Kosarkasi i Kovac...2007/2008

forum for locked topics...
Acimir
Senior Member
Senior Member

Postby Acimir » 30 Nov 2007

sarma_i_proja wrote:Zato sto sam moderator :lol:
Moram i ja da brisem nesto

Da se oprobas jel?da osetic tu moderatorsku moc.... :lol:

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 30 Nov 2007

pa da. nad kim cu da treniram strogocu ako ne na tebi?
nije ti mesto ovde
Crvena zvezda, doktor Čović, Mića Pavkov - sveto trojstvo.

5ar
Moderator
Moderator

Postby 5ar » 01 Dec 2007

Aleksandrov pauzira najmanje do marta

Crvena zvezda će biti liÅ¡ena usluga reprezentativnog krila Nemanje Aleksandrova najmanje do marta naredne godine, rekao je trener ekipe Stevan Karadžić.

Aleksandrov je u VaÅ¡ingtonu obavio detaljne preglede kolena koje je operisao joÅ¡ 2005. godine i pokazalo se da mu je neophodan joÅ¡ jedan hirurÅ¡ki zahvat. Ovog puta stvar nije toliko komplikovana, ali talentovanog igrača, koji pauzira od zavrÅ¡etka Eurobasketa u Å paniji, svakako očekuje nekoliko meseci rehabilitacije.

"Operisaće ga isti doktor kao i prvi put. Tri nedelje će se oporavljati u Americi, onda će isto toliko mirovati u Beogradu, Å¡to znači da najmanje mesec i po dana neće moći da radi niÅ¡ta. TeÅ¡ko je predvideti kada će se naći u timu, ali to će se u najboljem slučaju dogoditi u martu", izjavio je Karadžić za "Sportski žurnal".

Podsetimo, crveno-beli u narednih nekoliko nedelja očekuju da konačno debituje Branko Jorović, dok se povratak mladog plejmejkera Igora MiloÅ¡evića očekuje u februaru.
RIP Filip Milojević

LjutiKrilo
Respected Member
Respected Member
Club: CZV, Liverpool

Postby LjutiKrilo » 01 Dec 2007

Pozdrav ljudi. Evo najpre da se deklariÅ¡em kao zvezdin navijač.
Mada nisam zagriženi navijač, kao grobari npr. koji su sposobni da progutaju svako njesra koje im krmača servira. Al to je njihov problem.

Forum čitam odavno, ali onaj na nlb sajtu, pa vam se onda izgubio trag.
Link mi je dao serbian raven koga sam na charazayu startovao.

Voleo bih kada bi jednog dana imali normalnu upravu, barem inteligentniju, pa da možemo nečemu da se nadamo. Sudeći po sastavu teÅ¡ko da će ova sezona da se razlikuje od prethodnih, igramo sa dva igrača, centarska linija je premrÅ¡ava, spolja nam je Kovač, Igor se sjebo, a imamo joÅ¡ dva povređena u Å¡teku.
Mooožda ako Bakić poludi da neÅ¡to ispadne, mada neki podgoričani mi već 5-6 godina ponavljaju da su obojica debilčine (Bakići jel'), i ako neki od klinaca poludi, da neÅ¡to ispadne.

E jedino me ti klinci raduju. I ne nabacavaju se igrači viÅ¡e u sastav k'o u ciganski ručak.
Od osnivanja Crvene zvezde Ivo Andrić nije propustio nijednu utakmicu naših košarkaša na igralištu stešnjenom između drevnih kalemegdanskih zidina.

nerminh74
Respected Member
Respected Member

Postby nerminh74 » 01 Dec 2007

LjutiKrilo wrote:Pozdrav ljudi. Evo najpre da se deklariÅ¡em kao zvezdin navijač.
Mada nisam zagriženi navijač, kao grobari npr. koji su sposobni da progutaju svako njesra koje im krmača servira. Al to je njihov problem.

