Topic za sranja o popularnosti, ogledanosti

Sve vezano za ostale sportove...rukomet,odbojka,vaterpolo,tenis,hokej,atletika....
MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Re: Topic za sranja o popularnosti, ogledanosti

Postby MKD » 20 Feb 2019

mislio sam da si bar u stanje razlikuvati popularnost i konkurencije ali nisi.

ti mislis da je tennisa konkuerentan sport jer je popularan.

jedndostavno nema bre dovolno PRO igraca kako bi se neki tenniser proglasio najbolji ti to je to.

ocito ne ni znas kako to funkcionise i koj kompani kupi taj nagradi.

brate tennisa je jako ogranican sport samo zato sta je skup i zato pada i konkurencije ljudi nemaju novac za taj.
Image

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 20 Feb 2019

MKD wrote:mislio sam da si bar u stanje razlikuvati popularnost i konkurencije ali nisi.

ti mislis da je tennisa konkuerentan sport jer je popularan.

jedndostavno nema bre dovolno PRO igraca kako bi se neki tenniser proglasio najbolji ti to je to.

ocito ne ni znas kako to funkcionise i koj kompani kupi taj nagradi.

brate tennisa je jako ogranican sport samo zato sta je skup i zato pada i konkurencije ljudi nemaju novac za taj.

Ti si mnogo naivan, da ne kažem nešto više, ako misliš da se više ljudi na svijetu bavi tim nebitnim lokalnim sportom, vaterpolom na suhom, nego tenisom koji igra cijeli svijet. U tim tvojim rakometnim akademijama gdje svakog pišu kao prefesionalca je više od pola amatera ali to je kompleksaški sport koji pokuašva lažnim brojkama koje upišu svakog ko je jednom slucajno bacio rukom na nogometnoj rekreaciji loptu u gol kao rakometnog profesionalca.

Rakomet je nebitan sport, shvati dok ti ne naškodi zdravlju.

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 20 Feb 2019

da da rukometa je amatarski u evrope sa obzirom da ima 600K koj se bavi taj sporet u francija i 800K u nemacke. kakve ti gluposta pises pa to je nenormalno. ti nemozes biti ozbilan ni kad pokusujes.

ima tri filtera kojoj ogranicuje tennisa a 2 kada su deca i 1 kada su seniora.

1.oprema i servis rekatu i clanarije u klub koj je poksuk od druge sportova, zbog to reketu i ostalo vecvina ider u drugi sportova po jeftini.
2.patuvanje na dobre mladinski turnira u evrope

kao seniora je problem sto ima jako mal novac za oni zimedju 2000 do 200 na rankingu i zato i taj filter otjera mnogu. ako si 2000 do 200 vise gubis nego sta zaradash a zamisli da nemas ni diploma iz skolo ?.

ovaj sport i defenitivno ako se obujektivno gleda ne zasluze tako pazhnijei dragomene je sta vec na ATP 250 i 500 turnira gleda da krenio dqa pada za 10 godihnen ce sed i GS turnira igra bez publika tada bjeze i nike i ostale.

u fudbala 1 milion moze osigurati existencije posle kasrijeru, u tennis jedvaj 100.
Image

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Istina tenis je bijeli, skupi sport.
Nije to rakamet u kojem osvajaju Vive Kielce i Vardar, tu se slažemo.

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 20 Feb 2019

pa problem je sta ogranicuje ljudi da se bavi sa sportom i normalno radi to pada i konkurencije sta manje se bavi sta populara konkurencija toa je logike valda i za tebe. jesi sada konecno svatio ?

opisao sam taj tri filtera koj ogranicuje sportom.

svesan si i ti da tenniser nikako nemoze biti najbolji sportash.
Image

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 20 Feb 2019

inace mene tennis drag soprt za gledanjer volim ga ali sam i upoznao sportomn znam sve za njega zato znam dobro i za ovi filtera koj ogranicuje sportom. steta sta je tako.

i zato moramo 20 godine cekati neki nov fedcerer, nadal, novac, sapras, borg. nema dovolno koj se bavi.

brate borg i novak izx cista zaebancije se bavi tennis oba su vise po nocni klubova nego trening to ne moze u nozbilan sport c017 jako popularan i ga volim ali nie ozbilan sport.

ova kao da daesh obama i cipras nobelova nagrada za mir. danas u ova svijet se moze kupiti sve sta zelish.

Modric i Ronaldo ti spavaju u 01.00 sat.
Image

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

MKD wrote:pa problem je sta ogranicuje ljudi da se bavi sa sportom i normalno radi to pada i konkurencije sta manje se bavi sta populara konkurencija toa je logike valda i za tebe. jesi sada konecno svatio ?

opisao sam taj tri filtera koj ogranicuje sportom.

svesan si i ti da tenniser nikako nemoze biti najbolji sportash.

Ne ne nisam svjestan, upravo je tenisač postao najbolji sportaš svijeta.
Konkurencija u rukometu ne postoji on se igra u 6-7 drzava.
Od tih 600.000 navodno aktivnih u Njemackoj su više od pola amateri.
Taj sport je jako zanimljiv ali je bitan kao Makedonija.

