Fudbaleri i "fudbaleri"... 2007/2008

forum for locked topics...
5ar
Moderator
Moderator

Postby 5ar » 28 Oct 2007

Novi kiks "crveno-belih"

Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da se oporave posle poraza od minhehskog Bajerna, pa su neočekivano ostali bez dva boda u duelu sa kruÅ¡evačkim Napretkom na beogradskoj Marakani. Crveno-beli su pred oko 12.000 gledalaca poveli u poslednjem minutu prvog poluvremena pogotkom Kolumbijca Maurisija Moline, a gosti su do izjednačenja stigli Å¡est minuta pre kraja susreta kada je Pavlović savladao Ranđelovića.

Posle 10 kola Meridijan Superlige, Crvena zvezda je na trećem mestu sa 9 bodova manje od vodećeg Partizana i četiri od drugoplasirane Vojvodine. Crveno-beli imaju utakmicu manje, u zaostalom susretu 3. kola gostovaće kulskom Hajduku krajem novembra.

Napredak je ostao na pretposlednjem mestu tabele Meridijan Superlige.
RIP Filip Milojević

5ar
Moderator
Moderator

Postby 5ar » 28 Oct 2007

Novi kiks Zvezde, Kosanović nema odgovor

Trener Crvene zvezde Milorad Kosanović morao bi da bude od čelika, pa da stoički izdrži sve Å¡to mu ove jeseni priredjuju njegovi fudbaleri. Kada bi utakmica umesto 90 minuta trajala 80 ili 85, on bi danas sigurno imao mnogo manje briga, a Zvezda bi bila ko zna gde, možda i u Ligi Å¡ampiona...

"Veoma dobro smo istrčali utakmicu. Od ne znam koliko prilika, uspeli da damo gol u 45. minutu. I nakon toga smo napravili dosta Å¡ansi. Kontrolisali smo utakmicu sve do tog 84. minuta. Onda su ljudi, valjda prvi put, organizovano doÅ¡li do naÅ¡eg gola i mi smo primili gol. I ja u ovom momentu na to nemam odgovor", rekao je Kosanović na konferenciji za novinare posle remija crveno-belih i kruÅ¡evačkog Napretka (1:1) u meču 10. kola Meridijan Super lige.

Iskusni stručnjak naglasio je da se loÅ¡e stvari u zavrÅ¡nici ne dogadjaju Zvezdi ni zbog neozbiljnosti, ni zato Å¡to igrači prerano pomisle da je utakmica gotova.

"To se mnogo puta ponavlja. Ovog puta je Andjelković napravio greÅ¡ku iz koje je doÅ¡lo do kornera i gola. Ali prosto je neverovatno da neko jednom dodje do gola i da dobije priliku za lep udarac iz koga postigne gol", istakao je Kosanović i nastavio svoj monolog.

"Nemoguće je 90 minuta odigrati bez greÅ¡ke. Samo, kako to da se svaka eventualna greÅ¡ka u igri zavrÅ¡ava golom protiv nas u tih poslednjih desetak minuta? Problem je Å¡to je to postalo neÅ¡to normalno. Kada prodje 80. minut, to je vreme kada mi primimo gol. Kako, zaÅ¡to - niko ne zna. Rendžers, Vojvodina, Partizan, Bajern i ovo danas, mislim da je previÅ¡e", rezigniran je Kosanović.

Na pitanje da li je ranije trebalo da izvrši izmene, odgovorio je potvrdno.

"Možda je trebalo. Promenio sam protiv Bajerna, pa smo opet primili gol. Nema to veze, kakve veze ima izmena? Menjao bih ja i na poluvremenu da smo vodili 2:0. Da odmorim dvojicu, trojicu, s obzirom na ritam utakmica. Nisu oni menjani zato Å¡to nisu bili dobri ili Å¡to će neko ući, pa će biti bolji", objasnio je Zvezdin Å¡ef struke.

Kosanović tvrdi da njegovoj ekipi sada ni psiholog ne bi bio od velike pomoći.

"Ne znam koliko bi tu psiholog pomogao. Prvo sam mislio da do ovoga dolazi jer nismo fizički spremni. Padne koncentracija, pa protivnik napravi pritisak i postigne golove. Medjutim, to sada nije slučaj, jer mi igramo već treću utakmicu u sedam dana po teÅ¡kom terenu i mi je trčimo veoma lako, jednostavno gazimo protivnika. Možda se sada već strah uvukao kod igrača", razmiÅ¡lja Kosanović.

On je joÅ¡ jednom apostrofirao Andjelkovića kao glavnog krivca za primljeni gol, ali uz konstataciju da je lopta posle Å¡uta Predraga Pavlovića otiÅ¡la na jedino nebranjeno mesto.