Voleo bih kada bi jednog dana imali normalnu upravu, barem inteligentniju, pa da možemo nečemu da se nadamo. Sudeći po sastavu teÅ¡ko da će ova sezona da se razlikuje od prethodnih, igramo sa dva igrača, centarska linija je premrÅ¡ava, spolja nam je Kovač, Igor se sjebo, a imamo joÅ¡ dva povređena u Å¡teku.
Mooožda ako Bakić poludi da neÅ¡to ispadne, mada neki podgoričani mi već 5-6 godina ponavljaju da su obojica debilčine (Bakići jel'), i ako neki od klinaca poludi, da neÅ¡to ispadne.

E jedino me ti klinci raduju. I ne nabacavaju se igrači viÅ¡e u sastav k'o u ciganski ručak.

vanglorios odade te potpis :lol:
EL
1979
Yu NC
1978, 1980, 1983
Yu Cup
1978, 1984
B&H NC
1999, 2005, '06, '08
B&H Cup
2005, '09, '10
Image

LjutiKrilo
Respected Member
Respected Member
Club: CZV, Liverpool

Postby LjutiKrilo » 01 Dec 2007

nerminh74 wrote:
LjutiKrilo wrote:Pozdrav ljudi. Evo najpre da se deklariÅ¡em kao zvezdin navijač.

vanglorios odade te potpis :lol:

Vangla Å¡ta? :?:
Od osnivanja Crvene zvezde Ivo Andrić nije propustio nijednu utakmicu naših košarkaša na igralištu stešnjenom između drevnih kalemegdanskih zidina.

Acimir
Senior Member
Senior Member

Postby Acimir » 01 Dec 2007

Popusi Zvezda od nekog Heliosa :lol:

5ar
Moderator
Moderator

Postby 5ar » 01 Dec 2007

Welcome
RIP Filip Milojević

5ar
Moderator
Moderator

Postby 5ar » 01 Dec 2007

MY NAME IS STIVEN

Zvezdin plejmejker srpsko-italijanskog porekla
otkriva kako je biti domaći stranac u Beogradu
Marković, kao australijski državljanin, kaže da mu se u početku
kod nas niÅ¡ta nije sviđalo, ali da se vremenom sve promenilo.

Jezik i nije i jeste problem, a najlakÅ¡e se uči gledanjem filmova

Čuveni engleski muzičar Sting ima pesmu Englez u Njujorku. Navijači Crvene zvezde mogli bi da svom plelmejkeru Stivenu Markoviću otpevaju ovaj hit sa malo izmenjenim rečima: Australijanac u Beogradu. Broj sedam u crveno-belom, momak srpsko-italijanskog porekla, rođen pre 23 godine u zemlji kengura i koala otkriva kako su protekle prve tri godine u naÅ¡oj prestonici.

- Da budem iskren niÅ¡ta mi se nije svidelo u Beogradu kada sam doÅ¡ao. Nova zemlja, potpuno drugačiji mentalitet u odnosu na Australiju. Nisam znao mnogo o Srbiji, osim koÅ¡arkaÅ¡kih stvari. Bio sam upoznat sa derbijem, znao sam dosta o rivalitetu Crvene zvezde i Partizana. TeÅ¡ko je biti stranac. I sam se osećao tako na početku u Beogradu.

A danas? Da li su se stvari popravile?

- Svakako, ali bilo je jako teÅ¡ko kada sam stigao. Na početku nisam mogao da se prilagodim, sada je neuporedivo bolje.

Zar niste iz srpske porodice koja je iz Australije?

- Ja sam iz meÅ¡ovitog braka. Otac mi je Srbin, a majka Italijanka. U naÅ¡oj kući pričao se isključivo engleski, roditelji su morali tako zbog posla, nažalost, otac ne zna italijanski, a majka srpski.

Znači, srpski je predstavljao veliku prepreku...

