Euroliga 09/10

forum for locked topics...
Svetinja
Hall of Fame
Hall of Fame

Re: Euroliga 09/10

Postby Svetinja » 12 Mar 2010

-Hans- wrote:Imala je Cibona nekoliko puta top8 poslije 1990., ali nije f4

Nikada od kako su se ujedinili Uleb i Fiba, tj od kako je jedno takmicenje sampiona
cibona je igrala u vreme kada su recimo makabi i cska igrali drugo takmicenje(fibino)
jebes to
Ne zna se koliko će novca FMP dati Zvezdi, novi klub će igrati u "Pioniru", a trenirati u Železniku.
FMP postaje KK Crvena zvezda Beograd. Zvezda ustupa ime u vremenu trajanja reorganizacije, " rekao je novi predsednik Zvezde

Svetinja
Hall of Fame
Hall of Fame

apkomedah wrote:
Svetinja wrote:Maric, Bo i Reborts su 3 nosioca igre partizana
Ne mozes njih porediti sa ova 3 igraca Cibone.

Mozes sa Tomasom i Gordonom.

Dalje, cibona sta god da je igrala, ima 4-12 score i ni jedno vece ime nije pobedila
Zalgiris, Ulker, Asvel i sada Khimki

Ni jedna od tih ekipa u zadnjih 5 godina nije bila u top 8 a kamoli dalje od toga

Partizna je pobedio(bez marica) prvaka Evrope na njegovom terenu, i glavnog kandidata za titulu ove sezone, Barselonu
Uz to dobijena je i ekipa sa najvecim budzetom u ligi, Olympijakos, pa Unicaja na njenom terenu kao i Efes Pilsen

Ukratko, Pao, Oly, barsa, tri tima iz top 5 Evrope
Top 5 bi cinili jos CSKA i Makabi. verujem da ce partizan ove sezone dobiti 4 od 5 najboljih timova Evrope barem po jednom, a da CSKA nece pobediti jer se nismo ni sastali

Rudarstvo ili ne

Od 1990 na ovamo:

Partizan 1992 titula
1998 f4
zadnje 3 sezone top 8

A cibona od, ako se ne varam 1986, nista, top 16 najveci uspeh.
Ako uz to uzmemo i titule iz NLB, partizan 3 id 5 pokusaja, cibona 0 iz 8 pokusaja....
;)
otkud roberts nosioc, zar nisi " podivljao " kad ga dule dovede... smil4043

bosnaši o 70 im do 80 i neke a partizanovci od 90 pa ovamo... ows

i ja sam pričao samo o ovoj sezoni EL a ne o 90 ima a kad već oćeš o povijesti Cibona je još uvijek višestruli prvak Evrope za razliku od partizana... Icon_Fakti

i sve ovo što si naveo ne mjenja činjenicu da Cibona igra košarku a partizan ragbi...

Bosna o sedamdesetim
Partizan o zadnje 2 decenije.
Ne znam sta nije jasno?

Pricas samo o ovoj sezoni?
Ok, Partizna top 8
Cibona top 16

Partizan 8-8
Cibona 4-12

Partizan dobio Oly, Pao, barsu, Efes, Roane, Rytas, Marusi i Unicaju
Cibona Asvel, Zalgiris, fener i khimki

Ali da, cibona igra kosarku c017
A Parizan sa ragbijem evo vec 3 sezone u top 8 ;)

Zasto je uvek relativizacija tudjeg uspeha najlakse da se podnese sopstveni neuspeh?
Icon_povraca
Ne zna se koliko će novca FMP dati Zvezdi, novi klub će igrati u "Pioniru", a trenirati u Železniku.
FMP postaje KK Crvena zvezda Beograd. Zvezda ustupa ime u vremenu trajanja reorganizacije, " rekao je novi predsednik Zvezde

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 12 Mar 2010

Svetinja wrote:

Nikada od kako su se ujedinili Uleb i Fiba, tj od kako je jedno takmicenje sampiona
cibona je igrala u vreme kada su recimo makabi i cska igrali drugo takmicenje(fibino)
jebes to

Cibona je igrala pod Ulebom, jedan je od osnivaca.