"Andjelković nije uradio ono Å¡to je morao da uradi u poslednjih 30 metara. Izgubio je loptu, izveden je korner i primili smo gol. Da je ta lopta otiÅ¡la napred, ne bi bilo tog kornera, ne bi bilo tog gola, ali bi se možda dogodilo neÅ¡to drugo. Svaki put je neka nova situacija", bespomoćno konstatuje trener crveno-belih, koji sada uz utakmicu manje opet zaostaju za Partizanom velikih devet bodova.
RIP Filip Milojević

Vultures_boy
Member
Member

Postby Vultures_boy » 29 Oct 2007

union rekoh ti ja da Andjelkovic nije za Zvezdu, u napadu je i pomozi boze al u odbrani, majko mila, BRONOVICKI DA GA MENJA ODMAH a Sasu Ilica na gol umesto Randjelovica

maestro
Member
Member
Club: Crvena Zvezda

Postby maestro » 29 Oct 2007

STVARNO NEMAM POJMA

Milorad Kosanović nema racionalno objaÅ¡njenje za surove Zvezdine finiÅ¡e
Neverovatno je da se svaka eventualna greška u igri završava golom
protiv nas u tih, poslednjih desetak minuta.

Kako i zaÅ¡to se to događa, zaista ne znam, jada se trener aktuelnog Å¡ampiona

Iz tuge u apatiju. Kladioničarskim rečnikom: prelaz iz 2 (Bajern) u X (Napredak) za Zvezdu izgleda baÅ¡ ovako. Crveno-beli su bili odlični protiv Bavaraca, sasvim solidni protiv čarapana, međutim, finiÅ¡ meča je u oba slučaja doneo presudu koja nije adekvatna učinku na terenu.

Zvezda je, evidentno, popravila formu, vezivno tkivo između defanzive i napada je sve čvrÅ¡će, ipak, činjenica da utakmica traje 90 i kusur minuta je i u nedelju uveče doprinela apatičnom raspoloženju u taboru Å¡ampiona. Kosanovićevi izabranici nisu znali da privedu kraju ni meč u kojem je najveću pretnju predstavljao povremeni prelazak KruÅ¡evljana na polovinu crveno-belih. Iz prvog pravog Å¡uta ka golu Ranđelovića, Napredak je stigao do izjednačenja...

- Neverovatno je da se svaka eventualna greÅ¡ka u igri zavrÅ¡ava golom protiv nas u tih, poslednjih desetak minuta. Kako prođe 80. minut, mi primimo gol. Kako i zaÅ¡to, zaista ne znam – jada se Zvezdin trener Milorad Kosanović.

Koroman, Barkos, Molina i druÅ¡tvo su tokom utakmice sa Napretkom uputili čak 18 udaraca ka golu Stamenkovića, od čega devet u okvir gola. Kada se i pored tolike invazije mreža rivala zatrese samo jednom, pozivanje na loÅ¡u sudbinu nije na mestu. Da crveno-beli imaju za nijansu bolju realizaciju, straha u poslednjim trenucima ne bi bilo. Upravo zbog toga struka, igrači i svi na Marakani bi trebalo sebi da postave logično pitanje: zaÅ¡to nema drugog gola?

- Ne ponavlja nam se to zbog neozbiljnosti, ili pada koncentracije – nastavlja Kosanović. - Ne verujem da igrači razmiÅ¡ljaju kako je utakmica već zavrÅ¡ena. Ovo je, jednostavno, neverovatno. Kako drugačije objasniti to da rival jednom dođe do Å¡uta i mi odmah dobijemo gol.

U odsudnim trenucima, ponovo, zakazala je postavka odbrane kompletnog tima. Protiv Bajerna su se svi povukli u krilo Ranđeloviću i značajno mu pomogli da kiksira, dok je u nedelju uveče Predrag Pavlović ostao zaboravljen od svih na 20-ak metara od gola.

- Anđelković nije uradio ono Å¡to je morao na 30-ak metara od gola. Izgubio je loptu, izveden je korner i primili smo gol. Da je ta lopta otiÅ¡la napred, možda ne bismo primili gol. Ko zna, verovatno bi bilo neÅ¡to drugo, svaki put je neka nova situacija – zavrÅ¡io je Kosanović.

FINIÅ 

NE TREBA NAM PSIHOLOG

Paklene, i za Zvezdu nesrećne zavrÅ¡nice prvenstvenih i evropskih utakmica postaju neÅ¡to čime bi mogao da se pozabavi i psiholog. Partizan je proÅ¡le godine primenio sličan recept, otud i logično pitanje Kosanoviću: da li će i crveno-beli pribeći sličnom receptu?

- Ne znam koliko bi psiholog pomogao – kaže trener crvevo-belih. - Mislio sam da je razlog pad koncentracije. Protiv Napretka to nije bio slučaj. Čovek je udario po lopti tako da ona ode na jedino nebranjeno mesto. Neverovatno!

