CL finale 2010 Inter Milan vs FC Bayern Munich

forum for locked topics...

Koj ce osvoi CL

Inter Milan
1
14%
FC Bayern Munich
4
57%
Edin Dzeko
2
29%

Total votes: 7

Edo
Web Admin
Web Admin

Re: CL finale 2010 Inter Milan vs FC Bayern Munich

Postby Edo » 23 May 2010

Ova tekma je dokazala da Bajern nema nijednog stopera, a bogme ni lijevog beka.....Trebaju investirati u 4 odbrambena igraca....2 stopera i jednog lijevog beka te jednog odbrambenog sto igra sve u odbrani...

Srle8
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Srle8 » 23 May 2010

Smrdinjo nema pojma samo ima srece. Da mene postave za trenera Intera i imam na raspolaganju Maicona, Milita i drugove i ja bio osvojio Ligu sampinjona. Moratti je najzasluzniji za Interovu titulu.
Zlatorog - Partizan 72:62 SAT, 19.11. 16:00 ho ho ho

ajkula
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby ajkula » 23 May 2010

bojsn wrote:jebiga, kad kazes u SVIM segmentima, onda trazim vise od jedan, mozda sam prezahtjevan ows

ali evo reci cu ti u kojim segmentima ih nisu nadigrali:

total shots (21:11)
shots wide (7:2)
corners (6:2)
ball possesion (66:34)

vjerovatno ces okrenuti pricu i govoriti kako je samo rezultat vazan i postignuti golovi.. sto je tacno, zato je pobjednik inter a na bayern. ali to ne znaci da su ih nadigrali u svim segmentima nego da su pobijedili jer su bili malo bolji.

pazi,ne mozes tako gledat statistiku.

vecina tih bajernovih suteva je bilo varenje van 16 metara jer su ih tako usmjeravali i jer nisu imali rjesenja.

bajern je imao jednu pravu sansu a inter jos dva zicera uz dva gola.
jednostavno bajern je mogao eventualno dobiti samo d aje igrao povucenije a i to je pitanje jer kvalitet odbrane bajerna i napada intera je u velikoj nesrazmjeri.

bilo je samo pitanje koliko puta ce inter iskoristit kvalitet u situacijama koje su se stalno ponavljale,a to je da su na velikom prostoru imali milita,snajdera,etoa,pandeva i cesto kampobijasa i majkona,protiv lama,van bomela ponekad svajnija i ona dva balvana i jedne neznalice .
gal je postavio samoubilacku taktiku.
umjesto da trazi prostor za robena i olica,on im ga je suzio jer je napao inter ciji igraci su najstori u pokrivanju prostora i u transformaciji iz odbrane u napad.
da se zatvorio moguce da je mogao nesto d auradi ,ali onako kao sinoc nema sanse.

ja sam samo jednom primjetio nesporazum igraca intera u kretnjama u odbrani.
na kraju prvog poluvremena kad su s edva igraca intera povukla i dopustila da jedan igrac bajerna nesmetanoi sutne.

inace potpuno predvidljiva igra intera.kumu sam na pocetku rekao i ko ce kad da udje i kad da izadje. i koji ce rezultat biti.
samo van gal jednostavno nije imao resenje.ali sa onakvom odbranom moguce da ga nije ni imao.
i nijue mi jasno zasto ej izveo turcina.
Budi muško a ne Vujošević Duško.

bojsn
Member
Member

Postby bojsn » 23 May 2010

bayern je imao dvije tri sanse (i nedosudjen penal kod 0:0) a inter tri sanse. dakle podjednaki su bili a presudio je militov kvalitet (i nekvalitet bayernovih stopera) a ne taktika.

ovo nije bila jednosmijerna utakmica ali je inter zasluzeno dobio

ajkula
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby ajkula » 23 May 2010

ja s eosim one milerove ne mogu sjtit niti jedne koja ulazi u rang one sto je imao pandev i esnajder.

pa taktika se i pravi da bi se mane sakrile a kvalitet dosao do izrazaja.
istina sa onakvim balvanima tesko je naci pravu taktiku,ali je trebao bajern igrat pšovucenije d abi olic i roben imali vise prostora.ovako em je ostavio odbranu na milost i nemilost militu,em je zarobio robena i olica u guzvu.
Budi muško a ne Vujošević Duško.

Gavri
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Gavri » 23 May 2010

Stanojević: ''Navijao sam za Bajern, ali Murinjo ih je nadmudrio''

Govno grobarsko, draze mu je da Bajern osvoji titulu neko kapiten reprezentacije tever
Image

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Postby MKD » 23 May 2010

bojsn wrote:jebiga, kad kazes u SVIM segmentima, onda trazim vise od jedan, mozda sam prezahtjevan ows

vjerovatno ces okrenuti pricu i govoriti kako je samo rezultat vazan i postignuti golovi.. sto je tacno, zato je pobjednik inter a na bayern. ali to ne znaci da su ih nadigrali u svim segmentima nego da su pobijedili jer su bili malo bolji.

Pa dzabe ta statistika koa imale samo 1 postena sansa 90 min. Statitsiki moze i da laze taka je definitivno bilo ovaj put. Se broj samo 100% sansi.
Image

bojsn
Member
Member

Postby bojsn » 23 May 2010

http://www.youtube.com/watch?v=9207LMMXcNo

evo pa prebroj i jos dodaj ruku u kaznenom prostoru intera... bayern je imao cak vise sansi, inter je iskoristio svoje.

utakmica je bila 50:50 odnosno 55:45 za inter.

finale se igra jedna utakmica i neko mora dobit. ovaj put je to bio inter ali nije bilo prevelike dominacije.