- Jezik sada nije tolko veliki problem kao Å¡to je bilo na početku. Dosta razumem, pogotovo kada mi trener Karadžić neÅ¡to objaÅ¡njava. Nisam ga joÅ¡ dovoljno savladao da bih govorio bez problema. Sve zavisi od konverzacije, a ako neÅ¡to ne razumem, onda pitam. Ali, ako niÅ¡ta drugo prevodilac mi nije potreban.

Kako ste uspeli da ga naučite?

- Dobra stvar u Srbiji je Å¡to na TV postoji sjajan izbor kanala iz svih delova Evrope. Lako možete da preko titlova učite engleski, nemački, ruski, francuski... To olakÅ¡ava posao i meni, poÅ¡to kada gledam neki engleski kanal mogu da pratim titlove i učim nove reči. Tako i danas usavrÅ¡avam srpski.

Da li ste stekli neka nova prijateljstva u Srbiji?

- Imam nove prijatelje i van koÅ¡arkaÅ¡kog sveta, ali najviÅ¡e vremena provodim sa saigračima. Kada uhvatimo malo slobodnog vremena odemo na piće ili u neki klub, malo se izduvamo. Ovde je bio i drugar, kojeg poznajem joÅ¡ iz Australije i bio mi je velika podrÅ¡ka u početku. On je sada ponovo u Sidneju.

Da li imate porodicu sa očeve strane u Beogradu?

- U Srbiji mi je stric. On živi u Inđiji i ne mogu dovoljno da opiÅ¡em koliko mi je pomogao kada sam stigao. Kada god mi je bilo neÅ¡to potrebno, naÅ¡ao mi se. Pre nego Å¡to samo potpisao za Crvenu zvezdu i doÅ¡ao u Srbiju, dugo se nismo videli. Ako me sećanje ne vara poslednji put je bio koda nas, u Australiji, pre 16 godina.

Da li ste timskim kolegama pričali o Australiji?

- Nisam mnogo pričao o tome sa saigračima. Iskreno, nisu me ni pitali. Malo sam samo im pričao o Sidneju, o nekim razlikama, niÅ¡ta posebno...

Koje su to razlike?

- Australijance imaju potpuno drugačiji mentalitet. Okrenuti su isključivo poslu, život im se svodi na radno vreme, od 9 do 17. Mada, da budem potpuno iskren, ima velikih razlika u tome da li ste iz porodice koja je čisto australijska ili ste, kao Å¡to je to slučaj kod mene, iz evropske familije. Pravim Australijancima porodica ne igra toliko veliku ulogu, kao kod nas Evropljana

Å ta je najbolje u Beogradu, Å¡to se tiče ljudi?

- Dopada mi se to Å¡to, ovde u Srbiji, ljudi posle radnog vremena, odlaze u kafiće, druže se. Potpuno je sve drugačije nego u mojoj rodnoj državi. Čini mi se da su ljudi u Australiji opterećeni računima, karijerom...

Sa reprezentacijom je stigao do svetskog juniorskog zlata. Kako?

- Imali smo sajne igrače. Vidite kakvu je karijeru napravio Endrju Bogut. Važan Å¡raf u toj maÅ¡ini bio je i Bred Njubli, koji sada igra u Grčkoj. Njega su na draftu pokupili Hjuston Roketsi.

Kako su to propratili Australijanci?

- Tada se nismo skidali sa televizija, bili smo konstantno u novinama. Sve je to bilo pomalo neočekivano. KoÅ¡arka nije najpopularniji sport u Australiji.

Zašto?

- Imamo dobre igrače, imali smo ih i ranije Endrju Gejz, Å ejn Hil... Liga nije loÅ¡a. Dobro, ne baÅ¡ na nivou liga u Evropi, prevashodno zbog toga Å¡to se ne ulaže toliko novca.

Da li to znači da bi koÅ¡arkaÅ¡i iz Australije mogli da igraju bez problema u Evropi?

- Mogli bi. Siguran sam da bi mogli. Ali, nažalost ekipe se obično odlučuju da kada angažuju strance da to budu Amerikanci.

