Grupa B

Forum for all EURO 2008 football fans. Post Your opinions, make new friends and have fun!

Ko ide dalje?

Austria and Croatia
2
7%
Austria and Germany
0
No votes
Austria and Poland
0
No votes
Croatia and Germany
20
69%
Croatia and Poland
0
No votes
Germany and Poland
7
24%

Total votes: 29

SALADIN
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: KKBOSNA

Re: Grupa B

Postby SALADIN » 05 Jun 2008

Mico_Dusanovic wrote:
brčko, bugojno i pogotovo derventa jok pa nisu.. ali da se ne počnu lijepit karte ovdje, još samo bi to falilo..
uglavnom smiješno je kako se pokraj više nego stvarne republike srpske toliko opterećujete herceg bosnom koje nema apsolutno nigdje, šta nemreš prešutit to, jer 90% ljudi kada govore o hrvatima u bih uglavnom kažu herceg bosna, nekad kažu bih, kako kad, totalno im je svejedno, ak ćeš gubit živce na takvim stvarima nećeš daleko..

Znači od 'Rvata, 15 ih je rođeno BiH, 4 u Hrvatskoj i 8 u dijaspori.

makar je glupo jer nije za sve rađeno po istom ključu, Soldo, Leko, Šimić i Mamić bi trebali bit pod gradom Zagrebom..
jer ako će se njih po roditeljima stavit u herceg-bosnu, onda bi tamo trebao bit i šuker, srna, klasnić i još neki.. marko babić bi trebao u dalmaciju onda.. itd itd..

sve u svemu teška podjela, niti ja sam ne znam u koju bi se grupu stavio..

Ko se opterecuje "herceg bosnom" ??? eusa_doh

Stvarno nisam znao da mislite na BiH kada kazete herceg bosna, bas zato sam i pitao na koje se podrucje misli, posto znam da pomenuti gradovi nisu bili dio tkzv herceg bosne....

Ono sto sam htjeo reci je da imate mnogo igraca porijeklom iz cijele BiH, od Brckog preko Sarajeva do Livna !
CITY

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 05 Jun 2008

Mico_Dusanovic wrote:
SALADIN wrote:Onda ih je samo 7 rodjeno na tom podrucju. Ostali su rodjeni vani ili na ostalim podrucjima BiH.

Brcko, Zivinice, Derventa, Bugojnoo nije bilo u toj herceg bosni....

Stanic je koliko ja znam rodjen u Sarajevu a ne Mostaru eusa_doh

brčko, bugojno i pogotovo derventa jok pa nisu.. ali da se ne počnu lijepit karte ovdje, još samo bi to falilo..
uglavnom smiješno je kako se pokraj više nego stvarne republike srpske toliko opterećujete herceg bosnom koje nema apsolutno nigdje, šta nemreš prešutit to, jer 90% ljudi kada govore o hrvatima u bih uglavnom kažu herceg bosna, nekad kažu bih, kako kad, totalno im je svejedno, ak ćeš gubit živce na takvim stvarima nećeš daleko..

Znači od 'Rvata, 15 ih je rođeno BiH, 4 u Hrvatskoj i 8 u dijaspori.

makar je glupo jer nije za sve rađeno po istom ključu, Soldo, Leko, Šimić i Mamić bi trebali bit pod gradom Zagrebom..
jer ako će se njih po roditeljima stavit u herceg-bosnu, onda bi tamo trebao bit i šuker, srna, klasnić i još neki.. marko babić bi trebao u dalmaciju onda.. itd itd..

sve u svemu teška podjela, niti ja sam ne znam u koju bi se grupu stavio..

Gle to je od slucaja do slucaja.. ja sebe stavljam pod Zagreb jer svi moji su tu vec skoro 100 godina. All, ak cemo gledat prahistoriju onda se moram zapisat pod Primorje. ows

sirokibrig
Web Admin
Web Admin

Postby sirokibrig » 06 Jun 2008

Poljaci ostali bez važnog igrača

Vezni igrač poljske reprezentacije Jakub Blaszczykowski ipak će propustiti EURO nakon što je obnovio ozljedu tetive koljena.

