Elmedin Kikanovic, Delija i po!

forum for locked topics...
sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Elmedin Kikanovic, Delija i po!

Postby sarma i proja » 05 Aug 2008

www.kosarka.net (sarma_i_proja): Jesi li se odmorio i psihicki pripremio za sex na pripremama reprezentacije BiH?
nikada nisam imao ovako dugu pauzu,ali je nisam iskoristio bas onako kako sam zelio...prvo sam imao operaciju nosa(devijacija),a zatim i radio terapije za koljena....bio sam malo na moru,u rodnoj tuzli.....pauza je svakako ostavila traga na mene,ali nadam se da cu biti potpuno spreman do kvalifikacija...

www.kosarka.net (Edo): Sta ocekujes od sledecih kvalifikacija sa reprezentacijom BiH?
ocekujem da cemo se plasirati na prvenstvo,iako grupa nije nimalo naivna,kako to izgleda na prvi pogled...

www.kosarka.net (Edo): Kakvu bi statistiku voleo da imas u sledecim kvalifikacijama (minuti, poeni, skokovi, blokade...)?
najbitnije je da se plasiramo,posebno nakon neuspjesnog proslog ciklusa...svi se moramo tome podrediti,a ja cu se truditi da dam pun doprinos,ne mjeri se sve kroz brojke..

www.kosarka.net (Edo): Koji ti je najdrazi, a koji najmrzi igrac iz reprezentacije BiH?
ne bih nikoga da izdvajam,svi momci su ok,dobro radimo na terenu,druzimo se van terena i tu nema nikakvih problema...

www.kosarka.net (bosanacprijedor): Jesi li upoznat o karakteristikama reprezentacije GBR?
poznato mi je da ce igrati NBA igrac Deng,dok je Gordon odbio...nece biti nimalo lako protiv njih,jer su okupili najjacu reprezentaciju u istoriji s namjerom da se spreme za Olimpijske igre 2012.

www.kosarka.net (Edo): Sta mislis o Mensuru Bajramovicu?
ovo je prvi put da me trenira bajramovic...svakako da je iskusan strucnjak,odlicno razumije kosarku...vec je vodio reprezentaciju,poznaje igrace,osvajao je prvenstvo bih sa bosnom....nadam se da cemo pod njegovim vodjstvom uspjeti da ostvarimo cilj...

www.kosarka.net (SirokiBrig, Saladin): Mnogo se polemisalo o tvom dolasku u zvezdu, pa ni ovaj forum nije ostao imun na to. Jeli istina da si "morao" ici u Zvezdu i da to nije bio tvoj osobni odabir?
naravno da nije tacno....prilikom odabira mog novog kluba zadnju rijec sam imao ja...kada je stigla ponuda crvene zvezde,nisam se dvoumio nijednog trenutka,dobio sam podrsku porodice,koja mi je najbitnija i nije bilo dileme...to je klub sa bogatom istorijom i tradicijom,jednostavno klub koji se ne odbija...

www.kosarka.net (Srle8, sarma_i_proja): Iza nas, navijaca Crvene Zvezde je polu-uspesna sezona, daj nam tvoj sud o protekloj sezoni, kako o svojim partijama, tako i o partijama Zvezde.
ostaje zal sto nismo otisli korak dalje u nlb ligi i uleb cupu....ispustili smo final four nlb lige,i final 8 uleba...a ni u domacem prvenstvu nismo mogli dalje od polufinala...ciljevi postavljeni pred nas su ispunjeni,ali imam utisak da je moglo bolje...forma je varirala,imali smo sjajnih,ali i katastrofalnih utakmica...gledano u cjelini,moze se reci da je sezona bila relativno uspjesna...sto se tice moje igre,mogu biti zadovoljan posebno drugim dijelom sezone,a nadam se da cu u sljedecoj sezoni pokazati jos veci napredak...

www.kosarka.net (sarma_i_proja): Vidis li sebe u Zvezdi i sledece godine?
da...imam jos 3 godine ugovora...nadam se da ce se ubrzo formirati uprava i poceti sa slaganjem ekipe za sljedecu sezonu...