TEREN

GAZILI KAO PO TEPIHU

Katastrofalno stanje terena je i pomoglo, i odmoglo Zvezdi u okrÅ¡aju sa slavnim bavarskim timom. Protiv Napretka, utisak je, ovaj detalj nije uticao na razvoj događaja.

- Igrali smo već treću utakmicu za sedam dana na loÅ¡em terenu. Istrčali smo je izuzetno lako, gazili smo protivnika. Nije čak ni koncentracija bila problem, ne znam Å¡ta je... - kaže Kosanović.

I POSLE ISTEKA SUSPENZIJE...

JESTROVIĆ OTPISAN!?

Pred kraj prelaznog roka je doveden kao najzvučnije pojačanje Crvene zvezde, a samo dva meseca kasnije Nenad Jestrović je daleko od bilo kojih kombinacija Milorada Kosanovića.

Zbog suspenzije od dva meča posle večitog derbija, iskusni centarfor je radio odvojeno od prve ekipe. Suspenzija je, međutim, istekla u nedelju, a Jestrović je ostao u grupi igrača na koje se ne računa u predstojećem periodu. Sasvim je izvesno da za njega, kao ni za ostale iz Kosanovićeve TNT-grupe (treniram-ne igram-trpim), na kojem su Trajković, RaÅ¡ković, V. Đorđević, Stančić, neće biti mesta među putnicima za Lučane.

Црвено-бели спремни да за 150.000 евра доведу голмана из Војводине.

Дамир Кахриман, млади голман Војводине, требало би да буде појачање Црвене звезде у зимском прелазном року. Челници српског шампиона проценили су да би чувар мреже репрезентативних квалитета могао да буде дугорочно решење на голу Црвене звезде у наредном периоду.

Наиме, Звезда има тројицу старијих голмана Ранђеловића (33), Радивојевића (28) и Бановића (30), тако да руководство тражи младог чувара мреже. Дамир Кахриман (23) није у првом плану у Војводини и председник новосадског клуба Ратко Буторовић одлучио је да га у јануару прода уз обештећење од 150.000 евра.

- Интересовање Црвене звезде за Кахримана постоји још од прошлог лета. Последња дешавања у Војводини условила су да он буде стављен на трансфер листу и током зиме промениће средину. Црвена звезда би довођењем Кахримана добила дугорочно решење, а за њега би долазак на Маракану био прави потез у каријери - каже за Курир менаџер Горан Вељковић.
Поред црвено-белих, за чувара мреже Војводине заинтересовано је и неколико руских и украјинских клубова.
- Шахтјор и кијевски Динамо желе Кахримана, али моја је процена да он не би требало да иде тамо, јер оба клуба имају репрезентативне голмане, Шовковског и Пјатова. За Кахримана би било боље да дође у Звезду, а не да тамо има милионе и буде заборављен као Дишљенковић.

Војводина је и дефинитивно решила да се отараси Кахримана, што и није логичан потез.

- Председник Војводине Буторовић је коректан даса и са њим Кахриман нема проблема. Фрку праве Риђошић и Рабреновић, који форсирају свог голмана Бркића. Очекујем да већ у новембру Кахриман зна име свог новог клуба - сматра Горан Вељковић.

БРОЈ ЈЕДАН

Дамир Кахриман је у младој репрезентацији Србије пружао фантастичне партије на овогодишњем Европском првенству, па помало чуди што је једноставно склоњен с гола Војводине.

- Стојковић и Аврамов имају предност у репрезентацији, али њих двојица нису бољи од Кахримана. Убеђен сам да ће у правој средини још више напредовати и бити први голман Србије - каже Вељковић.

Ostajem u Vojvodini
S. B., 29. oktobar 2007

- GOLMAN sam Vojvodine, a priče po kojima prelazim u Crvenu zvezdu su glupost i ne želim da ih komentariÅ¡em!
Prva reakcija Damira Kahrimana, čuvara mreže novosadskog prvoligaÅ¡a i mlade reprezentacije Srbije, uverljivo odbacuje svaku mogućnost da mladi golman ipak promeni sredinu. Kahriman je, zna se, bio „na ledu“. Prethodno ga je iskusni stručnjak Ivica Brzić „sklonio“ sa gola s namerom da ga odmori i maksimalno pripremi tokom pauze za povratak među stative. Međutim, Kahriman je na prvom meču posle pauze odbio da sedne na klupu, pa je usledila kazna.
- U pogonu sam, treniram redovno, a u Čačku sam sedeo na klupi - potvrđuje Kahriman. - Vratio sam se na treninge odmah posle meča s Bežanijom, platio kaznu od 600 evra po klupskom pravilniku i čekam Å¡ansu. Tom prilikom sam odreagovao emotivno, jer volim Vojvodinu i sebe vidim među stativama. Svoju greÅ¡ku sam odradio i idemo dalje - objasnio je Kahriman.
Cvetko RiđoÅ¡ić, generalni direktor kluba, takođe naglaÅ¡ava da o Kahrimanovom prelasku nema govora.
- O tome ne znamo niÅ¡ta. Kahriman ima ugovor, da li je na golu ili ne, to je stvar trenera Brzića. Sve Å¡to se deÅ¡avalo, bilo je u skladu s pravilnikom o radu kluba. Kaznili smo mi joÅ¡ neke igrače, zbog, uslovno rečeno, manjih prekrÅ¡aja klupske discipline, ali to ne znači da ih odmah stavljamo na transfer listu - kategoričan je RiđoÅ¡ić.

