fudbaleri i "fudbaleri" 08/09

forum for locked topics...
sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Re: fudbaleri i "fudbaleri" 08/09

Postby sarma i proja » 27 Oct 2008

Zvezda kaznila trojicu igrača
Fudbalski klub Crvena zvezda novčano će kazniti trojcu svojih prvotimaca zbog dobijenih crvenih, odnosno žutih kartona.

Ekipa sa Marakane kaznila je Ibrahima Gaja, Nikolu Lazetića i Ognjen Koroman. Ibrahim Gaj je kažnjen sa 3000 eura zbog crvenog kartona, koji je dobio u večitom derbiju sa Partizanom zbog incidenta sa Moreirom.

Nikola Lazetić je za dobijeni crveni karton u Kruševcu protiv Napretka novčano kažnjen sa 1000 eura, a isti iznos moraće da plati i Ognjen Koroman, zbog dobijenih žutih kartona, ''koji nisu primereni njegovom iskustvu i fudbalskom kvalitetu''.
clap

tako je, sta im jebem mater.
Crvena zvezda, doktor Čović, Mića Pavkov - sveto trojstvo.

Srle8
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Srle8 » 27 Oct 2008

Uprva moze da lize jaja Ibrahima Gaja cool0044 Za onakvu pozrtvovanost su trebali da ga nagrade. Vidi se da je coveku stalao za klub.
Zlatorog - Partizan 72:62 SAT, 19.11. 16:00 ho ho ho

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 27 Oct 2008

Den Tana: Bingulac zna Å¡to niko ne zna Ponedeljak, 27. oktobar 2008. 14:38

Dobrivoje Tanasijević, jedan od dvojice kandidata za predsednika Crvene zvezde, vratio se u Beograd.

Den Tana, inače v.d. predsednika, boravio je u Los Anđelesu gde je, kako kaže, 90 odsto poslova preneo na druge ljude. Svestan je da, u slučaju da bude izabran za prvog čoveka crveno-belih, ne može da vodi klub na daljinu.

"Trenutno se osećam samo kao kandidat za mesto predsednika FK Crvena zvezda i potpuno ozbiljno shvata kampanju. Moj konkurent je imao više vremena za pripremu, što je još jedan dokaz da nisam planirao da se kandidujem", naglasio je Tanasijević.

U istoriji kluba se nije desilo da pred Skupštinu izađu dvojica kandidata.

"Nemam ništa protiv da budu dvojica iako znam da se to nikad pre nije desilo. Tako je bilo jer su kandidati uvek bili zvezdaši, pa Skupština nije želela da diskredituje poraženog. Zato postoji Radna grupa, da izabere jednog. Međutim, to ne isključuje mogućnost da ćemo biti obojica. Obe opcije smatram demokratskim."

Ukoliko pobedi u predsedničkoj trci, poručuje da će u njegovoj vladi biti mesta za Zorana Bingulca.

"Politika Zvezde je da za zvezdaše uvek ima mesta. Isto važi i za Bingulca, pogotovo što je on potpredsednik i član Izvršnog odbora FSS. To pitanje se uopšte ne postavlja. Ipak, sve ovo pričam iz pozicije kandidata, jer nisam predsednik".

Nije tajna da Den Tana ima podršku Vladimira Jugovića.

"Mislimo slično, maltene isto. To je osnova njegove podrške kakvu imam i od mnogih drugih. Želeo sam da Jugović nasledi Toplicu Spasojevića, ali je tada rekao da nije spreman za takvu funkciju. U svakom slučaju, Jugović je spreman da pomogne".

Ne želi da javno iznosi program za izlazak Zvezde iz krize.

"Program imam, ali red poteza je takav da prvo treba da ga čuju Radna grupa i Skupština".

Revizorska kuća je završila posao u Ljutice Bogdana 1, ali rezultati, kako tvrdi Den Tana, još nisu poznati.

"Izveštaj još nije dostavljen Zvezdi. Neću da se kunem, ali zaista ne znam šta u njemu piše. Kada ga vidim, podatke neću kriti od javnosti".

Bingulac tvrdi da zna da Zvezda duguje 21 milion evra.

"Ili je najobavešteniji od svih ili to nije istina", zaključio je Dobrivoje Tanasijević.