Prije toga su svi igrali fibino. SAmo 2 sezone se igralo paralelno

ajkula
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby ajkula » 12 Mar 2010

nego svetinja,zaobisao si pitanje odakle govedo nosic igre :)
Budi muško a ne Vujošević Duško.

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 12 Mar 2010

Prvo:
Kako Danilović misli igrati u Areni kad je zakazan neki američki pjevač.Usput jebo ih on u dupe Icon_povraca lijepo da su izgradili sportsku dvoranu u kojoj koncert ima prednost pred sportom.

Drugo:
Priča se o A licenci za Partizan,nakon trećeg uzastopnog Top 8,kad bi sad (a ne sumnjam u to) napunili Arenu jednom ili dvaput ovisi o rezultatu mislim da bi bili blizu toga.

Treće:
Cibonini navijači su smiješni kad pričaju mrtvi-ozbiljni da su zaslužili Top 8 sa 4-12 u sezoni i još zazivaju srejku krazy iako ja od srca čestitam Ciboni što je igrala vrlo lijepu košarku i promovirala 3 mlada igrača što nisu već dugo,i što nemaju puno stranaca. Iako ih smatram najvećim rivalima u ex-Yu ove godine su mi zaista dragi i šteta da će se raspasti tim vjerovatno nonono mislim da u finalu u ZG sa Partizanom to je 50-50 utakmica.Najveći dobitak sezone je sjajni Bogdanović i nova dimenzija u igri Tomasa,što je važno za reprezentaciju.

Danas čitam kako su igrači Makabija dosta prepotentni pogotovo iskompleksirani Anderson koji zaslužuje nove batine c017 nama to sigurno paše a ne sumnjam da će Dule početi plakati i njihovim novinarima o katastrofalnoj financijskoj situaciji i da je on već zadovoljan sve da i ne pobjedi nijednu.
Gledam malo njihov roster i ističu se tu 3-4 igrača.Anderson im je najbolji igrač,njegovu igru hvala Bogu svi dobro poznajemo. Vrhunski individualac,ali znali smo ga itekako sačuvati i tu je naša prednost.Lasmea Dule zna u dušu,a on teško da može njima prenesti nešto o Partizanu kad smo promijenili skoro cijeli tim od lani.Wisniewski nije naročito opasan.Velika opasnost je Fišer.Najviše se bojim da će pod žestokim pritiskom sudija u Tel Aviva Marića brzo napuniti ličnima jer je Fišer manijakalno jak makar je generalno dosta slabiji igrač od Alexa.Oni se diče da su skakački tim ali ja sam siguran da ćemo ih nadskakati.I još 2 igrača treba izdvojiti-Eidsona,koji im je 2.najkorisiniji igrač i koji je odlučio jučer utakmicu s Realom.Može pogoditi trojku,može zabiti iz reketa.Možda i najvažnmiji njihov igrač.
I tu je Blutental koji je opasan u Å¡utu.

Kako igrati s njima?
Ja bi u Tel Avivu počeo utakmicu sa Vranešom na Fišeru,jer sigurno je da je manja šteta da njega napuni s ličnima,a i Vraneš ako bi mu lupio koju bananu unio biu nervozu u njega.Andersona moramo tući kao lani kkkk i tu bi obavili pola posla.Netko nam mora i zabijati pa ako bi izolirali ovu dvojicu i sveli ih na minimum nek Eidson i Blutental pozabijaju svoje.Ključna stvar za nas je popravljanje šuta mi smo u ogromnoj šuterskoj krizi.pročitah negdje da je Rašić promašio 15 zadnjih šuteva za 3.
Partizan je u Top 16 fazi posljednji u sutu za 2 i 3,broju poena i ima najviše izgubljenih lopti affraid1 i ipak je prošao među 8.