Mediji su još do jučer najavljivali kako će hitri 22-godišnjak biti spreman za nastup protiv Njemačke u nedjelju, međutim liječnici poljske reprezentacije su u četvrtak ponovo obavili preglede te zaključili kako od njegova nastupa neće biti ništa.

Izbornik Leo Beenhakker u zamjenu će pozvati Lukasza Piszczeka, člana berlinske Herthe.

Blaszczykowski, inače suigrač Mladena Petrića i Roberta Kovača u Borussiji iz Dortmunda, bio je ključan igrač poljske reprezentacije u kvalifikacijama te je imao ulogu vodonoše napadačima.

sirokibrig
Web Admin
Web Admin

Postby sirokibrig » 06 Jun 2008

Ajmo Hrvatska:

Image

Mico_Dusanovic
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Blue is the colour!

Postby Mico_Dusanovic » 06 Jun 2008

goran wrote:Gle to je od slucaja do slucaja.. ja sebe stavljam pod Zagreb jer svi moji su tu vec skoro 100 godina. All, ak cemo gledat prahistoriju onda se moram zapisat pod Primorje. ows

jel ti to seruckaš pomalo.. ppeep ..ajd priznaj..

da su ti matorci ovdje već 100 godina (znači treća ili četvrta generacija purgera) ne da bi izgubio svaki kontakt s istrom, nego bi zaboravio i nju i ovu 'tražim je na krati nema je'..

bosanacprijedor
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: FK Puharska Prijedor

Postby bosanacprijedor » 06 Jun 2008

Modrić: Ne bojim se grubosti, igrao sam u BiH
Modrić je engleskim novinarima priznao kako se ne boji duela i agresivne igre koja ge očekuje u Premiershipu, jer je u Premijer ligi BiH već davno na to naviknuo.
Na pitanje engleskih novinara da li se boji agresivnosti i oštrih startova koji ga očekuju Premiershipu Luka Modrić je odgovorio:

Ne bojim se brzine, pogotovo ne oštrine engleskog nogometa. Shvatili biste to da ste me vidjeli na počecima karijere u bosansko-hercegovačkoj ligi. Suparnički su me igrači nemilice tukli, a suci samo okretali glavu. Mislim da mi se ništa gore od toga ne može dogoditi u Engleskoj. - spomenuo je veznjak Tottenhama trenutke svoje karijere koje je proveo u dresu Zrinjskog u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

bojan
Respected Member
Respected Member
Club: olimpija, PINDJUR

Postby bojan » 06 Jun 2008

Ako sve bude ok uskoro dobijam karte za hrvatska:poljska pa cu moci uživo navijati za vas clap

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 06 Jun 2008

Mico_Dusanovic wrote:
goran wrote:Gle to je od slucaja do slucaja.. ja sebe stavljam pod Zagreb jer svi moji su tu vec skoro 100 godina. All, ak cemo gledat prahistoriju onda se moram zapisat pod Primorje. ows

jel ti to seruckaš pomalo.. ppeep ..ajd priznaj..

da su ti matorci ovdje već 100 godina (znači treća ili četvrta generacija purgera) ne da bi izgubio svaki kontakt s istrom, nego bi zaboravio i nju i ovu 'tražim je na krati nema je'..

Nije bas doslovno 100 godina, ali 3. generacija je.

I kontakt je prakticki izgubljen jer su mi skoro svi u Zg ows
Nije izgubljen samo zato jer ovi moji njeguju nekakvu obiteljsku tradiciju pa imam milijardu bratica iz 23. koljena.

Ne opterecujem se tim, ali kad bi igrao u repki vjerojatno me ne bi stavljali pod Zagreb u ovakvim topicima, a to bi bila greska.

Lord Johnny
Moderator
Moderator

Postby Lord Johnny » 06 Jun 2008

sirokibrig wrote:
Edo wrote:Dakle po svemu sudeci HR ce ovako nastupiti protiv Austrije....Nisam samo siguran da li ce Simunic igrati lijevog beka il u tandemu sa Kovacom?