Znaci ne dao Bog da dodje,bpolje Disljenkovica vratiti,kod Kahrimana je svaka viskoka lopta pola gola... :(
Kad god sam i gde god sam naišao na ljude koji su pokazivali suviše razvijenu brigu za nacionalni ponos i opšti interes ili preteranu osetljivost za ličnu čast i dostojanstvo, uvek sam, gotovo po pravilu, nailazio i na ograničen um, nerazvijene sposobnosti, tvrdo srce i grubu kratkovidu sebičnost.
http://dezvez.blogspot.com/
http://www.youtube.com/watch?v=eZUJXrvpPFA

5ar
Moderator
Moderator

Postby 5ar » 30 Oct 2007

MONDO:Jugović kandidat za predsednika Zvezde?

Iako je pre dve nedelje izjavio da ga mesto predsednika FK Crvena zvezda uoÅ¡te ne zanima, Vladimir Jugović bi ipak mogao da udje u novu upravu i to baÅ¡ u predsedničku fotelju, saznaje MONDO.

Mnogi prijatelji i saradnici ubedjuju Jugovića da prihvati kandidaturu za predsednika Crvene zvezde, a o tome bi moglo da bude reči i u utorak na sastanku "prelazne vlade" kluba. Nije isključeno, navode izvori u Zvezdi, i da Jugović zajedno sa biznismenom Toplicom Spasojevićem preuzme kormilo kluba, tako Å¡to bi on bio zadužen za sportski deo funkcionisanja kluba, a Spasojević za finansijski.

Jugović živi na relaciji Beč-Beograd i u slučaju novog posla u Crvenoj zvezdi vratio bi se u glavni grad Srbije.

Jedan od najtrofejnijih srpskih fudbalera i nekadaÅ¡nji igrač Crvene zvezde Vladimir Jugović, medjutim, pre dve nedelje je u intevjuu dnevnom listu "Sport" rekao da ga "uopÅ¡te ne interesuje posao predsednika Crvene zvezde".

"Ne pada mi na pamet da rukovodim, taman posla, samo mi joÅ¡ to treba. Svojevremeno nisam želeo da budem ni predsednik odeljenske zajednice, a tek Zvezde... Ja sam radnik, samo radnik", rekao je Jugović.

Na nagovor Stojkovića, Jugović je uÅ¡ao u Upravni odbor Crvene zvezde, saradnja je bila odlična. Jugović kaže da će bez obzira na to da li će ostati u UO, uvek biti deo Crvene zvezde.

"Piksi me zamolio da se angažujem u klubu i drago mi je Å¡to sam u jednom bitnom momentu stao uz njega da mu pomognem. Å ta mogu da kažem o Piksiju? Veliki borac, ima i srce i petlju. Doprinos je nemerljiv, stabilizovao je niz stvari, ne mora ni da se podseća da je zatekao konfuzno stanje. Ostavio je trag, dubok trag. Pitali ste me i da li ću, posle svega, ostati u Upravnom odboru? Ko zna Å¡ta će biti za mesec, dva. Odluke ne donosim unapred, ne znam ni kakvi su klupski planovi... Ako mi se ponudi neÅ¡to Å¡to mi se dopada, onda ću ostati, u protivnom... Svejedno, zauvek ću ostati deo Zvezde, baÅ¡ kao Å¡to je to i Piksi", rekao je Jugović.

Po meni najbolje moguce resenje. Najsposobniji covek od ljudi koji je Piksi doveo u klub (Dika, Vasilijevic, Mrkela). Evo primera od letos kada je na njegovo insistiranje u klub doveden Palacio iz Hondurasa, koji se vec na prvoj utakmici pokazao kao odlican igrac, dok su ostalim pojacanjima trebali meseci da proigraju (Barkos, Salas, Molina). Iako mu je prirodna pozicija zadnji vezni on je tada igrao desnog beka i odlicno se pokazao. I dok su se ljudi iz uprave cenkali oko kupovine on preko Arsenala potpise za Birmingem.
RIP Filip Milojević

5ar
Moderator
Moderator

Postby 5ar » 30 Oct 2007

MILORAD KOSANOVIĆ RAZMIÅ LJA O OSTAVCI!

