Grupa B

Forum for all EURO 2008 football fans. Post Your opinions, make new friends and have fun!

Ko ide dalje?

Austria and Croatia
2
7%
Austria and Germany
0
No votes
Austria and Poland
0
No votes
Croatia and Germany
20
69%
Croatia and Poland
0
No votes
Germany and Poland
7
24%

Total votes: 29

Mico_Dusanovic
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Blue is the colour!

Re: Grupa B

Postby Mico_Dusanovic » 18 Jun 2008

goran wrote:
srdjan wrote:
Mico_Dusanovic wrote:Uglavnom, samo nam je nebo granica.

Ja sam zadovoljniji Turcima nego ÄŒesima, Å¡anse su 75% - 25 za Hrvatsku..

ali jako se plašim polufinala i Njemačke, dobro sam reko Njemačke, više bi volio Portugal jer smo jača ekipa od njih, ali ne vidim način na koji bi oni uspjeli pobjedit Švabe..

ps. Srđane, Gorane i ostali.. jel još uvijek imate isto mišljenje glede usporedbe Hrvatske '98 i ove '08.. to sam si i mislio..
i što je najbolje.. smiješi nam se polufinale, a maximum ove ekipe se očekuje za WC'10 i EP'12.. pa i WC'14..

Apsolutno i nedvojbeno...ono je bio najjači šampionat koji sam ja gledao...tadašnja hm...evo Engleska koja je ispala u 1/8 finala '98,sad bi se pošalila sa svima osim s Holandijom.
Uporediti Šukera,Prosinečkog,Bobana sa Petrićem,Kranjčarom ili Kovačom je pomalo neumjesno.

Fakt je da je tad Hrvatska izbacila Rumuniju sa Hadžijem,2 Popeskua,Moldovanom, Munteanuom,Švabe evropske prvake i Holanđane koji su razarali dotad(kao uostalom i danas).

Znam da ćete sad obrušiti drvlje i kamenje po meni,ali mislim da ćete vi u polufinale ni krivi ni dužni ows jer Austrija,Poljska i Turska su timovi iz donjeg doma evropskog fudbala.Svaka čast na pobjedi nad Njemačkom,ali ja ni njih jednostavno ne vidim kao neki jaki tim.Dovoljno ih je bilo pogledati juče,a i u meču sa našom reprezentacijom,koja ima veze sa fudbalom kao Mauresmo sa WTA listom.

Polufinale ove godine se ne može mjeriti sa polufinalom '98.
Tad su igrali umjetnici,danas igraju Å¡abani.
Ili sam ja jednostavno sentimentalan za fudbalom iz 90-ih godina tooth

Potpis.

Obozavam nogomet koji igra ova repka, ali 98. smo imali bolje igrace. Danas imamo bolji kolektiv, atmosferu.. A imamo i laksu konkurenciju tako da je sasvim moguce da napravimo cak i veci uspjeh od broncane generacije!

Ja sam svoje rekao, '98 vs. 08' = 6-4! (iz današnje perspektive) ..po vama je bilo znatno manje, što se tiće usporedbe po ekipama mislim da zbog nostalgije dosta potcjenjujete današnje repke, osim toga tvoja usporedba zvuči manje neumjesno kada se postavi.. Suker - Prosinečki - Boban vs. Eduardo - Rakitic - Modric.. Vidjet cemo još tu našu generaciju u narednih 5 godina, imaju sve predispozicije da svaki pojedinac postane i bolji od navedenih..

Dalje.. Po meni su Austrijanci otkriće prvenstva, napravili su puno bolji posao od Švicaraca, i očekujem da se čak kvalificiraju na WC'10, oni su protiv jedne nizozemske vodili 3:0.. bili nekoliko puta bolji od Poljaka, a i protiv nas su zaslužili bod..

ps. Srđane, ti znaš, šta je taj mali Vukojević, jel mu stari vojno lice bio ili šta?

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 18 Jun 2008

Mico_Dusanovic wrote:
ps. Srđane, ti znaš, šta je taj mali Vukojević, jel mu stari vojno lice bio ili šta?

Znam da dok je mali bio navijao je za Crvenu Zvezdu mellll i imao je njihov šal u sobi i slike generacije CZV iz 1991.,ovo nije priča rekla kazala,nego mi rekao lično njegov prvi susjed,a moj poznanik lol .
Ne znam mu za ćaleta šta je ali pretpostavljam da je tako ows
Uglavnom danas mu starci zapinju nosom u oblake jer im je mali reprezentativac,Dinamov prvotimac.
Gledao sam ga osobno mnogo puta u 3.ligi,bio je jedne godine najbolji strijelac affraid1 čak je znao ponekad špicu igrat
Po meni on je vrlo dobar igrač,i već sad je bolji od N.Kovača.

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 18 Jun 2008

Ja ga se sjecam dok je igrao u Slaven Belupu i odmah sam ga primjetio kao dobrog igraca

Zato sam uvijek pricao da je on veliko pojacanje kad je dosao u Dinamo, a svi su se smijali.

Danas je igrac Dinamo Kijeva kupljen za 6 milijona eura sto je velika cifra za def. veznog