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 20 Feb 2019

rukomet je jedini sport u evrope gder neki 10-12 tima ima sansa za medalja i poput veliki broj koj se bavi sportom u francija i nemacke cool0044

ne brini uskoro ce biti ovaj sport bogatasha i oni gledaca koj pije caj i jade jagodniki sa slak na wimbledon biti tamo gde je uvek pripadao.

vidio sam na sp u rukomet prepuno mladfin na turnira, u tennis prosdek ogledanosta se poveca svaka godina valda je 60 godina rpoisek danqas haha. jos 10 godine toliko rrrrr

vise deca se bavi fudbalu Rio jedan jedini grad nego tennisera deca cijel svijet.
Image

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

MKD wrote:rukomet je jedini sport u evrope gder neki 10-12 tima ima sansa za medalja i poput veliki broj koj se bavi sportom u francija i nemacke cool0044

ne brini uskoro ce biti ovaj sport bogatasha i oni gledaca koj pije caj i jade jagodniki sa slak na wimbledon biti tamo gde je uvek pripadao.

vidio sam na sp u rukomet prepuno mladfin na turnira, u tennis prosdek ogledanosta se poveca svaka godina valda je 60 godina rpoisek danqas haha. jos 10 godine toliko rrrrr

vise deca se bavi fudbalu Rio jedan jedini grad nego tennisera deca cijel svijet.

U rukometu ima 7 timova. Sedam. Ja sam to napisao pred SP. Tih sedam je toliko bolje od ostatka svijeta da nema šanse ne samo da neko uzme medalju nego ne može ni ući u Top 7. Tako je i bilo.

Uspoređivati taj sport sa tenisom ili košarkom može samo netko iz ...pa evo npr. Makedonije. Ponavljam još jednom nisam ja dodijelio ovu nagradu ows Laureus se dodjeljuje samo u velikim sportovima pa su tako osve godine uzeli Francuska nogometna repka, Novak, a ranije Usain Bolt, Šumaher, Federer...to dobivaju svjetske zvijezde. Mikkela Hansena da privede Danska policija jer je dirao maloljetnu Bjorne po dupetu tražili bi ga dokumente da vide tko je on. Van Evrope su za njega čuli samo danski studenti u Americi.

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 20 Feb 2019

tennis voopste nie sport, igracke je nekoliko familije bogatashi po svijetu.

tennis, golf, motor sportova i slicno za mene nisu sportova nego nesto sdta gledash na TV i pojma nemam zasto mu se rade usluge taj jako malo broj ljudi koj se bavi sa to.

ti si valda jedan od oni kojoj uzema i obama nagrada od nobela.

spoert za mene je konkurencija, kratko i jasno. taj najdish po Rio i u Nigerije po ulici kako siromasni deca igra bez oprema.

sport za svih je sport.
Image

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

MKD wrote:tennis voopste nie sport, igracke je nekoliko familije bogatashi po svijetu.

tennis, golf, motor sportova i slicno za mene nisu sportova nego nesto sdta gledash na TV i pojma nemam zasto mu se rade usluge taj jako malo broj ljudi koj se bavi sa to.

ti si valda jedan od oni kojoj uzema i obama nagrada od nobela.

spoert za mene je konkurencija, kratko i jasno. taj najdish po Rio i u Nigerije po ulici kako siromasni deca igra bez oprema.

sport za svih je sport.

Bold 1- za tebe nije, za svjetsku javnost jest. Vijesti o tenisu su udarne na ESPN, BBC, CNN, Marcu, Gazzettu ows odmah poslije nogometa je tenis.
Bold 2- imaš pravo zato obožavaš sport koji se igra u 7 država i koji osvajaju poljske varošice i klubovi iz Makedonije. A recimo u Nigeriji i Riju sve pršti od rukometa. Skupi se grupa malih Nigerijaca i Brazilaca i onda se potuku kad igraju rukomet tko je od njih Kiro Lazarov.

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 20 Feb 2019

ne pricamo o popularnost bre covece znam da je tennis popularan sport. danas,a za 10 godine ce vidimo. ali danas jest.

ja pricam samo za konkurencije a tennis nie konkurentan sport. razlog je sta je ogranicam a ako nemozes priznati da tennis je ogranican sport radi oni tri filtera koj sam napisao zasto onda debatiramo ?.

gledash i sam da sportom ima veliki problema izbacati suoer talenti.
Last edited by MKD on 20 Feb 2019, edited 1 time in total.
Image

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Ja mislim da si ti ograničen ows

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby MKD » 20 Feb 2019

aha znaci dobro. upravo si svih deca imaju novcu za tennis.

ima nad 1000.000 igraca na rankingu.

koje si ti smece pa cudo. nemozxes ni prizxn at ono koj cijel forum zna za tennis. cak i oni koj cita. lazes se sam sebe, bog da cuje.
Image