Trener Zvezde nosio se miÅ¡lju da napusti klub posle neuspeha protiv Napretka, ali je odlučio da sačeka meč u Lučanima.

Ako pobedimo u Lucanima priblizavamo se Partizanu ali Alkosan ostaje, ako izgubimo Alkosan leti iz kluba ali umanjujemo sanse za titulu. Biti ili nebiti pitanje je sad :)
RIP Filip Milojević

Acimir
Senior Member
Senior Member

Postby Acimir » 30 Oct 2007

5ar wrote:MILORAD KOSANOVIĆ RAZMIÅ LJA O OSTAVCI!

Trener Zvezde nosio se miÅ¡lju da napusti klub posle neuspeha protiv Napretka, ali je odlučio da sačeka meč u Lučanima.

Ako pobedimo u Lucanima priblizavamo se Partizanu ali Alkosan ostaje, ako izgubimo Alkosan leti iz kluba ali umanjujemo sanse za titulu. Biti ili nebiti pitanje je sad :)

PA ONDA SRECNO!!!! :P

5ar
Moderator
Moderator

Postby 5ar » 31 Oct 2007

Kosanović: Zvezda nije socijalna ustanova

Posle remija protiv Napretka trener Crvene zvezde Milorad Kosanović nije želeo da imenuje uzrok nepovoljnog rezultata svog tima, jer kako kaže "to nisu stvari za javnost". Ipak, pred gostovanje u Lučanima, ekipi Mladosti, Å¡ef struke crveno-belih se "otvorio".

Najava ovog meča počela je uobičajenim frazama - biće teÅ¡ko, Mladost je tvrda ekipa... - da bi na kraju priča otiÅ¡la u potpuno drugačijem pravcu.

"Iz Zvezde ću otići samo onda kada Zvezda kaže da nisam dovoljno dobar za nju. Nijednog trenutka nisam pomiÅ¡ljao da podnesem ostavku. Istina, bilo mi je mnogo teÅ¡ko posle remija protiv Napretka, jer 12.000 ljudi nam je sve vreme aplaudiralo, a rezultat je izostao. Sve Å¡to treba ovom timu je rezultat", započeo je monolog trener Crvene zvezde, prenosi "Danas".

Milorad Kosanović doÅ¡ao je u trenutku kada je ekipa već bila formirana, te nije mogao da je kroji po svom izboru. To, medjutim, kako kaže, neće propustiti da učini u zimskom prelaznom roku.

"Dok sam je trener, Zvezda neće biti ni socijalna ustanova, ni starački dom. Imamo igrače koji su u klubu veoma dugo, a nisu postali nosioci igre. Tu su takodje i novajlije koji kvalitetom ne zaslužuju mesto u Crvenoj zvezdi i za njih ćemo morati da pronadjemo nove klubove", rekao je Kosanović.

Trener Crvene zvezde nije želeo da govori o konkretnim imenima, ali "Press" navodi da su prva dvojica na vratima "Marakane" Argentinac Ernan Barkos, koji je potrošio sve kredite na utakmicama protiv Bajerna i Napretka, i Ekvadorac Frenklin Salas, koji ionako nije imao preteranu minutažu u ekipi.

Medjutim, dvojica Južnoamerikanaca neće biti jedini koji će dobiti Å¡ut-kartu.

"Zvezdi ne treba viÅ¡e od 18 igrača. Ako imate 28 fudbalera, nemate vremena da se posvetite mladim igračima, talentima sa ovih prostora. Takodje otežan vam je rad, jer ne možete da se posvetite pojedincu. Nemoguće je napraviti zdrav odnos sa tolikim brojem igrača. Crvena zvedza u sezoni odigra najviÅ¡e 40 utakmica i ne treba joj toliki igrački kadar", rekao je trener crveno-belih.

Kosanović je poručio da će od novog predsednika kluba tražiti odreÅ¡ene ruke, slobodu u odlučivanju oko toga ko će otići, a ko pojačati ekipu.

"Normalno da ću ja odlučivati. Ne možete vi meni sa pijace da donesete jedno, a potom tražite da napravim neÅ¡to drugo. Ako stvari stoje tako, onda trener nije potreban. ZaÅ¡to bi mene neko plaćao da neÅ¡to radim, a pri tom mi ne da slobodu. Å to se tiče pojačanja, neće ih biti previÅ¡e, možda za nekoliko mesta u timu. Medjutim, nije korektno da sad pričamo na ovu temu, poÅ¡to joÅ¡ nemamo predsednika. Kada dodje vreme, videćemo da li će moji predlozi biti prihvaćeni", zaključio je Kosanović.

