već životni vijek.. De ne zajebavajte...
Nikakve logike nema da ja ne mogu ulicom proći ili pretrčavati na drugu stranu ili ići negdje okolo iz straha od jebenih kerova.. Nedavno je curica fasovala dijabetes radi napada... Pitao bih tebe svetinja da kćerku poderu lutalice koliko bi tolerantan bio...

Moji cerku na srecu nije izujedao, ali njenu najbolji drugaricu koja zivi 30 metara od mene jeste.
Isto je tu mogla biti moja cerka.
Napao je put bul koji ima vlasnika i koji je bio na 10 metara ali debil nije drzao korpu psi na ustima, sto je obavezno, i nije ga drzao u tom trenutku na lancu

Taj pas je uspavan jer je preagresovan a vlasnik je dobio ogromnu novcanu kaznu da plati kao i obestecenje roditeljima ove devojcice(mala je ok ali je ostala trauma)

Ja ne mislim da sam tolerantan i nigde to nisam rekao
Samo sam rekao da ovde (a pricali smo o eu) psi lutalice zavrsavaju u azilu i niko ih tu ne ubije.
Nemaju ni ovde optimalne uslove, na zalost, ali ih niko ne ubija
Ne zna se koliko će novca FMP dati Zvezdi, novi klub će igrati u "Pioniru", a trenirati u Železniku.
FMP postaje KK Crvena zvezda Beograd. Zvezda ustupa ime u vremenu trajanja reorganizacije, " rekao je novi predsednik Zvezde

ajkula
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby ajkula » 09 Sep 2019

Ko nije bio u Rumuniji ne zna sta zance psi lutalice :).

Tamo gdje ja zivim srecom ih nema puno i nisu agresivni.

U BG ima azil nbeki iza avale. Pun uvijek a ceto ima akcija za udomljavanje.

Meni nije jasno kako su u DBK to rijesili.

Jebes mi sve ako sma ja tamo na podrucju centra grada vidio dva psa lutalice u zadnjoh 10 gp-15 goidna.
Budi muško a ne Vujošević Duško.

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

sistem je veoma prost, sterilises psa, stavis ga u azil i hranis ga dok ne umre ili se tesko razboli i tada ga eutanaziras. ako ga ubijes pre, to nije eutanazija, vec ubistvo.
sklonis sve sa ulice, ostali psi se cipuju, vlasnici odgovaraju za njih. kad bi se tako radilo problem je resen posle 2,3 godine, broj pasa se drasticno smanji u azilima, jer umiru, svaki vlasnik brine o svom psu i njegovom potomstvu.
kratko i jasno.

sirokibrig
Web Admin
Web Admin

Postby sirokibrig » 09 Sep 2019

I ako se ne brines i napustis ga lako te nadju po cipu, i platis masnu kaznu i problem rijesen.

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

evo laufer ima problem i ja verujem da je to zaista problem i da se ljudi boje, sa razlogom. sve razumem, mogu da budu opasni.
kao i mnoge druge stvari kod nas se problem resava instant resenjem, pobijes govna i gotova stvar, a stvarnost je potpuno drugacija. da nebi imao opet taj problem za par meseci, a imaces sigurno ako nemas sistem, jer psi se razmnozavaju, problem nisi resio vec si samo na dva, tri meseca odgodio.
u kome god naselju da zivi procenjujem da ima 50, mozda 60 pasa lutalica. veci broj je nemoguc jer se oni medju sobom ne trpe, te neke teraju od sebe. ako sluzba pokupi njih i uradi ono sto sam vec pisao, popise ostale pse, cipuje ih i natera vlasnike da ih vakcinise problem se resi za samo 5, 10 dana. samo ljude treba staviti u red, a ne poubijati pse i cekati da stenad porastu, pa ih opet poubijati.
jbt, zivimo u 21. veku.
moja drugarica radi u pravobranilastvu grada beograda i vrlo cesto se bavi ujedima pasa. gradu je jeftinije da odrzava veliki sistem sa 7,8000 pasa, da, placa veterinare, tehnicare, pomocne radnike koji ih hrane i ciste, kamione, vozila, administraciju, da prati vlasnike nego da placa odstete ljudima koji su osteceni neradom sluzbi. kad se tacno zna sta je ciji posao to nije veliki problem, potrebno je samo pratiti proceduru i izdvojiti pare.
kako stoji veterina u sarajevu mi je poznata prica. zena mog prijatelja iz sarajeva, znaju ga oni sto smo se vidjali kod njega u kafani je doktor veterine. kad kazem doktor, mislim da je specijalizirala, pa doktorirala, dakle nije samo fakultet zavrsila. njenom doktoratu ima vec 4 godine, mozda i vise, ali nije se zaposlila jos uvek. radi neke projekte za strane firme, ali ni dana nije provela kao neko ko se bavi praksom.
laufere, kad malo bolje razmislis videces da sam u pravu i da se taj problem mora drugacije resavati, a da ga mora resavati grad.

