Grupa B

Forum for all EURO 2008 football fans. Post Your opinions, make new friends and have fun!

Ko ide dalje?

Austria and Croatia
2
7%
Austria and Germany
0
No votes
Austria and Poland
0
No votes
Croatia and Germany
20
69%
Croatia and Poland
0
No votes
Germany and Poland
7
24%

Total votes: 29

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Re: Grupa B

Postby MKD » 17 Jun 2008

Da budem iskren mislev deka Hrvatska ce ima problem bez Eduarda zardi sta on bio dosta dominanten u kvalifikacite, sta da kazim za Hrvatska osven kapa dole.
Image

sirokifan23
Respected Member
Respected Member

Postby sirokifan23 » 17 Jun 2008

Mico_Dusanovic wrote:Gavri, ti si se već toliko proslavio da bi bio red da se pokriješ ušima, nisam čitao ali siguran sam da si rekao i da je njemačka momčad loša, kao što je i engleska bila užasna ekipa, uvijek neki izgovori i argumenti da se smrzneš.. sve samo ne daj bože da je hrvatska dobra, i u najmanju ruku pod svim tim okolnostima sve bi jednako dobro ako ne i bolje napravila srbija.. mi i da padnemo u polufinalu ti bi opet imao obraza doć ovdje prcat kako nas je portugal zgazio.. iako usput, hrvatska je bolja ekipa od portugalaca..

btw. Jučer si mogao pogledat kako se igra s Poljacima zbog kojih i niste ovdje.. Slobodno pogledaš i prolaz u polufinale protiv Turaka..

ps. Osim toga, izuzev Vidića niti jedan srbin ne bi imao mjesta u prvih 11 Hrvatske, misli o tome.

ip2 ip2 ip2 ip2

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 17 Jun 2008

hrvatska je imala samo veliku srecu i nista vise.

zasto su iskljuceni lev i hikersberger?
Crvena zvezda, doktor Čović, Mića Pavkov - sveto trojstvo.

sirokifan23
Respected Member
Respected Member

Postby sirokifan23 » 17 Jun 2008

sarma_i_proja wrote:hrvatska je imala samo veliku srecu i nista vise.

zasto su iskljuceni lev i hikersberger?

tješi se sarma tješi se......

jimmy
Senior Member
Senior Member

Postby jimmy » 17 Jun 2008

sirokifan23 wrote:
Mico_Dusanovic wrote:Gavri, ti si se već toliko proslavio da bi bio red da se pokriješ ušima, nisam čitao ali siguran sam da si rekao i da je njemačka momčad loša, kao što je i engleska bila užasna ekipa, uvijek neki izgovori i argumenti da se smrzneš.. sve samo ne daj bože da je hrvatska dobra, i u najmanju ruku pod svim tim okolnostima sve bi jednako dobro ako ne i bolje napravila srbija.. mi i da padnemo u polufinalu ti bi opet imao obraza doć ovdje prcat kako nas je portugal zgazio.. iako usput, hrvatska je bolja ekipa od portugalaca..

btw. Jučer si mogao pogledat kako se igra s Poljacima zbog kojih i niste ovdje.. Slobodno pogledaš i prolaz u polufinale protiv Turaka..

ps. Osim toga, izuzev Vidića niti jedan srbin ne bi imao mjesta u prvih 11 Hrvatske, misli o tome.

ip2 ip2 ip2 ip2

pazi stvarno komentara nakon austrije, sada sam procitao mao

Gavri wrote:Ma nemate napad, totalno se neefikasni, imate problem sa efikasnoscu to i sam znas.Zuravski i Smolarek ce da igraju mice sa ovom vasom odbranom.

ovaj je dobar mao

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 17 Jun 2008

Mico_Dusanovic wrote:Uglavnom, samo nam je nebo granica.