Svi su krivi za Zvezdinu "oranicu"

Teren na stadionu Crvene zvezde od juna ove godine liči na sve osim pravog fudbalskog igraliÅ¡ta. Fudbaleri Crvene zvezde su posle poraza od minhenskog Bajerna u 1. kolu Kupa UEFA u glas kukali kako je teren jedan od glavnih krivaca za poraz. Najglasniji je bio golman Ivan Randjelović.

Pitanje je ko je kriv za takvo stanje terena? Odgovor: Svi!

Od koncerta Zdravka Čolića 23. juna teren izgleda viÅ¡e kao oranica nego kao normalno fudbalsko igraliÅ¡te. Popularni pevač je platio za popravku trave, ali do danas teren nije upristojen.

U utorak je "prelazna vlada" FK Crvena zvezda izmedju ostalog raspravljala i o terenu, a izveÅ¡taj je podneo i direktor stadiona Milorad Ćorović, koji je već 25 godina u klubu.

"Postojali su i objektivni razlozi zbog kojeg je teren bio u loÅ¡em stanju, kao Å¡to je veliki broj utakmica na terenu, na kojem su igrali kulski Hajduk, ali i srpski i ruski parlamentarci. Takodje, zbog organizacije koncerta Zdravka Čolića zaÅ¡titni tepih je predugo bio na travi", rekao je novinarima Milan Tomić, potpredsednik Zvezde.

On je dodao da je Institut za zemljište, koji vodi brigu o terenu na stadionu beogradskog kluba, kao obrazloženje za loše stanje trave naveo visoku temperaturu, koja je u letnjim mesecima dostizala i 43, a na samom terenu i 50 stepeni.

"Angažovali smo i Poljoprivredni fakultet koji je ustanovio da je u zemlji na naÅ¡em terenu 40 odsto gline. Tu trava jednostavno ne niče", naveo je Tomić.

"NeÅ¡to je, ipak, moralo da se uradi, a članovi Upravnog odbora su ocenili i da, u vremenskim uslovima kakvi su bili, nije trebalo menjati busenje nedelju dana pred duel sa Bajernom", dodao je potpredsednik Zvezde.

Rukovodstvo Crvene zvezde je menadžmentu kluba zaduženom za stadion naložilo da napravi plan za revitalizaciju terena.

Kratkoročni cilj biće da se stanje terena popravi do 6. decembra i utakmice sa Boltonom, a srednjoročni da se dodatno poboljÅ¡a do februara i početka prolećnog dela sezone.

"Dugoročni cilj će biti da se uradi kompletna drenaža terena, koja je poslednji put radjena 1980. godine. Drenažu bi trebalo da počnemo u maju, po zavrÅ¡etku sezone. Generalni sekretar Zoran Damjanović, takodje, dobio je zadatak da pronadje najboljeg stručnjaka za travu koji će biti uključen u rad kluba", rekao je Tomić.

Koliko je tužno i ružno izgledao teren stadiona Crvena zvezda svedoči i detalj sa meča protiv Bajerna koji je medijima preneo Ognjen Koroman. "U jednom trenutku priÅ¡ao mi je Mark van Bomel i pitao me je: "Je l' moguće da vi na ovome igrate?"

Bruka i sramota za srpski fudbal. Što je još crnje ta slika je obišla svet.

Posle koncerta Zdravka Ćolića, doskoraÅ¡nji predsednik Crvene zvezde Dragan Stojković izjavljivao da je spokojan po tom pitanju i da mu je obećano da će teren biti obnovljen do 31. jula.

Direktor stadiona Partizana Aleksandar Stepanović rekao je za "24 sata" da je klub iz Humske, posle koncerta grupe Metallica 2005. godine promenio kompletnu travu.

"Postavljanje nove trave u proseku koÅ¡ta oko 3,5 evra po kvadratnom metru. Naravno, u tu cenu ne ulazi drenažni sistem, koji se sredjuje svakih 12-13 godina. Život travnatog tepiha je oko četiri godine. Znači, za novu travu, postavljanje i održavanje potrebno je oko 70.000 evra. Drenažni sistem je neÅ¡to skuplji. Mi smo ga platili oko 120.000 evra", rekao je Stepanović.

Znači da se u Crvenoj zvezdi neko "stisnuo" za pare, na uÅ¡trb kvaliteta fudbala i dobrih rezultata.

Spasojević jedini za predsednika Zvezde

Toplica Spasojević za sada je jedini zvanični kandidat za predsednika fudbalskog kluba Crvena zvezda, ali Komisija za pripremu predsedničkih izbora u klubu iz Ljutice Bogdana očekuje da će biti joÅ¡ kandidata.

Spasojevića, koji je i predsednik kompanije ITM Group, za prvog čoveka beogradskog kluba predložilo je Sportsko druÅ¡tvo Crvena zvezda, rečeno je na konferenciji za novinare posle sednice Upravnog odbora crveno-belih.