Radna grupa će u naredna dva-tri dana razgovarati sa kandidatima, a zatim zakazati Izbornu Skupštinu. Očekuje se da crveno-beli dobiju predsednika između 15. i 20. novembra.

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 29 Oct 2008

Juga uz Den Tanu Sreda, 29. oktobar 2008. 18:31

Vladimir Jugović, najtrofejniji srpski fudbaler, potvrdio je da je spreman da se kao funkcioner vrati u Crvenu zvezdu, ako na predstojećim klupskim izborima pobedi Den Tana.

"Spreman sam da pomognem Den Tani, koji me je prvi i zvao. Nije uopšte bitno koju bih funkciju obavljao. Bitno je da Crvena zvezda uz moju pomoć izadje iz rezultatske i svake druge vrste krize", rekao je Jugović novinarima u Čačku.

Jugović je protiv Borca prvi put ove sezone gledao utakmicu Zvezde u srpskom prvenstvu. Na stadion je došao u 30. minutu, a meč je posmatrao u društvu nekadašnjeg sportskog direktora crveno-belih Stevana Stojanovića.

"Iskreno sam rezočaran partijom Crvene zvezde... Očigledno je da ova Zvezda nije ista kao ona od pre dve godine, kada sam i ja bio aktivan u Upravnom odboru", ocenio je Jugović, koji je član UO kluba iz Ljutice Bogdana bio tokom predsedničkog mandata Dragana Stojkovića.

Pretpostavlja se da bi Jugović, ukoliko Den Tana pobedi na izborima, koji tek treba da budu raspisani, preuzeo funkciju potpredsednika kluba.

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 31 Oct 2008

Srle8 wrote:Uprva moze da lize jaja Ibrahima Gaja cool0044 Za onakvu pozrtvovanost su trebali da ga nagrade. Vidi se da je coveku stalao za klub.

Jeste za nasilje i vandalizam da ga nagrade krazy
Da je pravde ne bi taj nikad na teren više izašao ako je Rajković za pljuvanje kažnjen godinu ovo je za vječnu kaznu.
Ibrahim Gaj je prljavo govno.

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 31 Oct 2008

Janevski: Rad ne sme da nas iznenadi

Trener Crvene zvezde Čedomir Janevski u Čačku je doživeo baš neprijatno otrežnjenje.

Umesto da njegovi igrači posle 5:1 protiv OFK Beograda i poraza Partizana na Banovom brdu "lete" po terenu, ekipa je odigrala sporu i malodušnu utakmicu, izgubila od Borca, a navijačke nade u borbu za titulu ekspresno su "ohlađene".

Makedonski stručnjak istakao je na konferenciji za novinare da Zvezda u subotu protiv Rada (16.30) ne sme da dozvoli novo iznenađenje.

"Rad se nalazi u formi. U sredu je savladao Vojvodinu i ostvario prvu pobedu. Sigurno će želeti da nas iznenadi, misleći da nas je poraz od Borca uzdrmao. Ja, međutim, ne verujem u to. Verujem da je to bio samo 'slobodan dan' koji su igrači uzeli, ali sigurno je da moramo mnogo bolje".

Janevski je najavio moguće promene u sastavu tima, pre svega zato što se štoper Nino Pekarić oporavio od povrede. Na drugoj strani, neizvestan je nastup Ognjena Koromana.

"Koroman je malu povredu imao i pre Čačka, ali nije želeo da saigrače ostavi na cedilu i to je za pohvalu. Po povratku u Beograd nije trenirao i tek posle pregleda u petak uveče videćemo da li je u stanju da igra", objasnio je Janevski.

Mladi Slavko Perović ocenio je da će duel sa Radom biti težak iz dva razloga.

"Prvo, zato što je Rad dobra ekipa. Jeste da je poslednji, ali to ne oslikava realan kvalitet tima. Drugo, zato što nam u goste dolazi u nezgodnom trenutku, posle poraza od Borca", rekao je napadač srpskog vicešampiona, trenutno tek petoplasiranog na tabeli Superlige.