Idućih 14 dana moramo inzistirati na šuterskim treninzima jer Rašić ima očajnu srzonu osim onih 2-3 utakmice kad je bio na drogama, generalno on je smeće od igrača i valjda možemo dogodine naći boljeg šutera.Za kapitena Peru se ne bojim on je pravi kad je najvažnije kkkk .Bo također vrlo slab u šutu.Oni moraju se popraviti i moramo poboljšati suradnju bekova sa Marićem.Očita taktika protivničkih trenera kad igraju s Partizanom je izolacija Marića,iako on i kad ga trojica čuvaju ostvari index 20 kao jučer ip2 e sad bilo bi još bolje kad bi se naši bekovi otkrivali a Marić kad ga okruže trojica da im baca povratne lopte.

Iako ga najmanje volim,polažem velike nade u ludog Rašića,i nadam se da bi mogao opet poluditi kao onih 2-3 tjedna lol

No,opet da završi i 0-3 opet svaka čast momcima na još jednoj sezoni iz snova,ali mislim da je Makabi najslabiji protivnik u Top 8 kojeg smo imali dosad.Prve godine smo imali onu prejaku Tau Ceramicu sa Splitterom,Mickaelom i tada najjačim Rakočevićem, lani CSKA kojeg je jedna trojka dijelila od naslova prvaka Evrope.Makabi nije na tom nivou,ali je ipak kvalitetniji tim od nas. Imamo neke šanse,ali daleko od toga da nismo autsajderi.

Svetinja
Hall of Fame
Hall of Fame

ajkula wrote:nego svetinja,zaobisao si pitanje odakle govedo nosic igre :)

Dule pokazao jos jednom kakav je mag

Svetinja
Hall of Fame
Hall of Fame

-Hans- wrote:
Svetinja wrote:

jebes to

Cibona je igrala pod Ulebom, jedan je od osnivaca.

Prije toga su svi igrali fibino. SAmo 2 sezone se igralo paralelno

i koje sezone je cibona bila u top 8?

Milka Canic
Senior Member
Senior Member

Postby Milka Canic » 12 Mar 2010

srdjan wrote:Partizan je u Top 16 fazi posljednji u sutu za 2 i 3,broju poena i ima najviše izgubljenih lopti affraid1 i ipak je prošao među 8.

I imao slabiji medjusobni skor i sa Barsom i sa Panatinaikosom i sa Marusijem ... Icon_cese

Svasta se poklopilo ppeep
УШЛО У КРВ И ДОВИЂЕЊА!

Svetinja
Hall of Fame
Hall of Fame

Milka Canic wrote:
srdjan wrote:Partizan je u Top 16 fazi posljednji u sutu za 2 i 3,broju poena i ima najviše izgubljenih lopti affraid1 i ipak je prošao među 8.

I imao slabiji medjusobni skor i sa Barsom i sa Panatinaikosom i sa Marusijem ... Icon_cese

Hmmm...majku im grobarsku sto igraju rudarsku kosarku, daju koseve iz auta, pokradu barselonu, kradu jadnu zvezdu vec 30 godina....sa sve debelom svinjom da im majku ja...
ufff, pojede se ko lebac

apkomedah
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Hkk. Široki Primorka

Postby apkomedah » 12 Mar 2010

ajkula wrote:nego svetinja,zaobisao si pitanje odakle govedo nosic igre :)
eh da je zaobišao samo jedno pitanje... affraid1
" Hajduk je iznad svih, Hajduk živi vječno, veliki Hajduk je moja misija i Hajduk nitko neće ucjenjivat... "

Hrvoje Maleš...