Potpredsednik Fudbalskog kluba Crvena zvezda i predsednik Komisije za pripremu predsedničkih izbora Milan Tomić izjavio je, ipak, da se očekuje da će do sledećeg Upravnog odbora, koji će se održati najkasnije za 15 dana, biti joÅ¡ kandidata.

"Komisija će Upravnom odboru predložiti listu kandidata, a jednom od njih će dati prednost. Upravni odbor će odlučiti kog će kandidata predložiti SkupÅ¡tini, koja će izbornu sednicu zakazati izmedju utakmica Zvezde sa Arisom i Boltonom, dakle do 6. decembra", rekao je Tomić.

Članovi komisije, koju pored Tomića čine i Dragoslav Å ekularac i Vladica Popović, do nove sednice Upravnog odbora razgovaraće sa Spasojevićem, kao i sa ostalim potencijalnim kandidatima, i sasluÅ¡ati njihove planove.

"Možda se nekome čini da je procedura predugačka i nepotrebna, ali je pitanje budućeg predsednika Crvene zvezde vrlo važno za nas i želimo da pronadjemo pravo reÅ¡enje", istakao je Tomić.

Iako je pre dve nedelje izjavio da ga mesto predsednika FK Crvena zvezda uoÅ¡te ne zanima, Vladimir Jugović bi ipak mogao da udje u novu upravu i to baÅ¡ u predsedničku fotelju. Mnogi prijatelji i saradnici, kako saznaje MONDO ubedjuju Jugovića da prihvati kandidaturu za predsednika Crvene zvezde, a nije isključeno, navode izvori u Zvezdi, i da Jugović zajedno sa Spasojevićem preuzme kormilo kluba, tako Å¡to bi on bio zadužen za sportski deo funkcionisanja kluba, a predsednik ITM Group za finansijski.

NekadaÅ¡nji igrač Crvene zvezde i sadaÅ¡nji direktor FK Sopot, Vladan Lukić potvrdio je za list "Danas" da pregovara sa upravom Zvezde o angažovanju u klubu.

Beogradski dnevnik navodi da je Lukić kandidat za sportskog direktora Crvene zvezde, a tu funjkciju sada obavlja Stevan Stojanović.

"Tačno je da pregovori postoje, ali joÅ¡ niÅ¡ta nije reÅ¡eno. Znam Å¡ta znači raditi u Zvezdi, jer sam Å¡kolovan u tom klubu. U Zvezdi naučite da radite pod pritiskom, usadjena vam je želja da pobedjujete", rekao je Lukić dodajući da zna kako bi radio u Crvenoj zvezdi i da mu je filozofija jednostavna.

On nije želeo da kaže ko je iz Crvene zvezde sa njim kontaktirao, ali je naveo da su obe strane shvatile da slično razmiÅ¡ljaju.

Zvezda ponovo na tapetu UEFA

Evropska fudbalska unija pokrenula je disciplinski postupak protiv Crvene zvezde zbog propusta u obezbedjenju utakmice sa Bajernom u Kupu UEFA, rekao je novinarima generalni sekretar kluba Zoran Damjanović.

UEFA je u zapisniku kao propuste navela dva incidenta. Prvi u 25. minutu, kada su navijači Bajerna upalili baklju, a drugi u 62, kada je pomoćnog sudiju pogodila rolna papira.

Kazna će se znati 8. novembra, sa rokom žalbe od tri dana. Zvezda se i dalje nalazi pod uslovnom kaznom zbog incidenata u mečevima sa Interom iz ZapreÅ¡ića pre dve godine.

Damjanović je novinarima rekao da je sledeći protivnik Zvezde u ligi Kupa UEFA, solunski Aris, tražio od UEFA da gostujući navijači pokazuju pasoÅ¡ na ulazu na stadion.

Generalni sekretar Å¡ampiona Srbije je istakao da je to neprihvatljivo za klub i da će Zvezda garantovati za svoje navijače.
RIP Filip Milojević

Vultures_boy
Member
Member

Postby Vultures_boy » 31 Oct 2007

KOSANOVIĆ PRECRTAO BARKOSA!

Trener Crvene zvezde Milorad Kosanović ne računa viÅ¡e na argentinskog napadača Ernana Barkosa!

Nikome viÅ¡e ne praÅ¡ta... Milorad Kosanović odlučio da napravi čistku u Zvezdi

Pored Barkosa, koji je potroÅ¡io sve kredite na utakmicama protiv Bajerna i Napretka, Kosanović je otpisao i Ekvadorca Frenklina Salasa, koji ionako nije imao preteranu minutažu u ekipi.

Barkos i Salas su juče radili sa drugom ekipom, ali oni neće biti jedini koji će dobiti Å¡ut-kartu na „Marakani". Kosanović juče nije želeo da govori o imenima, ali je najavio čistku u timu i obećao da će na zimu mnogi fudbaleri Zvezde morati da promene sredinu.