"Ta utakmica ipak će biti i prilika da svi mi dokažemo kakvi smo igrači i ljudi i da li uopšte zaslužujemo da nosimo dres Crvene zvezde", dodao je Perović.

janevski, nas vise nista ne moze da iznenadi... u stvari, sada je pobeda zvezde iznenadjenje.
kako smo poceli pitanje je da li cemo zavrsiti u gornjem delu tabele.

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 03 Nov 2008

Politika: Zvezdin dug 16 miliona evra

Dug Fudbalskog kluba Crvena zvezda iznosi 16 miliona evra, piše "Politika", pozivajući se na podatke revizije poslovanja beogradskog kluba koji je uradila firma "BDO BC Eksel" iz Beograda.

Pri reviziji poslovanja nisu uzeti u obzir potraživanja na osnovu letošnjih transfera nekadašnjeg kapotena Dejana Milovanovića (prešao u francuski Lans) i ekvadorskog reprezentativca Segunda Kastilja, koji je na pozajmici u engleskom Evertonu.

Crvena zvezda bi za kastilja trebalo da dobije dva miliona evra, dok bi za Milovanovića mogla da dobije oko milion i po, pod uslovom da on sa Lansom obezbedi povratak u prvoligaško društvo.

"Politika" piše i da će sednica Skupštine Crvene zvezde najverovatnije biti održana 13. novembra. Najpre će biti razrešen bivši predsednik Toplica Spasojević i ceo Upravni odbor, koji su podneli ostavke u avgustu, a potom će se birati novi predsednik.

Za sada su se za mesto predsednika kandidovali Zoran Bingulac i sadašnji vršilac dužnosti predsednika Dobrivoje Tanasijević aka Den Tana.

Ono što bi mogao da predstavlja problem za Bingulca je njegovo političko angažovanje. Naime, prema Statutu Crvene zvezde niko ko je aktivan u politici ne može da se kandiduje za funkciju u klubu.

Bingulac je bio u timu Srpske radikalne stranke i pomagao je Aleksandru Vučiću u izbornoj trci za gradonačelnika, a potom je bio i na promociji novoosnovane Srpske napredne stranke, čiji su lideri nekadašnji funkcioneri SRS Tomislav Nikolić i Aleksandar Vučić.

Kandidati za predsednika trebalo bi da u ponedeljak dostave Radnoj grupi program rada kluba u narednih pet godina, a potom će Radna grupa da pripremi konkretan predlog za Skupštinu.

ako njega izaberu idem da se spalim na marakani

5ar
Moderator
Moderator

Postby 5ar » 05 Nov 2008

Samo nam jos ova trojica fale c009

Jedva smo ih prodali, a evo ih ponovo posle 3 meseca tumbleweed

Kodžaeli ispalio Zvezdin trio

Dušan Anđelković, Đorđe Tutorić i Nenad Jestrović nisu više igrači Kodžaelija.

Trio koji je letos prešao iz Crvene zvezde u tabor turskog prvoligaša spakovao je kofere i vratio se u Beograd.

"Kada smo potpisali ugovore, dobili smo deo novca. Međutim, posle toga je klub prestao da nas isplaćuje. Čekali smo i kada se navršilo tri meseca bez uplate, prema ugovoru, imali smo pravo da odemo, što smo i učinili", objasnio je za MONDO Dušan Anđelković.

Opšte nezadovoljstvo se odrazilo na stanje u ekipi, koja posle devet kola ima samo dva boda i zakucana je za dno tabele turskog šampionata. Pare nisu dobili ni domaći igrači.

"Tutorić i ja ćemo od četvrtka početi da treniramo sa Zvezdom. To je naša druga kuća. I Jestrović će nam se priključiti kada se vrati iz Švajcarske gde je otišao da završi privatne poslove".

Anđelković zvuči bezbrižno za čoveka koji je ostao bez posla.

"Advokat radi na našem slučaju, ali nikakvih komplikacija ne može da bude. Ove ili sledeće nedelje FIFA, kojoj smo uputili tužbu, rešiće slučaj u našu korist i bićemo i zvanično slobodni igrači".

Na pitanje da li postoji mogućnost da ponovo obuče crveno-beli dres voljenog kluba, Anđelković nema odgovor.