Milka Canic
Senior Member
Senior Member

Postby Milka Canic » 12 Mar 2010

Svetinja wrote:
Milka Canic wrote:

Hmmm...majku im grobarsku sto igraju rudarsku kosarku, daju koseve iz auta, pokradu barselonu, kradu jadnu zvezdu vec 30 godina....sa sve debelom svinjom da im majku ja...
ufff, pojede se ko lebac

Kakve sad to ma veze sa citavom pricom? Licno se ne jedem ni najmanje. Dobili sve ili pukli, gadite mi se podjednako ows

A mozda je ta neuspela ironija bila upucena srdjanu i njegovoj prici o procentu suta, izgubljenim loptama, Rasicu ...
УШЛО У КРВ И ДОВИЂЕЊА!

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Ja samo prenosim nevjerojatnu statistiku affraid1 ,dakle da imamo samo malo bolji Å¡ut kako bi tek onda prolazili cool0044
Znao sam da slabo stojimo sa šutom,ali baš da smo zadnji i za 2 i za 3 i da imamo najviše izgubljenih lopti...čovjek se zapita kako onda prolazimo dalje a odgovor je...Dule ip2
Rašiću ako je mogao Dražen Petrović ostajati 2 sata poslije treninga vježbati,onda možeš i ti antitalentirani samozvani šuteru motzz

Lord Johnny
Moderator
Moderator

Postby Lord Johnny » 12 Mar 2010

srdjan wrote:Danas čitam kako su igrači Makabija dosta prepotentni pogotovo iskompleksirani Anderson koji zaslužuje nove batine c017 nama to sigurno paše a ne sumnjam da će Dule početi plakati i njihovim novinarima o katastrofalnoj financijskoj situaciji i da je on već zadovoljan sve da i ne pobjedi nijednu.
Gledam malo njihov roster i ističu se tu 3-4 igrača.Anderson im je najbolji igrač,njegovu igru hvala Bogu svi dobro poznajemo. Vrhunski individualac,ali znali smo ga itekako sačuvati i tu je naša prednost

Pa sad, dalo bi se o tome diskutirati...

Prosle sezone je igrao 2 puta protiv vas:

1. utakmica:

23 kosa, 5 skokova, 7 iznudjenih prekrsaja (uz dobar sut)

2. utakmica:

22 kosa, 4 skokova, 4 asistencija, 5 ukradjenih lopti, 7 iznudjenih prekrsaja (uz ok sut)

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Statistički to izgleda dobro ali lani je u najodvratnijoj Ciboni ikad ovaj sebičnjak igrao apsolutno sve sam i Cibona bi nam zabijala vrlo malo koševa,a on bi doslovce znao šutnuti skoro pola sam.
Gdje su podatci za finale znam da smo ga tamo izubijali načisto lol

Ti igrača sa takvom individualnom kvalitetom ne možeš spriječiti da zabije svojih 15-ak do 20 ali oni šutovi isiljeni i preko ruke koje promaši zbog svoje sebičnosti često vode tim do propasti.Meni je Gordon puno zahvalniji igrač.Anderson bi dodao tek kad je dotjerao cara do duvara tooth pa vidi da mu je Vraneš pred nosom ili da će otići u aut onda baca vrući krumpir nekom u 22.sekundi napada. Taj kod Duleta ne bi ostao u klubu ni 15 dana.
Uvjeren sam da ćemo ga odlično sačuvati,kažem najviše se bojim Fišera tever pray

Lord Johnny
Moderator
Moderator

Postby Lord Johnny » 12 Mar 2010

Pa dobro, Gordon je play, a Anderson je nisko krilo. Jasno da bi Gordon trebao igrati nesto racionalnije i vise treba gledati da razigra suigrace, nego Anderson koji je bas bio zaduzen za to da zabija kad ostalima ne ide.

Inace, u ovoj prvoj utakmici protiv Partizana je imao sut za dva 2/3, a trica 4/7. Dakle, nije da je sutirao kao blesav, i da je samo zbog toga poentirao (tu je utakmicu Cibona i dobila). A ova druga utakmica je upravo ta u kojoj su ga istukli (finale NLB-a prosle sezone).