Top 8 EL 2009-2010

forum for locked topics...

Uzmi Dule evrotitulu

Poll ended at 05 Dec 2012

ove sezone
4
67%
Iduce
0
No votes
U roku od 3 sezone
2
33%

Total votes: 6

Svetinja
Hall of Fame
Hall of Fame

Top 8 EL 2009-2010

Postby Svetinja » 12 Mar 2010

Top 8 ucesnika
Barselona, Real, Caha
Makabi
CSKA
Partizan
Prokom
Oly

Potvrda apsolutne dominacije spanske ACB lige

Prosle godine od ovih 8 ekipa je bilo 6, nema Pao i nema Siene, umesto njih tu su prokom i makabi

pretprosle sezone isto 6 od ovih 8, tada su tu jos bili i ulker i montepaski, ali ne i real

Dakle 5 ekipa zadnje 3 godine su stalni ucesnici Top 8

Partizan, Barselona, Tau Ceramica, CSKA i Olympijakos

5 velikih se dakle izdvojilo na vrhu!

Nesto razmisljam, mozda bi bilo postenije da se u top 8 pravi tabelra i da igra prvi sa osmim, drugi sa sedmim itd
Zamislite Cibonu da je juce dobila i da su joj se poklopili rezultati
Ona bi sa 5-11 score isla u top 8 i mogla je jos da ide na lakog protivnika....

Postenije bi bilo za top 8 da se bira ovako

1. barsa 15-1
2. Oly 13-3 +129
3. CSKA 13-3 +76
4. Real 11-5
5. Caja Laboral 10-6 (bolji medjusobni score od mak.)
6. Makabi 10-6
7. Partizan 8-8
8. Prokom 7-9

Dakle:

Barsa-Prokom
Oly-Partizan
CSKA-Makabi
Real-Caja

Ovako jedan Makabi dobija jednu od najlaksih ekipa u top 8 i to uz pomoc domaceg terena a jedan real koji bi trebao biti nosilac, ide barsi na noge uz barsinu prednost domaceg terena :(

No, kako je tako je

Parovi su:

Barselona-Real
80-20

3-1 za Barsu, uspece Real jednom da ih dobije, ada mi se vise svidja ideja da osvoje EL sa samo jednim porazom, zna se od koga ;)

Makabi-PARTIZAN
75-25

Realno je 3-1 za makabi. Ali me ne bi iznenadilo i da se igra svih 5 utakmica. A bilo bi iznenadjenje i ako bi tu petu Partizan dobio. Ali ne bas ogromno iznenadjenje. Partizna je kontanta evropsek kosarke, otuda i A licenca koju od sledece sezone dobija

CSKA-Caja laboral
55-45

Verujem da ce Rusi ipak pobediti ovaj dvoboj, ali mi se ovo cini najneizvesnijim parom

Olympijakos-Prokom
95-5

3-0 za Teodosica i kompaniju

I za kraj, posle zreba za regularni deo bilo je mnogo price koja je grupa najjaca

Cibonina grupa je dala samo 1 tim u top 8
Partizanova grupa 2 tima
Olimpijina grupa 3 tima
Ne zna se koliko će novca FMP dati Zvezdi, novi klub će igrati u "Pioniru", a trenirati u Železniku.
FMP postaje KK Crvena zvezda Beograd. Zvezda ustupa ime u vremenu trajanja reorganizacije, " rekao je novi predsednik Zvezde

Lord Johnny
Moderator
Moderator

Re: Top 8 EL 2009-2010

Postby Lord Johnny » 12 Mar 2010

Partizan je sve u svemu dobro prosao, jer Maccabi nije nije neki bauk. Imaju ok ekipu, ali nije da su bas na svim pozicijama vrhunski popunjeni (o klupi da ne pricam).

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby kockarinho » 12 Mar 2010

ja sam ubedjen da Partizan ide na F4..

Maccabi nije nista specijalno...izraelsko-americka ekipa u kojoj se sve vrti oko Amerikanaca...
meni uopste nije jasno kako su oni zavrsili ispred Reala u ovom drugom krugu..

napravilu su odlican posao do sada ali nisu uopste bili ubedljivi..
u prvom krugu izgubili obe utakmice od Caje Laboral, izgubili od Marusija u gostima, izgubili od
Efesa..
u BG-u nemaju sta traziti,a u Tel Avivu ce Partizan izvuci jednu pobedu 100%..