Ja sam zadovoljniji Turcima nego ÄŒesima, Å¡anse su 75% - 25 za Hrvatsku..

ali jako se plašim polufinala i Njemačke, dobro sam reko Njemačke, više bi volio Portugal jer smo jača ekipa od njih, ali ne vidim način na koji bi oni uspjeli pobjedit Švabe..

ps. Srđane, Gorane i ostali.. jel još uvijek imate isto mišljenje glede usporedbe Hrvatske '98 i ove '08.. to sam si i mislio..
i što je najbolje.. smiješi nam se polufinale, a maximum ove ekipe se očekuje za WC'10 i EP'12.. pa i WC'14..

Apsolutno i nedvojbeno...ono je bio najjači šampionat koji sam ja gledao...tadašnja hm...evo Engleska koja je ispala u 1/8 finala '98,sad bi se pošalila sa svima osim s Holandijom.
Uporediti Šukera,Prosinečkog,Bobana sa Petrićem,Kranjčarom ili Kovačom je pomalo neumjesno.

Fakt je da je tad Hrvatska izbacila Rumuniju sa Hadžijem,2 Popeskua,Moldovanom, Munteanuom,Švabe evropske prvake i Holanđane koji su razarali dotad(kao uostalom i danas).

Znam da ćete sad obrušiti drvlje i kamenje po meni,ali mislim da ćete vi u polufinale ni krivi ni dužni ows jer Austrija,Poljska i Turska su timovi iz donjeg doma evropskog fudbala.Svaka čast na pobjedi nad Njemačkom,ali ja ni njih jednostavno ne vidim kao neki jaki tim.Dovoljno ih je bilo pogledati juče,a i u meču sa našom reprezentacijom,koja ima veze sa fudbalom kao Mauresmo sa WTA listom.

Polufinale ove godine se ne može mjeriti sa polufinalom '98.
Tad su igrali umjetnici,danas igraju Å¡abani.
Ili sam ja jednostavno sentimentalan za fudbalom iz 90-ih godina tooth

Gavri
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby Gavri » 17 Jun 2008

Cek cek, jel igrao Zuravski , nije,Smolarek, nije od pocetka, ja sam rekao da ce se oni igrati, e sad to je trenerova greska rrrrr
Image

jimmy
Senior Member
Senior Member

Postby jimmy » 17 Jun 2008

aha, zuravski je falio
taj je sigurno gadan

kombinirani sastav kamen ingrada i belisca bi dobio ove tvoje poljake

Gavri wrote:Ne brini se.Izgubicete od Poljske tooth

kiii

Gavri
Hall of Fame
Hall of Fame

Zar treba kauboju dzimi da se nacrta sta znaci smajl bez zuba.To je bila sala.
Image

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

pa trebalo je da dobije poljska, bolji su bili tokom celog meca.
nepravda.

buky
Respected Member
Respected Member

Postby buky » 17 Jun 2008

sarma_i_proja wrote:pa trebalo je da dobije poljska, bolji su bili tokom celog meca.
nepravda.

ja mislim da bi hrvatsku trebalo diskvalificirati. Mislim jeli ovo europsko prvenstvo ili paraolimpijada ? Tko je dao onom Klasniću da igra ? Izvadio čovjek bubreg da bi smanjio težinu i posljedično dobio na brzini.... nesportski !!!!!

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

ili recimo modric. ugradio aero nos da bi bio brzi.

Gavri
Hall of Fame
Hall of Fame

Stvarno nije uredu da kopira aero dinamiku bmw zaubera.Kubica nije otkrio to svojim poljacima tyy
Image

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 18 Jun 2008

srdjan wrote:
Mico_Dusanovic wrote:Uglavnom, samo nam je nebo granica.

Ja sam zadovoljniji Turcima nego ÄŒesima, Å¡anse su 75% - 25 za Hrvatsku..

ali jako se plašim polufinala i Njemačke, dobro sam reko Njemačke, više bi volio Portugal jer smo jača ekipa od njih, ali ne vidim način na koji bi oni uspjeli pobjedit Švabe..

ps. Srđane, Gorane i ostali.. jel još uvijek imate isto mišljenje glede usporedbe Hrvatske '98 i ove '08.. to sam si i mislio..
i što je najbolje.. smiješi nam se polufinale, a maximum ove ekipe se očekuje za WC'10 i EP'12.. pa i WC'14..