Pletikosa

Corluka Kovac Simunic Simic

Kovac

Srna Modric Kranjcar¨

Olic Petric

Mislim da nece Edo:

Plete
Carli Kovac Joe Pranjic
NKovac
Srna Modric Kranjcar
Petric Olic

ovo ti je sastav!

Pa Modric u repki bas i ne igra u liniji sa Kranjcarom i Srnom nego povucenije (prije u liniji sa N. Kovacem nego sa Darijom i Nikom).

U biti se jednostavno moze reci da Hrvatska igra 4-4-2

Dakle:

-------------Pletikosa

Corluka---R. Kovac----Simunic---Pranjic

Srna----N. Kovac----Modric----Kranjcar

---------Petric------Olic

Premda sad cujem da je Corluka obnovio svoje probleme sa ahilovom tetivom i da mu je nastup protiv Austrije upitan. U tom slucaju bi se Srna mogao vratit na poziciju desnog beka a Rakitic bi se pridruzio veznom redu. Druga opcija je da Simic preuzme mjesto Corluke i sve ostalo ostaje kao i inace.

Mico_Dusanovic
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Blue is the colour!

Postby Mico_Dusanovic » 07 Jun 2008

goran wrote:Nije bas doslovno 100 godina, ali 3. generacija je.

I kontakt je prakticki izgubljen jer su mi skoro svi u Zg ows
Nije izgubljen samo zato jer ovi moji njeguju nekakvu obiteljsku tradiciju pa imam milijardu bratica iz 23. koljena.

Ne opterecujem se tim, ali kad bi igrao u repki vjerojatno me ne bi stavljali pod Zagreb u ovakvim topicima, a to bi bila greska.

Ako je to istina, a vjerojatno je, jer nema razloga da lažeš..
onda ti priznajem da si prvi 100% purger kojeg sam ja sreo u životu, ps. pa naravno da bi te stavljali pod zg, leko, soldo i šimić su iznimke.. ipak je svaki od njih čistokrvni ero..

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 07 Jun 2008

Malo smo OT, ali da zakljucimo ovo:
najveci purgeri koje ja znam potjecu iz Hercegovine, Like, Crne Gore.. Prije WW2 Zagreb je bio selenda u usporedbi s jednom obicnom Pulom, Rijekom, Splitom.. A i tad su valjda bili 50% dotepenci sto se vidi po razvoju grada jer su se razvijali samo neki sajmovi i trgovacki kvartovi.

Savska u vrijeme ww2:

Image

Samo 20 godina kasnije prakticki cijeli ovaj prostor na slici je poprimio danasnji oblik..

Peppermint Park Ranger
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: FKS, Pep Guardiola

Postby Peppermint Park Ranger » 07 Jun 2008

goran wrote:Malo smo OT, ali da zakljucimo ovo:
najveci purgeri koje ja znam potjecu iz Hercegovine, Like, Crne Gore.. Prije WW2 Zagreb je bio selenda u usporedbi s jednom obicnom Pulom, Rijekom, Splitom.. A i tad su valjda bili 50% dotepenci sto se vidi po razvoju grada jer su se razvijali samo neki sajmovi i trgovacki kvartovi.

Savska u vrijeme ww2:

Image

Samo 20 godina kasnije prakticki cijeli ovaj prostor na slici je poprimio danasnji oblik..

et dje bi vas bilo da nije bilo Tite razz
Image

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 08 Jun 2008

PPR, na slici je najurbaniziraniji dio danasnjeg Zagreba.

Ovako je izgledao Zagreb prije WW2:

Image

Bio je to vrlo sređen gradic, a zvali su ga mali Beč.

sirokibrig
Web Admin
Web Admin

Postby sirokibrig » 08 Jun 2008

Jos sat vremena....

Ajmo Hrvatska, ajmo do kraja...
oot oot oot oot oot oot oot oot oot oot oot oot oot oot oot oot

sarma i proja
Web Admin
Web Admin

Postby sarma i proja » 08 Jun 2008

a gde je hvala gosn sudija?
Crvena zvezda, doktor Čović, Mića Pavkov - sveto trojstvo.