Tenis

forum for locked topics...
Nothingman
Senior Member
Senior Member

Re: Tenis

Postby Nothingman » 29 Nov 2009

Razbio ga Davidenko. Sumnjam da ce Del Potro ikada imati neke velike sanse protiv Djokovica i Davidenka. Jednostavno mu takav tip igracha koji su jaki taktichari ne odgovara. Del Potro je najefikasniji protiv defanzivaca ili igracha koji pokusavaju da se napucavaju sa njim (a u tome nemaju sanse, jer niko ne udara jache od njega).

Delija, jel znas mozda koliko su ove linijske sudije, sto su sudile u finalu, mogle ukupno da zarade para na celom turniru?
Of all the things I lost, I miss my mind the most.

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Postby MKD » 29 Nov 2009

A Nothingman sto mislis za 2010 i Davydenko ? trenuten ritam ili ce prodolzi ?
Image
Image

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 29 Nov 2009

Ne pretjerivati, Davidenko nije isto sto i Verkerk koji je odigrao jedan dobar turnir u karijeri.
Slazem se da vise nece ponoviti ovaj uspjeh, ali ne bih rekao da je to neki veliki bljesak i da ga sad ceka veliki pad. Pa Davidenko je vec godinama u top5, dakle igra konstatno na visokom nivou i ovo se jednom moralo desiti. Covjek je veliki talent, daleko od toga, ali sa takvim fizickim predispozicijama mora mu se jebeno poklopiti da uzme neki grand slam. Realno, da su ostali bili na top nivou, nema sanse da bi osvojio ovaj turnir...

Nothingman
Senior Member
Senior Member

Postby Nothingman » 29 Nov 2009

MKD wrote:A Nothingman sto mislis za 2010 i Davydenko ? trenuten ritam ili ce prodolzi ?

Ne verujem. Da budem iskren, ja sezonu nakon US Opena uvek uzimam sa dozom rezerve. Bez obzira sto to ne ide u prilog Djokovicu (jer je najvece stvari ove godine napravio bash u tom delu sezone), moram da kazem da igrachi iz samog vrha u taj deo sezone ulaze sa manje motiva. Setite se Nalbandiana pre 2 godine. Tada su svi govorili kako je to jedan novi David, kako ce sledece sezone da razbija sve redom. Ja sam i tada govorio da su za Nalbandijanove rezultate vishe zasluzni ostali vrhunski igrachi kojima je krajem godine pun qrac tenisa, nego njegov igracki napredak. Videli ste i sami...sta je uradio sledece godine?
Slichno mislim i za Davidenka. Imace on svoju standardnu sezonu i 2010. godine. Mozda malo bolju ili malo loshiju, ali nista specijalno razlicitu od dosadasnjih. I siguran sam da ce opet krajem sledece godine da "podigne nivo igre". Samo je pitanje u kojoj meri on podigne svoj nivo, a u kojoj meri ostali najbolji igrachi padnu u formi.

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 29 Nov 2009

Razumem te i roiznavam los primer sa Vankerk ali ona sto sakav da kazam e deka nema da ponavla ovakva igra ponovo.. Barem imam takvo custvo.

Odlicno igral ovaj vikend.
Image
Image

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 29 Nov 2009

Nothingman wrote:
MKD wrote:A Nothingman sto mislis za 2010 i Davydenko ? trenuten ritam ili ce prodolzi ?

Ne verujem. Da budem iskren, ja sezonu nakon US Opena uvek uzimam sa dozom rezerve. Bez obzira sto to ne ide u prilog Djokovicu (jer je najvece stvari ove godine napravio bash u tom delu sezone), moram da kazem da igrachi iz samog vrha u taj deo sezone ulaze sa manje motiva. Setite se Nalbandiana pre 2 godine. Tada su svi govorili kako je to jedan novi David, kako ce sledece sezone da razbija sve redom. Ja sam i tada govorio da su za Nalbandijanove rezultate vishe zasluzni ostali vrhunski igrachi kojima je krajem godine pun qrac tenisa, nego njegov igracki napredak. Videli ste i sami...sta je uradio sledece godine?
Slichno mislim i za Davidenka. Imace on svoju standardnu sezonu i 2010. godine. Mozda malo bolju ili malo loshiju, ali nista specijalno razlicitu od dosadasnjih. I siguran sam da ce opet krajem sledece godine da "podigne nivo igre". Samo je pitanje u kojoj meri on podigne svoj nivo, a u kojoj meri ostali najbolji igrachi padnu u formi.

