Što i koliko pratite od sporta

Sve vezano za ostale sportove...rukomet,odbojka,vaterpolo,tenis,hokej,atletika....
srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Što i koliko pratite od sporta

Postby srdjan » 12 Jan 2018

Diskutirao ovo sa prijateljima u jednoj grupi pa me baš zanima kako stoje stvari na forumu sportskih zaljubljenika.
Ali onako iskreno... koliko često uspijevate zbog životnih obaveza gledati sport i što su vam prioriteti.

Evo za mene ovako.
Najviše od svega volim Olimpijske igre. Kad to dođe tad za mene ama baš ništa drugo ne postoji. Ne samo da žena ne smije prići, nego ni prijatelji, ne idem ni na kave, izlaske... osim gledanja nekog sporta u društvu. Čak i kad sam na moru na plažu idem sa tabletom i mobitelom da mogu pratiti paralelno bar dva događaja. Gledam sve kolektivne sportove osim nogometa, i brdo malih sportova posebno streljaštvo, plivanje, veslanje, kajak, jedrenje... ove male sportove koje volim pratim rezultate Srba i Hrvata i između olimpijada, a posebno ne propuštam prenose veslanja i kajaka.

Slična je atmosfera kad je EP ili SP u košarci.

Drugi nivo entuzijazma su EP i SP u nogometu+kvalifikacije, rukometu i vaterpolu. Na tim takmičenjima pokušavam pogledati sve utakmice koje mogu, ali ajde propustim poneku da ne dođem u potpunu izolaciju od ostatka svijeta koja vrijedi za košarke i Olimpijade lol

Treći nivo su EP i SP u odbojci, koja mi je ipak najmanje zanimljiv kolektivni sport, te prenosi tenisa i exyu klubova u košarci i nogometu u Ligama prvaka, Ligi Evrope itd. Ovdje pratim samo naše ali te mečeve stvarno ne propuštam.

Osim tih sportova ne propuštam Novogodišnju turneju.

Četvrti nivo su lige koje pratim a to su samo Aba liga i Euroliga. Ne mogu reći da gledam svaki tjedan, ali to volim pogledati. U tom nivou su i prenosi Partizana u srpskoj ligi u nogometu, ali tu sam manje redovan.

Peti nivo su Hajduk i Lazio to pogledam jer simpatiziram te klubove oduvijek, ali nisam toliko redovan.

Sve ostalo pogledam samo u trenutcima teške dosade. Liga prvaka me ne zanima ni najmanje, strane lige u nogometu ajde pogledam nekad malo United ali ne mogu cijelu ubi me dosada taj nogomet je najdosadniji sport c017 radije prebacim ako ima Liga prvaka u rukometu ili vaterpolu.

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Re: Što i koliko pratite od sporta

Postby MKD » 12 Jan 2018

koji si pishopat to ne postoi tooth
Image

MKD
Hall of Fame
Hall of Fame
Club: Club Elmas

Postby MKD » 12 Jan 2018

viewtopic.php?f=1&t=3137

otvoras isti topic skoro svaka godina Icon_Fakti
Image

srdjan
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby srdjan » 12 Jan 2018

Jebote ne sjećam se da sam to otvorio, no uostalom i tema je malo drugačija.

kockarinho
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby kockarinho » 12 Jan 2018

Pratim iskljucivo kolektivne sportove.

Prva kategorija su fudbal i kosarka.
Fudbal je ipak ispred zbog povezanosti sa poslom i tu pratim sve a najvise ex-yu lige.
Toliko sam zaronio (kako ova rec grozno zvuci tooth ) u svet fudbala da znam masu igraca koji igraju po Finskoj,
Belorusiji, Slovackoj i slicnim ligama.
Najmanje me privlace vrhunske utakmice, npr. CL utakmice jer tu je sve poznato i sve se zna.
Vise volim nahvatati na tv-u utakmicu druge spanske lige izmedju recimo Osasune i Rayo Vallecana, pa snimam nepoznate
i anonimne igrace koji mi se svide, zapisujem i pratim njihovu dalju karijeru i na taj nacin testiram svoje scouting sposobnosti,
tj. da li sam u tom trenutku pogodio ili promasio.
Isto vredi i za sve manje lige, manje i nepoznatije klubove.
Evropska i Svetska prvenstva ne propustam iako se tu sve zna ali opet nisu cesta kao CL pa se pozelim.
Letnje kvalifikacije za CL i EL su mi omiljene i vise volim pogledati npr. Apoel - Maribor nego kasnije u grupi Real - Tottenham.

Sto se tice kosarke, pratim ABA ligu, EL i poneku utakmicu EC-a. Moram priznati da sam kosarku poprilicno zapostavio i
zaribao, da bih dosao na nivo fudbala trebalo bi mi jako puno vremena.
Naravno, reprezentativna takmicenja su pod moranje.
NBA sam prestao da pratim ali kao srednjoskolac sam znao sve, apsolutno sve, kupovao casopise, visio na netu, ustajao u
sred noci da gledam utakmice.

Od ostalih kolektivnih sportova (odbojka, rukomet, vaterpolo) pratim samo reprezentativna takmicenja i to ne bas previse
detaljno.

Takodjer, na OI pratim samo kolektivne sportove.