Svetinja
Hall of Fame
Hall of Fame

Da se ima para za jednu visoku cetvorku, ili tip igraca kao Lasme...verovao bih u prolaz
Ne zna se koliko će novca FMP dati Zvezdi, novi klub će igrati u "Pioniru", a trenirati u Železniku.
FMP postaje KK Crvena zvezda Beograd. Zvezda ustupa ime u vremenu trajanja reorganizacije, " rekao je novi predsednik Zvezde

balota
Respected Member
Respected Member
Club: Najbolji

Postby balota » 12 Mar 2010

Pa igrat će Lasme u Beogradu. c017
Nazvati „realnim“ onoga koji traži da država porezima donese novce prof. nogometu točnije „uspješnim menadžerom“, onoga čiji je poslovni model takav da mu građani ove zemlje, gosti i kladioničari daju novce, može samo netko tko mrzi hrvatski sport.

ajkula
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby ajkula » 12 Mar 2010

oce li mu zvizdat kad zakuca?

osim utakmice olimpijakos:prokom sve je ostalo vise manje neizvjesno. pogotovo par sa partizanom i sa cska.
po do sada prikazanom kao nejveci favoriti s eizdvajaju olimpijakos i barselona ,mada reala ne treba odbacivat iako mi neki potezi mesine nisu jasni.
po meni,mada je jos rano o tome prvak ce biti pobjednik iz spanskog duela ili olimpijakos.
Budi muško a ne Vujošević Duško.

Svetinja
Hall of Fame
Hall of Fame

Po meni, od ovih 8 ekipa, redosled po kvalitetu je:

Barsa(bez premca)
Oly
Real
Makabi
CSKA
Caha
Partizan
Prokom

Partizan moze da dobije u BGD jednu od 2 utakmice protiv Makabija. Voleo bih da ne izgubimo 3-0. Dakle 3-1 je kao neki cilj(za mene) u ovoj top 8 fazi.
F 4 je dosta daleko, nema partizna realno preko 20%
Da se igra na 2 dobijene kao pre 3 sezone..pa izgubis prvu, dobijes drugu i onda u 40 minuta ...pa ako krene sut...
Ovako je to dosta teze

A iskreno, bilo bi i malo smesno da se u Parizu nadju Oly, Barsa, CSKA i Partizan
Oni koji izvuku Partizna u polufinalu imaju dan odmora vise u odnosu na drugog finalistu :)

ajkula
Hall of Fame
Hall of Fame

makabi nije ekipa od koje treba preterano strahovati. mogu se dobit oije utakmice u areni,a u 5. sta bude.
rasic,kecman,bozic ... neko ce se raspucat.

Svetinja
Hall of Fame
Hall of Fame

Pa ako se dobije treca(prva u BGD) verujem da se moze ici na petu.
A da li se moze napraviti brejk u izraelu? Mozda u prvoj utakmici?

Meni je partizan pretanak u reketu. Ne moze Robertsa da odmeni Djekic niti Vranes Marica.
Jedan igrac na 4/5 i jedan bek suter...recimo Tripkovic i Laza i to bi bila ekipa za f4

Svetinja
Hall of Fame
Hall of Fame

sirokibrig wrote:Barca lagano uzima

Osim ako u finalu bude protivnik Oly
Ti divljaci mogu svakoga dobiti jednu utakmicu!

sirokibrig
Web Admin
Web Admin

Postby sirokibrig » 12 Mar 2010

Barca lagano uzima

balota
Respected Member
Respected Member
Club: Najbolji

Postby balota » 12 Mar 2010

Svetinja wrote:
Oni koji izvuku Partizna u polufinalu imaju dan odmora vise u odnosu na drugog finalistu :)

Teško da se rudarska košarka može nazvat danom odmora, triba to iskopat... c017

Po meni isto bi Barca tribala to uzet, ali nikad se ne zna, i ciprani košarku igraju... smil4043
Nazvati „realnim“ onoga koji traži da država porezima donese novce prof. nogometu točnije „uspješnim menadžerom“, onoga čiji je poslovni model takav da mu građani ove zemlje, gosti i kladioničari daju novce, može samo netko tko mrzi hrvatski sport.

ajkula
Hall of Fame
Hall of Fame

Svetinja wrote:Pa ako se dobije treca(prva u BGD) verujem da se moze ici na petu.

Meni je partizan pretanak u reketu. Ne moze Robertsa da odmeni Djekic niti Vranes Marica.
Jedan igrac na 4/5 i jedan bek suter...recimo Tripkovic i Laza i to bi bila ekipa za f4

pa onda ne moze biti 3:1 :).

Svetinja
Hall of Fame
Hall of Fame

ajkula wrote:
Svetinja wrote:Pa ako se dobije treca(prva u BGD) verujem da se moze ici na petu.

pa onda ne moze biti 3:1 :).

Sto ne znaci da ja ne bih bio zadovoljan sa 3-1

ajkula
Hall of Fame
Hall of Fame

jo,jo,jo....