Podpolno se slazem sa ova i nema potreba drugo da ispolnam. Dobro je sto uzemas Nalbandian kao primer dava edna jasna slika za ova sto se sluce ovaj vikend i sto moze da se ocekuva 2010.

Inace vecer posle tekma Barca-Real ce dam edna shiroka duboka analiza za sezona 2010 i koj se moj ocekuvanje. Potencialni iznenaduvanja i napreduvanje na ranking (danas se anonimni), potencialni razocaruvanja, top 5 i pobednika na sve GS turniri plus DC analiza.
Last edited by MKD on 29 Nov 2009, edited 1 time in total.
Image
Image

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 29 Nov 2009

Dimitrov ulazi u Top 5 rolleyes
Slaviša Kokeza je smeće od čovjeka, ljudska nula i bijedno govno.

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 29 Nov 2009

Mozno ali mozda i ne. Ne napreduva bas kako sto treba i kako sto izjavil Peter Lundgren (inaca bivse trener Federer) neocekuvano bavno ide.
Image
Image

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 29 Nov 2009

Evo top 5 na kraju 2010:
1.Nole
2.Fedi
3.Del Potro
4.Nadal
5.Davidenko

smil4043

(pomalo subjektivno sssssss )

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 29 Nov 2009

Ce dam izjava vecer, Nole je izmedju top 2 ali neka bide iznenaduvanje za vecer dali go imam kao 1 ili 2.
Image
Image

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 30 Nov 2009

Top 5 2010

1. Djokovic
2. Del Potro
3. Federer
4. Nadal
5. Söderling

Imam custvo deka Nole i Argentinac kje bidat dominantni 2010. Federer misim deka nema da ima toliko zar kako predhondi godini, sada ima i djete sto sekako za nego je povise bitno od tennis. Söderling ce napreduva tri pozici, Skot ispada od top 5 pozicija.

Potro ce osvoi Australija, Nadal RG, Nole Wimbeldon, Nole US Open. (PS! postoi moznost Söderling da osvoi barem jedan GS)

Igrac koja ima potencial da iznenadi je Marin Cilic, top 10 garantirano ali top 5 jos je rano, mozda 2011.

Verdasco i Roddick ce propadnat 2010, od Davydenko nista ne ocekuvam.

Sto se tice mladinci onda mislim deka Greor Dimitrov i Filip Krajinovic ce napreduvat do top 100.

Regionalno:

Blaz Kavcic ima realna sansa da stigne do top 100 preku CC tour, ne brani bodova prvi 5 meseci.

Davis CUP

Spanija mislim deka nema da osvoi DC 2010, Svicarska ce eleminira Spanija usrede Spanija.

Spanija : Hrvatska u drugo kolo naravno ce bide sportski highlight.. Pobednik taj dvoboj ima dobra sansa da ira DC finale 2010 protiv Svicarska ili Argentina u finale.
Image
Image

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 30 Nov 2009

Au pa gdje od svh turnira Noletu Wimbledon.Pa to neće osvojiti nikad.Nema igru za travu.
Po meni najviše šansi ima na Roland Garrosu.
Inače daj Bože da bude kao u tvojoj prognozi.

Srle8
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Srle8 » 30 Nov 2009

Davidenko karao lesinara anim_19 Najbolji je oot
Zlatorog - Partizan 72:62 SAT, 19.11. 16:00 ho ho ho

delijaBL
Senior Member
Senior Member

Postby delijaBL » 30 Nov 2009

Nothingman wrote:Delija, jel znas mozda koliko su ove linijske sudije, sto su sudile u finalu, mogle ukupno da zarade para na celom turniru?

610 evra za 7 dana, obezbjedjen hotel, hrana i povratna do Londona.

Nothingman
Senior Member
Senior Member

Postby Nothingman » 30 Nov 2009

Hvala :)

Return to “Arhiva”