- Imamo u pogonu dosta igrača koji su godinama tu i nisu uspeli da se nametnu kao nosioci igre. Zvezda za njih jednostavno nema vremena, baÅ¡ kao ni za one koji traže svoje mesto, ali ne mogu da zadovolje potrebne kriterijume, i daćemo im priliku da se oprobaju u drugoj sredini. U pitanju je proces koji se mora ispoÅ¡tovati, ili u suprotnom nećemo imati Zvezdu koja je onako 85. minuta igrala protiv Partizana, Bajerna, Glazgov Rendžersa i Groklina. Naravno, nećemo zabijati glavu u pesak zbog tih pet minuta i krivac sam prvo ja, a onda i svi koji su bili na terenu - rekao je Kosanović, i napomenuo da bi bilo super ako su nepravedno doživljeni porazi cena ukupnog odrastanja tima.

Strateg crveno-belih oÅ¡tro je odreagovao na pitanje hoće li lično birati eventualna pojačanja.

- Normalno da ću ja odlučivati. Ne možete vi meni sa pijace da donesete jedno, a potom tražite da napravim neÅ¡to drugo. Ako stvari stoje tako, onda trener nije potreban. ZaÅ¡to bi mene neko plaćao da neÅ¡to radim, a pri tom mi ne da slobodu. Å to se tiče pojačanja, neće ih biti previÅ¡e, možda za nekoliko mesta u timu. Međutim, nije korektno da sad pričamo na ovu temu, poÅ¡to joÅ¡ nemamo predsednika. Kada dođe vreme, videćemo da li će moji predlozi biti prihvaćeni.

Trener crveno-belih priznao je da je tokom duela sa Napretkom bilo nesuglasica između pojedinih igrača.

- Oni su pod ogromnim pritiskom i to Å¡to ste primetili posledica je emocija koje su proradile. Zato su odreagovali na način na koji nije trebalo. Imamo mnogo fudbalera i svi bi hteli da igraju, ali ne mogu da sastavim tim sa 14 igrača. U velikoj želji dogode se stvari koje nisu primerene profesionalcima, ali srećom, reč je o sitnicama - zaključio je Kosanović.

E SVAKA TI CAST DOBRO SI SE SETIO< SADA JOS ANDJELKOVICA I RANDJELOVICA DA SE OTARASIS DOVEDES KAHRIMANA I UIGRAS BRONOVICKOG I DOVEDES JOS JEDNOG DOBROG NAPADACA I TO JE TO!

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 31 Oct 2007

Kahriman nije neko resenje. Kad se samo setim kikseva protiv Partizana...
Ili neko kvalitetniji ili neka ostane Smuci.
Crvena zvezda, doktor Čović, Mića Pavkov - sveto trojstvo.

Milka Canic
Senior Member
Senior Member

Postby Milka Canic » 31 Oct 2007

Ok Barkos, ali sto li je Salasa bacio u drugi tim? Ulazio je retko, a kad je usao pokazao je da nesto zna (Olympiakos, Banat). Da igra u kontinuitetu, igrao bi naravno jos bolje ...
УШЛО У КРВ И ДОВИЂЕЊА!

Svetinja
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Svetinja » 31 Oct 2007

A husenija da kupite?
Stranac, mator a i gol vam je dao ;)
Ne zna se koliko će novca FMP dati Zvezdi, novi klub će igrati u "Pioniru", a trenirati u Železniku.
FMP postaje KK Crvena zvezda Beograd. Zvezda ustupa ime u vremenu trajanja reorganizacije, " rekao je novi predsednik Zvezde

Vultures_boy
Member
Member

Postby Vultures_boy » 31 Oct 2007

Zvezda se mnogo zajebala sto je prodala i Djokica i Purovica. VELIKA GRESKA!!!!!!!!!!!

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 31 Oct 2007

Svetinja wrote:A husenija da kupite?
Stranac, mator a i gol vam je dao ;)

Ova provokacija je u rangu sa obrisanom porukom o finansiranju RKCZ.
Purovic i nije nesto posebno, a Djokic je bio los, ali je nekako davao golove, On fali.
Crvena zvezda, doktor Čović, Mića Pavkov - sveto trojstvo.

union 99
Respected Member
Respected Member

Postby union 99 » 31 Oct 2007

Danas 1:1...Ajde Alkoholicaru, put pod noge mater ti jebem zvalavu... Ako ostane do zime nista od titula ove sezone...
Миодраг Петровић Чкаља:
"Добро, бата Рале, волимо Звезду, али од нечег се живети мора, године су то". А бата Рале увек одмерен, господски одговори: "Не живим ја од Звезде, него за Звезду. Године су то".