KK_Bosna
Moderator
Moderator
Club: Heimir Hallgrímsson

Postby KK_Bosna » 24 May 2010

sirokifan23 wrote:evo još jedan dokaz kako je van gaal izgubio, pogledajte samo statistiku, gotovo identične...i mi spušimo na istu foru kao barca tever nonono

http://www.goal.com/en/news/1717/editor ... -lose-like
zanimljiv i tacan tekst

Here’s a look at the lessons that Bayern can take from the final:

1) A World Class Attack Needs A World Class Centre Forward

…And Ivica Olic is no such thing.

Icon_Fakti

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Postby MKD » 24 May 2010

Zurka u Cafe 19 sinoc, kafana na Goran Pandev pa castel pijalok, se ispilo 6000 litro pivo.. Strumicani zna da pije za dzabeta -).
Image

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 24 May 2010

Kad treba platit popije se jedna piva, ali kad je za dzabeta ode 6 tona c017

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 24 May 2010

ne igraju oni za kornere, suteve na gol ili posed lopte, to je nesto sto samo zabavlja ljude.

ni jedna akcija osim one iz 46 min. nije bila opasna ni najmanje. svi sutevi su zavrsavali pravo u rukama sezara i branio ih je bez imalo muke.

tu se racunaju sutevi koji su zavrsavali nebu pod oblake, pored korner zastavice. to su sutevi iz ocaja

korner je posledica taktike koja je dopustala bajernu da sutira sa 30m. sutevi su bivali blokirani i zavrsavali u korneru.

vrlo jednostavna taktika: das im da trckaraju ispred tvoje odbrane, zatvoris sve prodore. onaj ko napada ulaze vise energije. interovi napadaci se odmaraju na centru i cekaju jedan sprint koji ce dovesti do gola (sto se i desilo).

da li je u tim segmentima bio bolji bajern? nije!

kazes bajern je imao vise sansi. bajern je usao u 6. min u 16erac i to je jedina stvar iz prvog poluvremena. iskosa, dobro pokriven olic nije mogao bolje i promasuje 2,3 metra. drugo poluvreme otvaraju odlicnom sansom, onda dve polusanse gde altintop sutira pored gola i gde robenov sut sa ugla 16erca brani sezar, inter daje gol, ulazi stankovic i od tada bajern prakticno nema nikakvu sansu za gol.

sve u svemu razvalio ih je inter u svim segmentima.
Crvena zvezda, doktor Čović, Mića Pavkov - sveto trojstvo.

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 24 May 2010

Pa nije bas da je Inter razvalio, ali je bio taman toliko bolji koliko je trebalo za pobjedu.

balota
Respected Member
Respected Member
Club: Najbolji

Postby balota » 24 May 2010

Mourhino još jednom dokazao da je kkkk

Svaka čast hladnokrvnom egztekutoru Militu ali ovo finale će ipak, bar za Hrt gledatelje, ostat upamćeno po komentatoru Dragi Ćosiću:

Olić se nudi
Olić se ubacuje ili tako nešto
igrači su se zaigrali
i još par takvih u nizu ne mogu se više sitit ali znan da san skoro plaka od smija...

PPR-a nećemo više spominjat ali Ćosić Icon_PPR
Nazvati „realnim“ onoga koji traži da država porezima donese novce prof. nogometu točnije „uspješnim menadžerom“, onoga čiji je poslovni model takav da mu građani ove zemlje, gosti i kladioničari daju novce, može samo netko tko mrzi hrvatski sport.

bojsn
Member
Member

Postby bojsn » 24 May 2010

sarma i proja wrote:

ne igraju oni za kornere, suteve na gol ili posed lopte, to je nesto sto samo zabavlja ljude.

ni jedna akcija osim one iz 46 min. nije bila opasna ni najmanje. svi sutevi su zavrsavali pravo u rukama sezara i branio ih je bez imalo muke.

tu se racunaju sutevi koji su zavrsavali nebu pod oblake, pored korner zastavice. to su sutevi iz ocaja

korner je posledica taktike koja je dopustala bajernu da sutira sa 30m. sutevi su bivali blokirani i zavrsavali u korneru.

vrlo jednostavna taktika: das im da trckaraju ispred tvoje odbrane, zatvoris sve prodore. onaj ko napada ulaze vise energije. interovi napadaci se odmaraju na centru i cekaju jedan sprint koji ce dovesti do gola (sto se i desilo).

da li je u tim segmentima bio bolji bajern? nije!

kazes bajern je imao vise sansi. bajern je usao u 6. min u 16erac i to je jedina stvar iz prvog poluvremena. iskosa, dobro pokriven olic nije mogao bolje i promasuje 2,3 metra. drugo poluvreme otvaraju odlicnom sansom, onda dve polusanse gde altintop sutira pored gola i gde robenov sut sa ugla 16erca brani sezar, inter daje gol, ulazi stankovic i od tada bajern prakticno nema nikakvu sansu za gol.

sve u svemu razvalio ih je inter u svim segmentima.

jebiga jedina razlika je bila da bayern u napadu nema takvu klasu kao sto je milito ni u golu klasu kao sto je cesar. ako je to razvaljivanje u svim segmentima onda stvarno ne znam...

mislim vec smo obojica zakljucili jedno i isto inter je dao vise golova i zato je pobijedio. ali nije ih ni nadigrao a kamoli razvalio u svim segmentima.

ili ako oces tvojom logikom: barcelona je prosle godine jebala majku celsiju a ovrebo i ostalo su price za malu djecu.

jebiga ako gledas samo rezultat onda onaj ko pobijedi uvijek nadigra u svim segmentima protivnika

Icon_Fakti