Individualne sportove ne pratim, ponekad pogledam tenis ali samo zavrsnicu, polufinale i finale.

union 99
Respected Member
Respected Member

Postby union 99 » 13 Jan 2018

Fudbal me sve manje i manje interesuje... mada je jos na prvom mestu, ali ABA Liga, kao i SP i EP u kosarci se opasno priblizavaju... svako SP ili EP u bilo kojem ekipnom (tj. "nasem" ekipnom) ne propustam...

Ligu Sampiona pratim od grupne faze, s tim da samo upalim Sky Konferenciju i paralelno listam mobilnu spravu...

Liga Evrope me ne interesuje do 1/4... tad pocinjem pratiti, osim ako Zvezda ne igra...

Pratim sva reprezentativna takmicenja, naravno...

Od ligaskih takmicenja uzivo pratim samo Zvezdu, dok cesto pogledam Sky Konferenciju Bundeslige, Inter, a BiH Premijer Ligu uzivo Borac BL, dok ostatak Lige, kao i Federaciju (zbog Buducnosti) i Prvu Ligu RS putem neta... zbog Buducnosti sam sad stigao do tuzlanskog kantona trenutno, ali mislim da cemo se vratiti u 1. Ligu federacije tooth

ABA liga mi je trenutno najinteresantnija i tako ce biti dok je Zvezda prvak... Evroliga se prati intenzivnije zbog CZ, a Evrokup samo rezultati...

Vaterpolo, Rukomet, Odbojka putem neta sva srpska prvenstva, a SP i EP obavezno... klubska evropska takmicenja slabo...

Tenis pratim od Bobe Zivoinovica, preko Samprasa do Novaka... verovatno ce nastati mali vakum kad Nole ode, ali trebalo bi se ispratiti i dalje...

Od ostalih pojedinacnih sportova intenzivno pratim Biatlon... sjajan sport...

Polovicno (zavisi da li imam favorita) formula1 (prije zbog Dejmona Hila i Mihaela Sumahera), skijanje (prije Tomba, Herman Majer, sad Marsel Hirser), skokovi (Andi Goldberger prije)... Atletiku slabije pratim...

Gledam, ali nisam preveliki ljubitelj OI... previse programa koji ne mogu ispratiti, pa mi ide na zivce, ali gledam da srpske sportiste ispratim...
Миодраг Петровић Чкаља:
"Добро, бата Рале, волимо Звезду, али од нечег се живети мора, године су то". А бата Рале увек одмерен, господски одговори: "Не живим ја од Звезде, него за Звезду. Године су то".

turbofolk
Senior Member
Senior Member
Club: FKS,MU,LAL.

Postby turbofolk » 13 Jan 2018

Najvise fudbal naravno. Pretezno Premiership i PLBIH. U Bosni sam obisao skoro svaki stadion, osim Mostara i Sirokog Brijega. Kako sam se odselio pratim dosta i Bundes Ligu. Imao sam priliku da prije par mjeseci gledam uzivo Bundes Ligu - u Frankfurtu. Takodje sam posjetio i Borusia Park kada sam isao na gostovanje Sarajeva. Zelja mi je naravno da odem i na Old Trafford,te na neku utakmicu nizeg ranga u Engleskoj mozda konferencije,jer tu je romantika u fudbalu jos prisutna. icon redface

Naravno gledam i LP, te El Clasico. Reprezentativni fudbal se podrazumijeva.

Sto se tice kosarke, Evropsku kosarku jednostavno ne volim i nije mi interesantna. Dok je Bosna bila clan ABA lige, tad se drugacije zvala - isao sam redovno, stari me vodio. Vise volim NBA, kad imam slobodan dan, ili kad sam druga smijena, ostanem ponekad pogledam. Pretezno je to u 4 ujutro, tad moji Lejkersi igraju mrgreen

Rukomet slabo gledam, jedno vrijeme mi je bio omiljeni sport. Kada igra Bosna ili kad je SP/EP tad cu pogledati.

Od ostalih timskih sportova, jedno vrijeme sam cak gledao i NHL i NFL.

Ono sto posebno volim je skijanje i ski skokove. Pogotovo skokove. Adama Malisa i Morgenstajna sam uzasno gotivio. I kako da zaboravim brata Kasaija koji skace sa 45 godina. Nedjeljom ujutro obozavam gledat skijanje, opusta me i stvarno uzivam.

Naravno Olimpijske igre su uzitak, SP/EP u fudbalu, SP/EP u kosarci - to se podrazumijeva.

Boks volim da gledam, pogotovo sad kad vise nema brace Klicko. MMA je haos cisti, kao klinja sam gledao Pride - Fedor, Cro Cop, Noguera itd... UFC i nije toliki uzivljaj. Mc Gregor jede govna i njegovo kurcenje me nervira. Braca Diaz sa druge strane su pravi mamojebaci.

F1 i MotoGp gledam pretezno na ljeto, kad nema nista zanimljivo.

Tenis, Golf i te gluposti mene ne zanimaju.
1967-68, 1984-85, 1998–99, 2006–07, 2014–15, 2018–19

-Hans-
Hall of Fame
Hall of Fame

Postby -Hans- » 13 Jan 2018

Pratim sve zivo, ali ne bas intentivno kao nekad.

Najvise nogomet, PL i Serie A pogledam derbije kad god imam vremena, ostalo barem ispratim..
Tenis pratim (muski) kao i nogomet
Od kosarke NBA, a ABA i EL malo manje kako je Cibona otisla u k..