www.kosarka.net (Gavri): Kada mozemo ocekivati boljitak u tvojoj igri u odbrani i vecu misicnu masu?
svakako da je to moj veliki nedostatak,ali vjerujem da cu to na pravi nacin otkloniti,i jos vise unaprijediti svoju igru...

www.kosarka.net (sarma_i_proja): Kako gledas na mogucnost fuzije sa FMPom?
mislim da je sasvim izvjesno da do toga nece doci,jer se dvije strane nisu usaglasile oko detalja,pa ne bih to da komentarisem...

www.kosarka.net (NoName): S kim se od saigraca iz Zvezde najvise druzis?
boris bakic,vujadin subotic,igor krasnic....tokom sezone i nemamo toliko vremena za izlaske,buduci da se svaki treci dan igraju utakmice...ali svakako da koristimo slobodno vrijeme,kada ga ugrabimo,za odmor relaksaciju,izlaske...uglavnom nakon utakmica izlazimo ekipno,nakon nekih vaznih pobjeda...

www.kosarka.net (bosanacprijedor): Da li su stigle ponude iz vecih klubova i ako jesu od kojih klubova ako se smije znati?
ne bih o tome,to su pitanja za mog menadzera ;)

www.kosarka.net (bosanacprijedor): Da li ciljas na NBA ili je tvoj cilj Evropska kosarka?
primarna je evropska kosarka,ali ukoliko se otvori nba kao opcija,ko zna...

www.kosarka.net (NoName): Kojeg igraca ti je bilo najteze cuvati?
nikola pekovic...odlican igrac,sjajno koristi svoje fizicke predispozicije,igra partizana je skoncentrisana na igru u reketu,to je on izvrsno koristio....

www.kosarka.net (Pop84): Kakav je osecaj izaci pred 7000 Grobara koji nose Partizan od 1. do 40. minuta i da li bi vi igrali bolje da ste imali slicnu podrsku ili bi igrali losije optereceni pritiskom publike?
svakako da je publika bila partizanov 6.igrac,to se najbolje vidjelo kroz utakmice evrolige...kada mi igramo tribine su po pravilu bile poluprazne ili prazne,izuzev par utakmica uleb cupa...falila nam je dosta podrska navijaca,i sigurno je da bi uz njih nasa igra bila na visem nivou...

www.kosarka.net (Pop84): Da li osecas vise nemoc ili bes kad izgubis od Partizana , po 6. put u sezoni, kako to vece provodis posle poraza u Derbiju?
ne volim gubiti uopste, a kamoli od vjecitog rivala...bio sam bijesan poslije poraza,posebno onog u kome smo imali prednost do pred sami kraj utakmice...uglavnom poslije utakmica ne mogu zaspati,vracam film sa utakmice....

www.kosarka.net (NoName): Da li bi u slucaju dobre ponude presao u Partizan?
Ne.

www.kosarka.net (Pop84): Koliko je tesko igrati protiv Pekovica?
izuzetno tesko,nikola je sjajan igrac,jedan od najboljih centara evrope...

www.kosarka.net (5ar): Kako ti se svidja zivot u Beogradu i jesi li imao nekakve neprijatnosti?
beograd je fantastican grad,izuzetno mi se svidja,a neprijatnosti nisam imao....

www.kosarka.net (Gavri): Jel igra kladionicu i da li se kladis na fudbal, tenis ili kosarku?
ne kladim se....2 puta sam u zivotu igrao fudbal i naravno pao hehhe

www.kosarka.net (5ar): Kako stizes da zavrsavas obaveze na fakultetu pored kosarke?
fakultet sam malo zapostavio,ipak nije lako uskladiti obaveze treninga,putovanja....al trudim se kad imam mogucnost i da pomalo ucim...

www.kosarka.net (BosancHeros): Na nasem forumu vodi se godinama polemika o zavrsetku utakmice CRO-ESP, 1/4 finale eurobasketa 2005. Pitanje glasi: da li je bio faul???
vjerovatno je bio faul,ali nema smisla o tome sada pricati,sta je bilo,bilo je...nemoguce je promijeniti sudijsku odluku...

pozdrav forumasima,posebno delijama....
Elmedin... Delija i po!
Image

Razgovor je napravljen u u 7.mesecu 2008. godine
Crvena zvezda, doktor Čović, Mića Pavkov - sveto trojstvo.