Apsolutno i nedvojbeno...ono je bio najjači šampionat koji sam ja gledao...tadašnja hm...evo Engleska koja je ispala u 1/8 finala '98,sad bi se pošalila sa svima osim s Holandijom.
Uporediti Šukera,Prosinečkog,Bobana sa Petrićem,Kranjčarom ili Kovačom je pomalo neumjesno.

Fakt je da je tad Hrvatska izbacila Rumuniju sa Hadžijem,2 Popeskua,Moldovanom, Munteanuom,Švabe evropske prvake i Holanđane koji su razarali dotad(kao uostalom i danas).

Znam da ćete sad obrušiti drvlje i kamenje po meni,ali mislim da ćete vi u polufinale ni krivi ni dužni ows jer Austrija,Poljska i Turska su timovi iz donjeg doma evropskog fudbala.Svaka čast na pobjedi nad Njemačkom,ali ja ni njih jednostavno ne vidim kao neki jaki tim.Dovoljno ih je bilo pogledati juče,a i u meču sa našom reprezentacijom,koja ima veze sa fudbalom kao Mauresmo sa WTA listom.

Polufinale ove godine se ne može mjeriti sa polufinalom '98.
Tad su igrali umjetnici,danas igraju Å¡abani.
Ili sam ja jednostavno sentimentalan za fudbalom iz 90-ih godina tooth

Potpis.

Obozavam nogomet koji igra ova repka, ali 98. smo imali bolje igrace. Danas imamo bolji kolektiv, atmosferu.. A imamo i laksu konkurenciju tako da je sasvim moguce da napravimo cak i veci uspjeh od broncane generacije!

sirokibrig
Web Admin
Web Admin

Postby sirokibrig » 18 Jun 2008

Vukojević rekorder, ‘debeli’ Kranjčar među boljima

Gotovo nevjerojatnu statistiku iznjedrili su podaci pedantne Uefe nakon 20 odigranih utakmica.
U najkraćim crtama - hrvatski reprezentativci na Euru u prosjeku najviše trče

ZAGREB - ‘Mad dog’ Ognjen Vukojević pretrčao je na utakmici protiv Poljske do sada rekordnu dionicu od 12 kilometara i 80 metara. Najbiliži našem reprezentativcu je Talijan Gennaro Gattuso koji je u 0-3 porazu protiv Nizozemske odradio 11 kilometara i 970 metara. Ostali veliki trkači također su dosta zaostali za Vukojevićem te je primjerice Michael Ballack protiv Poljske pretrčao 11 kilometara i 550 metara, protiv Hrvatske je u poraz ugradio 11 kilometara i 460 metara, a s Austrijom 11 kilometara i 160 metara. S obzirom da je igrao svih 270 minuta, Ballack je najviše pretrčao u dosadašnjem dijelu Eura.

Naš Danijel Pranjić doslovno je briljirao protiv Poljske igrajući s kolegama iz pričuvne postave. On je jedini od svih naših igrača odigrao svih 270 minuta, a ukupno je pritom pretrčao 32 kilometra i 210 metara (10.48+ 10.70+11.03). Nije možda zahvalno za usporedbu, no on će (odigra li recimo 90 minuta protiv Turske u četvrtfinalu) odraditi čitav maraton. Uzme li se ponovno u obzir prosjek da utakmica aktivno traje najviše sat vremena, ispada da bi Pranjić bez većeg problema, i sa solidnim vremenom, mogao otrčati maratonsku utrku. Pritom ipak valja dodati da Vukojević, Pranjić i ostali igrači trče, ali i sprintaju, konstantno mijenjaju ritam, uklizavaju, vode loptu, skaču... A to je ipak zahtjevnije nego trčanje u zadanom i izabranom ritmu.