MUZIČKI FAN

METALIKA

I BATO, BRE

Kada ukucate ime Stivena Markovića na bilo kom veb pretraživaču izlazi strana na kojoj piÅ¡e da je koÅ¡arkaÅ¡ veliki muzički fan. Å ta je najbolje u Srbiji?

- Narodnjaci su super. Volim pesmu Bato, bre! Jedna mi je od omiljenih. Zarazna je melodija...Odrastao sam sluÅ¡ajući AC/DC. Bez sumnje to je najveći bend u Australiji. Dva puta sam iÅ¡ao na njihove koncerte i to je pravi doživljaj. Volim i Metaliku, ali oni nisu ono Å¡to su nekada bili. Malo su usporili. Ne znam u čemu je problem, valjda su ih stigle godine...

BEOGRAD PO MERI

DORĆOL JE NAJLEPÅ I

Koji je Stivenov omiljeni deo grada?

- Volim Dorćol, tu i živim, prelep je kraj. Sviđa mi se i Knez Mihajlova, uvek je puna ljudi. Čovek može da se opusti, proÅ¡eta, kupi neÅ¡to, popije kafu...

FUDBAL

VODITE ME

NA MARAKANU

Å ta je sa fudbalom, da li ste bili na nekom meču?

- Volim fudbal. Želeo sam, ali nikada nisam otiÅ¡ao na Marakanu. Čekam i dalje, ako bi neko uspeo to da organizuje bilo bi super...

RODBINSKE VEZE

NIKO U ITALIJI

Da li često putujete u Italiju?

- U Italiji sam bio samo kada smo gostovali. Koliko ja znam, na Apeninima imam joÅ¡ samo po nekog rođaka, ali nikada ih nisam upoznao. Sa majčine strane svi rođaci koje poznajem su u Australiji.
RIP Filip Milojević

Montenegro#1
Senior Member
Senior Member

Postby Montenegro#1 » 01 Dec 2007

To Steven naucio srpski? Pricalo se je da je samo po nesto znao kad je stigao u Srbiju.

5ar
Moderator
Moderator

Postby 5ar » 01 Dec 2007

Montenegro#1 wrote:To Steven naucio srpski? Pricalo se je da je samo po nesto znao kad je stigao u Srbiju.

Mislim da uopste nije znao sprski kada je dosao u Zvezdu. Gledao sam intervju sa njim pre nekoliko nedelja i pricao je na engleskom, da bi pred kraj intervjua poceo da prica i na srpskom i dobro mu ide.
RIP Filip Milojević

Milka Canic
Senior Member
Senior Member

Postby Milka Canic » 02 Dec 2007

On sve nesto radi preko qrca, nema zara ni u cemu, pa ni u ucenju maternjeg jezika. Da nema ni trunke srpske krvi u sebi, trebalo je da ga savlada vec poodavno ... Ali jezik nije toliko bitan, on je samo paradigma njegovog ukupnog indolentnog pristupa obavezama i igri. Siguran sam da njega, od svih igraca, ubedljivo najmanje dotice da li je Zvezda prva ili osma.

Danas sam pratio malo na netcastingu prvu cetvrtinu i batalio dalje pracenje jer se videlo sta sledi iako je razlika bila svega par poena. Helios je vec tada imao mislim 9 ofanzivnih skokova sto dovoljni govori o pristupu i zelji za pobedom na ovoj utakmici ... Ali OK, ruku na srce imaju pravo na kiks ...
УШЛО У КРВ И ДОВИЂЕЊА!

Loodo Yaye ®
Member
Member

Postby Loodo Yaye ® » 02 Dec 2007

Steven je balvan, jedan od najprecenjenijih igraca ikad. Govno i debil. Nek\' mu neko prevede ovo...

5ar
Moderator
Moderator

Postby 5ar » 02 Dec 2007

BILI SMO MEKANI

Crveno-beli neočekivano ubedljivo poraženi u Sloveniji
Šamar u Sloveniji, nikako prijatan. Crveno-beli su poraženi,
i to baš ubedljivo (67:85), na gostovanju u Domžalama.