Laufer
Respected Member
Respected Member

Postby Laufer » 09 Sep 2019

Vidi.. Nisam ja mrzitelj cuka.. Bože sačuvaj.. Sestra mi ima cuku i često ga čuvam kad ide negdje.. Ali jesam protiv vladavine cuka nad ljudima.. Kad ja ne smijem pješke nigdje, o biciklu da ne pričam.. Jbg.. Mi imamo dosta gladnog naroda.. Javne kuhinje na granici opstanka i kapaciteta, a sad treba izdvajat pare da doživotno hraniš lutalicu. To što razne budale nabave cuku pa mu dosadi i pusti ga s ekod nas jos dugo nece rijesit.. Nažalost hiljadu drugih prioriteta da dođe vrijeme da se ganjaju vlasnici da čipuju itd itd...
Evo recimo kod mene u ulici je kuja 6 komada okotila prije par mjeseci i to je sad haos jer su se sastavili sa postojećim.. Nit možeš spavat nit možeš hodat, a vidim kuja opet digla rep i dolaze jebači sa svih strana u obilazak.. Uskoro opet 6...

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 09 Sep 2019

ajkula wrote:Ko nije bio u Rumuniji ne zna sta zance psi lutalice :).

Tamo gdje ja zivim srecom ih nema puno i nisu agresivni.

U BG ima azil nbeki iza avale. Pun uvijek a ceto ima akcija za udomljavanje.

Meni nije jasno kako su u DBK to rijesili.

Jebes mi sve ako sma ja tamo na podrucju centra grada vidio dva psa lutalice u zadnjoh 10 gp-15 goidna.

Ne znam kako to funkcionira,
Ali u Zagrebu uopce nema pasa lutalica
Ima pun k. pasa, ali samo na lajni.. i imam dojam da svaki 2. stanovnik ima psa,
Ali ja u zadnjih 20 godina nisam vidio valjda 2 lutalice. Nema ih..

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

znam da ih ne mrzis, tj pretpostavljam, ali pretpostavljam i da ih se bojis. opet kazem, nije problem u psima, vec u ljudima. ako nekoga ne daj boze ujede pas, tuzite grad i dobicete na prvom rocistu. nema para za hranu nije izgovor da pas moze da te ugrize. obaveza grada je da svoje gradjane stiti. ako ubija pse on ne stiti gradjane vec samo ubija pse. cuvanje gradjana je sistem.
kao sto ajkula kaze kod nas nema pasa lutalica, evo i hans potvrdjuje. oko moje zgrade nema ni jednog jedinog psa, zivim u centru vise od 4 godine i nisam video ni jednog jedinog.
ima ih u prigradskim naseljima gde ima dosta kuca pa stenad neodgovorni vlasnici izbacuju, ali to resava komunalna policija. ni tamo ih nema mnogo, kad se skupe pokupe ih, odnesu u azil i to je to. firma veterina beograd je gradska sluzba i nudi besplatnu sterilizaciju, to je veoma bitno za resenje tog problema.

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: FKS, Pep Guardiola

Postby Peppermint Park Ranger » 09 Sep 2019

Problem pasa lutalica kod nas je problem kojeg proizvodi sistematski nerad i diletantizam. Ja sam bio u azilu u Prači i vidio na šta to liči. Financiranje azila je bolesno loše jer institucije prebacuju lopticu jedna drugoj. Iz licnog iskustva znam da su u većini slučajeva šintori samo razvozili pse lutalice po različitim naseljima. Primjerice, ja nazovem službu i kažem da živim u centru grada i da imam problem sa čoporom od 6-7 pasa lutalica. Dođe služba, čipuju i vakcinisu pse, stave im one čipove na uši, a onda ih šintori pokupe i odvuku u neko drugo naselje van centra i puste ih. U centru grada vise nemaš taj problem. Do prije par godina je bilo nepodnošljivo, ali zato mahale i dalja naselja ne mogu disati. Kad se pobunila javnost poceli su ih tamaniti.

Azili postoje upravo iz tog razloga. Sakupi lutalice i čuvaj ih do ih neko ne usvoji ili dok ne uginu prirodnim putem.
Image

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 09 Sep 2019

kod nas stvar fukncionira...
Ja se nadam da ne ubijaju pse tamo, ali tko bi im vjerovao
sigurno je da neke od njih ne mogu smjestiti jer nisu lijepi ili su agresivni

Inace u tom azilu ima svega i svacega, zmija, jazavaca, sova.. jer je nama centar grada u sred sume tj parka prirode zapravo i zivotinje se samo spuste
nadam se samo da nisu govna i da ih rjesavaju...

balota
Respected Member
Respected Member
Club: Najbolji

Postby balota » 09 Sep 2019

Po Splitu isto, ne pamtim kad sam vidio psa lutalicu

Al zato macaka na svakom koraku c017

A recimo par puta sam bio u Ljubljani i nedavno u Munchenu ni pasa ni macaka ows
Nazvati „realnim“ onoga koji traži da država porezima donese novce prof. nogometu točnije „uspješnim menadžerom“, onoga čiji je poslovni model takav da mu građani ove zemlje, gosti i kladioničari daju novce, može samo netko tko mrzi hrvatski sport.

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: FKS, Pep Guardiola

Postby Peppermint Park Ranger » 09 Sep 2019

Kod nas mačaka nema, psi lutalice ih pojeli tooth
Image