"Treniraću, a videću šta će da bude u januaru kada počne prelazni rok", zaključio je Dušan Anđelković.
RIP Filip Milojević

Loodo Yaye ®
Member
Member

Postby Loodo Yaye ® » 05 Nov 2008

scared0008

Sledeci put kad budem u BG idem i ja malo da potreniram sa ekipom. Kad se vec moze...
Uostalom - jeb'o vam ja mater!!!

5ar
Moderator
Moderator

Postby 5ar » 05 Nov 2008

Najveca fora je kako smo ojadili ove Turke rofl . Ovo leto su hteli da pojacaju odbranu pa potrosili milion evra, 600 000 za Noja i 400 000 za Tutorica, a sad su zadnji na tabeli, 2 boda iz 9 meca, gol razlika -13 mao
RIP Filip Milojević

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 05 Nov 2008

hehehehehe pa nek potpisu ugovore sa njima, mozda se upeca neko u januaru

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 06 Nov 2008

ZVEZDA: Bingulac precrtan, ostao samo Tana

Dobrivoja Tanasijevića deli samo korak od toga da izbriše prefiks vršilac dužnosti.

Radna grupa FK Crvena zvezda odlučila je da Skupštini kao kandidata za predsednika predloži samo Tanasijevića, ali ne i Zorana Bingulca, koji je takodje istakao kandidaturu.

U obrazloženju odluke članovi Radne grupe naveli su da su detaljno razmotrili sve relevantne činjenice na osnovu kojih su utvrdili da Tanasijević ispunjava sve kriterijume, dok je Bingulac eliminisan zbog političkog angažmana.

"Radna grupa nije prihvatila predlog kandidature Zorana Bingulca iz razloga njegove aktivne političke angažovanosti, što je u direktnoj suprotnosti sa Statutom kluba, kao i sa tradicijom da Crvena zvezda bude van uticaja bilo koje političke stranke, poštujući pritom pravila i propise FIFA i UEFA", navedeno je u obrazloženju odluke Radne grupe.

Bingulac je bio u timu Srpske radikalne stranke i pomagao je Aleksandru Vučiću u izbornoj trci za gradonačelnika, a potom je bio i na promociji novoosnovane Srpske napredne stranke, čiji su lideri nekadašnji funkcioneri SRS Tomislav Nikolić i Aleksandar Vučić.

Radna grupa, koju čine Krcun Dragović, Tomislav Milićević, Miodrag Djordjević i Milan Šutić, dostavila je svoju odluku na usvajanje Skupštini kluba, koja bi trebalo da bude održana 13. novembra.

I dalje postoji, doduše minimalna šansa, da se Skupština, ipak, opredeljuje izmedju dva kandidata, a da bi se to dogodilo potrebno je da Bingulac izlobira pet članova najvišeg klupskog organa, koji bi ga predložili na samoj sednici. Medjutim, i da to uspe gotovo je neverovatno da bi u direktnom glasanju mogao da pobedi Tanasijevića.

Srle8
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Srle8 » 08 Nov 2008

AKO HOĆETE TROFEJ, DAJTE MI BOLJE IGRAČE!
Čedomir Janevski: Od mene se traži da sa Zvezdom osvojim jedan trofej i da u prvenstvu budem bar drugi. I sam sebi sam nametnuo pritisak. Za to su mi odmah potrebni „gotovi" fudbaleri

Postavio zahteve... ÄŒedomir Janevski, trener fudbalera Crvene zvezde
Postavio zahteve... ÄŒedomir Janevski, trener fudbalera Crvene zvezde

Trener Crvene zvezde Čedomir Janevski požalio se pred današnji derbi meč 12. kola Jelen Superlige protiv Vojvodine da nema tim koji može da osvaja titule! On je javno od čelnika crveno-belih zatražio da poboljšaju igrački kadar već u zimskom prelaznom roku, ukoliko žele osvajanje barem jednog trofeja i laskavu titulu vicešampiona na kraju sezone.

Upravo će od današnjeg duela s Novosađanima u najvećoj meri zavisiti da li će Zvezda jesenji deo šampionata završiti odmah iza lidera i „večitog" rivala - Partizana.