Ako se nakon prve slabe predstave protiv Austrije ponegdje postavljalo pitanja - kakav je to posao na pripremama odradio kondicijski trener Miljenko Rak, sada je odgovor sasvim jasan. Obavio je velik i odličan posao jer Hrvati na Euru zaista puno trče.

Izbornik Slaven Bilić imao je tu sreću da je protiv Poljske mogao odmarati prvu postavu. Jedini je koji je na Euru u tri utakmice iskoristio čak 22 igrača i time pokazao širinu koju njegova momčad ima. Iako im u statistiku ulaze samo dvije pune utakmice, Ivan Rakitić, Niko Kovač, Dario Srna i Luka Modrić su također među onima koji su na obje utakmice u prosjeku pretrčali preko 10 kilometara.

Onaj koji, navikli smo, najviše trči - Ivica Olić - nalazi se ispod te granice (9.66 i 8.66 km), no i on bi tu granicu debelo premašio, ali ga je Bilić štedio te je igrao 83, odnosno 72 minute u prve dvije utakmice. Ono što posebno raduje, Niko Kranjčar zaista više nikad ne bi trebao biti ‘svinja debela’. Igrajući 85 minuta s Njemačkom, Niko je također odradio više od 10 kilometara.

Kada se tome doda podatak da je Ivica Olić najbrže sprintao u dosadašnjem dijelu Eura, vrijedi zaključiti da se čuda zaista događaju. Toliko lijepo zvuči da se još jednom mora ponoviti - hrvatski ‘umjetnici’ na Euru najviše trče.

Vukojević, Gebrselassie, Felix Limo
Ako se u obzir uzme činjenica da se u prosjeku u utakmici od 90 minuta aktivno igra maksimalno 60 minuta, ispada da Vukojević i igrači koji približno toliko trče, doslovno ne zastanu niti trenutak. Za usporedbu, svjetski rekorder na 10 kilometara Haile Gebrselassie tu je dionicu pretrčao u vremenu 27:02. Dionicu od 15 kilometara Felix Limo pretrčao je za 41:29. Vukojeviću je za 12 kilometara trebalo nešto manje od sat vremena.

Minutaža i kilometraža naših igrača

Pletikosa 3.1 (90 minuta) 3.58 (90 minuta)

Vedran Runje 4.21 (90 minuta)

Šimunić 8.79 (90 minuta) 8.89 (90 minuta)

R. Kovač 8.84 (90 minuta) 8.55 (90 minuta)

Ćorluka 9.84 (90 minuta) 10.3 (90 minuta) 7.34 (63 minute)

Rakitić 10.91 (90 minuta) 10.43 (90 minuta)

N. Kovač 10.73 (90 minuta) 10.64 (90 minuta)

Srna 11.17 (90 minuta) 9.6 (80 minuta)

Modrić 10.72 (90 minuta) 10.58 (90 minuta)

Olić 9.66 (83 minute) 8.66 (72 minute)

Kranjčar 7.09 (61 minuta) 10.14 (85 minuta) 2.17 (15 minuta)

Petrić 8.22 (72 minute) 2.55 (18 minuta) 8.23 (75 minuta)

Pranjić 10.48 (90 minuta) 10.71 (90 minuta) 11.03 (90 minuta)

Vukojević 1.4 (7 minuta) 12.08 (90 minuta)

Knežević 3.39 (29 minuta) 0.64 (5 minuta) 2.72 (27 minuta)

Jerko Leko 1.71 (10 minuta) 11.26 (90 minuta)

Budan 2.41 (18 minuta)

Dario Šimić 10.55 (90 minuta)

Hrvoje Vejić 9.82 (90 minuta)

Nikola Pokrivač 10.62 (90 minuta)

Ivan Klasnić 8.72 (74 minute)

Nikola Kalinić 2.2 (16 minuta)