Sigurno da to niko nije očekivao, naročito jer je rival na samom dnu tabele.

- Rezultati Heliosa nisu realan pokazatelj kvaliteta, upozoravao sam na to i ranije. Govorio sam da su dobra ekipa joÅ¡ proÅ¡le sezone kada su se borili za plasman u ULEB kup, a sačuvali su kostur tima. Dugo su im nosioci igre Troha i Močnik bili odsutni zbog povreda, pogubili su nersrećno nekoliko poraza u Jadranskoj ligi, ali u slovenačkom prvenstvu imaju skor 6-1 – priča strateg Zvezde Steva Karadžić. Nažalost, izgleda da su uhvatili pravi ritam baÅ¡ sada...

Kako ste, uopšte, uspeli tako ubedljivo da izgubite od Heliosa?

- Prvo, imali su čak 17 ofanzivnih skokova, Å¡to je nedopustivo! U prvom poluvremenu Slovenci su potpuno dominirali, pa smo na veliki odmor otiÅ¡li sa minusom od 14 poena. Bili su izuzetno čvrsti u odbrani, dosta prljavi, sve vreme na granici faula. Mi smo bili mekani, ali na tuču nismo odgovorili istom merom, pa smo zato i izgubili...

Uz to, crveno-beli su rano uÅ¡li u problem sa ličnim greÅ¡kama Kuka, Markovića i Kovača.

- To je i glavni razlog Å¡to je Å¡kripalo u organizaciji igre. JoÅ¡ kad se i Bakić povredio, već tada je sve krenulo nizbrdo.

Priču o Domžalama treba Å¡to pre zatvoriti, jer sledi ULEB kup i gostovanje Ostendeu. Imali smo veliko pražnjenje protiv Fortituda, čega sam se i plaÅ¡io. Helios je imao veći motiv, snažnije želeo pobedu... Ipak, viÅ¡e od poraza brine me Borisova povreda... - zavrÅ¡ava Karadžić.

DANAS ZA OSTENDE

BAKIĆ NE PUTUJE

Bek crveno-belih Boris Bakić povredio se u prvoj četvrtini meča sa Heliosom, poÅ¡to je dobio dva udarca prilikom izlaska iz bloka.

Stradao mu je miÅ¡ić gluteus, imam dva hematoma. Ne idem danas sa ekipom za Belgiju, neću igrati protiv Ostendea. Prema prvim prognozama, očekuje me najmanje pet, a najviÅ¡e deset dana pauze – objaÅ¡njava Bakić.

HELIOS - CRVENA ZVEZDA 85:67(19:16,26:15,21:23,19:13)

Dvorana u Domžalama.Gledalaca:1.500. Sudije : Herceg, Medan, Vovk (Hrvatska).

HELIOS : Moro, Janža 2, Zalokar, Troha 18(7as),Mihalić, Ingram 9(6sk),Zagorc 7, Žerak 10(5-5 za dva, 8 sk), Močnik 16(3-3 za dva),LaÅ¡kevič 10,Krejić 13.

CRVENA ZVEZDA:Gromiko, Marković 9, Kikanović 4,Kuk 4(3sk), Kovač 7(3sk),MiÅ¡anović 12(9-6 za dva,6sk), Tica 2, Raičević, Dragićević 16(5-5 za dva, 5-1 za tri,3sk), Cvetković 6, Å ljivančanin 5(5sk), Bakić 2.
RIP Filip Milojević

Milka Canic
Senior Member
Senior Member

Postby Milka Canic » 03 Dec 2007

Sudeci po recima Aleksandrova iz danasnje stampe, operacija ipak nije bila tolike tezine da bi morao da pauzira citavu sezonu ... Valjda ce i njegovim malerima doci kraj ...
УШЛО У КРВ И ДОВИЂЕЊА!