Traže se samo titule

- Od mene se traži da osvojim jedan trofej, odnosno da u prvenstvu budem barem drugi. Niko mi to nije rekao, ali osećam to i sam sebi sam nametnuo taj pritisak. Ako si u Crvenoj zvezdi, moraš da razmišljaš o trofejima. Da bismo stigli do takvih rezultata, potrebni su mi „gotovi" igrači u zimskom prelaznom roku, koji će nam odmah pomoći da dođemo do tog cilja. Dos Santos, koji je na probi, pokazao je određeni kvalitet, ali još nismo odlučili ništa po pitanju njegovog angažmana. Moramo da skautiramo i dovodimo po 4-5 igrača na istoj poziciji i onda da izaberemo najboljeg. Aval Isa? Ne znam šta priča njegov menadžer! On je ovde bio tri dana, ali zbog problema s vizom morao je da ode. Kada menadžer prodaje igrača, onda je on najbolji na svetu - istakao je Janevski.

On je okršaj s „lalama" okarakterisao kao krucijalni za njegov tim u daljem toku šampionata. Posrnuli velikan iz Ljutice Bogdana nastojaće da zaostatak za Vojvodinom smanji na svega bod, dok u taboru Novosađana veruju da bi domaćinu mogli da prirede reprizu prvog prvenstvenog kola kada su slavili na „Karađorđu" rezultatom 2:0.

Krucijalan meč

- Utakmica s Vojvodinom bi za nas mogla da bude krucijalna što se tiče daljeg toka šampionata. U slučaju pobede približili bismo se današnjem protivniku na bod zaostatka. U goste nam dolazi ekipa iz vrha srpskog fudbala. Trudićemo se da ne dozvolimo novo iznenađenje. Svestan sam činjenice da je Vojvodina izgubila na četiri od pet gostovanja, ali statistika ne sme da nas zavara - rekao je makedonski stručnjak.

Gost Crvene zvezde na utakmici protiv Vojvodine biće atletičarka Ivana Španović, svetska juniorska prvakinja u skoku udalj, koja je Srbiju predstavljala na Olimpijskim igrama u Pekingu.

Koroman rezerva protiv Vojvodine

Derbi kola protiv Vojvodine najverovatnije će morati da propuste Ognjen Koroman i Ibrahim Gaj.

- Gaj je dobar igrač, ali kada ne igrate četiri nedelje, onda je to velika pauza. Zato smo i organizovali neke prijateljske utakmice, ali momci koji su odigrali nekoliko poslednjih prvenstvenih susreta pokazali su da vrede. Koroman je možda najbolji ofanzivni igrač u ligi, ali zbog povrede je počeo da trenira tek u ponedeljak, dok je u Čačku igrao pod injekcijama. Još nisam odlučio šta će biti s njim - podvukao je Janevski.

Mozda pomogne Dejvid Koperfild ows
Zlatorog - Partizan 72:62 SAT, 19.11. 16:00 ho ho ho

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 13 Nov 2008

SKUPÅ TINA FKCZ: Stop za Bingulca i veterane

Skupština FK Crvena zvezda imala je neprijatan početak i pre nego što je zvanično otvorena.

Legende kluba, Dušan Savić, Milovan Đorić, Stanislav Karasi, Vladimir Petrović Pižon, kao i Zoran Bingulac, bukvalno su na silu ušle u prostorije Medija centra, gde će biti održana Izborna skupština.

Obezbeđenje je imalo naređenje da ih ne pusti u zgradu, a posle nekoliko minuta guranja na ulazu, svi oni su zauzeli mesta u sali. Dušan Savić je jednom pripadniku obezbeđenja rekao:

"Jesi li ti, bre, normalan? Znaš li ti ko sam ja? Četrdeset godina sam učestvovao u stvaranju ovoga ovde!"

Očekuje se burna sednica na kojoj bi trebalo da bude izabran novi predsednik kluba, a jedini kandidat je aktuelni v. d. predsednika Dobrivoje Tanasijević (Den Tana), jer je Radna grupa oformljena za pripremu Izborne skupštine odbila kandidaturu profesora dr Zorana Bingulca.

Interesantno je da su se Bingulac i Tana rukovali pre početka radnog dela Skupštine. Potom je Tana pružio ruku i Milovanu Đoriću, na šta je ovaj samo odmahnuo i rekao: "Konobar, u redu je".

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 13 Nov 2008